O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ADOPTUJTE HOT DOG! PDF Tisk E-mail
Pondělí, 04 červen 2018
Přejít na obsah
ADOPTUJTE HOT DOG!
Strana 2
Strana 3

 

 

 

PEČIVO

 Pomlouvaný obyčejný rohlík můžete nahradit buď domácí upečenou brioškou, nebo domácí, podélně tvarovanou hamburgerovou houskou, anebo si hotdogové pečivo prostě koupíte v obchodě. Já vím bezpečně, že ho mají třeba v Kauflandu, balené po čtyřech kusech. Je trochu nasládlé, měkké, a když ho trochu prohřejete a rozpečete v troubě, taky nebezpečně jedlé. Ale ani u výběru pečiva se nebojte své vlastní kreativity. Viděla jsem hot dog v klasickém croissantu,tak proč by nemohl být třeba v dalamánku?

 

Důležité je myslet na to, že hot dog vyžaduje teplé pečivo. Já ho obvykle, ještě nerozkrojené, nahřívám v troubě nastavené na 100 stupňů, stačí mu pak pár minut — asi tak dlouho, než se prohřejí nebo opečou párky.

 

Alternativně můžete pečivo rozkrojit, rozevřít a opéct na grilu, případně nad toustovačem, pokud si chystáte jen jeden nebo dva kousky. Jinak to zbytečně trvá.

Někteří profesionální pouliční stánkaři v Chicagu, městě vyhlášeném skvělými hot dogy, zase přísahají na nahřívání pečiva nad párou, ovšem jen chvilku a opatrně, aby příliš nenavlhlo.

Ať už se rozhodnete pro cokoli, jistě mi i zde dáte za pravdu, že to vůbec nevypadá na podřadnou večeři. A to jsem ještě nezmínila to hlavní.

 

 

KONDIMENTY

 To, co dělá hot dog opravdovým hot dogem, je všechno to ostatní, co do něj ještě přijde a co mu dodá osobnost. Co vyvolá touhu se okamžitě zakousnout a nepřestat jíst, dokud ještě zbývá byť jediný drobeček. (Neoficiální etiketa jezení hot dogů mimochodem říká, že byste hot dog měli zvládnout na pět soust. Případně na sedm, pokud je párek dlouhý a hodně vyčnívá na obě strany.)

 

Nemám vůbec na mysli věci jako kečup nebo hořčici, ty beru až jako poslední instanci nebo spíš doplněk. Nechte teď své myšlenky ubírat směrem ke kysanému zelí, kyselým okurkám, salátu, rajčatům, cibuli, karamelizované cibuli, paprikám, naloženým paprikám, čili papričkám, zelnému salátu, zelnému salátu coleslaw, strouhanému sýru, bylinkám, pálivým omáčkám, všech myslitelným druhům hořčice, všem myslitelným druhům majonézových dresinků nebo bylinkových ochucených solí.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]