O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ČESKÝ STONEHENGE? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 04 červen 2018
Přejít na obsah
ČESKÝ STONEHENGE?
Strana 2
Strana 3

 

 

 

 

Teorií o čtrnácti rovnoběžkách, vytvořených z kamenů ve směru sever - jih, je spousta, některé naprosto bláznivé.

 

 

Jedna z nich praví, že na kamenech se rozdělávaly ohně, aby kosmické lodě mimoňů mohly přistát na Rovině.

 

Poněkud směšná je teorie, že řady vymezovaly dráhu pro jezdce na koních. Chtěla bych vidět, jak by před příkrým srázem koně náhle zabrzdili. Prý pravěká Chuchle :-))), nebo spíše Keltské obětiště?

 

Úplně mimo je teorie, že zde Schwarzenberkové chtěli pěstovat vinnou révu a kameny měly sloužit pro udržení stálé teploty.

 

 

Výsledky výzkumů kamenných řad se staly podkladem pro odborné diskuze, které však žádný konečný závěr nepřinesly. Nepodařilo se prokázat, ani vyvrátit teorii o astronomickém poslání řad. Nepokročilo se v otázce jejich vzniku a účelu. Může jít stejně dobře o pravěkou hvězdárnu, jako středověké nebo novověké meze mezi políčky, původ řad může sahat do pravěku i do předminulého století. Vyloučit lze jenom to, že kamenné řady jsou přírodního původu. Někdo je někdy musel k nějakému účelu vytyčit; otázka proč, tak ta zůstává i nadále záhadou.( Jiří Bílek)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vracíme se k nádraží v Domoušicích, do kdysi chmelařské obce, kde usnul čas od doby, kdy se chmel začal dovážet z Číny. Míjíme opuštěnou polorozpadlou sušárnu chmelu, zámeček, který čeká na opravu a před venkovským nádražím se s námi rozloučí stádo pekingských prasátek se strážním psem.

 

 

Pokud někoho opravdu zajímá

téměř detektivka o naší minulosti,

může si přečíst oba díly Hádanky naší minulosti 

(1.   Kam odešli Keltové a 2. Praotec Čech přišel ve středu)

(2.   od PhDr.Jiřího Bílka, CSc.

deeres

 

 


Komentáře (2)add feed
... : doktor
Deeres díky za upozornění na bolševník,je opravdu nebezpečný a potom není skaut jako skaut,někdo ANI NEVÍ CO TO OBNÁŠÍ A ZNAMENÁ.Díky za bezva povídání o hradu Pravda jeho okolí.
červen 04, 2018 12:02
... : Milene
Hnedka jsem musela napsat, aby jsi neměla pocit, že tvoje články nikdo nečte. To víš, že čte ale, protože článek není k diskuzi, tak nic nenapíše. To už je hodně let, co jsem na Kounovských kamenech byla. Počasí bylo ještě dost zimní, žádné listy na stromech, trochu pochmurno a nebyl nikde nikdo. Bylo to takové zvláštní.
červen 07, 2018 08:39
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]