O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

TAKY MÁME "IMIGRANTY" - VZNIKAJÍ GHETA PDF Tisk E-mail
Úterý, 29 květen 2018
Ústí nad Labem přitvrdí v boji proti masivnímu přílivu sociálně slabých, kteří do města přicházejí za levným bydlením zejména ze Slovenska, což městu přináší problémy v soužití i vyšší náklady. Opatření, jež od března upírá nově příchozím ve 22 lokalitách doplatky na bydlení, chce nyní magistrát rozšířit na celé město.

 

 

 

 

 

 

 

  • Přestože se doplatky na bydlení v Ústí nevyplácejí lidem ve 22 lokalitách teprve jen necelé tři měsíce, jeden majitel už chce prodat dům v krásnobřezenské ulici 1. máje s 15 byty. V nabídkách realitních společností je za 4,5 milionu korun s poznámkou, že měsíční výnos je 40 až 50 tisíc korun.

 

Výsledek obrázku pro VYBYDLENÉ BYTY V ÚSTÍ

 

 

Myšlenka využít naplno pravomoc danou novelou zákona o hmotné nouzi a prohlásit celé město za oblast se zvýšeným výskytem sociálně negativních jevů není nová. Ústí se inspirovalo ve středočeském Kladně. Kladno také vyzvalo všechny obce, které zavedly oblasti bez doplatku na bydlení, aby se k němu připojily a v zastoupení se společně staly vedlejšími účastníky řízení u Ústavního soudu. Omezení vyplácení doplatků na bydlení je tak zatím pro řadu měst v kraji jedinou pákou, jak se bránit sestěhovávání sociálně slabých. Platí například v části Obrnic, v Mostě, Trmicích, Jirkově, Varnsdorfu nebo Děčíně. Na zavedení se chystá například Bílina, Duchcov nebo Litvínov. I v Děčíně už podali žádost o vydání na dalších sedm domů ve městě.

Pořád si říkám, pro sociálně slabé by měly obce provozovat ubytovny s jídelnou: zajistit chudým střechu nad hlavou, teplo, možnost hygieny, jídlo třikrát denně. A šlus. Peníze jedině za práci: vytřeš na patře podlahu, dostaneš peníze na ruku, umyješ v jídelně nádobí - peníze na ruku, natřeš plot, odházíš sníh kolem ubytovny atd. Samozřejmě by to chtělo přidat i nějaké vzdělávací kurzy, ať mají tihle lidé lepší možnosti uplatnění na trhu práce. Současný systém sociálně chudé jen podporuje v nezodpovědnosti a lenosti. A způsob, jakým zákony umožňují šmelit s chudobou, je prostě nemorální.

 

 

Je fajn pozorovat, že se společnost rozvíjí, ale trochu mě zaráží, jakým směrem. Před několika roky se nesmělo používat označení cikán a tento pojem byl nahrazen výrazem Róm. Dnes už i toto je nekorektní a příliš adresné a skrývá se to za sociálně slabé. Divná společnost...

Mj. se zájmem sleduju reportáže v televizi. Redaktor ukáže vybydlené domy, vytrhané WC mísy, ukáže nám lejna. A pak se tam nachomýtne nějaký „sociálně slabý“ a začne vykřikovat, že v tomhle oni žít nebudou a že mají právo na slušné bydlení.

  Související obrázek

Žádný redaktor neměl nikdy odvahu se zeptat, kdo ten bordel udělal, kdo vyrval dveře, kdo vytrhal okna, kdo vyhazuje odpadky z okna atd... žádný se jich nezeptá, proč jsou všude okolo děti školou povinné, když je 10 hodin a mají být ve škole.

D@niela

 

Komentáře (3)add feed
... : Sidon
Zrovna dneska mi přišel mejl s povídáním o Řecku a tohle je kousek, který popisuje tamnější situaci -

V Řecku je postoj státu k cikánům (žádní "Romové" tam nejsou) velmi jednoduchý. Pokud pracuješ pro stát a platíš daně (jako většina), stát pracuje pro tebe. Pokud nepracuješ a neplatíš daně, stát nepracuje pro tebe a je jedno, zda jsi červený, černý nebo žlutý.
Jednoduše cikáni ve větších městech mají své oplocené teritorium a tam, pokud kočují - přespávají nebo zkrátka žijí. Stát se o ně nezajímá.
Obecně se však cikáni pasovali do role likvidovat a uklízet ulice od vyhozeného železa, spotřební elektroniky a nepotřebných věcí.
Tyto suroviny svážejí na výkupní místa a inkasují za to peníze.

No, s těma "surovinama" to myslím v ČR dělají nějak podobně, ale jaksi víc z "gruntu".
smilies/cheesy.gif
Myslím, že Čunek měl svého času taky jeden, celkem dobrý nápad, ale moc se to neujalo. Vono je to těžký, když se něco drží už 600 let, tak se to těžko dá změnit za pár týdnů. Dost trefně se o tomto etniku vyjádřil už Mistr Jan Hus, ale tenkrát to bylo jednoduché, politická korektnost neexistovala.
A jak říkal J.Werich - každej dobrej morální předpoklad, musí být "futrovanej" klackem, jinak se neujme.
květen 30, 2018 01:12
... : doktor
Bydlel jsem v Krásném Březně,dnes ve spodní části ( pod drahou) již "normální" obyvatelé nemají šanci,je to vybydlená lokalita a další lokality znáte z TV.Určitě bych přivítal aby stav "gheta" platil pro celé město.Ale co s těmi co zde již bydlí,co zde vytvářejí obrovská smetiště a zákony lidské jsou jim cizí.Musí se začít od podlahy a ihned.Přestat platit darebákům,kteří za tyto byty berou od státu horentní sumy.Za vybydlené budovy,za vytváření lokalit plných špíny,odpadků a nemocí tvrdě trestat majitelé i ti tzv "sociálně slabí" občany.Kšeftovat s bídou a chudobou by mělo být trestné.Ano jsme pokrytecká společnost a nemáme odvahu se dívat daným pravdám do očí.
květen 30, 2018 12:18
... : NČ
Ale jsou i výjimky. Hrdinský výjimky. Takovej umělec Bango je nositelem vyznamenání Fr. Kriegla "Za statečnost".
Byl tak statečnej, že se nebál odejít uprostřed představení v divadle na WC.
To je jeden z příkladů nesmírný statečnosti umělcovy.
květen 30, 2018 14:28
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]