O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZPÁTKY DO LESŮ? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 14 leden 2008

Proč nějak nenacházím davy Čechů, kteří by lkali po návratu k radlicím, kolovratům, k dřevěným  chaloupkám (pochopitelně nemluvím o zájmové zálibě v udržování tradic)? Proč žádný běžný člověk nezdůvodňuje na úřadech svůj případný neúspěch tím, že byl „vykořeněn",     

protože jeho pra pra pra pra děda kácel na Karlštejnsku lesy a on, vykořeněný a přinucený dnes k práci jiné, teď neuspěl a je bez místa?

 

 

 

      Kdežto Romové mají už staletí „svůj problém". Bereme jim jejich identitu. Vzali jsme jim jejich kočovné vozy, kotle, hádání z ruky a další... Jsou dlouhodobě většinovou společností diskriminováni.  A tak se prý rodinná pouta nyní rozpadají, mladí Romové hledají novou identitu a nacházejí ji v polokriminálním prostředí bílé lůzy. Jinam je většinou jejich vzdělání a společenské zařazení nepustí.

 

      Nedostávají stejné šance jako jiní. K tomuto vysvětlení se kloní Romové, Evropská unie i obhájci lidských práv.  Sociologové zase vidí příčinu současného úpadku Romů v rozpadu velkorodiny. Její soudržnost, obrovská láska k dětem, ctění starších a zároveň volnost, obrana proti vnějšku byly hodnoty, které Romům dávaly identitu. Mnohdy samozřejmě obrácenou proti bílé společnosti, která z nich dělala tuláky, potravu pro holokaust a nakonec uřezala kola jejich vozům, ukradla jim koně a nahnala je do paneláků.

 

     Bohužel, Romové jako nejstarší etnikum, se nedokázali integrovat do společnosti ani za století. Za totality většinou zastávali práce pomocných dělníků a když zjistili, že nemusí pracovat vůbec - neb § 201 byl zrušen -přepustili to málo pracovních příležitostí dělníkům z bývalého CCCP, Polska apod., tedy si svojí situaci zavinili sami.  Co třebas ten poslední případ - rodina Červeňáků? Kolik bílých by dostalo náhradu, kdyby všechno co mají - včetně přiděleného bytu státem - prodali, odjeli do ciziny a pak, když by zjistili, že jim pšenka nepokvete, tak se vrátili a stát by jim dal opět byt a oni by jej ještě zažalovali a chtěli odškodné... Tak kdo je zde diskriminován? Pracující občan ať již bílý či barevný nebo nepracující Rom?

 

     Jiří Čunek vidí, že se k sobě Romové stěhují (cosi z velkorodiny ještě zůstalo), snaží se přelstít sociální úřady (ty, které je posílaly do plynu a řezaly kola jejich vozům).  Rád by to dobře zařídil pro všechny. Není Sládek, který by poslal Romy do Indie. Prostě by je rozptýlil mezi ty "správné". Mezi ty, co nekradou, neberou úplatky, nelžou druhým do očí, natož aby brali dávky, na které nemají nárok.  Ovšem, podle  Romů a jejich obhájcků  se Jiří Čunek  ve svých receptech prý  prokazatelně mýlí. A - velmi šalamounsky podle Mf - kdyby nebyl velký politik, nazvali by ho prý „velkým popletou".

 

Flori@n

 

 

 

Komentáře (31)add feed
Čunek na HRAD!!!! Jedinej, kterej se nebojí říct nahlas to, co si všichni ostatní šeptaj !!! : NČ
.
leden 14, 2008 09:47
jako bílá rasa jsme moc měkký, : Inka
když někdo vyžaduje svá práva pojí se k tomu i povinnosti!!!! Pak to je v rovnováze.
leden 14, 2008 09:59
jsem pro striktní dodržování zákonů - tedy práv i povinností, : alena tečkovaná
a to všemi etniky, které na našem území žijí bez rozdílu. Pracuješ? OK Nepracuješ? Jo tak holt nemáš prachy. Platíš nájem? OK. Neplatíš? Tak holt bydli pod mostem. Posíláš děti do školy? OK. Neposíláš? Seberem ti sociální dávky.Posíláš děti krást? Půjdeš do kriminálu - děti do pasťáku. Nemáš kvalifikaci? Jo, tak makáš za málo peněz. Chceš víc? Zvyš si kvalifikaci. Dopouštíš se zločinnosti? Půjdeš do kriminálu .Howgh. Bez rozdílu. Černej, bílej, zelenej ,fialovej. Doma si mluv jak chceš, zpívej si své národní písně a tanči své lidové tance až do úplné ztráty vědomí. Ale na úřadech, ve škole, v obchodě a v práci mluv jazykem země, jejíž občanství jsi přijal. Nelíbí se ti v té zemi? No-svět je velikej, komunisti v čudu - můžeš jít o dům dál. Třeba tam uděláš štěstí. Jseš blbej? No za to třeba nemůžeš, ale nemůže za to ani nikdo jinej. Můlže za to maximálně příroda a z té prachy prostě nevyrazíš.
leden 14, 2008 10:22
Zajímavý, mimo ten muj - zatim dva příspěvky a oba silně rasistický!!!! : NČ
.
leden 14, 2008 10:34
Aleno T, : Myška
dnes s tebou velmi silně souhlasím. Proč mám vydělávat na celkem pohodový život bytostem, které pracovat nechtějí?
leden 14, 2008 10:40
Aleno Tečkovaná : Zdena
za tenhle referát máš potlesk na otevřené scéně. Jsi hlava otevřená a máš všech pět po kupě - nechtěla bys založit nějakou rozumnou stranu, nebo do nějaké rozumné (ale jaké, že?) kandidovat? Takových lidí víc.
leden 14, 2008 10:50
Aleno T. : mamča
Potlesk na otevřené scéně ! Nechceš svůj příspěvek poslat taky Džamile ? smilies/wink.gif

leden 14, 2008 11:18
tak jo, : alena tečkovaná
založíme stranu Kudlanky.Naším volebním heslem bude platnost zákonů pro všechny bez výjímky. Poslanecká imunita bude platit pouze na politické projevy.TJ nikdo nebude moci dát zašít někoho jiného jen pro to, že s ním nesouhlasí.Ale pokud krade, jezdí autem jak prase,někoho zmlátí, zabije, okrade, znásilní, podvede - ať je treba prezident - půjde bručet. O prokázaných úplatcích nemluvě.Jsem-li veřejně činná osoba, pak i mé soukromé záležitosti jsou veřejné.Mám být vzorem pro ostatní- a to ne tak, aby se ode mě naučili, jak si co nejvíc nakrást, jak koho podfouknout, jak podojit stát, jak vyměnit milenku za manželku....atd.atd.Nemůžu dost dobře chtít od lidí, kteří na mě dělaj, aby se chovali slušně, když se sám chovám jak dobytek.Pokud se budu potřebovat s někým poradit, musí to být skutečný odborník a ne dobře zaplacený kámoš, nebo bratranec. atd.atd. ale někoho takovýho lidi nezvolej- zvolej šíbry, který v tom uměj chodit a voblbovat davy
leden 14, 2008 11:32
Aleno T, : Myška
jdu do toho!
leden 14, 2008 11:52
Navrhuji změnu názvu : Majka
Strana diskriminované většiny, ale to by nám možná zatrhli.
leden 14, 2008 12:21
... : bb
nojo, je to tak, všichni víme jak a co by mělo být, ale jak toho dosáhnout? dokud budou mít oporu v našich zastupitelích před Bruselem, tak nemáme šanci
a když se najde někdo, kdo o tom otevřeně mluví a chce s tím něco dělat, tak se najde zase někdo, kdo zatím neudělal nic, protože je blbej/línej/připotentovanej, a konečně má příležitost jak se snadno, bezpracně, bezrizika, zviditelnit - napadnout Čunka, prohlásit ho za rasistu, založit komisi, výbor, podvýbor, chodit do televize a debatovat...

leden 14, 2008 12:24
Brusel je kapitola sama pro sebe : alena tečkovaná
odborníci, co tam jsou, se s nikým nedomluví, neb neuměj než česky. (a kolikrát ani to ne)- o odbornosti už u nich vůbec nelze mluvit, vetšinou jsou to zkrachovalí "orgáni", které nebylo lze vykopnout jinam, než vejš.Podle toho pak vzpadá jejich "zastupování".
leden 14, 2008 13:00
jeden z příspěvků diskuse o cikánech na Novinkách :-) : NČ
Jděte se vycpat s tím, že znáte slušnýho cigána! Já když jsem byl malej,tak jsem zase osobně mluvil se strejčkem Jedličkou!!


leden 14, 2008 13:01
Co vůbec pamatuju, : dess
vždy byly úřady, které se "této otázce" věnovaly a velice dobře vydělávaly. Na tehdejším ÚRu bylo celé velké oddělení (tedy plno oborů a kanceláří a v nich plno dobře placených lidí), pak bylo pochopitelně totéž na dalších ministerstvech, která také měla "své" odbory - - prostě cokoliv, kde se měla a dlouhá léta také asimilace Cikánů "řešila". Jak vidno, zcela marně a zbytečně.
Jiří Čunek připravuje vlastní plán, jak se vypořádat s otázkou integrace Romů. Dlouhodobě nezaměstnaní, kteří nemají snahu si práci hledat, by po nějaké době neměli dostávat dávky v penězích, nýbrž v poukázkách na zboží. Čunek chce, aby v rámci norem o sociálních systémech bylo uzákoněno například vzdělávání romských dětí předškolního věku, aby nastupovaly na základní školu s tím, že umí jazyk. Norma by měla obsahovat i vzdělávání matek - absolventek zvláštních škol, aby mohly svým dětem minimálně na prvním stupni pomáhat.

Uvidíme. Ale osobně nevěřím, že by tohle vůbec někdy někdo zvládl...
smilies/angry.gif
leden 14, 2008 13:09
problém asi nebude v tom, že zákonů máme málo, : toulavej
takže další zákon na předškolní vzdělávání nemá cenu. Vždyť ani zákon na povinnou školní docházku, který platí, oni nerespektují a nic se neděje. Problém je, jak je donutit dodržovat ty platný zákony. Vězení jsou přeplněná, tak jejich použití nepřipadá v úvahu. Motivovat je lepším životem nejde, lepší život - bez práce - přece mají. Vystěhovat je hromadně nejde - dělali by víc problémů, než když bydlí zadarmo. A jejich aktivisté NEPOCHOPILI, v čem problém cikánů spočívá, svádějí problémy na ošklivou většinovou společnost nebo využívají její pomoc na své obohacení . . . Když někdo nechce pomoc, nikdo mu pomoc nemůže. Oni pomoc nechtějí, chtějí jen neustálou podporu pro svůj pohodlný životní styl . . .
leden 14, 2008 13:39
četla jsem, že když budeme "šťouchat do vosího hnízda", : ivanka
že se můžeme dočkat i "války"...
že "Romové vyjdou do ulic" - bojovat za svá práva.
Nu, tak na to bych docela byla zvědavá.
leden 14, 2008 14:59
ivanka : mamča
Hlavně za právo na práci, že jo ?
leden 14, 2008 16:09
tak na to se přímo těším. : alena Puntíčkovaná
Pošleme do války regulérní armádu? Vycvičenou v Iráku, Bosně atd.? Pak skutečně žádná romská otázka nebude existovat. A obávám se, že ani Romové.
leden 14, 2008 17:32
Pokud Kudlanka bude zakládat nějakou stranu : skaz
strašně ráda se přidám.Objevila jsem tuto stránku teprve nedávno,ale moc se mi líbí.Díky.
leden 14, 2008 20:19
NČ, udělej si čárku i za mne. Já jsem také rasista, : strejda
protože souhlasím s tím, co napsala Alena potečkovaná. A fest! smilies/cheesy.gif
Ale s tím "Čunkem na hrad" bych byl opatrnější. To je podobné, jako bys řekl "Sládek na hrad, Topolánek na hrad, Tachecí na hrad. To hraničí s dadaismem nebo aspoň s politickou satirou". :-))
Znám spooouuustu vhodnějších lidí. Mají však velký handikep. Nemají žádnou legitimaci, pouze stále svůj mozek. A nemají zájem.
leden 14, 2008 21:14
nejsem rasista!!!!!! : Alena Puntíkovaná
Cikáni jsou stejné - tedy indoevropské - rasy jako já. U Číňanů a Vietnamců běžně nakupuju a přijdou mi ochotní, úslužní a milí. Okradou vás méně než bílý obchodník u nás na vsi v krámě.
Ani kontakt s lidmi jiných ras mi nečiní problémy - ani jazykové ne.
Ale!!! Dnes se mi svěřila kolegyně - takto samoživitelka, živící dvě dítka v pubertě a pobírající suma sumárum včetně všeho dvanáct čistého, že si požádala o přídavky na děti a bylo jí sděleno, že na ně nemá nárok, neb její příjem je příliš vysoký.

Kdo tedy na ty přídavky vlastně dosáhne??? Jedině spoluobčané s věčně nataženou rukou - a aniž by odpracovali jeden jediný den, žijí pouze ze sociálních dávek. A přitom jsou stejné rasy jako my všichni...
leden 14, 2008 21:59
Alena Puntíkovaná : mamča
Tvoje kolegyně - samoživitelka má málo dětí. Podívej na rodinu Červeňáků ! Stát jim "dluží" 420 000 Kč za půl roku, jen na sociálních dávkách. A K.á.a Veselá-Samková jim určitě vysoudí ještě nějakou tu stotisícovku za psychickou újmu, kterou jim to dočasné odebrání dávek způsobilo.
Jo privilegovaní to mají v tomhle státě vychytané, a Štrasburk jim to posvětí, jen aby se jim tam ti ubližovaní diskriminovaní nenastěhovali i s celou rodinou.
leden 15, 2008 07:49
Jistěže to není o rasismu, : wendy
to je jen verbální zbytek porevolučního populismu. Čunka je škoda, že je to průserář, ten by s tím snad aspoň trochu pohnul. Jinak - ne že se nepřizpůsobili po celé století - po pět století ! Přišli sem ve větším množství přes Egypt a Balkán nebo ze Španěl začátkem 15. století !!! Námět na začátku příspěvku je super. S Alenou souhlas taky. A je to jen a jen slabost úřadů a úředníků, i těch nejvyšších, a cikáni to jen a jen využívají. Vezměte jejich letoru - oni to, co je pro ně prospěšné, vůbec nepovažují za provinění, ať je to krádež nebo lež, nedokáží to pochopit. Takže - když to nejde po dobrém, musí to jít po zlém. A strach z Bruselu ? Co by nám tak mohli, když už je taky tak trochu poznali...
leden 15, 2008 07:58
no právě - Brusel! : alena tečkovaná
v tý hrůze, že by se k nim snad nastěhovali, jim radši přisouděj milion pro každýho Červeňáka - y jejich kapes to nebude, tak co.
leden 15, 2008 08:02
taky nemám problém s rasou, jen s problémovými lidmi : bb
a znám slušné cikány, ale jsou to bohužel bílé vrány...i když možná z pohledu Romů černé ovce smilies/smiley.gif cikán už je pro mě, nás spíš nadávkou, označujeme tak líné bordeláře, sprosté a hloupé
tihle slušní, o kterých píšu, jsou naši a nikdo je nenazývá cikány, žijí u nás, pán (dost přes 50, spíš k 60) přišel ze Slovenska kdysi dávno za prací a zůstal, pracoval, poměrně pozdě se oženil s mladou dívkou, mají jednoho syna, paní po porodu těžce onemocněla,
leden 15, 2008 09:26
... : bb
o miminko se přijela postarat její matka, on pracoval a po práci se staral o manželku, dostala se z toho, jen už neměli další děti a ona je v ID, starala se o kluka a domácnost, kluk se vyučil a pracuje. Mluví se o nich jako o Novákových (tak se nejmenují:-), ne jako o cikánech. Takové bezproblémové romské rodiny jsou u nás dvě a jiní u nás nežijí, takže my měli štěstí na výjimky. Ale ten šunt, co se povaluje v ulicích kolem naší kanceláře...
leden 15, 2008 09:31
Především je potřebný specifický přístup! : Míaa aíaa
Tak tohle je z aktuálního dění v našem městě - http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/pe_kulatystul20080114.html
Docela by mě zajímalo, zda v jiných zemích EU také svolávají nějaké schůzky, aby se konkrétní zástupci různých institucí naučili specifickému způsobu jednání s cizinci a pochopili, že to, jak se cizinci chovají, je normální a naopak pro ně je nenormální to, jak se chovají domácí.
leden 15, 2008 12:26
Hezkej podpis, co? : Míša šíša
smilies/grin.gif
leden 15, 2008 12:26
koukala sem... :)) : d@niela
tedy, já občas nějaké ty překlípky tady v textu opravím, zvláště, když je ten text opravdu super. Bohužel, v tom nadpisu nemůžu, tam až "má moc" nesahá...Tak holt musíš být
míaa aíaa
hihihi
P.S. Míšo, už k vám přišel pošťák s balíčkem?
leden 15, 2008 13:39
Vážení ... : Iveta
víte, co mě po přečtení vašich příspěvků napadá?

Výrok Járy Cimrmanna:
"Můžeš protestovat, můžeš nesouhlasit, můžeš ... a já nevím co ještě, ale to je tak všechno, co proti tomu můžeš dělat"

leden 19, 2008 19:17
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]