O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PSYCHOSOMATICKÝ INSTITUT AKTIP PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 24 květen 2018
Jak funguje jedno z alternativních zařízení v Česku, mapuje nový dokument Obchod se zdravím. Pro lékaře je tento snímek jen smutným potvrzením toho, co dávno vědí. „Chodí k nám pak pacienti, kteří si něčím takovým alternativním prošli, ale my už je nemůžeme vyléčit, protože se na nás obrátili pozdě. Přitom kdyby přišli rovnou za námi, šanci by určitě měli větší,“ říká onkoložka.


 

 

 

 

Nebezpečné je podle tvůrců dokumentu i to, že se s akademickými tituly stírají rozdíly mezi šarlatánem a lékařem. Tak jako je tomu právě i ve zmíněném psychosomatickém institutu, kde podle nich „pochybným způsobem“ pracují lidé s nejrůznějším vědeckým vzděláním.

 

Vzpomínáte ještě na tři pětky u lékaře? Co všechno se kvůli třiceti korunám u nás seběhlo? To bylo politické téma na několik let a ovlivnilo několikery volby... ale koukám, že lidé jsou ochotní uhradit třicet tisíc obchodníkovi s deštěm za alternativní "medicínu", za naprosté hovadiny a ani okem nemrknou… Trochu mi to připomnělo pořady typu "Volejte věštce".

 

 

 

 

Ale bohužel, tohle není jen obchod se zdravím, ale přímo obchod se smrtí. Lidé jsou hloupí a věří kde čemu. Je to smutné, ale je to asi i taková „forma přírodního výběru“.  A celá ta partička "lékařů" z tohoto zařízení totálně zneužívá nešťastné a bohužel neskutečně důvěřivé lidi.

 

Jinak - nejlepší byly hlášky "manžel vykadil rakovinu" a "dostanete takový pípák na krk a kolega vám na něj bude vysílat kvantové vlny, aby se vám upravilo podvědomí". Další zajímavé věci byly, že „už umíme měnit DNA“ (teda v Americe) a že „s rakovinou se musí pracovat jako se zánětem a že když si jí uvědomíme, že zmizí“.

 

Skoro jsem brečela smíchy, i když je to ve skutečnosti zoufale smutné...

 

Překvapení přinesl i rozbor populárních kapek Dr. Jonáše, které v Aktipu v rámci léčby běžně prodávají, a doporučuje je i celá řada další léčitelů po celé republice. Česká televize nechala jejich složení prověřit laboratoří a ukázalo se, že obsahují 20 procent alkoholu a zbytek je voda.

 

 

Máte někdo zkušenosti s podobnou „léčbou“?

Své či svých příbuzných nebo známých?

D@niela

 

Komentáře (20)add feed
... : Sidon
Na "šarlatány" má snad svůj názor každý, kdo má aspoň trošku selského rozumu. Ale ono to i s těmi doktory nevypadá nějak valně -
https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?t=14578
květen 25, 2018 00:20
... : NČ
Naděje umírá poslední. Votom to celý je. A o tonoucím a stéble.
Jinak ale jsem dost ostražitej ve vychechtávání se úplně všemu jen proto, že "laboratorní rozbor prokázal jen 20% alkoholu a zbytek je voda". Co by asi před 50ti lety prokázal nejmodernější laboratorní rozbor paměťový flešky? Snad nějakej drobek křemíku nebo germania - jak by se tam mohl vejít celovečerní film? Taková blbost!
Vím, nesedí to úplně, ale dokud víme, že toho ještě strašně moc nevíme, chtělo by to občas trochu víc pokory a méně posměchu.
květen 25, 2018 07:46
... : mila1
No co k tomu dodat. Sama na alternativní doktory nevěřím, ale byla jsem svědkem toho, jak moje těžce nemocná máma s rakovinou pookřála, když dostávala kapky z konopí.. A kdyby nebyla tak paličatá, jak byla, tak by se jí ulevilo i po homeopatických kuličkách, které jsme jí obstarali, ale ona na ně koukala s nedůvěrou..Jak jsem tak s ní dva roky s nemocí bojovala, tak jsem názorně viděla, jak moc dělá s člověkem víra.. Ona věřila lékům, které ji onkoložka napsala. Dokud je brala, její stav se stabilizoval a nebylo to tak strašné, pak jí doktorka oznámila, že vzhledem k výsledkům krevních testů už léky dostávat nemůže a máma se prostě vzdala. Takže chápu lidi, kteří svým doktorům nebo šarlatánům věří.. dělá to hodně a každému pomáhá něco jiného.
květen 25, 2018 10:26
... : doktor
Dani,jsem konzervativní a tudíž vyhledávám pouze osvědčenou lékařskou pomoc.
květen 25, 2018 12:19
... : NČ
A co jako, konzervativní doktore, uděláš, až zjistíš, že osvědčená lékařská pomoc je ti uplně naprt? Poslušně zalehneš a poslušně, podle osvědčenejch lékařskejch rad, vydechneš?

Jistě, dostane se ti před vydechnutim osvědčená lékařská pomoc v podobě plný igelitky rozmanitejch prášků s velmi výhodným doplatkem v akci. Prášky na cholesterol, ty musíš mít bezpodmínečně, ale ty budou svinit žaludek, tak ještě prášky na žaludek, ale ty budou zase xurvit játra, tak ještě prášky na játra, ale ty zase xurvěj srdce, takže ještě prášky na srdce a taky na tlak! Na tlak musíš bejt pes, na ten se nikdy nesmí zapomínat! A pak, když se o tebe osvědčená lékařská medicína takhle postará, tak ti to už bude fuk. Budeš v nejlepčích rukách. Jen si musíš někde napsat (protože po několika dnech braní prášků to spolehlivě zapomeneš), že nalačno bereš jeden oranžovej, po snídani dva bílý, před obědem dva fialový, po obědě ty dva maličký žlutý .... Hlavně to, probůh, nesmíš zmotat a hlavně, probůh, nesmíš vynechat!!! To by tě jistě zabilo a to by se na tebe pan doktor móc rozzlobil.
květen 25, 2018 13:52
... : Milene
Ten dokument o Aktipu jsem viděla. Kdyby to nebylo k pláči, tak by se člověk nad některými názory musel smát. Nepopírám, že někdy může stav nemocného zlepšit víra v uzdravení. Ale v tomto zařízení se nijak nesnažili. Jen kecy, kecy.... Klientku si přehrávali od jednoho ke druhému, jen aby vydělali všichni. Například, když využívala kapky na detoxikaci, tak jí doporučili znovu ale opravdový detox. Přístroj ANESA je také jedinečný. Rozbor krve provede bez odběru.
květen 25, 2018 14:45
... : Moira
Bohuzel, lide podcenuji prevenci, pak jsou schopni dat silene penize za nadeji. Nejvice by pomohlo pouzivani zdraveho rozumu...
květen 25, 2018 19:04
... : Josef Kouba
V antikvariátu jsem kdysi našel knihu o zázracích které se staly a o léčitelích s mimořádnou schopností. Zapůjčil jsem jí, ale jak to často bývá, tak jsem o knihu přišel, takže zde nemohu v detailu vylíčit různé "zázraky". Franta z Asisi co se vznášel, tak v článku byl výčet svědků co jej viděli lítat. Asi kouřili trávu. Ale v knize byly uvedeny příběhy o mimořádných schopnostech některých lidí. Jižní Amerika: Chlapík vážně onemocněl a šlo to sním z kopce. Když upadl do bezvědomí, začal mluvit německy a sdělil lék který by jej vyléčil. Lék jej z toho dostal.
Údajně v hybnóze určil diagnozu a lék. Pomohl stovkám pacientů.
V jiném případě se přijel přesvědčit doktor o umění jakého si léčitele. Na hřbetě ruky měl velkou bradavici, tak se léčitele zeptal co s tím. Léčitel si od jiného zákazníka půjčil nůž a zděšenému muži údajně bezbolestně vyřízl. Doktor byl s tohoto zákroku zděšen s následnou možností otravy.
Druhý den ráno si v hotelovém pokoji sundal fáč a ranka byla téměř zacelena. Já u toho nebyl tak nevěřím.

květen 27, 2018 03:35
... : doktor
NČ,žel jsem od 45 odkázaný na péči klasickou.Musím konstatovat,že jsem neprohloupil,kecám,jednou ano,ale to byla chyba dobytka,který si říkal doktor a chirurg.Též jsem zkusil péči sil nadpozemských a vesmírných energií,no můj názor znáš.
květen 27, 2018 12:07
... : NČ
U tebe to je, doktore, samozřejmost. Když už teda seš ten doktor. Já to ale mám furt tak, že "lepší jeden prt, než deset doktorů".
"Nevědecký" způsoby léčení neobhajuju, ale ani jima neopovrhuju. Pro mě jen není důkazem nefunkčnosti nějakej chemickej rozbor, kterej ani neví, co vlastně hledá, takže jen najde nebo nenajde jen to, co zatim najít nebo vyloučit dokáže. Což pro mě není důkazem, že třeba za dvacet let tam najde něco, co dneska ještě vůbec najít neumí. Asi tak.
Samozřejmě ovšem, že pokud nemůže bejt opakovaně a spolehlivě dokázanej účinek čehokoliv, tak je to celý dost nanic.
A samozřejmě, že pokud NĚCO existuje (a já spíš myslim, že existuje), tak je na to nabalenejch 99,9 % podvodníků.
květen 27, 2018 14:21
... : Iris
NČ - ač jsem celoživotní zdravotnice, souhlasím s tím, co píšeš. Už toho bylo v dějinách lidské civilizace tolik, co se nedalo vědecky obhájit či dokázat, aby po desítkách až stovkách let lidstvo totálně změnilo názor. Nenapadá mě teď konkrétní příklad k napsání, ale jsou to až legrační myšlenkové veletoče.
květen 27, 2018 17:56
... : Jitka
Asi chápu proč. Nevím, jaké máte s lékaři zkušenosti, zda jste měli štěstí, že vám lékař vše vysvětlil, navrhl případnou léčbu a řekl proč tuhle a ne jinou. Já bohužel narážím na nedostatek času, zájmu, pochopení, nedej bože empatie. Takže pokud alternativa poskytne naději, možnost probrat problém a čas, jde asi "zdravý rozum" z cesty.
květen 28, 2018 13:48
... : Lenka1
Nějak to tady flákám, protože absolutně nestíhám.

K tématu: Před 500 lety lidi taky věřili,že Země je placatá. Před 100 lety, že vlaky nemůžou jezdit větší rychlostí než 20 km/hod. protože je vědecky dokázáno, že při větších rychlostech by byl z vagónů vysátej všechen vzduch a cestující by se udusili.

Za dalších 500 let se nám budou smát, jak jsme byli primitivní.

"Věřím pouze osvědčeným metodám." Mno,a tyhle dnes osvědčené taky byly ve své doby vysmívané jako šarlatánství nebo ani nikoho nenapadla - až na pár "snílků a bláznů" jejich existence.

Akip smrdí na sto honů, ale to není důvod šmahem alterntivu zahrnovat.

Ježíš Nazaretský taky léčil jen "silou podvědomí" a měl celkem slušný výsledky.

Do puntíku souhlas s Enčou (zdravím, starej pardále)http://smileys.cz/smiles/smajlici-gesto-ruky/smileys-cz-14.gif


květen 28, 2018 19:51
... : Lenka1
Sakra, jsem vyšla ze cviku:
květen 28, 2018 19:52
... : *deeres*
Asi jsem od přírody krajně nedůvěřivá. Vlastně i vůči lékařům. Většinou si vystačím s vrozenou dobrou imunitou a babskými radami. Ale zlomeniny si sama neléčím, to mažu na chirurgii, nebo spíše se nechám odvézt. Věřím tomu, že naděje umírá poslední a když nic u doktorů nezabírá, tak lidé zkouší možné i nemožné a pak se snadno octnou ve spárech šarlatánů. Ale spoléhat se na zázraky je zhovadilost.
Něco ze života. V práci jsem měla kolegyni, bezdětnou, jediné dítě v rodině byl hýčkaný syn její sestry. Kluk vystudoval vysokou, oženil se, kolegyně na novomanžele přepsala byt v Praze a chatu v Pikovicích. Netrvalo dlouho, synovec začal trpět záněty žlučníku a protože to byla rodina, která všechno řešila přes známosti, tak se obrátili na léčitele. Přece kluk nepůjde pod kudlu. Ten odborník ho léčil tzv.jaterní očistou - pomocí Epsomske soli, citronu a oleje, nevyléčil a synovec pak dostal akutní zánět a zemřel na sepsi. Tak kolegyně přišla o byt i o chatu, protože snacha to prostě nevrátila.
Poznat, ko mně opravdu pomůže, je opravdu těžké v době, kdy modlou je mamon. Možná jste četli "Žítkovské bohyně " o babkách léčitelkách z oblasti Bílých Karpat - Kopanic. Kniha je napsána podle skutečnosti a léčit se k nim chodili, (potajmu protože byly vědmy na indeu STB), i největší socialističtí papaláši, když jim oficiální věda nedokázala pomoci.
Dneska jsem náhodou narazila na test o výživových poradcích. To je zrovna příklad, jak lidé (většinou ženy) snadno naletí a nemá to nic společného s jejich rozumovými schopnostmi. Klidně se nechají připravit o prachy a koupí si za to pouze naději.

https://ona.idnes.cz/specialni-priloha.aspx?y=zdravi/test-dnes-vyzivovi-poradci.htm
květen 29, 2018 09:36
... : Sidon
Dé-eR-eS-ko, tu knihu jsem přelouskl taky a dost se některým věcem divil, jako třeba tomu, že se o ty bohyně vřele zajímali Němci za války. Ale jinak je to hlavně podání autorky - Kateřiny Tučkové, která tu "pravdivost" a "skutečnost" prohlašuje, ale stoprocentně průkazné to není. Dost velkou část má taky jenom z vyprávění druhých bohyň.
BTW, teď mě ta Kateřina namíchla a rozezlila tím, jak se zastává té dekadentní divadelní hry, co hrají v Huse na Provázku.
květen 29, 2018 17:09
... : Sidon
Dé-eR-eS-ko, tu knihu jsem přelouskl taky a dost se některým věcem divil, jako třeba tomu, že se o ty bohyně vřele zajímali Němci za války. Ale jinak je to hlavně podání autorky - Kateřiny Tučkové, která tu "pravdivost" a "skutečnost" prohlašuje, ale stoprocentně průkazné to není. Dost velkou část má taky jenom z vyprávění druhých bohyň.
BTW, teď mě ta Kateřina namíchla a rozezlila tím, jak se zastává té dekadentní divadelní hry, co hrají v Huse na Provázku.
květen 29, 2018 17:09
... : *deeres*
Sidone, já vůbec nevěřím na nějaké tajemné nadpozemské síly. To byly rodinné klany, v místech, kde jiná pomoc nebyla a ve kterých se léčitelské vědomosti předávaly po generace. Tam hrála roli hlavně znalost přírody a toho, co se z ní dá použít k léčbě. A ty ženy určitě měly i schopnost diagnostikovat příčinu nemoci, to se úplně naučit nedá, na to musí být instinkt od Pánaboha.
Stejné babky kořenářky se vyskytovaly i v zapadlých vsích v Krkonoších, tam to nebyly bohyně, ale báby kalné a nekalné. Také jim se přisuzovaly nadpřirozené schopnosti a báby nekalné ty dokonce měly škodit. K samotné léčbě přidávaly i pověrečná rčení, různé čáry a zaříkání, ale to byl jenom tyátr pro léčeného, k vyvolání důvěryhodnosti. Dneska bys šel nejspíš místo čar a zaříkání k psychologovi.
květen 29, 2018 18:58
... : NČ
Ono to vyvolání důvěryhodnosti, ten tyjátr, když se to umí, může právě v pacientovi nabudit imunitní systém a samoléčebnej proces. Ani to bych teda nezatracoval.
květen 30, 2018 14:18
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]