O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NEŠŤASTNÁ MÁMA PDF Tisk E-mail
Úterý, 29 květen 2018
 Dobrý den, kamarádky a kamarádi. Chtěla bych se poradit, jak správně reagovat. Osobně uvnitř zuřím, ale vím, že nemůžu jít, a křičet… nebo můžu :-)))? O co se jedná: moje tchyně (Marta) onemocněla rakovinou, je to už bohužel terminální stádium a lékaři ji nedávají víc jak rok života. Marta bydlí kousek od nás, a já a manžel (její starší syn) s ní máme výborný vztah.

 

 

 

.

 

 

Jenomže asi tak před rokem se něco stalo a její mladší syn s ní omezil veškerý kontakt. My nemáme ani ponětí, co se mezi nimi stalo, ale podle mě to nemůže být nic natolik hrozného, aby ji vlastní syn totálně ignoroval (Marta se nevidí ani s vnoučaty z jeho strany). Jak ji za ta dlouhá léta znám, je to nesmírně hodná ženská. Takže to bude nějaká určitě malichernost. Manžel říká, že jeho bratr je dost vztahovačný, ale ani jemu se nepodařilo zjistit, co se vlastně stalo…

 

Každopádně, teď, po tom nálezu, jsme tomu jeho mladšímu bráchovi dali vědět co se děje, a on slíbil, že své mámě tedy zavolá a o víkendu se zastaví. Jenomže uběhly dva týdny a od něj nic. Marta je zdrcená, nemyslí na nic jiného, nesmírně se trápí. A já se ptám - mám mu zase zavolat? Marta by dokonce chtěla, abychom ji k němu odvezli… Ale co když se k ní bude ošklivě chovat? Co dělat? Jak se chovat k němu? Nemyslím si, že bychom od toho měli dát ruce pryč, jak mi kamarádky radily. Poradíte mi? Věřím, že „víc hlav víc ví“.

 

Děkuju předem,

JIŘINA

 

 

 

Komentáře (9)add feed
... : Nona
Navštívila bych neposlušného švagra sama, nečekaně a bez ohlášení bych zazvonila u jeho bytu a trvala na konfrontaci. Jen tak se dozvíš pravý důvod.
Bohužel někdy jsou bratři rozdílní i ve vztazích k matce, byť vzešli z jednoho hnízda....
květen 30, 2018 08:30
... : Bara
Take se muzes opatrne zeptat i primo Marty, co se pred rokem "reklo"...
květen 30, 2018 11:29
... : Milene
Já bych se také zeptala i Marty i bráchy, co je příčinou, že spolu nemluví. Možná by bylo lepší, kdyby se zeptal přímo tvůj manžel. Rozhodně bych to nenechala být. To by tě později určitě mrzelo. A mladšímu synovi bych domluvila, že je to přání jeho maminky, že to přeci nemůže ignorovat. A ať se stalo cokoliv, aby se dokázal přes to přenést. Já nechápu, proč si lidé přidělávají takové zbytečné starosti. A jak k tomu přijdou vnoučata?
květen 30, 2018 13:13
... : NČ
Spíš bych volil upřímnej dopis v obálce do kastliku. Je lepší, to první navázání volit písemně, protože máš možnost říct všechno, co máš na srdci, aniž bys byla přerušovaná druhou stranou a taky zvážit formulace a nevynechat něco třeba důležitýho. Ne zase ale moc dlouhý psaní.
květen 31, 2018 07:33
... : NČ
Ještě dod: Dopisem dáváš současně i adresátovi možnost zauvažovat nad ním, přečíst třeba i víckrát a nejednat hned v prvnim afektu.
květen 31, 2018 07:45
... : magdalenka
Ahoj, Jiřino.
To, co se tobě může zdát jako malichernost, může pro druhého znamenat zásadní věc. Třeba taková žárlivost na staršího bratra... Často jsou za tím bohužel obyčejné peníze.
Marta může svého syna vydědit, protože jí neposkytuje pomoc v nemoci a nouzi. Nebo může svůj majetek věnovat tvému muži, protože je jí oporou. To ovšem jenom přilije olej do ohně a zhorší navždy i vztahy mezi bratry. Ale vymoci si lásku u druhého nelze. Bohužel. Ani od cizích, ani od vlastních.
Tudíž nezbývá, hlavně pro tebe, se s danou situací smířit. A nahradit tchyni lásku, kterou jí její syn odepřel vlastním vztahem, pokud si ho schopna.
Nezastírám, že by mladší bratr zasloužil přes hubu. To by měl ovšem spíš řešit tvůj manžel...
Já věřím na boží mlýny.
květen 31, 2018 11:46
... : Sidon
Nezastírám, že by mladší bratr zasloužil přes hubu. To by měl ovšem spíš řešit tvůj manžel...

Magdalenko, to bys ale napřed musela znát důvod té jeho odtažitosti a potom to teprve posoudit. Já teď zkusím taky trošku fabulovat a aby to bylo ve prospěch toho mladšího syna, tak se můžu třeba domnívat, že mu matka sdělila, nebo se jinak dozvěděl, kdo je jeho biologický otec. To by byl dost silný důvod k tomu jeho chování. Ale je to jenom domněnka, takže z toho nedělat žádné závěry!!!
smilies/smiley.gif
květen 31, 2018 16:22
... : magdalenka
Sidone, nevím, kdo byl otec, ale přijet k màmě s rakovinou dokáže i zhrzený syn záletného souseda. Vždyť se jedná o několik desítek minut, ona mu ho věnovala určitě mnohem víc.
květen 31, 2018 23:24
... : Sidon
Magdo, moje reakce byla hlavně kvůli těm pár fackám, které Ti připadaly vhodné. Proto jsem si vymyslel tu verzi s otcem. Co za tím doopravdy vězí, se asi nikdy nedozvíme. Tady to obyčejně bývá tak, že ten tazatel(ka), už se většinou neozve, abychom se dozvěděli celý příběh. Ale hlavně, že je o čem diskutovat, spekulovat a kout pikle.
smilies/cheesy.gif
červen 01, 2018 16:51
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]