O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


VĚŘÍTE NA POVĚRY? – PAVOUKA VIDĚTI ... PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 03 květen 2018
Odborníci radí, že proti všem nečistejm silám nám pomůžou zkřížené prsty. Zkusil jsem to, zaklesly se a nemohl jsem je rozmotat. Už si proto dávám pozor… Pověra, o které vám chci dnes napsat, se týká pavouka křižáka. Moudrý král Šalomoun dával svým dvořanům pavouky za vzor pilnosti, skromnosti a dovednosti, nedovoloval, aby pavučiny byly ničeny. Řecká báje vypravuje, že pavouci jsou potomky královské dcery Arachné, která zvítězila v tkaní nad bohyní Athénou.


 

 

 

 

Za toto byla zakleta v pavouka, a odsouzena k tomu, aby dnem i nocí tkala. I mohamedáni prokazují pavoukům úctu., protože pavouk zachránil Mohameda na jeho útěku z Mekky do Mediny. Mohamed se skryl svým pronásledovatelům v jeskyni. Nežli jeho nepřátelé k jeskyni došli, byl její vchod zatažen hustou pavučinou. To byl pro ně důkaz, že do jeskyně nikdo nevkročil. 

 

 

Myslel jsem, že tento pavouk nosí štěstí, a stejně tak i jeho pavučiny, protože pavouk utkal pavučinu na Kristových ranách, aby tak zastavil krvácení. Však proto má znamení kříže na zádech. Pavučina opravdu zastavuje krvácení, v lidovém léčitelství se pavučina pro tento účel používala.

 

 

Fotka uživatele Spajdrův svět pavouků.

 

 

Ale jako vždy, nic není jednoznačné. Podle Francouzů a Němců pavouk spatřený ráno, přinese velké trable. Pavouk spatřený v poledne bude „ten oný“ jakbysmet. Pouze spatřit křižáka večer je trefa do černého – ano, večer NESE ŠTĚSTÍ. Ti, co na tohle věří, prý hazejí ty ráno spatřené PRO JISTOTU do ohně.

 

My Češi jsme jiní, my denní dobu neřešíme, nám pavouk křižák nosí štěstí vždy. Ten, kdo chce mít tu správnou kliku, nebo spíše „ta“, která chce mít pod střechou jen ŠTĚSTÍ, tak strpí doma pavučinky a na gruntování zapomene.

 

Závěrem bych dodal:  mýty a pověry jsou součástí lidových tradic a je úplně jedno, zda nad nimi mávneme rukou, nebo jsme jejich zastánci – ale nikdy by nám neměly přerůst přes hlavu. Nesmíme zapomenout na selský rozum, protože i zde platí: dobrý sluha a zlý pán.

                                                                                                                                                           -doktor-

 

 

Komentáře (2)add feed
... : *deeres*
květen 04, 2018 08:38
... : doktor
Deeres,děkuji.Bezva s bezva doprovodem.Jsou to známé darebové.
květen 08, 2018 12:16
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]