O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

SPRÁVNÁ, NEBO MĚKKÁ ŠÉFOVÁ? PDF Tisk E-mail
Úterý, 01 květen 2018
 Chtěla bych se s vámi poradit ohledně pracovní politiky. Do firmy jsem nastoupila hned po škole a v průběhu několika let jsem se vypracovala na manažerku, jak se teď vznosně říká šéfům … Práce je skvělá, ale problém je, že v rámci mých povinností je rozhodování o pracovním poměru zaměstnanců.


 

 

 

Situace je následovná: Jedna zaměstnankyně, která práci zvládá jinak velice dobře, rovněž je oblíbená v kolektivu, ale chodí dennodenně příšerně pozdě. Jenže má taky tři malé děti a manžela invalidu. A bohužel, každé ráno, než dorazí, tak práce stojí, neboť na ní závisí další lidé.

 

Mnohokrát byla upozorněna, ale bohužel, opožděné příchody jsou téměř každodenní. Problém je, že teď se do toho vložili i moji nadřízení a přiklání se k tomu ji vyhodit. Já bych jí nejradši jen přeložila někam, kde její pozdní příchody nebudou ovlivňovat další zaměstnance; přece jen práci zvládá vskutku výborně, a její rodinná situace je opravdu nezáviděníhodná. Stejně tak si myslím, že to všechno narovná čas. Jenže se teď objevují názory, že já jsem měkká, a nejsem schopná udělat odpovídající rozhodnutí.

 

Můžete mi, prosím, napsat váš názor?

LYDIE

 

                                   
Komentáře (4)add feed
... : *deeres*
Jako šéfová bych pozdní příchody netolerovala. Dotyčný pracovník by okamžitě letěl, obzvláště, kdyby nezvládal svojí práci.
Ale tady je to jinak, pro pozdní příchody je omluvitelný důvod a navíc píšeš, že práci zvládá velice dobře.
Lydie, třeba jako vedoucí to není ve tvé pravomoci, ale co jí vyjednat u nadřízených zkrácenou pracovní dobu, novou pracovní smlouvu, tak aby na ní nebyli závislí další zaměstnanci, kde bude mít stejné kvantum práce a proto i stejnou mzdu.
Je na tobě, jako její šéfové, uhájit pracovnici, která dokáže zvládnout svoji práci kvalitně i za kratší dobu.
květen 02, 2018 09:58
... : Nona
No, zarazím se u invalidního manžela.... manžel je těžce tělesně (duševně?) postižený, že nepomůže s dětmi? Jinak bych ohledy nebrala, také nesnáším nedochvilnost....
Já jsem měla děti 2, krátce po sobě, v 6:30hod. jsem stála u školky a čekala na učitelku.... Prostě spousta žen má děti a současně pracuje.....
květen 02, 2018 10:00
... : magdalenka
Milá Lydie. Někdy stojí za to jít do konfliktu s šéfem nebo dokonce riskovat sesazení. Nevím, jestli je toto ta situace. Asi bych sesedla ze své nadřízenosti a dotyčné se zeptala, jak jí mohu pomoci. Protože jinak hrozí vyhazov oběma...
květen 02, 2018 11:15
... : M
Škoda, že nepíšeš, o jaké odvětví se jedná a jaký typ práce dotyčná vykonává, jak kvalifikovaná její pozice je a jak moc složitě budeš hledat náhradu. Nicméně pokud svou práci zvládá "vskutku výborně" nevidím důvod se jí zbavit a vyhodit ji jen kvůli pozdním příchodům. Navíc, když trend v "lepších firmách" je odklánění se od fixních hodin.
Ono, kdyz ji vyhodíš, tak si budeš muset vyškolit jiného zaměstnance a to stojí čas a peníze. Je si toho firma vědoma? Vyhodit jí je nejjednodušší řešení, ale co pak? Pokud se jedná o tak kvalitního zaměstance, tak byste se spíš měli bát toho, že ona si najde jinou práci, která jí právě zajistí ty flexibilní pracovní hodiny, které ona potřebuje.
A rada pro tebe? Jde o to, jestli jsi "manager kývač" a nebo ne. Pokud ti jde o tvoje pohodlí a o to, nemít problémy s nadřízenými,tak jí vyhod - ona si při svých kvalitách najde něco jiného, možná i lepšího, kde si budou cenit kvality odvedené práce. Takže pro ní to může být i posun. Pro tebe samotnou je toto dobrá zkušenost v tom, že vidíš, v jakém prostředí pracuješ a jak si tvá firma "váží" kvalitních lidí.

květen 02, 2018 13:43
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]