O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

MŮJ DŮM, MŮJ HRAD? PDF Tisk E-mail
Středa, 25 duben 2018
 Můj dotaz je spíš velká prosba o radu. Minulý rok jsem se vdávala, a i když manžela miluji, jeho rodinu zrovna moc nemusím. Navíc oni bydlí ve stejném městě, na rozdíl od mých rodičů, kteří bydlí dost daleko. Když jsme tedy odjeli na novomanželské líbánky, nechali jsme klíč od našeho bytu u jeho rodičů, kdyby se náhodou něco stalo…

 

 

 

 

No, nestalo se nic, ale celý náš pobyt jsem musela myslet na to “co kdyby”, a že se mi jiní lidé můžou hrabat v mém soukromí.

 

Před pár dny jsme jeli s manželem na dovolenou a nedali klíče nikomu. Manžel si s rodiči samozřejmě občas poslal email a v jednom se zmínil, že jsme zapomněli vynést ven na zahradu kytku z kuchyně, kvůli zalívání. Jeho otec mu obratem napsal, že to nevadí, že k nám zajde, neboť si minule udělal kopii našich klíčů…

 

Já vážně teď nevím jak to brát, asi bych měla být ráda a vděčná, ale mě to prostě rozzuřilo. Chápu, že to jsou teď moji příbuzní, že to jsou rodiče mého manžela, ale přeci jen tohle je naše domácnost a nikdo by neměl mít možnost volného přístupu, obzvlášť bez našeho vědomí! Co myslíte vy, byste mi poradili?

 

MAGDA

 


Komentáře (10)add feed
... : Nona
Já mám klíče od matčina bytu, stejně tak ona má od mého. Zavedly jsme to tak hned od začátku pro případ, co kdyby..... Většinou se snažíme návštěvy ohlašovat. Moje matka ale hůře slyší, takže se i stalo, že jsem přijela, zvonila na ni, ale ona neslyšela. Pak jsem použila klíč od jejího bytu.... Mezi nejbližšími příbuznými mi to připadá normální, stejně tak to nejspíš připadá normální tvým tchánům, že mají klíče od bytu svého syna (tedy vašeho). Píšeš, že jsi se vdávala minulý rok, takže jsi ještě skoro novomanželka - možná bys měla přijmout i manželovi rodiče?
duben 26, 2018 07:06
... : Sandra
Moji rodiče od nás klíče mají a my od nich, protože bydlíme kousek od sebe a je tisíc a jedna situace, kdy se to hodí, že ten druhý klíče má. Tchánovci klíče od nás nemají, protože je nepotřebují, bydlí v jiném městě a na návštěvy jezdí ohlášeni a očekáváni.

Ovšem to nic nemění na faktu, že nechat si od někoho udělat kopii klíčů bez jeho vědomí je drzé a nedělá se to. Dokonce bych si i tipla, že by to mohlo být trestné. O tom, kdo bude mít klíče od domu přeci musí vždycky rozhodnout ten, kdo ten dům obývá. Nemůžou to za něj ostatní rozhodnout s tím, že tady Máňa má klíče od bytu svého syna, tak já jsem si jedny tvoje taky nechala přidělat. Vyměnila bych zámek.
duben 26, 2018 08:19
... : Pernella
Souhlasím se Sandrou,
nekompromisně bych řekla manželovi, že si to nepřeji, a požádala ho, aby to vyřešil hned na začátku. Jinak se narušování vašeho soukromí může zhoršovat.
Samozřejmě slušně, ale bez nějakého konfliktu to asi nepůjde. Ale podle mě to zabrání horším konfliktům v budoucnu.
Ať klíče mají, je-li to třeba, ale použijí je jen za dohodnutých pravidel a jen s vaším vědomím.
duben 26, 2018 09:03
... : *deeres*
Taky bych vybublala, od manželových rodičů to byla přinejmenším neslušnost, já bych rovnou řekla, že sprosťáctví. Jenže, není to třeba tak, že manžel věděl?
duben 26, 2018 09:07
... : Nona
... mně tedy tchánovci nepřipadají jako cizí lidé. Také byly doby, kdy měli klíče od našeho bytu (dnes už nežijí) a děda k nám chodíval do bytu bez naší přítomnosti. Měli jsme to zařízené tak, že syn v 5.třídě ZŠ přestal chodit do družiny a začal chodit sám domů, doma čekal děda, s klukem se najedli, pohráli si a případně se podívali na úkoly. S manželem jsme pracovali do pozdního odpoledne (já střídavě) a jak jsme byli rádi, když byl u nás děda jako dozor.... Manžel měl klíče od bytu svých rodičů, bylo to u nás normální....
duben 26, 2018 09:35
... : Bara
Nasi sousede, jak zleva, tak zprava, maji nase klice a my jejich. Uz nekolikrat se stalo, ze si prisli pujcit svuj vlastni klic. Abych to nezkrikla, mame velmi dobre a slusne vztahy. Jsem za takove sousedy vdecna, kdyz kolikrat vidim a slysim, co se deje jinde......
duben 26, 2018 11:45
... : d@niela
Ano, je fajn, když máme komu dát rezervní klíč.

Ale: nejdůležitější je, dát to s vlastním vědomím a ne, aby si to někdo jen "nechal udělat".
Pokud dám někomu klíče, pokud ho požádám, aby tam v případě potřeby zašel, je to fajn, ale aby (byť tchánovci) měl přístup do mého bytu, aniž bych to věděla?
Ne!duben 26, 2018 11:55
... : NČ
Nejspíš bych Magdě poradil, ať si vymění vložku.
duben 26, 2018 14:00
... : magdalenka
Milá Magdo,
rozhodně neschvaluji to, že si kdokoli, komu půjčíš klíč, udělá jeho kopii. Nicméně mě zarazila tvoje věta...celý náš pobyt jsem musela myslet na to “co kdyby”, a že se mi jiní lidé můžou hrabat v mém soukromí... Nevím, co ve svém soukromí skrýváš, ale o líbánkách myslet na byt a jeho vybavení, je přinejmenším zvláštní.

Máme velký dům, plný různých věcí, klíče mají sousedi, které ani moc neznám. Ovšem důvěřuju jim.
A to je myslím to podstatné. Ty manželovým rodičům nedůvěřuješ. Možná jsi tak vychovaná, možná jsou vlezlí, možná tě chtějí hlídat a kontrolovat. Možná jsi trochu podezíravá.

Já bych to zatím nehrotila, poněvadž jednou prasklý hrnek se těžko slepuje.
Můžeš si zamknout, co chceš. Peníze, skříně, pokoj, byt. Pocit bezpečí je o něčem jiném.
Taky se můžete přestěhovat úplně na druhý konec Evropy. A pak budeš řešit úplně jiné věci.
Pokud manžel rodiče uznává, není od tebe moudré o nich nepěkně mluvit. Lepší je vymyslet důvod, proč klíč vyměnit. Třeba ho zlomit náhodou ve dveřích...
duben 26, 2018 19:39
... : NČ
Teď chvíli beze srandy (krapet mě přešla u vedlejšího článku "děsivý podezření").
Hele, Magdo. Tohle je otázka důvěry, kterou zřejmě k rodičům manžela mít můžeš. Taky bych řekl, že oni si klíče zkopírovali ne proto, aby k vám do baráku lezli bez vašeho vědomí, ale spíš pro VAŠE pohodlí, abyste příště nemuseli řešit osobní předávání. Když ti to tchán tak bezelstně řekl, zřejmě ho jiná možnost vůbec ani nenapadla.
Pro zajištění soukromí když jsem doma přece uplně stačí vnitřní závorka nebo nechanej klíč zevnitř v zámku.
Včerejší mý nesmírně vtipný zavtipkování mi, prosím, odpusť. Naopak bych řekl, že pokud byste někdy měnili vložku, měli byste rodičům automaticky novej klíč dát.
duben 27, 2018 04:40
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]