O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NOVÁ DOBA CHCE NOVÉ ČINY? PDF Tisk E-mail
Úterý, 12 červen 2018
 Dobrý den. Nemám vlastně žádný dotaz do poradny, tedy ohledně vztahů, ale stejně bych se chtěla zeptat na váš názor. Mám totiž pocit, že když jsem byla mladší (teď je mi 65), tak se k sobě lidi chovali líp. Slušnost a zdvořilost byl standard. Teď mám pocit, že všichni kolem jsou už předna… - určitě víte, co myslím.

 

 

 

 

 

Nikdo se na nikoho jen tak neusměje, všichni pořád někam pospíchají, taková ta slovíčka, jako „s dovolením“, prosím” a “děkuju”, člověk téměř neuslyší. A neberou na sebe navzájem téměř vůbec ohledy.  Je to normální vývoj, se kterým musíme počítat, nebo jsem prostě už stará babka, co si mysli “jo, za mých mladých let, to bylo dřív jiné…”?

 Ne že by přibylo hulvátů, to zas ne, ale nějak ubylo vstřícnosti, ochoty, jako kdyby se snad lidé báli ukázat trochu víc své city.

 

Mýlím se, je to jen můj bláhový dojem, nebo máte podobné zkušenosti?

 

 JANA

 

Komentáře (6)add feed
... : *deeres*
Po hadráku jsme se dozvěděli, že jako národ jsme málo asertivní a to, co známe, neumíme prodat. K tomu výchova dětí, co se na ně nesmí zvýšit hlas, aby vás nekontaktovala sociálka, bežně vulgarity ke slyšení i vidění ve veřejném prostoru i v médiích, to nemohlo dopadnout jinak.
Zkuste si napomenout cizí dítě, co v parku láme větve stromu, nebo dupe ve vysazených květinách a můžete skončit i v nemocnici.
Lidé si svobodu projevu vykládají tak, že tu svobodu mají jenom oni a elementární slušnost, ta není cool a tak se značně vytratila.
U nás máme turistické cesty, místy se nesmí jet na kole, musí se pouze vést. Samozřejmě, že to tam pálí plnou rychlostí, bez ohledu na kohokoliv a cokoliv. Nejenom cyklisté, také koňáci, ačkoliv je tam cedule zákazu, se čtyřkolkou a dokonce i s džípem rozvorají upravované sekané cesty. Vysázené keře a květiny, tak pro ty si někdo klidně dojde s lopatičkou, přece to nebude kupovat, obec se znovu postará, když je ta vesnice roku.
Vždycky se našli jedinci, co byli hulváty, ale teď se stali hulváty i ti, co se dřív tak neprojevovali, protože padly mantinely a postih žádný.
Jo, jsem stará babka, které do hlavy vtloukali jiné hodnoty.
červen 12, 2018 11:50
... : doktor
Děvčata,Jani a Deeres děkuji,mluvíte mi z duše.Ahoj
červen 12, 2018 11:53
... : d@niela
"na chudej lid muší bejt přísnost" smilies/cheesy.gif

Asi sedm let jsem provozovala velkou sportovní školu. Děti od cca 4 do dospěláků, pokud se ještě zvládli hejbat.
A víte, co nejvíce fungovalo? Dobrovolný polovojenský režim.
Prostě pevně nastavené mantinely.
A věříte, že to báječně fungovalo? Ono se to všem i líbilo, "patřili někam", byli velká skupina, hrdí na to, kam patří. Měli i svůj mundůr, hodnosti... Jo, fungovalo to skvostně.

V současných školách bych taky nechtěla být - ani za nic. Začalo to opravdu velmi brzo po převratu, kdy najednou bylo všude plno funkcionářů i papalášů nových, kdy si mohl tatínek koupit vysvědčení pro své dítě za slušný sponzorský dar škole.
Jeje, tak v tomto případě jsem nesmírně ráda, že moje děti byly ještě vychovávány k úctě ke kantorům.
Ale už má vnoučata to mají podobné... Tedy podobné, jako je to tady. Někdo je holt "lepčejší".

červen 12, 2018 12:59
... : mia I
Už Karel Čapek řekl "Mladá generace má pocit, že s ní lepší svět přichází. Stará garda má pocit, že s ní ten lepší svět odchází". A je v tom velký kus pravdy. Generační střet byl, je a bude. Ale kdo ty mladé takhle vychoval? A nalijme si čistého vína. Ta zmiňovaná neurvalost není jen záležitostí dětí na školách, ta se týká i střední a starší generace. Ta neurvalost je i v rodinách. Stačí občas vidět třeba manželské páry v důchodu, jak se kvůli hovadinám zbytečně na sebe rozkřikují třeba v supermarketu během nákupu. Jak jsou někteří zbytečně výbušní.

Chce to začít u sebe a taky hlavně (si myslím) brát život s pokorou. Že druhé nezměním s tím asi nic neudělám. Ale alespoň si ohlídat úctu, respekt , hezké vztahy ve vlastní rodině.


červen 12, 2018 14:02
... : *deeres*
Mio, máš pravdu v tom, že vždy tu byl střet generací, kdy staří tvrdili, že za nás to tu nebývalo, mladí zase si o starých mysleli, že jsou nějací móóóc chytří.
Přece jenom tu ale je rozdíl proti předchozím generacím. Po hadráku se sakra hodně posunuly mantinely v tom, co je ještě etické chování a co už nikoliv. A netýká se to jenom dětí a mládeže.
Normou je dneska hrubost a sprosťáctví. Koho by před třiceti lety napadlo jen tak z plezíru někoho skopnout ze schodů, nebo napadat ze srandy lidi v MHD.
Policie stále pátrá po pachateli, který v parku v pražských Letňanech, zmlátil cyklistu tak, že ten skončil v nemocnici na jipce, mimo jiné se zlomenou spodní očnicí. Zmlátil ho za to, že na cyklistické stezce, kde jel se svým synem, se nestačil úplně vyhnout psovi útočníka. Ten ho zmydlil i před jeho synem, nechal ho ležet na zemi, popadl psa , nastoupil do auta a ujel.
To přece není normální, nebo snad už jo?
červen 12, 2018 16:26
... : mia I
deeres samozřejmě máš pravdu. Agrese je na vzestupu. O tom žádná.
červen 12, 2018 16:33
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]