O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

STAR WARS NADE VŠE! PDF Tisk E-mail
Úterý, 24 duben 2018
 Moje kamarádka je milá, hodná, chytrá a krásná po všech stránkách. Bohužel, to se absolutně nedá říct o jejím stylu oblékání. Její šatník se skládá prakticky jen z až na zem dlouhých hábitů, a cokoli ve skříni má, svetry, trička apod., má jediné s logem Star Wars nebo Disney. V práci si ji sice cení, protože má výborné výsledky, ale když se posílá někdo na nějakou konferenci nebo jednání mimo podnik, nikdy to není ona.

 

 

 

 

I když právě ona na to má nejlepší kvalifikaci. Já osobně si myslím, že její styl vyjadřuje jeií osobnost, a je jen a jen na ní, co se jí líbí a co ne; ale na druhou stranu vím, že ne všichni ostatní to vidí stejně. Její poslední přítel se s ní rozešel hned poté, co si na svatbu jeho sestry oblékla bláznivé šaty komplet potištěné obrázky robota ze Star Wars R2-D2. A to ji prosil, že by mohli jít někam spolu, a on jí rád něco hezkého na svatbu koupí…

 

Od té doby si nepamatuju, že by s někým šla na druhé rande, vše končí hned po prvním… Zkoušela jsem jí lehce nabídnout jiné oblečení, ale jí na tom zjevně vůbec nezáleží a jakákoli konverzace na tohle téma je pro ni nedůležitá a skončí ji v podstatě dřív, než začne. Myslím, že důvod jejího oblékání já jakási obrana před světem. Že to je taková záštita její nejistoty.

 

Věřím, že tam někde venku existuje někdo, kdo ji bude milovat i takovou, jak je, ale čím dál tím častěji si říkám, že na toho vyvoleného už čeká hodně dlouho a asi ještě dlouho čekat bude… Mám sedět a nepatlat se v tom, nebo mám zkusit ji konfrontovat s realitou? Protože to, jak to teď je, ji rozhodně omezuje jak profesionálně, tak romanticky a ona zjevně neví proč. A pokud ví, tak to rozhodně nechce měnit…

 

Na druhou stranu ale nechci na ni být nijak agresivní, věřím, že tohle celé pramení z její nejistoty a teď by se na ni vrhla ještě i její kamarádka. Nechci jí ranit a nechci ji ztratit. Jenže, jak jsem psala výše, moje lehké náznaky a narážky ona přechází, nechápe, či dělá, že to tak není, že ona to tak nevidí. Mám promluvit, nebo nemám?

MONIKA

 

 

Komentáře (10)add feed
... : Sidon
Já si taky myslím, že člověk by měl umět rozeznat, jak se při které příležitosti obléct. Ono to oblečení sice taky "trošku" klame, ale pořád to jaksi lepší, než být velice svérázný a "vyčnívat". Protože - " je to pravda odvěká, šaty dělaj člověka, kdo v hadrech čeká na štěstí, ten se načeká."

Tady je k tomu taky nějaké povídání -

https://bobanova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=197029
duben 24, 2018 22:49
... : NČ
"milá, hodná, chytrá a krásná po všech stránkách"? Tak třeba se jednou, po opožděný pubertě, dostaví i docela obyčejnej rozum.
Mluvit s ní o tom je samozřejmě žádoucí. Čekat na nějakej výsledek je ovšem silně nejistý. Ale "každej svýho štěstí strůjcem." Třeba je šťastná právě takhle a prožije šťastnej život s nějakym motorkářem s půlmetrovym copem z fousů na bradě, nebo s excentrikem s fialovym čírem. Podivej třeba na zjevy v sektě Pirátů. A dotáhli to s dredama do parlamentu.

duben 25, 2018 07:19
... : mia I
já bych se nesnažila vůbec někoho měnit. Člověk má být sám sebou a má mít na sobě to, v čem se cítí dobře. Snaha druhých, byť vedená dobrým úmyslem, mi přijde zbytečné vměšování do privátních záležitostí . Třeba k sobě najde dotyčná podobného ztřeštěnce a budou jako dvě hrdličky smilies/wink.gif

Jiná věc je, proč se dospělá žena na sobě nosí tak infantilní kousky. Proč se halí do hábitů. A to má určitě nějakou hlubší příčinu. Měla jsem kdysi období, kdy jsem nosila pořád černou barvu, připadala jsem si v ní taková "schovaná".

Konečně třetí věc je to, jak by měl člověk vypadat a prezentovat se v různých příležitostech. Vzpomínám, jak před léty se moje sestra moc zlobila na syna (mého synovce), že šel na pohovor v triku a kraťasech. Zastávala jsem se ho a zdůrazňovala, že je důležité být hlavně sám sebou a to by měl zaměstnavatel ocenit. Ten názor na oblečení k pohovoru jsem změnila , opravila si ho.

Co říct na závěr? Potkávám spoustu žen v trikách s nápisy , v minisukních, jsou to ženy starší a nelichotí jim to. Potkávám mladá děvčata s pneumatikami okolo pasu, zapraná tanga jim lezou ven z kalhot, vypadají až nechutně. Nemusí se mi to líbit, řeknu si, že já bych takhle nešla , ale pořád tím každý prezentuje hlavně sám sebe. A pokud to tak vyhovuje dotyčnému, nepřísluší druhým vměšovat se do stylu oblékání druhého. A to ani u Tvé kamarádky Moniko. Nevím jak kdo, já dávám pouze vyžádané rady a snažím se chodit oblečená tak, abych se cítila v oblečení dobře a zároveň ctila společenskou příležitost (třeba divadlo). Mám ráda sukně a světlou barvu vršku , černá barva u obličeje přidává vrásky.
duben 25, 2018 07:36
... : *deeres*
I přesto, že je tak svoje, našla v tobě kámošku. Tobě to asi nevadí soukromě, tobě to vadí, jak se ona prezentuje pro ostatní. Nebo se za ni stydíš, jako její bývalý přítel?
Třeba z toho vyroste, třeba si najde někoho podobně ulítlýho, kdo místo oceňování zevnějšku, ocení to, co skrývá za ním.
Tak proč do toho vrtat?
duben 25, 2018 09:28
... : Pernella
A já si zase myslím, že od toho jsou kamarádi, aby pomohli třeba i tím, že mi řeknou upřímně, pokud si nevědomky něčím škodím. Možná že nejste zase tak blízké kamarádky, když nevíš, jestli tak chodí z přesvědčení nebo proto, že je jí jedno, jak vypadá a jak působí na ostatní.
Další otázka je, jestli ji trápí, že nemá přítele. Jestli ano, kamarádka je přesně ta správná osoba, která by jí měla citlivě říct, co dělá špatně. (nakonec to ale nemusí být ten pravý důvod).
duben 25, 2018 10:49
... : andrea
A co když to dělá všechno proto, aby se vymykala? Chce být jiná, chce, aby naopak byla nápadná.
Jenže co funguje na jedné straně, nefunguje na druhé. A asi jí stačí, že na nějaké ty služebky nejezdí. Ví, že je dobrá a že ji nevyhodějí a to jí asi stačí.
duben 25, 2018 11:35
... : Nona
.... tak kupříkladu já jsem také hodně svérázná a bytostně nesnáším, když se někdo plete do mých věcí. A představa, že by mi "kamarádka" řekla, že se nevhodně oblékám? Poslala bych ji do ...... Ne každá ženská se vyžívá v hadříkách. Já také hadříky nesnáším. A nesouzním s ostatními ženami, které si navzájem hodnotí botičky, šatičky, kabelčičky....
Prostě.... pro někoho je důležité třeba oteplování planety a nedělá si hlavu s tím, zda má sukni nad či pod kolena....
duben 25, 2018 11:50
... : doktor
Jste-li kamarádky,promluv.Ale jako kamarádky,pouze s tím jak vše vidíš ty.
duben 25, 2018 12:29
... : Sidon
Moniko, klidně řekni té kamarádce, že je pako, jestli jste doopravdy kamarádky, tak by se nad tím měla zamyslet. Ale některým lidem není ani rady, ani pomoci.
To, že se každý obléká podle svého uvážení, je přece samozřejmé, ale pokud existují nějaké "zvyklosti" a nepsaná společenská pravidla, tak je lepší se podle nich řídit. Ti, co se chtějí za každou cenu "odlišit", většinou bývají zralí na Chocholouška.
Nono, taky bys šla do divadla v holínkách a montérkách a řekla kamarádce ať jde do pr...čic, pokud by Tě upozornila, že to není vhodné?

NČ to vystihl myslím velice trefně, ta kamarádka se snaží dostat do "šaškecu".
smilies/cool.gif
duben 25, 2018 17:35
... : Bara
Pokud je nekdo nejisty, tak se radeji drzi pri zemi a vypada spis jako seda mys. A kdyz pujde na svatbu, kde bude spousta lidi, tak urcite si na sebe nevezme blaznive saty potistene roboty, aby na sebe upozornoval a to i pres to, ze ji jeji partner prosil o neco vhodnejsiho..... Ja mam dojem, ze svoji kamaradku uplne neznas.
duben 25, 2018 19:31
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]