O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ŘEKLO BY SE - DROBNOST, MALICHERNOST - ALE... PDF Tisk E-mail
Neděle, 22 duben 2018
 Dobrý den, chtěla bych se s vámi poradit ohledně venčení pejska. Máme malého maltézáčka, který je veselý a velice přátelský. Sousedé mají zas miniaturního knírače, který je úplně stejně velice přátelský. Naši psi spolu vychází velice dobře – ovšem, jen přes plot. Jakmile vyjdeme ven je to absolutně o něčem jiném.

 

 

 

 

Jak se psi dostanou k sobě, sousedův knírač se tak rozvášní, že občas trošku chňapne, lehce kousne… prostě ukazuje svoji dominanci. Upozorňuju, že tohle se děje na vodítku, za přítomnosti souseda.

 

Snažila jsem se mu vysvětlit (sousedovi), že se to našemu malému nelíbí a ani mně ne, a že tudíž není vhodné je k sobě pouštět; jenže soused tvrdí, že to je jen přátelské očuchávání a že se spolu jistě brzy naučí vycházet.

 

Jenže já si to nemyslím, protože to trvá už hodně dlouho. A když jsem se ptala veterináře a i známého, co psy trénuje, oba mi potvrdili, že toho našeho prostě ke knírači pouštět nemám.

 

Sehnala jsem a dala jsem sousedovi dokonce i návod na trénink a podobně, ale on nad tím jen mává rukou, že to je zbytečné, atd. atd.. Ale je to soused a já nechci nijak poškodit naše zatím jinak dobré sousedské vztahy. Snažíme se s manželem měnit čas venčení, ale stejně se na ulici často potkáváme. A tak jak to řešit? Když přejdu na druhý chodník, bude to urážející. Jak to mam už konečně sousedovi vysvětlit, aby to pochopil a neurazil se?

 

 

MARTA

 

 

Komentáře (7)add feed
... : NČ
Z důvodů, o mně všeobecně známých, si komentář nechám pro sebe.
duben 23, 2018 06:09
... : *deeres*
Vlastně máme něco podobného teď nově doma. Soused má asi mladého psa, který má zapotřebí velké aktivity a normálně se mu jí nedostává, stejně tak, jako mantinelů.
My jsme to vyřešili tak, že pes dostal dvanáctimetrovou couračku a jakmile při hře začne chňapat, tedy nikoliv kousat, tak mu jí přišlápnem, dostane sprďáka a jde na krátko na vodítko a začnou se cvičit povely. On dobře ví, co se má, nebo nemá, ale pokud se rozvášní blbnutím s jiným psem, rád zapomene, jak se jmenuje. A ne vždycky narazí na psa, který si to s ním vyřídí psím způsobem a pak musí nastoupit majitel a ukázat mu, kdo je tady vůdce smečky. Řekla bych, že věkem ho to stejně přejde, ale zatím ta poslušnost není stoprocentní, prostě nevybouřené mládí.
Máte smůlu, vy s tím nic nenaděláte, to by musel soused, vám nezbývá, než se jim vždycky vyhnout obloukem.
duben 23, 2018 08:29
... : magdalenka
Když mě někdo bude šťouchat, chňapat a kousat, nebudu s ním asi kamarádit nebo se na něj usmívat a utvrzovat ho v jeho dominanci. Totéž platí i pro psa...
Ten pes to od vás možná odkoukal, pardon...
Sousedovi jasně řekněte, že se neumí o své zvíře starat a že si to nenecháte líbit. Na hrubý pytel hrubá záplata. Co kdyby měl agresivní nevychovanou dogu? (Omlouvám se všem majitelům dog).
duben 23, 2018 09:49
... : *deeres*
Magdaleno, to asi stěží, máme ho dva měsíce z útulku a teprve od nás si musí zvykat, že zrovna on není vůdce smečky. Ono to nějaké důvody asi mělo, když opakovaně skončil v útulku.
duben 23, 2018 11:45
... : magdalenka
Milá Deeres, zůstaň v klidu. Můj příspěvek byl přece určen Martě:-)

duben 23, 2018 17:06
... : *deeres*
OK smilies/smiley.gif, já v klidu jsem, jenže Marta nemá chňapajícího psa, toho má její soused a zatím i my.
Marta má oslintaného chuděru.
duben 24, 2018 08:23
... : Josef Kouba
Pokud jsou oba na vodítku chovají se jinak než volně puštění. Pokud máte ohraničený prosto,(zahradu) nechte je spolu volně. Budou OK.
V místě kde bydlím je pro pejsky oplocené hřiště velikosti fotbalového. Někdy je tam pohromadě i 10 i více psů různých ras. Nového návštěvníka celá ta smečka přijde očuchat, což je pro majitele i pejska trochu nervosní moment. Ale po seznámení se pejsci rozběhnou a je klid. Nebyl jsem svědkem žádné psí rvačky. Máme černého 4 letého mini. knírače ten se na tato setkání velice těší.
duben 24, 2018 21:03
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]