O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ELBERSTEIN - JO, TO JE DÍLO... PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 10 leden 2008

Korutany. Nedaleko rakouského jezera Klopeiner See, snad deset minut jízdy autem, stojí tamější rarita - soukromý zámeček Elberstein. Nedá se přehlédnout - je to taková pohádková stavba, kterou si z ruiny někdejšího statku přestavěl Johann Elbe. Začal s tím v roce 1976, to mu bylo čtyřiadvacet. Dnes je mu třiapadesát a pořád ještě není všechno hotové..

 

 

 

 

 

 

     Zrovna teď dává dohromady kazetovou podlahu v horním patře. Sám, vlastnoručně, stejně jako všechno ostatní. A ve dvou místnostech ještě chybějí vyřezávané dveře. Ostatně fresek se na stěny vejde taky víc... Ano, všechno, co tu je, si sám postavil, vyřezal, namaloval.

 

     "Dva motivy na dveře jsem obšlohnul i u vás, na Hluboké," hladí drobné vyřezávané figurky muž, jehož živí restaurování starých předmětů v kostelech. "Když jsem si ho brala, už stavěl, takže jsem věděla, do čeho jdu," směje se manželka Ludmila. Mají dvě děti, které si už žijí své životy. A tak se baví jen oni - svým zámečkem...

 

     Že je to strašlivý kýč? Jistě. Jenže - kdo má právo šlapat po snech jiných?

 

 

 

 

Florián

Komentáře (4)add feed
... : Libuše
Taková noblesa, preciznost, vycizelovanost, filigránská práce, prostě architektonický skvost. Co je oku libé nemusí být vždy kýčem.
leden 10, 2008 23:02
jojo, jsou tam i rytířská brnění : ivanka
(ze sádry), obrázky jsou kopírované z našich zámků - Hluboká, Český Krumlov, Jindřichův Hradec atd... Je to "na dálku" všechno originál, z blízka se nedívejte smilies/smiley.gif Na tom obrázku to vypadá jako velké, ale je to všechno malinký, vždyť je to vlastně z jednopatrového domu:


leden 11, 2008 00:02
Jé, to jako z cukru : wendy
takový zámeček pro víly, jako malý Neuschwanstein. Mně se to líbí. Je to skutečně oku libé, pěkně udržované to bude do budoucna jistě taky. Jen víc podobných budovatelů. Když chci velké umění, nepojedu tedy do Korutan, ale do Florencie nebo navšítívím Prado. Že ?
leden 11, 2008 08:35
moc se vám to bude líbit a zámecký pán je moc hodnej!!! : ivanka
provedly nás, byly jsme tam s kámoškou
leden 11, 2008 10:15
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]