O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


JAK POMOCI SYNOVI? PDF Tisk E-mail
Středa, 28 březen 2018
 Před několika lety jsem sem poslal svůj příběh a dostal jsem radu, která mi pomohla. Teď bych potřeboval totéž pro syna. Je mu dvaadvacet, má jedenapůl roku starou holčičku se svou přítelkyní. Té bylo před pár dny dvacet. Zatím se nevzali, ono to dnes není v módě a taky, když nejsou svoji, tak to je i finančně výhodnější. Předtím mi to vadilo, že se nevzali, teď si říkám, že  to je snad lepší.

 

 

 

 

 

 

     Stalo se totiž následující: syn je kuchař, a jak to je teď všechno promořené chřipkou, tak ji taky dostal. A tak, aby zase nepřišli moc o peníze, tak když on zůstal doma, šla tam do kuchyně za něj pracovat jeho přítelkyně. Jako všude, v malém kolektivu, bylo to totiž hned znát, že "nejsou lidi", protože onemocněli dva, takže ji tam za něj nakrátko vzali.  Byla tam necelé tři neděle. 

 

      Ale, seznámila se tam s jedním číšníkem, svobodným. Napřed si toho syn ani nikdo jiný nevšiml, ale pak mu to už bylo jasné. Dokonce začala chodit i večer pryč, "navštěvovat kamarádku"". A prý podle toho, jak se připravovala (celá se myla, holila, dělala si vlasy, makeup), jak se oblékla, mu to začalo být divné. Napřed si říkal, že si chce po práci jít odpočinout, tak mu to nevadilo, ale za párkrát to bylo jasné. Nehledě na to, že se to ani v práci neutajilo.

 

      Ona se teď i s dítětem odstěhovala ke své matce, on je zoufalý. Už byl u právníka, na sociálce, debaty s ní k ničemu nevedou. Vím, že by nejraději, kdyby se ta jeho i s dceruškou vrátila zpátky k němu, ale to ona nechce, teď je prostě zamilovaná do toho číšníka.  Mám vztek, rád bych synovi nějak pomohl. On je to takový velký dobrák, Sice se dovede taky rozčílit, ale asi ne na správném místě. Nechci mu zasahovat do života, jen poradit, pomoct.

 

      Není to asi nic nového, to jeho trápení, to vím, ale jak říkám, rád bych, aby se tolik netrápil. Máte pro něj nějakou radu? Návod, co a jak udělat?

 

EMIL

 

 

     

Komentáře (11)add feed
... : *deeres*
Emile, každá rada drahá, ty můžeš být maximálně synovi psychickou oporou. Na situaci by nic nezměnilo ani to, kdyby na partnerku měl papír, jenom další zátěž s rozvodovým soudem.
Na styk s dcerou má právní nárok, tak s pomocí právníka urovnat situaci tak, aby nepřišel o dceru a vy o vnučku.
Průsery urovná až čas a nevím, jak u ostatních, ale já u sebe většinou zjistila, že průšvih ve vztazích nakonec přinesl spíše pozitivní změnu. Není dobré se nechávat ukolébat tím, že pohoda. Teprve pořádný kopanec nás donutí k tomu, že se začneme snažit a usilovat o to, aby se náš život zase dostal do normálu.
březen 28, 2018 08:23
... : emil
Problém je, že ona mu teď nechce dítě dávat, takže se bojí, že se holčičce odcizí. Mimo to, ona teď po něm chce docela hodně poněz: na dcerku 3 tisíce a 7 na ni. Přitom Kuba má zatim hrubýho22 tisíc, ještě je mladej, tak moc nebere!
březen 28, 2018 12:13
... : Bara
Asi proto, ze vi ze je dobrak, tak ma pozadavky. Tady zrejme pomuze a poradi pouze pravnik.
březen 28, 2018 12:41
... : Moira
Bohuzel, tady je opravdu jedina rada - najdete si pravnika. Mlada maminka si dobre zas...la, ted bori mosty a nejdradeji by, aby ji to jeji ex financoval. Myslim, ze se bude muset syn kousnout a smirit se s tim, ze ho bude byvalka vydirat pres dite. Takze pokusit se o chladnou hlavu I s tim vedomim, ze dite moc neuvidi. To tyhle blbky rady delaji, protoze to je jejich jedina zbran. Vetsinou to dobre nedopade.
březen 28, 2018 13:28
... : magdalenka
Emile, to, co provedla tvoje skoro snacha není hezké a to, co napíšu, taky nebude. Tak to někdy chodí. Zvaž sám.
Předpokládám, že paní chodí na rande bez dcerky a třeba si dá někde skleničku. Syn může vzít holčičku v té době k tobě, podat ihned na soud návrh na předběžné opatření svěření dítěte do péče pro zanedbávání péče... Zavolat policii, až bude žena třeba pod vlivem alkoholu... Povolat svědky, že se nechovala k malé pěkně a třeba ji udeřila... Jsou různé nepěkné cesty, jak bojovat o dítě.
A proto by měl zajít za tím právníkem, protože ten mu poradí i detaily.
Ty mu můžeš pomoci finančně, protože to bude něco stát, můžeš mu pomoci hlídat malou, až ji bude chtít do výhradní nebo střídavé péče, můžeš paní vyhodit, až zazvoní u tvých dveří. Pokud zvolíš tuto cestu.
Nebo můžete vyhledat číšníka a zmydlit ho, protože to se nedělá, lézt kolegovi do zelí. Kdoví, co mu mladá všechno napovídala, pohádky o zlém partnerovi jsou běžné.
Co se peněz týče, syn se může rychle na oko zadlužit a splácet. Nepíšeš, kdo pořizoval a zařizoval byt... Může žádat test otcovství, když nejsou svoji a žena podvádí.
Každopádně lásku nelze vymoci a spravedlivost bohužel taky ne. A to jediné asi tvůj syn teď chce.
Holt chybami se člověk učí.
březen 31, 2018 09:52
... : Myška
Rada od magdalenky je fakt perla! Nikde se nepíše, že je bývalá partnerka Emilova syna alkoholička, ani to, že Emilův syn chce dceru do své péče. Jen to, že se zamilovala do jiného a odstěhovala se s dcerou pryč. A proto by měla přijít o dítě? Magdalenko, kdo se takto, jak radíš, zachová, je svině, nic jiného.

Co poradit synovi? Zpátky partnerku zřejmě nezíská, a asi by ani nebylo o co stát. Takže by se měl soustředit na svou dceru a podat k soudu návrh na úpravu poměrů nezletilého dítěte - tedy to, jak si to představuje - jestli chce střídavou péči (záleží jestli ji bude zvládat, péče o tak malé dítě znamená mít zázemí v podobě babičky, která se bude starat, když bude Emilův syn v práci - já osobně si myslím, že by tak malé dítě mělo být s matkou - dosud se o dceru starala a stará dobře, jinak by to Emil napsal), nebo si bude dceru brát každý druhý víkend,... A taky by měl zvážit kolik navrhne, že bude platit výživné. Na to existují tabulky ministerstva spravedlnosti, tam se dá inspirovat. Soud je pak použije při rozhodování.
březen 31, 2018 18:00
... : magdalenka
Myško, nepěkně se zachovala ta žena. Nadávky v diskuzích nepoužívám.
1. Měla dítě za svobodna, tudíž MOŽNÁ ani neplánovala s otcem zůstat
2. Byla opakovaně nevěrná svému partnerovi, když spolu mají malé dítě.
3. Odešla s dcerou ze společné domácnosti.
4. Chce po partnerovi, kterého sama opustila a který by ji třeba rád odpustil a přijal zpět, hned výživné na dceru i na sebe.
A já jsem ta špatná?

Každá se někdy zamiluje. Mnoho z nás má děti. Ale pokud s někým jednám jako mrcha, musím počítat s následky. Hodní lidé takto nepřemýšlejí. Ani to nepotřebují. Pak je napálí někdo podobný. Bohužel.
duben 01, 2018 12:56
... : Myška
magdalenko, dítě za svobodna má spousta lidí, nějak už ty sňatky nejsou moderní a lidi žijí spolu jen tak na psí knížku. A vůbec to nemusí znamenat, že jeden z partnerů (nebo oba) plánuje, že s druhým rodičem svého dítěte nezůstane.
Byla nevěrná, odešla s dcerou ze společné domácnosti, a co?
To jako znamená, že by měla přijít o dítě? Z jakého titulu?
A znamená to, že nemá nárok na výživné na dítě a na sebe? Opět - z jakého titulu?

duben 01, 2018 17:02
... : Myška
Pro Emila - jak je možné, že šla pracovat za syna jeho přítelkyně? Bez uzavřené pracovní smlouvy, bez proškolení BOZP a PO,... To měla ona i zaměstnavatel vašeho syna velké štěstí, že se jí nic nestalo, že se vůbec něco nestalo...
duben 01, 2018 18:43
... : magdalenka
Problém je v tom, že chce dítě, peníze, svobodu a žádné nepříjemnosti. A dítě možná ani nechce půjčovat jeho otci, natož dědovi. A to je normální? Ženy berou nějak automaticky, že mají na vše výhradní právo. Zkus být v duši chvíli tím podvedeným mládencem, kterej chtěl rodinu, nic neproved, jen onemocněl, a má 20 let odevzdávat skoro půlku platu a nesmí ani vidět svou dceru. Chtěla bys to pro svého syna? Ty rady mám od kamarádky, která přišla během Vánoc o dvě vnučky a zhroutila se.
duben 02, 2018 06:43
... : Myška
magdalenko, neobhajuji to, že matka brání otci ve styku s dcerou, to je samozřejmě špatně a to právě vyřeší soud, který doporučuji, určením jasných pravidel, která jsou vymahatelná.
matka dítěte má samozřejmě právo na výživné na dceru, protože je v její péči a má i nárok na výživné na sebe, protože pobírá pouze rodičovský příspěvek, o němž nevíme v jaké výši, ale každopádně celodenně pečuje o dítě a tudíž nemůže chodit do zaměstnání. Dcera je příliš malá na školku.
A ano, otec bude minimálně dvacet let platit na dceru výživné, pokud ji nebude mít ve své péči (pak by výživné platila matka), nebo pokud se dceři nepomstí střídavou péčí (zjednodušuji, a tak neberu v potaz rozdílnou výši výdělků otce a matky). To, že bude Emilův syn svoji dceru živit, je snad jasné, a bylo by to jasné i kdyby sse nerozešli s její matkou.

Nějak nemůžu jednoznačně odsoudit partnerku Emilova syna, protože si myslím, že pokud by ve vztahu mladých bylo všechno v pořádku, ona by k nevěře neměla důvod.

Pokud by takhle dopadl některý z mých synů, tak pro mě bude prvořadý zájem vnučky. To znamená to, co jsem už napsala - nechat stanovit soud jasná pravidla pro styk otce s dcerou (já jsem pro to, aby dítě žilo s matkou) a pro jasné stanovení výživného. Víc se s tejně nedá dělat.
duben 02, 2018 08:59
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]