O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

LEDNIČKA - CO MÁ KDE BÝT? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 26 březen 2018
Výsledek obrázku pro lednička pngUkládání v chladničce by mělo mít svůj systém, v každém místě spotřebiče je totiž jiná vlhkost a každá surovina má na ni jiné nároky. Příliš nízká vlhkost způsobuje vyschnutí potravin a ztrátu jejich hmotnosti, barvy a nutričních složek. Vysoká vlhkost naopak vede ke kondenzaci, což ovlivňuje výkon chladničky. Navíc přispívá k rychlejšímu růstu bakterií a plísní.

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Jak správně ukládat potraviny?

 

V chladničce uložte nejníže, do speciálního boxu, ovoce a zeleninu. Zásuvka je vyrobená přesně pro ně, udržuje se v ní ideální vlhkost. Ovoce ani zeleninu před uložením do ledničky nemyjte.

 

Maso a ryby skladujte ve spodní přihrádce (nad zeleninovým boxem), kde je opět vyšší vlhkost.

 

Směrem vzhůru ukládejte šunku, sýry, jogurty a úplně nahoru pak mléčné výrobky a některé druhy ovoce: například meloun, banány, mango nebo lilek. Právě maso a mléčné výrobky by od sebe měly být co nejdále.

 

Sýry skladujte buď pod speciálním poklopem, nebo v mikrotenovém sáčku či potravinové fólii. Kvalitní sýry vydrží i několik týdnů, ale musíte je obden přebalovat.

 

        Salámy, které si přinesete z obchodu zabalené v papíře, přendejte raději do fólie a teprve poté uložte do papíru. Můžete se inspirovat i u sousedů: v Německu skladují hospodyňky salámy obvykle tak, že všechny druhy vyskládají na talíř a ten přikryjí alobalem.

 

Zvláštním místem jsou dvířka. V nich je dole prostor na vyšší láhve, například s alkoholem nebo minerální vodou. Nad ně se vejdou plechovky nebo další menší balené potraviny, které potřebují při skladování stát.

 

Další patro směrem výše je určeno ke skladování másla a margarínu. V lepším případě se do přihrádky vejde i krabička na máslo, která pomáhá zabránit žluknutí.

 

Úplně nahoře bývá místo na vejce. Jednotlivá vajíčka vyskládejte do speciálních držáčků, které zajistí, aby žádné z nich i při prudším zavření dvířek nevypadlo.

 

Skladovat vejce v lednici v papírovém obalu, ve kterém jste je koupili, je podle odborníků nevhodné, je totiž přímo rájem různých mikroorganismů, a tak hrozí kontaminace ostatních potravin.

 

 

 

 

Aby vaše lednička fungovala tak, jak má, ukládejte do ní pouze vychlazené potraviny. Uvařená jídla skladujte v uzavíratelných těsnících nádobách a odděleně od čerstvých potravin, ideálně pro své obědové boxy vyhraďte jednu přihrádku. V lednici je neschovávejte příliš dlouho, ztrácí se z nich živiny a nejsou pak ani příliš chutné.

d@niela

 

 

 

 


Komentáře (2)add feed
... : andrea
tak celkem to m ám podobně, jen ty obaly na vejce, to jsem nevěděla, stejně tak to se sýry a salámy. Dík.
březen 27, 2018 13:15
... : Milene
Na dvířkách lednice Neskladovat vejce? Pokud vím, lednice jsou velmi často vybaveny boxy na vejce právě ve dveřích. Také moje všechny lednice to tak měly. Takže my je tam skladujeme. Je pravda, že úplně všechno se nedá dodržet. Když se přinese velký nákup, tak je to zpravidla tak, že se uloží tam, kde je místo. smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
Budu si kupovat novou lednici, ještě ale nemám vybranou. Zatím se zaměřuji na spotřebu.
březen 27, 2018 14:08
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]