O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

SVĚTOVÝ DEN VODY PDF Tisk E-mail
Úterý, 20 březen 2018
Přejít na obsah
SVĚTOVÝ DEN VODY
Strana 2
Výsledek obrázku pro running water pngVoda, a hlavně pitná nezávadná voda, je jedním z největších bohatství, které nám naše planeta dává, a i z těchto důvodů byl roku 1993 Organizací spojených národů 22. březen vyhlášen Světovým dnem vody. V tento den si zároveň připomínáme, že na světě žije přes miliardu lidí, kteří mají nedostatek pitné vody a jsou přímo ohroženi na svém zdraví. 

 

 

 

Podle oficiálních zdrojů se 80 % procent odpadní vody, kterou lidstvo vyprodukuje, vrací zpět do ekosystému bez toho, aby byla upravena nebo znovu použita. 1,7 miliardy lidí využívá zdroje pitné vody kontaminované fekáliemi, které mohou způsobit choleru, úplavici, břišní tyfus nebo obrnu. Více jak 663 milionů lidí nemá přístup k bezpečnému zdroji pitné vody.

 

Do roku 2050 bude žít téměř 70 % lidí ve městech (ve srovnání s dnešními 50 %). A právě města v rozvojových zemích nemají adekvátní infrastrukturu a zdroje pro efektivní a udržitelné využití odpadních vod. Přitom možnosti jsou obrovské. Bezpečně upravené odpadní vody mohou sloužit jako zdroj energie, živin i dalších recyklovatelných materiálů.

 

Jedním z největších problémů hospodaření s vodou budou do budoucnosti rozevírající se nůžky mezi její spotřebou a dostupností. V České republice sice klesá spotřeba pitné vody, zároveň ale v důsledku probíhající změny klimatu klesá i dostupnost vody. Voda u nás není v dobré kondici, protože velká část povrchových vod je kontaminována splachy z polí a odpadními vodami.

 

 

 

Související obrázek

 

 

V důsledku probíhající změny klimatu, která přináší častější extrémní projevy počasí, je kromě povodní nutno zvládat i dlouhotrvající sucha. Jen si vzpomeňte, na minulá léta.. A právě technologické inovace budou jedním z nástrojů, který pomůže minimalizovat dopady sucha a nedostatku vody na lidské životy a zdraví, životní prostředí, ekonomiku a společnost. Hlavní je udržet vodu v krajině, nejlépe přírodě blízkým opatřením, jako jsou zdravé a pestré lesy. Naopak zmenšovat by se měla plocha nevhodně obdělávané zemědělské půdy. Ta nejen, že zachycuje méně vody, ale každým rokem tuto schopnost ztrácí.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]