O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ALERGIE - TRÁPENÍ NOVOVĚKU PDF Tisk E-mail
Pondělí, 12 březen 2018
Přejít na obsah
ALERGIE - TRÁPENÍ NOVOVĚKU
Strana 2
Strana 3

 

 

 

 

       Pylová alergie je poměrně časté respirační onemocnění. S nepříznivými dopady tohoto onemocnění na vaše zdraví se však smiřovat nemusíte. K dispozici je řešení, které vám od alergických příznaků uleví. To, co je pro zdravý organismus neškodné, vnímá alergický organismus stejně, jako by šlo o nebezpečnou infekci. Pylová alergie je tedy nepřiměřená reakce našeho imunitního systému na větrem šířená pylová zrna různých druhů rostlin (stromů, trav a plevelů).

 

 

 

Související obrázek
 

 

 

 

       Onemocnění je označováno jako „sezónní alergická rýma“, protože se projevuje pouze v době, kdy jsou rostliny v reprodukční fázi. Pyl přítomný ve vzduchu se může usazovat na kůži, v očích, nose a průduškách a u alergiků vyvolává tyto příznaky:

 

  • hojnou vodnatou rýmu,
  • svědění a kýchání (často záchvatovité),
  • zduření nosní sliznice, které má za následek ucpaný nos,
  • zarudlé nebo slzící oči,
  • dýchací obtíže.

 

       Příznaky může dále zhoršovat také astma, které pylovou alergii často provází. Většina osob postižených pylovou alergií je citlivá na několik druhů pylu a může též reagovat na některé potraviny, které obsahují podobné proteiny. Tato reakce se nazývá „zkřížená alergie“. Typickým příkladem je zkřížená alergie mezi pylem břízy a jablkem.

 

 x x x

 

 

V současné době může mít člověk alergii doslova na cokoliv. Alergií trpí téměř každý druhý člověk a objevit se může v jakémkoliv věku. Diagnostika alergie nebývá vždy snadná.

 

Jak poznat, že trpím alergií a nejedná se třeba o nachlazení? To, že máte alergickou rýmu a ne virovou, bakteriální či rýmu z nachlazení poznáte tak, že alergická rýma, na rozdíl od těch ostatních, je vodnatá. Při alergii nos obvykle svědí a kolikrát jej doprovází i urputné, dlouho trvající a vyčerpávající kýchání. Tuto alergii obvykle doprovází i slzení očí, otok očí a svědění očí.

Jestli chcete zjistit, zda máte alergii, zajděte si k lékaři, který by se měl v příznacích mnohem více orientovat. Lékař navíc může provést i odborné testy. Základem je odběr krve, kde sledují hlavně hladinu IgE a tzv. prick testy, kdy se na kůži aplikují alergeny a podle reakce kůže pak může lékař rozpoznat typ alergenu.

 

JAK JSTE NA TOM VY? JSTE TAKÉ ALERGIK?

NEBO NĚKDO Z VAŠÍ RODINY?

 

 

 d@niela


 

Komentáře (1)add feed
... : *deeres*
Dcera má alergii na kyselinu acetylsalicylovou. Bylo jí devět a po acylpyrinu dostala anafylatický šok,přitom prášky jsme předtím běžně používali. Tehdy skončila v nemocnici na infekčním, protože v obličeji měla vyrážku ve tvaru motýlovitého exantému a doktoři zprvu nevěděli, o co se jedná.
Časem jsme zjistili, že je to dost běžná alergie. Nejedná se jenom o Aspirin, Acylpyrin, Anopyrin, Godasal .... Tahle mrcha se vyskytuje i v kosmetice, často v masážních emulzích a ve vrbové kůře.
Takže bacha teď na jaře na píšťalky, abyste také náhodou neopuchli.
březen 13, 2018 09:07
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]