O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

SEVERNÍ PLZEŇSKO - I. – KOSTEL DUCHŮ V LUKOVÉ PDF Tisk E-mail
Neděle, 11 březen 2018
Přejít na obsah
SEVERNÍ PLZEŇSKO - I. – KOSTEL DUCHŮ V LUKOVÉ
Strana 2
Strana 3

 

 

 

 

 


 

 

Až v roce 2012 si student ZČU Jakub Hadrava vybral lukovský kostel jako téma své diplomové práce.  Sezval 32 dobrovolníků, přikryl je pláštěnkami, následně bílou tkaninou a pak sedící či stojící přelil sádrou. Dobrovolníci museli v tomto neobvyklém hávu přečkat dvacet minut, dokud sádra nezatvrdla. Potom opatrně krunýř sundal a vzniklé „duchy“ rozmístit do kostela.  V podstatě však sochy mají představovat Němce, kteří chodili do kostela, modlili se a vzájemně si byli blízcí.

 

 

Některé sochy díky přidání fosforu do sádry světélkují a vytvářejí tak v přítmí zvláštní atmosféru. Mně se do kostela dostat nepodařilo, ale rozbitými okny přes vnitřní mříž se trochu fotografovat dá a vidět interiér také. 

 

 

 

 

 

Neděle je zavíracím dnem. Jinak provádí v kostele starousedlík, pan Koukl. Zájem je velký, a lidé v kasičce přispívají na tolik potřebné opravy.

 

Z fotografií je vidět, že tady zub času hlodal nemilosrdně.

 

Dešťová voda, která se díky špatnému zastřešení dostala do zdiva, narušila statiku kostela.  Kotouče kostelních hodin jsou zrezivělé a vypadají, že každou chvíli odpadnou.

 

Pěkné jsou jen malé urnové pomníky českých obyvatel z novější doby, kterých je tu kolem dvacítky.  A samozřejmě nová střecha.

 

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]