O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PŘEKYSELENÍ ORGANISMU? PDF Tisk E-mail
Pátek, 09 březen 2018
Dnes se do mé lékárny trousili lidé, kteří žádají papírky k určování kyselosti moči – pH. Chtějí je „na moč“ - aby zjistili, zda nejsou překyseleni. Zdroje jejich přesvědčení o nadměrné kyselosti jejich organismu jsou různé. A hlavně udržení přesného pH krve otázkou života či smrti (doslova!) Tělo tedy musí nepřetržitě a za každou cenu udržet pH v nepatrném rozptylu uvnitř těchto hraničních hodnot, jinak umíráme.

 

 

 

 

Jedni věří internetu, druhým to řekly "ženský", třetí byli dokonce na jakési "přednášce - předváděčce", kde jim to přednášející demonstroval na moči dobrovolníků z publika, a prý 9 z 10 (!), jich překyselených bylo - dle pH moči. Takže "na tom přeci musí něco být".

Příčiny překyselení jsou podle nich "všeobecně známé" - stres, nezdravé potraviny, léky ( = chemické jedy), celkové znečištění a devastace životního prostředí, případně celkové zanesení a intoxikace organismu z výše uvedených příčin.  Samozřejmě je k dispozici spousta čajů i potravinových doplňků ( ať už z internetu nebo z lékárny), které toto překyselení eliminují. Poprosil bych vás tedy o vyjádření a názor k tomuto novému fenoménu, ohrožujícímu naše zdraví.

 

LÉKÁRNÍK

 

 Odpověď (JH):

 

       Vnitřní prostředí organismu je udržováno na stále úrovni, včetně acidobazické rovnováhy (rovnováha kyselin a zásad), která se hodnotí podle množství vodíkových iontů. Jeho hodnota (pH) je řadou mechanismů udržována na stále hodnotě, pH 7, především vylučováním kyselých nebo zásaditých látek do moči. Protože přijímáme více kyselinotvorných látek v potravě, je také většinou vyšší odpad kyselin, nikoli vždy. Kyselá moč je tedy normální situace a zjišťování kyselosti moči papírky a zejména vyvozování nějakých závěrů o zdraví člověka je nesmysl. Proto jsou zbytečné i všechny prostředky, které mají kyselost organismu snížit. Dnes jde o módu, kterou podporují články na webu o nebezpečí "překyselení" a reklamy na uvedené „léčivé“ prostředky.

 

Pokud jde o skutečnou acidózu, tedy překyselení vnitřního prostředí (nikoli moči), nebo naopak alkalózu (zásaditost), pak jde skutečně o závažný příznak nějaké vážnější choroby, nikoli o následek příčin, které jsou uváděny v reklamách.  Jsou to poruchy činnosti ledvin, omezení dýchací plochy, různé otravy a řada jiných stavů, které však mají tak závažné příznaky, že umožňují diagnózu i bez analýzy acidobazické rovnováhy, a samozřejmě i bez prostého zjišťování kyselosti moči papírkem.

 

       Být na Vašem místě, tak bych pacienty uklidnil a řekl jim, že se nemusejí o kyselost moče starat, pokud se cítí zdravě, a že za zbytečné papírky, čajíčky nebo pilulky nemusejí utrácet. Pokud mají nějaké potíže, tak mají jít k lékaři a ne si dělat vlastní diagnózy.

 

 

 

 

Komentáře (3)add feed
... : doktor
Joooo,pane profesore,lidé z rozjivenosti neví co by a tak si vymýšlí i různé formy onemocnění.Díky za důkaz.
březen 09, 2018 12:44
... : opas
jo jo... Další v hitparádě máme detoxikaci nebo zbavování parazitů.

Přitom toxinů se tělo běžně zbavuje samo (říká se tomu játra a ledviny) a u parazitů nikdo nezkouši ani naznačovat, jaký konkrétně by to asi tak mohl být :-) Nejspíš něco na mozku smilies/grin.gif
březen 10, 2018 17:38
... : NČ
Nejzdravější je, hned po ránu, nalačno, spálit červa! A pak ještě párkrát přes den.
březen 11, 2018 09:18
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]