O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


MĚSTSKÁ HONORACE NA VENKOVĚ PDF Tisk E-mail
Středa, 21 únor 2018
 Celý život bydlíme na vesnici a máme spoustu zvířat, koně, kozy, drůbež… Baví nás to, je to náš styl života. No, ale nedávno se k nám přistěhovali lidé z města. V rámci přiblížení se k přírodě, ale zjevně nechtějí zas až tak moc blízko. Na všechno si totiž neuvěřitelně stěžují.


 

Ne, nemůžeme zařídit, aby náš kohout kokrhal až po deváté ráno.

Ne, nemůžeme změnit výši hlasitosti našich koz, případně štěkání psa.

Ne nemůžu pokácet naší lípu, protože vaše manželka má na lípy alergii.

Ale nebudu tu všechno vypisovat :-))).

 

Problém je, že oni si nám od samého začátku na všechno stěžují, ale my nemůžeme říct jim nic. Ne že by se k nám chovali otevřeně urážlivě, ale koukají se na nás, jako bychom my, vesničtí balíci, měli IQ našich zvířat. Ale o tom ani psát nechci. Nechci ani psát o tom, že jejich dva rotwaileri se k nám pravidleně prohrabávají a honí naši drůbež.

Jedná se mi o to, že máme venku koně. A koně, ač je to k nevíře, taky kopou. A sousedi mají osmiletou dcerku, kterou nechávají volně pobíhat po okolí. Okolím myslím i to, že ona přeleze plot a běhá po našem pozemku. To samo by mi tak nevadilo, a dokonce i chápu, že by si třeba chtěla pohladit koníčka, jenže bylo by vhodné, kdyby se její rodiče, či aspoň ona, napřed nás zeptala. Když se to stalo poprvé, tak jsem ji odvedla domů, a snažila jsem se to vysvětlit jejím rodičům. Že kůň není malý pejsek… 

Jen mlčeli a řekli, zda jsem už skončila. Vůbec nevím, jak jim vysvětlit, že dítě by mohlo být zraněné. Vůbec nevím, co by se stalo, kdyby ji náš kůň opravdu kopnul. Snažila jsem se si s rodiči o tom promluvit několikrát, ale buď mi rovnou řeknou, že na tyhle řeči nemají čas, nebo že vše samozřejmě chápou.

Jenže vše je při starém. A nejedná se jen o nás, ona se takhle toulá všude. Úřady a policie se mi zdá moc silná volba, ale už si vážně nevíme nikdo rady. Ono to totiž může být nakonec i velký průšvih, že…

 

Poradíte mi, jak bychom měli správně postupovat?

JANA

 

 

 

Komentáře (9)add feed
... : Pernella
No a co to zkusit přímo s tou malou? Vysvětlit, případně trochu postrašit, jako byste to udělali s vlastním dítětem? Možná by si doma pak postěžovala, ale vztahy s těmito sousedy nemáte tak jako tak moc dobré a pořád lepší, než aby se jí opravdu něco stalo, ne?
Taky jsem teď koupila dům na venkově, tak doufám, že tam nebudu za takovou městskou honoraci, jakou tady popisujete smilies/wink.gif
únor 22, 2018 09:16
... : Krakonoš
Natáh bych si okolo pozemku pořádnej elektrickej vohradník, s výstražnejma cedulkama (holčička už by mohla umět trochu číst, v osmi letech). Zastaví holčičku i ty čokly. smilies/grin.gif smilies/wink.gif
únor 22, 2018 13:00
... : mila1
S tím koněm. Nejsem si jistá, kdyby se opravdu něco stalo a kůň dívenku kopl, ač byl na vašem pozemku a dítě tam nemělo co dělat, zda byste s tím neměli oplétačky. Asi bych si radši pořídila Pojištění odpovědnosti. Dokážu si totiž představit, co by vyváděli sousedi, kdyby se holce něco stalo.
únor 22, 2018 15:29
... : opas
Lidem o kus dál utíkal kavkazák, co se občas prokousal plotem. Jednou se to stalo, kdy jsem šel kolem. Pak z toho byla menší aférka, že jsem jim po psovi střílel ostrými. Jo, střílel - jen těsně vedle.
Pak konečně pochopili, že jejich pes mi je úplně jedno a ta pistole je fakt opravdová, nabitá a úředník mi ji brát nebude.
Take teď mají plot opevněný kari sítěmi, nesnášejí mě a všichni jsou spokojeni smilies/grin.gif
únor 22, 2018 17:36
... : Sidon
Je to bohužel častý jev, že hodně lidí nechce vidět a uznávat - moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda jiného. Většinou je to nabubřelost, fouňovství a nezodpovědnost, která je pro některé lidi samozřejmostí a podle toho se pak chovají. Dokud ale nedostanou "po čumáku", nic je nenapraví. Ce la vie...

smilies/angry.gif
únor 22, 2018 19:44
... : Sandra
A co se nezávazně poptat na místní policii, že máte tento problém a že by vás zajímalo jak by se případně řešilo, kdyby holčičku na vašem pozemku kůň kopl a jak by vám doporučili postupovat, abyste z toho neměli nepříjemnosti? Buď vám něco účinného poradí... no a nebo aspoň už budou vědět, že to byl dlouhodobý problém, který jste se snažili řešit, bohužel neúspěšně.
únor 22, 2018 19:54
... : *deeres*
Ten problém se netýká jenom vás.
A nejedná se jen o nás, ona se takhle toulá všude. Úřady a policie se mi zdá moc silná volba,

Asi bych se poptala po sousedech i ve škole, jestli i tam nejsou závažné problémy a pokud ano, uvažovala bych i o sociálce.Zřejmě alternativní rodiče, kterým je jedno, jestli dítě nepřijde do maléru.Nemyslím, že by rodiče u osmiletého dítěte mu měli setrvale být u zadku, ale korigovat jeho chování, aby mu zajistili bezpečnost, to je o něčem jiném.
únor 23, 2018 08:17
... : *deeres*
Ještě bych zkusila poslat jejím rodičům doporučený dopis, kde bych je upozornila na nebezpečí, které jejich dceři hrozí. Kopii bych poslala na OÚ. Možná, že by písemné upozornění brali na větší váhu, než když se jim to pouze sdělí?
únor 23, 2018 09:16
... : Jitka
Jak bych nachytala dítě na mém pozemku, ohnula bych ho přes koleno a namasírovala bych mu zadek.
únor 23, 2018 15:05
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]