O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZAKÁZANÁ LÁSKA - KE SVÉ PSYCHOLOŽCE PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 15 únor 2018
Jsem po velice hnusném rozvodu, kdy jsem si opravdu sáhl na úplné dno, a byl jsem na tom hodně zle jak psychicky, tak fyzicky. S doktory ještě pořád trávím víc času než s přáteli… Po propuštění z nemocnice jsem začal docházet na terapii a nová psycholožka mi pomáhá tak, jak ještě nikdy nikdo. Je neuvěřitelně empatická, umí mi úžasně poradit. Problém je v tom, že mě přitahuje.

 

 

 

 

 

Takový pocit je pro mne v mém stavu velice překvapující, obzvlášť když uvážím, co všechno mám za sebou. No, a právě proto nevím, co mám dělat, jak se dál chovat. Absolutně jsem jí nedal nic najevo, a ona se chová vůči mně velice profesionálně.

 

Jenže já teď nevím, co s tím. Mám jí něco naznačit,  a doufat, že třeba i ona…  Nebo se snažit si najít někoho jiného, tedy jinou? A Jenže, na druhou stranu, to, jak mi právě ona pomáhá, tak to od ní zjevně funguje… A taky si říkám, co když nejen že nenajdu nikoho tak dobrého, ale přijdu i o šanci u ní? Co mám dělat? Jsem v tom až po uši, sám se v sobě nevyznám. Kudlanko, přátelé, poraďte mi!

 

MAREK

 

 

O D P O V Ě Ď :

 

Ahoj Marku,

 

  

tak to asi opravdu stálo za to, ten rozvod...  Víš, ono se říká, že někdy je rozvod horší než smrt, protože když partner umře, tak je konec, ale při rozvodu odejde, a má ho kdokoli jiný. To je nejspíš ten důvod, proč to někteří tak nesmírně špatně snášejí...

 

       Láska pacienta k psycholožce má jistě zcela jinou kvalitu, než dobrá (a naplněná či aspoň potenciálně naplnitelná) láska. Její mechanismus je trochu podobný stockholmskému syndromu, kdy se oběť zamiluje do svého únosce. Samozřejmě to není tak markantní a proti běžné logice, nicméně společné prvky to má. Především je tu asymetrie, vztah závislosti, nerovnosti. Jedním ze zásadních úkolů terapie je "postavit člověka na zem", naučit ho žít běžnou realitu.  

 

Tak by to asi v kostce řekli lékaři. A pokud to mám ohodnotit jako rádce v srdečních trampotách? Rozhodně zatím nic nepodnikej. Snaž se ty berličky, které ti zatím poskytuje, využívat, pozvolna se uč je nemít. Dívej se kolem sebe znovu čerstvýma očima.

 

Uvědom si jedno: když se žena, sebekrásnější, svlékne před lékařem, bere ho v podstatě jen jako moudrý stroj, který ji prohlédne, rozpozná, co je třeba, pomůže, uzdraví. A v žádném případě toho nesmí lékař nijak zneužít!!! (Ani pokud by bylo nabízeno.) To samé je s tvou psycholožkou. Určitě se něco podobného stalo už několikrát, podle všeho je hezká a milá a tím, jak pomáhá, tak i nabuzuje příjemné emoce.

 

Marku, neskákej z deště pod okap, snaž se – alespoň na určitou dobu – zůstat mimo, nepouštět si žádné podobné city ke svému pošramocenému srdci. Fofrem si najdi ještě jiný zájem – dělal jsi něco dřív? Máš nějakého koníčka, sportuješ? Snaž se být víc mezi lidmi – mezi partou. Ale zatím nehledej rovnou vztah. Neboj, určitě ještě nějaký přijde. Ne marně se říká: „Na každý hrnek je na světě poklička.“ 

 

 

d@niela

 

 

 

 

 

Komentáře (7)add feed
... : doktor
Marku neváhej i psycholožka je též jen dívka a když je hezká,okouzlující a milá.... tak NEVÁHEJ!
únor 16, 2018 13:03
... : Josef Kouba
Já bych do toho šel. Dotáhl bych to léčení do konečného cíle. Osvobozen rozchodem a setřásl bych parohy.
Můj příběh. Táta se mi ve slabé chvilce přiznal, že poznal...řekl to hezky, jen 6 žen.
Já byl opak. Sedím v čekárně na kožním oddělení a mám problém. Když jsem přišel na řadu, v ordinaci jsem prodělal šok. Doktorka mohla být mis ČSR. Zapovídali jsme se a v čekárně si počkali. Ne, ne, ne, hup na krávu už je tele. Paní doktorka si mi stěžovala že má vše. Hezkého manžela, vilu na kterou se rodiče složili, dovolenou v cizině a že v 35 letech má prázdný život. Dokonce naznačila že mi mou sexuální "úchylku" v přílišném výběru partnerky závidí.

únor 17, 2018 07:08
... : *deeres*
Od pánů jsou to skvělé rady. Marek přišel o manželku, teď ho vyrazí zase psycholožka, pokud je jen trochu profesionálka ve svém oboru.
Život není romantická komedie!
únor 17, 2018 09:17
... : d@niela
Pánové,
psycholožka-profesionálka se nemůže rozkrájet pro každýho kunčafta. Ona je nucena ze svého povolání být milá, hodná, vstřícná a toho uplakánka postavit na nohy. Kdyby se měla věnovat každému, pro koho je najednou tím "náhradním sluníčkem", tak by musela být jak - (útlocitné duše snad prominou) ementál...
:-)

únor 17, 2018 14:12
... : Lasička
Jestli se ti Marku líbí a myslíš, že ty city co jí můžeš nabídnout nejsou tou "závislostí" a že i ty bys pro ní mohl být někdo, kdo zase dokáže podržet jí...TAK NIC NEPODNIKEJ! Protože to všechno zvoráš a nebudeš mít ani psycholožku, ani terapie. Úplně normálně vezmi rozum do hrsti, a dodělej to, proč jsi ji vyhledal. Až ti skončí terapie, zkus chvíli žít sám, a teprve ještě za dalších pár měsíců po tom, se jí nejdřív můžeš zkusit ozvat, jako nezávislej, na vlastních nohách stojící a minulostí nezatíženej chlap. A jako takovýho tě buď vezme, nebo nevezme. Ale teď jsi pacient. Při nejlepší vůli, nedovedu si představit, že silná ženská, která spravuje zlomenýho chlapa, a je profesionálka, by se mohla zaplést s někým, kdo je v pozici pacienta. Ať jí řekneš cokoliv, ona dávno ví, jak vy pánové fungujete, a dávno ví, jak na tebe působí její pomoc, a že si ji idealizuješ. Když zavře ambulanci a jde domů, je to normální ženská a chce normálního chlapa, co si budeme povídat, chce někoho o něco silnějšího, než je sama (i když ta věčná pravda je jinde...) , chce být ženskou. Ne psycholožkou, ne opatrovnicí a samaritánkou. Jsi pacient, pamatuj na to. A jako takovej si zatím ukousni jazyk, a až ty terapie ukončíš, počkej minimálně pár měsíců, a musíš si být jistej, že už nejsi hromada neštěstí. Mimochodem, než to takhle naplánuješ, asi by nebylo od věci zjistit, jestli vůbec je volná. Pochybuju...
únor 17, 2018 17:56
... : Sidon
Lasičko, Tvoje rada je velice rozumná a inteligentní. Já to vidím úplně stejně, jako Ty. Jaký propastný rozdíl mezi Tvojí radou a radou pana Doktora.

smilies/wink.gif
únor 17, 2018 22:36
... : magdalenka
Milej Marku, to bude právě asi tvůj problém, házet svý potíže na druhý. V manželství, v rozvodu, v terapii, na kudlance. Postavit se na vlastní nohy je tvůj současnej úkol. Ne balit terapeutky...
únor 18, 2018 20:43
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]