O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


SUPER BLUE BLOOD MOON PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 08 únor 2018
Výsledek obrázku pro blood moon pngBlue moon (modrý měsíc), je pokaždé, když v jednom měsíci dojde ke dvěma úplňkům. Blood Moon, čas kdy se měsíc" zalije krví", nastane tehdy, když se Země ocitne mezi Měsícem a Sluncem a sluneční paprsky musí procházet naší atmosférou. Naposledy se tyto dva jevy potkaly 31. března 1866, tedy asi před 150 lety.

 

 

 

 

 

 

 

 

Výsledek obrázku pro blood moon 2018

 

 


Náš mladý je zapálený amatérský astronom, takže dalekohled, na něm připevněná kamera, která to celou noc snímala, ale výsledek nic moc, u nás bylo pod mrakem. A tak jsme ani nemohli na vlastní oči posoudit, jestli je pravda, když pánové astronomičtí psali:

Pokud se těšíte, že super modrý a k tomu ještě krvavý úplněk budete moci pozorovat i u nás, musíme vás zklamat. Měsíc nebude „super“, protože od nás bude vzdálen více než zmiňovaných 360 tisíc kilometrů. Úplné zatmění Měsíce bude tentokrát viditelné pouze z Austrálie, Asie a západní části Severní Ameriky, takže do ruda se nám Měsíc nad hlavou nezbarví. Zbývá nám jedině modrý úplněk, kdy se Měsíc nijak nezmění, a navíc je otázkou, zda je tento úplněk opravdu „modrý”. Jedná se totiž o druhý úplněk v měsíci, a tudíž je modrý jen podle pozdější a mylné definice. 

          Ale abyste se mohli podívat, jak to opravdu vypadalo - a to téměř v celém světě - klikněte si zde, prosím...

 

Ty fotky jsou úžasné, co? Vypadá naprosto neskutečně, ten náš noční souputník... Mj. to kouzlo se odehrálo 31. ledna tr.

 

deeres

 

 

Komentáře (2)add feed
... : *deeres*
Abych to upřesnila, ty jevy se sešly na to datum dokonce tři. Novoluní opravdu bylo dvakrát za měsíc, jenže ten měsíc nebyl modrý. Ten název vznikl z anglického úsloví, které by se do češtiny dalo přeložit, že jde o jev zvláštní, tedy "jednou za uherský rok". Žádná modrá!!
Ani ten krvavý měsíc jsme si u nás neužili, protože jsme byli na špatném místě. Ale užili jsme si
Superměsíc, který vypadal tak veliký, jako když ho máme za střechou protějšího paneláku.
Když máme v rodině toho astronoma, tak už vím, že existuje zimní a letní souhvězdí a fakt to není tak, že nad námi je strop a v létě jsou rozsvíceny jiné žárovky, než v zimě. Ale někteří lidé tomu nevěří a mají svoje moudrou teorii:

https://www.youtube.com/watch?v=Zkj8kqO1U_s&t=4 smilies/grin.gif
únor 09, 2018 09:08
... : doktor
Deeres děkuji,jsem uchvácen!
únor 09, 2018 13:52
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]