O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VZTAH-ROZCHOD-AKTUALIZACE PDF Tisk E-mail
Středa, 07 únor 2018
Je zajímavý sledovat, jak se některý věci v našem životě nemění. Tohle následující jsem napsala 14. 9. 2009. A teda, musím říct, že bych i dnes podepsala každý slovo. Ačkoli se již delší dobu nacházím ve stabilizovaném a vyrovnaném stavu, vybavuju si to, jako kdyby to bylo včera. Jen emoce mlčí. A vždycky je to stejný...

 

 

 

 

 

Takže jestli právě někdo z vás likviduje papírový kapesníky, slibuju vám, že za pár let už vás tahle vaše malá tragédie ani nedojme. Co za pár let. Za dva měsíce. To je sicher. Lehněte si na záda a představte si, že se skrz strop můžete podívat na půdu. Pak na střechu a z ní na nebe. A výš a výš. Jak jsme se to učili ve škole? Troposféra, stratosféra, mezosféra, ionosféra a lup... opouštíte Zemi a letíte vesmírem. Co vidíte? Správně. Nekonečno. A teď se ohlédněte a podívejte se zpátky na Zem. Co vidíte? Zhroucenou píďalku na podlaze. Zrnko prachu. Smítko. A ty kapesníky všude...? V konfontaci s nekonečnem trapný ne? Tak hurá do práce. Život nečeká!

 

 

Související obrázek

 

 

 

Tak to bychom měli. Osm nekonečně dlouhých dní a sedm krátkých nocí po té. Pět kilo dole, tisíckrát zkontrolovaná emailová schránka, čtyři rodinná balení papírových kapesníků s vůní levandule, dvanáct celovečerních filmů vesměs hollywoodské produkce, čtyři totálně vyčerpané kamarádky a šest čokolád a šest prázdnejch lahví. Rozchod v číslech. Kdo to nezná, ať zvedne ruku.

 

Další vývoj následuje dle předem daných pravidel. Pět kilo se rychlostí blesku vrátí i s několika navíc. Nákup permanentky do posilovny na sebe nenechá dlouho čekat. A co nějaký jazykový kurz? Anebo, že byste konečně začala tančit? Zkrátka uděláte všechno proto, abyste zapomněla. V co nejkratší době a pokud možno se ziskem. Podnikavá žena by totiž měla vytěžit i z takové frapantní situace jako je rozchod co se dá.

 

A tak z posilovny míříte rovnou do kadeřnictví, kde se z obvyklého „dneska-jenom-konečky“ rázem stává černé mikádo, které úzce souvisí s červenou rtěnkou „kdy-jindy-než-teď“ a těmi kozačkami, co se vám líbily už v loni. Váš život prostě potřebuje jistou aktualizaci. Aktualizujete status na Facebooku. Ze zadané se stane svobodná. Z blondýnky brunetka. Z hodné holky „co-by-sis-dal-k-večeři“ ambiciózní žena s aktualizovaným životopisem.  Ale všechno to nebude k ničemu, dokud vám nedojde, že to, co právě děláte, není jen nezbytná součást porozchodové rekonvalescence, ale že takhle by to mělo být pořád. Ať už jste, nebo nejste ve vztahu, ať jste zamilovaná nebo máte zlomené srdce.

 

Někdy mám pocit, že když se zamilujeme, jako by pro nás přestal náš vlastní život existovat. Veškerou péči a lásku věnujeme tomu druhému a náš život, naše plány se začínají pomalu roztáčet kolem jeho osy. Docela nenápadně se kolem nás začíná stahovat smyčka vztahu, která nás dříve či později začne dusit. Jenže, až si to uvědomíte, bude už příliš pozdě na opuštění paluby. Většina z nás potom zůstává dobrovolně v partnerství, které přináší víc starostí, než radosti, protože si už prostě nedokážeme představit….. život bez něj.

 

Sečteno, podtrženo. Další rozchod na sebe nenechá dlouho čekat, protože ve vztahu, kde nejste spokojená vy, nemůže byt spokojený ani ten druhý, a kruh se uzavírá. Tak se vlastně celý život nacházíme v jedné ze tří fází: Vztah – Rozchod – Aktualizace. Dokud nepochopíme, že na světě jsme každý sám za sebe. Sami na svět přicházíme, sami z něj odcházíme, a když nás pak životem někdo provází, to je vlastně takový bonus. Nadstandard, od kterého by se neměl odvíjet náš pocit štěstí, protože tu být nemusí. Přijde, chvilku se ohřeje a – všichni to známe – odejde.

 

A proto odedneška dělejte všechno tak, aby, až se za ním nebo za ní zavřou dveře, nezůstal váš byt a život prázdný.

 

Plňte si svoje sny, tančete, cestujte, studujte, bavte se, plánujte. Společně, sama, s přáteli.

 

Zkrátka žijte tak, abyste si byla jistá, že jediný, na kom závisí vaše štěstí, jste vy.

14/9/2009

Nočník neohrožené ženy

 

 

 

Komentáře (0)add feed
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]