O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZKUSÍTE TO? TŘEBA JEN NA MĚSÍC? PDF Tisk E-mail
Neděle, 21 leden 2018
Naše společnost nám velice lehce umožňuje se vyhnout tělesným aktivitám, což má ale pro naše zdraví negativní důsledky. V garáži si vlezem do auta, vylezem v práci, děti odvezeme i přivezeme ze školy autem… Na výlet se autem (či jiným přibližovadlem) také vydáváme bez nějakého extra pohybu… A pak se stane, že nám svaly, které nepoužíváme, začínají zakrňovat. Dalším, následným problémem, je  ta ohavná a nenáviděná obezita...

 

 

V podstatě existují tři způsoby, jak snížit váhu:

    1. pouze dietou

    2. dietou a cvičením nebo

    3. pouze cvičením.

 

 

Nejrychlejším a nejzdravějším je kombinace diety a pravidelného cvičení. Dietou snížíme příjem energie přibližně o 500 kcal (2000 kJ) každý den. Víme, že půl kilogramu tuku obsahuje přibližně 3500 kcal (14 000 kJ). Když tedy každý den přijmeme méně kalorií, tělo bude čerpat scházející energii z tukových zásob a jedinec shodí přibližně půl kilogramu tuku každý týden (7 x 2000 = 14 000). To není špatný výsledek, viďte! Pokud však začneme držet pouze dietu, tělo brzy zjistí, že dostává pravidelně méně jídla, a přepne na režim „hladovka". Sníží základní metabolismus a rychle se naučí přežívat s menším množstvím energie. (Někdy je to hnus, mít tak chytré tělíčko, co?)

 

 

A chudák člověk, týrající se téměř hlady, velmi brzy přestane ubývat na váze, i když se snaží jíst dietně! Abychom i při dietě znovu dosáhli poklesu hmotnosti, museli bychom ještě více snížit přísun energie a jíst o cca 1000 kcal (4000 kJ) denně méně. Ale to už zvládne jen kandidát na koncentráčníka :-)))

 

Zcela jiná situace vznikne, když se zkombinuje dieta s cvičením. Řekněme, že bychom rádi snížili denní příjem kalorií o 500 kcal (2000 kJ). Tento počet můžeme rozdělit mezi dietu a cvičení. Znamená to, že zredukujeme příjem energie pouze o 250 kcal (1000 kJ) a zvýšíme výdej energie o 250 kcal (1000 kJ). A – tím pádem máme i menší hlad… (nemluvím o chutích, to je záležitost zcela jiná…).

 

Jedním z nejsnadnějších způsobů, jak si kontrolovat intenzitu cvičení, je měření srdečního pulzu. Nejdříve vypočítáme svůj maximální srdeční pulz.

 

 

 

Je to snadné, stačí užít následujícího vzorce: 220 minus věk.

Pak vynásobíte číslo, které vám vyšlo, 0,6 a 0,8.

Řekněme, že vám je 40 let.

Máte maximální srdeční pulz 220 - 40 = 180; 180 x 0,6 = 108 a 180 x 0,8 = 144.

Rozsah mezi 108 a 144 je vaším ideálním srdečním pulzem během cvičení, aby tělo jako zdroj energie strávilo většinu tuku.

 

Možná budete překvapeni, jak je při cvičení váš srdeční pulz nízký. Je zjištěno, že nejlepším druhem cvičení ke snížení váhy jsou pomalé a běžné denní aerobní cviky (jako např. poklus, chůze, plavání, jízda na kole, turistika), pokud jim věnujeme dost času (čím déle, tím lépe; ideálně 30 až 60 minut denně). Pro hubnutí není příliš smysluplné provádět nárazové a rychlé cviky.

 

Druhým velkým přínosem cvičení je skutečnost, že chrání svalovou tkáň. Když jsou lidé na dietě a necvičí, často přijdou jak o tuk, tak o svalovou tkáň. To je ale průšvih. Svalová tkáň je nejaktivnější metabolickou tkání našeho těla. Čím méně svalů máme, tím menší je náš základní metabolismus. To je důvod, proč lidé tloustnou rychleji poté, co přestanou s dietou a vrátí se ke svému běžnému způsobu stravování. Pokud cvičíte správně, vaše tělo si uchová svaly a úbytek váhy pochází z úbytku tuku. Svalová tkáň je pro ztrátu váhy klíčová. Téměř všechny specializované programy na snížení váhy v současnosti zahrnují  zlepšování tělesné kondice, aby se účastníkům zvýšila svalová hmota a úbytek váhy se zrychlil.

 

Takže -  nejúčinnější a vědecky potvrzenou metodou ke snížení tělesného tuku je kombinace diety a cvičení.

 

A úplně nejdůležitější: důslednost… vydržet!

 

Zkusíme to?

D@NIELA

 

 

 

 

Komentáře (7)add feed
... : *deeres*
leden 21, 2018 16:47
... : *deeres*
U žen to není 220, ale 226 mínus věk=maximální tepová frekvence. Mnohem přesnější je znát svůj
klidový tep.

A kalkulačka vám pak vypočítá:
Anaerobní zónu
Intervalový trénink
Aerobní zónu
Maximální spalování tuků

A pak už potřebujete jenom hodinky, které vám tohle všechno změří. Nebo se na to vybodněte a běžte si každé ráno zaběhat, tak na půl hoďky.
leden 21, 2018 17:00
... : d@niela
Jo, to dělám, tedy neběhám, to tedy zatím neee,
ale ty cviky mi nepřipadají zas tak moc těžký, leží se na zádech...
Zítra ráno, až se vrátím z couru čubákového, tak to zkusím.
leden 21, 2018 19:57
... : *deeres*
Dani, cvičení neuškodí. Ale jestli to chceš dělat vědecky, tak opravdu potřebuješ měřák na tep.
Pro hubnutí je ideální držet se v tzv. aerobním pásmu, které činí 65 až 75 % maximální tepové frekvence. Pak jde dolů tuk. Jakmile se začneš zadýchávat a potit, spaluješ cukr, nehubneš, zato se zrasuješ.

leden 21, 2018 20:31
... : Sidon
No, "já su k tém dietám malinko skeptické". Ale tohle mi poslala jedna moje příbuzná. Je to taky o dietě, možná ji řada z Vás zná, ale mně ohromily ty její rozměry a váha před dietou. Možná, že některá, či některý z Vás, už ji taky prodělal a mohl by o tom něco povědět.

http://www.promenaroku.cz/milada-bohmova
leden 21, 2018 23:21
... : doktor
Mám to jednoduché .... NEPAPÁM ! ( normálně říkám "nežeru" !"Funguje to,tak sláva.
leden 22, 2018 12:56
... : d@niela
tak jsem se na tu cambridge dietu koukla...
Je to otřesně drahý - ale i kdyby člověk ty prachy do toho dal, tak jsou to vlastně jen nejrůznější prášky a patláníčka, která si kupujete a NIC JINÝHO se nejí (nebo jedno obyč. jídlo během dne).
A co pak?
Jakmile přejdete na lidský jídlo tak na vás ta kila zase nasněží...

Nehledě na to, že by mne zajímalo ještě další:
když někdo během roku takhle rapidně zhubne - 30 - 60 kg, tak má na sobě kvantum zbytečné kůže... Takže hop šup na plastiku?

Ne, tohle fakt nechci.
Kila na mne navál "prach stáří" a já si s tím musím stejně tak poradit - tedy snažit se ho "sfouknout". Takže denně s čubákem našlapu minimálně 5 km,
víceméně jsem odbourala přílohy - ale ne zas úplně, tu housku, rohlík, brkaši či rejži, případně dvě tři kolíska knedlíku si občas dám.
Ale občas!!!


No, a teď zkusím tohle cvičení.
Určitě to nezvládnu hned a už určitě ne všechno, ale budu to zkoušet a za každý "potracený" kilo budu jááááááásat a dám si za to porci báječný zmrzlinky odměnou smilies/smiley.gif.

leden 22, 2018 14:35
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]