O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

MÁTE PSA HODNÉHO, NEBO VYCHOVANÉHO? PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 18 leden 2018
Výsledek obrázku pro doggie pngDnes jsem objevila článek „Jak správně a účinně zabavit psa, který musí zůstat sám doma“, aby vám z bytu neudělal kůlničku na dříví. Tedy co udělat, připravit, zařídit, když svého mazánka musíme nechat doma samotného. Aby mezitím neproměnil obyvák v hromadu třísek? Neroztahal koš s odpadky, nevybrakoval lednici, nerozkousal kabely...  atd.

 

 

 

NEJDŘÍVE SVÉHO PSA VYVENČETE

 

Nejdůležitější ze všeho je psa před tím, než zůstane sám doma, pořádně vyvenčit a poté nakrmit. Snažte se při venčení psa pořádně unavit. Házejte mu míček, vezměte ho někde, kde se může proběhnout a nemusí být stále u nohy přivázaný na vodítku. Pokud ho ještě po procházce dobře a kvalitně nakrmíte, je velice pravděpodobné, že si doma bude chtít odpočinout a na vyvádění již nebude mít náladu ani energii.

 

Nevím proč, ale i když můj chlupáč má doma hraček snad víc, než měly obě moje děti, venku nic nechce – jen volně líííítat, jásat, s kámoši se honit ….

 

 

 

.

HLAVNĚ ŽÁDNÉ DLOUHÉ LOUČÍCÍ CEREMONIÁLY

 

Rozhodně se s vaším čtyřnohým miláčkem několik minut nelučte a nevysvětlujte mu, že za pár hodin přijdete. Neprovádějte žádné dlouhé loučící ceremoniály. Naopak, odejděte tiše, nejlépe tak, aby si vašeho odchodu pes nevšimnul. U dveří mu můžete nechat pamlsek nebo novou hračku, jež ho přinutí k prozkoumání a na pár chvil ho zabaví..

 

Já se naopak loučím. Tedy, oznámím mu, že jdu na nákup. To už zná, protože ví, že po mém příchodu, obtěžkána taškami, občas něco „upustím do jeho tlamičky“. Takže mne klidně nechá se oblíknout, obout, můžu mít i otevřené dveře na chodbu. Jen nesmím zapomenout mu zamávat do okna, odkud sleduje pouliční cvrkot.

 

 

 

 

MŮŽE SE PES DÍVAT NA TELEVIZI NEBO POSLOUCHAT RÁDIO?

Nechte mu zapnutou televizi nebo rádio. Pokud se někdo pohybuje na chodbě nebo za okny, vašeho psa to může rozrušit a může začít štěkat. Zapnutá televize či rádio tyto zvuky zmírní.

 

Tak to mne nenapadlo… Zkoušela jsem mu ukázat televizní program „MŇAU“, kde 24 hodin se producírují psi, kočky a všechno možné i nemožné zvířectvo i ptactvo. Kayouka to však nechává totálně chladným, ani se na to nekoukne. Naopak televizi spíš moc nemusí… Pokud se na ni dívám já, tak nas-štvaně odchází a protestně si lehá na dlaždičky před vchodovými dveřmi. Takže už tam má rovnou molitanový pelíšek (pro tyto případy).

 

 

 

KLIDNĚ NECHTE ROZSVÍCENO

Pokud odcházíte nebo se budete vracet v noci, nechte mu rozsvíceno alespoň v jedné místnosti, do které bude mít přístup. Stejně jako někteří lidé, i psi se mohou bát tmy a ze strachu vyvádět.

Tak přes noc můj miláček ještě sám nebyl…

 

 

ZKONTROLUJTE SKŘÍNĚ

 

Zkontrolujte, zda jste zavřeli všechny skříně a zásuvky, především ty, kde uchováváte cennosti. Pokud se pes začne nudit a uvidí otevřenou skříň, je velice pravděpodobné, že po návratu domů váš byt bude vypadat jako po výbuchu..

 

Nechápu, že můj pes je tak dokonalej… Můžu nechat všechno otevřené, mám kolem počítače všechny možné šňůry, na gauči můžu nechat cokoliv se povalovat (všechny možné kablíky k nejrůznějším elektronickým hračkám), nic. Hraje si jen s těmi svými a doposud nic nezničil.

 

 

 

 

HRAČKY PSA ÚČINNĚ ZABAVÍ, NEŽ SE VRÁTÍTE DOMŮ

 

Existují speciální hračky, které psa zabaví a zároveň rozvíjí jeho inteligenci. Velice oblíbený je míček s dírkami na pamlsky či váleček. Před odchodem do hračky vložíte pamlsky, během hry zvíře hračkami otáčí a postupně mu z otvorů vypadávají pamlsky. Míček i váleček jsou vyrobeny z odolné gumy, takže je psí zuby jen tak nezničí.

 

Asi dobrý nápad, ale svému psu neskutečně závidím, že není „luxovací“ (jako já). Má volně přístupnou misku s granulemi, misku s vodou – a vezme si opravdu jen tolik, kolik potřebuje. Na rozdíl od jiných psů, kteří jsou schopni sníst snad i víc, než sami váží :-))). Kayo se dokonce ani nedotkne mého jídla, pokud ho mám třebas na gauči a odskočím si. Ovšem, stoprocentně dokonalej přeci jen není, protože jeho „psí oči“, kterými pak umí žebrat, a to jeho neskutečně něžné tulení se ke mně (za kus toho žvance), to je fakt neodolatelné. Ale když mám talířek prázdnej, odejde i jeho láska ke mně…

 

 

 

 

Výsledek obrázku pro doggie png

 

 

 

 

Já vím, že vy všichni ostatní máte psy vychované.

Já to prostě neumím.

Ale navzájem se milujeme a on mne, asi díky té lásce, přeci jen občas poslechne…

 

d@niela

 

 

Komentáře (6)add feed
... : zuza
Danielo, náš pes je rozmazlený, ale milovaný ... Když odcházíme, řekneme hlídej a on buď hlídá, nebo se schová, aby mu náhodou někdo neublížil... Ale vítání, to zvládá ze všeho nejlíp!
leden 19, 2018 06:10
... : doktor
Dani,díky za moc hezké povídání o tvém úžasném lumpíkovi.
leden 19, 2018 12:05
... : mila1
TO jsou ale návody :-) No já si donedávna myslela, že náš pes, pokud ho nechám o samotě a na stole je nějaké jídlo, že se ho ani nedotkne. No a omyl. Dcera ho přistihla, jak stojí na zadních, předníma opatrně opřený o stůl a pečlivě si bere z talíře koláč, ale tak, aby nikdo nepoznal, že něco chybí :-) Potvory to jsou ti naši chlupáči :-)
leden 19, 2018 14:52
... : d@niela
Někdy se až divím, že jsem zvládla vychovat své děti.. Jenže, to byly "moje děti", a tohle je "můj pef, pejfánek, pefinka moje milovaná..."
A tak mu slibuju a vyhrožuju, že na jaře půjdem na cvičák a "jen počkej, ty mrcho jedna neposlušná, však ty přijdeš, když tě zavolám!"
Ono je to hodně o důslednosti, já vím. Tu jsem nejspíš totálně vyčerpala na dětech. Teď už nedokážu toho čtyřnohýho chlapečka "trápit" hladem, aby pak kvůli dlabanci a lahůdkám bych ochoten přijít a poslechnout. A taky - ráno jsem ráda, že jsem připoutaná ke šňůře a nespadnu někam do škarpy, neboť ještě spím. Odpoledne, to chodíme po nákupech nebo krafu s pejskařkama, večer zas už na to nejni čas...
Prostě - důslednost, vytrvalost, to je to, co mi chybí...
smilies/grin.gif
leden 20, 2018 16:12
... : *deeres*
Vždycky jsem měla psa, kde vůdcem smečky jsem já a basta. Psi vycítí, kdy máte nad nimi navrch a to i cizí psi, pokud to není nějaký zkažený hajzl. Ale i tak je základ se ho nebát, jak začnete utíkat, jste kořist.


Jenže tohle bych si netroufla ani za prachy.

https://www.youtube.com/watch?v=3TaWRq9WKKs

Ten chlap má odvahu, už jenom to, jak do té klece strkal prsty...
Ta fena musela být úžasná kliďaska, když ho nechala manipulovat se štěňaty, já bych čekala, že ho sežere. Prý zabiják pitbul...

leden 21, 2018 13:56
... : mila1
Danielo, já mám většího pejska než Ty - labradořího tvrdohlavce - a radši jsem s ním cca rok na cvičák chodila. Takže jakžtakž poslouchá. Ale na volno ho můžu pustit jen tam, kde to nezná, to se mne drží jak klíště, jinak v okolí domova, kde to má očuchané, mi zdrhne za první voňavou čubinkou. Ale je to naše zlatíčko a čím je starší, tak se tak nějak zklidňuje a lepší se to. Už mi mockrát zvedl náladu, když jsem přijela dobitá z práce nebo měla nějaké trápení. Proto pejsky máme.
leden 23, 2018 11:35
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]