O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PREZIDENTSKÁ KAMPAŇ A ROZDĚLENÝ SVĚT PDF Tisk E-mail
Úterý, 16 leden 2018
Naši prezidentští kandidáti nejsou nějací hráči o ztrátu kytičky. Zeman a Drahoš reprezentují rozdělenou Západní civilizaci. Stejný příkop je v USA, v Británii, Polsku, Maďarsku, vlastně do nějaké míry všude. Proto tolik nenávisti a štvaní. Každý z nich reprezentuje jiný svět.

 

 

 

 

 

Drahoš reprezentuje globální chápání epochy, je aktivistický, ideologický, chce měnit svět na lepší, multikulturní a otevřený, prý západní. Zeman reprezentuje lidové konzervativce, kteří žijí doma ve své zemi, mají zde své rodiny a zaměstnání, svět je víceméně zajímá jen na nějakých turistických cestách a mají obavy o osud domácího prostředí.

 


  Rozdíl v myšlení je nejlépe viditelný na vzájemném nepochopení problému migrace. Všimněme si, co podepsal profesor Drahoš (zkráceno) ve výzvě akademiků:

 

"...Cílem této výzvy je důrazně se vymezit proti tomu, jakým způsobem je v naší zemi rozdmýchávána a všeobecně tolerována etnická a náboženská nesnášenlivost - dopřáváním sluchu extremistickým hnutím, šířením překroucených i zcela lživých zpráv, které posilují paniku, jež ve výsledku vede k dehumanizaci lidí v nouzi, diskriminaci i k násilí z nenávisti....Jsme znepokojeni prudkým nárůstem xenofobních nálad ve společnosti a aktivitou extremistických skupin, které nemají dostatečnou protiváhu. Radikalizace společnosti skrze strach je podle nás jedno z největších nebezpečí, které nám v souvislosti s imigrační krizí hrozí.... Cizinci žijící v Evropě jsou vykreslováni jako pátá kolona, podvodníci a zločinci. Muslimové jsou házeni do jednoho pytle s teroristy,.... Vyzýváme vás, abyste ve věci přijímání uprchlíků zohledňovali skutečné potřeby a možnosti, ne vrtkavé nálady veřejného mínění. Všem, kdo v Evropě hledají útočiště, by mělo být zajištěno bezpečí a důstojné zacházení. Ti skutečně potřební musí být přijímáni a integrováni na základě individuálního a spravedlivého výběrového procesu, aniž by je předem diskvalifikovala jejich etnická či náboženská identita.“

 

  Profesor Drahoš žije v globalistické bublině, nemá strach z migrantů a zřejmě nemá strach ani z páté kolony cizinců žijících v Evropě. On nevidí NO-GO zóny v západních městech, nevidí zločinnost, která u nás zatím není, a nechápe, že lidé nechtějí dopadnout jako Francouzi. Nezajímá ho, co bude tady s migranty, kam půjdou, jak se budou chovat, jak budou obtěžovat okolí, zajímá ho radikalizace společnosti, která je proti globalistickému trendu. Pan Drahoš nežije doma, žije ve svém ideologickém multikulturalistickém světě a řeší globální problémy. Pokud budou obtíže s migranty, ochrání ho jeho postavení a peníze, ale normální občané budou trpět. Jeho solidarita je falešná, protože je nástrojem jak sem migranty dostat a multikulturní společnost vytvořit. Zajímá ho solidarita s migranty nikoliv s našimi lidmi. Solidarita skutečná by měla být na místě nebo v uprchlických táborech v Turecku, v zemi stejné kultury. Tady přece žádní muslimští migranti být nemusí! Poskytli jsme útočiště uprchlíkům z Balkánu a jsme ochotni opět poskytnout útočiště lidem stejné kultury, kteří se snadno integrují a nejsou s nimi problémy. Profesor Drahoš takovou eventualitu vůbec nepřepokládá. Plní tedy nějaké aktivistické ideologické zadání.

 

  Prezident Zeman je národní konzervativec. Žil s normálními lidmi celý život, naposled 8 let na Vysočině. Dobře ví, jak smýšlí. Dovede s nimi mluvit jejich jazykem a řešit jejich záležitosti. Určitě si dovede představit uprchlické tábory a jejich problémy, ale to asi není to nejhorší. Daleko horší je vytváření muslimských menšin postupným prostoupením muslimským obyvatelstvem, které se neintegruje. Země západní Evropy jsou toho příkladem, každý to ví a zná. Proto migranty zásadně odmítl.

 

  Profesor Drahoš si nedovede představit toto odlišné smýšlení jinak než ruský vliv nebo populismus sdělovacích prostředků. Skutečné problémy nechápe a celému paradigmatu buď nerozumí nebo rozumět nechce.

 

 

 

Obhajoba národních zájmů

 

Výsledek obrázku pro EU BRUSEL

 

Obhajoba národních zájmů není možná z pozice vazala. Není možno plnit poslání evropské integrace a přitom nebýt závislý. Jaké potom vlastně člověk zájmy plní? Evropské nebo české? Vždyť to v souladu vždy není. Prezident Zeman vytvořil nezávislou pozici a stýká se s celým světem. V podstatě nedělá nic jiného, než ostatní, když jde o obchod. Nikdo nikdy neudělá vše správně a prezident Zeman jistě chyboval v mnoha věcech, jeho zjev není IN, vyvolal zbytečné kauzy a přehnal svoje poklonkování vládcům Východu.

 

 

Ale prezident Macron byl v nedávné době také v Číně a také nemluvil o lidských právech. Kritika prezidenta Zemana, že směřuje zemi na východ, je nesmysl. Je to jen jedna z propagandistických lží. Samostatný nezávislý stát se musí stýkat se všemi velmocemi. Rusko nelze vynechávat. Nedělá to nikdo.

 

  Profesor Drahoš bude prý směřovat zemi na západ. Bude jezdit do Bruselu? Co tam bude dělat? Jen se klanět a přijímat pokyny? Naše podnikatele v Rusku nepodpoří? Ale globalista nebude nikdy hájit národní zájmy, je ideologicky zaměřen jinak, problémy jeho rodné země jsou až na druhém či jiném dalším místě.

 

 

 

Sdělovací prostředky

 

  Profesor Drahoš ve své výzvě píše: „Svoboda slova patří k tomu nejcennějšímu, co máme. Užívejte ji zodpovědně a citlivě. Historie učí, že strach plodí nesvobodu. Svoboda slova, zneužitá ke lži a očerňování nevinných, zabíjí sebe samu.“ Ale sdělovací prostředky přece musí říkat pravdu! Když je teroristický útok, nemají snad o něm referovat, aby nevznikl strach? To už chce sdělovací prostředky úkolovat a informace zamlčovat. Nikdo přece žádné jiné informace, než realitu nevysílal, nikdo si přece nevymýšlel víc, než se stalo.

 

  Ale ohledně sdělovacích prostředků může být jiná obava. Globalistické a europeistické cíle se zadrhávají. Vidíme to všude. V USA, Polsku a Maďarsku viditelně zvítězili národní konzervativci. Naše globalistické sdělovací prostředky nemohou přijít na jméno ani prezidentu Trumpovi, o Polsku a Maďarsku nemluvě. Vyrovnané informace už dávno nejsou. Boj mezi globalistickou ideologií a resistencí proti tomu, co vyprovokovalo národní konzervatismus, zasahuje i nás. Boj našich dvou kandidátů na prezidenta je toho důkazem. Globalisté straší daleko více než sdělovací prostředky v případě migrantů. Straší Ruskem. Putin už může za všechno, cokoliv se nepodaří, má na svědomí on. Globalistické neúspěchy se přece musí na někoho svést.

 

 

Závěr: Nová konfliktní linie

 

   Příkop mezi globalismem a národním konzervatismem je dominantní. I když se už projevoval dříve, teprve migrační krize donutila mnohé aktéry se vyslovit a tím svoji příslušnost k dané skupině odkrýt. Hlavní částí tohoto konfliktu je otázka demokracie. Ve všech nadstátních útvarech, ať už je to EU nebo prostě jen otevřený svět, demokracie nemůže existovat, protože ta je bytostně spojena s existencí politicky uzavřeného státu s jeho institucemi. Otevřená společnost je společností, kde vládnou světoví oligarchové. Jeden takový chce dokonce v Praze založit univerzitu s námětem otevřené společnosti. Co může prosazovat? Bude jen vymývat mozky mladým lidem, aby se vzdali svého státu, svých institucí, které chrání jejich svobodu a umožňují jim rozhodovat o svém osudu.

 

  Kandidát globalismu nemá v podstatě co říct. Neřekne přece, že předáváním pravomocí Bruselu ztratíme jako národ rozhodování sami o sobě. Neřekne přece, že přijímáním migrantů se tu vytvoří neintegrovatelné menšiny muslimů, jejichž činnost můžeme vidět v západních městech.

 

Pokud mluví o evropské kultuře a cestě do Evropy, potom samozřejmě k tomu NO-GO zóny a terorismus patří, bez toho už dnes Evropa není. Nejdeme přece do staré dobré Evropy, ale do té dnešní. Kandidát globalismu nemá kladný program, to co přináší je problematické a určitě ne přínosné a tak může jen strašit a vyhraňovat se proti druhým, pomlouvat je a rozmazávat jejich selhání.

 

To možná pan Drahoš nedělá, ale určitě straší Ruskem, za každý neúspěch může Putin, jako kdysi za komunistů za všechno mohli zlí západní imperialisté. Je to jen odvádění pozornosti k zástupným problémům a vytváření strachu.  Národně konzervativní kandidát dobře ví, že samostatný stát je jen ten, který obchoduje s celým světem, není závislý na obchodě s jedním státem nebo oblastí. Musí tedy být zadobře i s jinými státy a obchod rozprostřít.

 

Ale hlavně nesmí dovolit, aby demokraticky zvolené orgány předaly pravomoci EU, musí zaručit, aby stále mohli rozhodovat občané, protože to je jediná záruka, že nedojde k diktatuře a cizí nadvládě.

 

 

VLASTIMIL PODRACKÝ

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (153)add feed
... : Moira
Vyborny clanek, trochu dlouhy na dnesni dobu. Opet to vidim jasne - volte Zemana...
leden 17, 2018 06:17
... : *deeres*
Prý kompro na prof.Drahoše.Pan profesor není žádný vítač!!!
Tak trochu posun v tom, co dnes říká:

29.6.2017
...Kladně se vyjádřil k možnosti přijmout 2 600 uprchlíků podle kvót......
Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/diskuse-s-prezidentskym-kandidatem-jiri-drahosem-fv1-/domaci.aspx?c=A170629_175731_domaci_kop

14.1.2018
Jsou ještě někteří prezidentští kandidáti, kteří váhají, například Jiří Hynek (Realisté). Říkal, že se vás obou chce nejdřív ještě na něco ptát. Zeptali jsme se ho, jakou základní otázku má na mysli. Říkal, že na první dobrou třeba Dublin 4. Váš názor?
Určitě bychom si neměli nechat diktovat Evropskou unií ve věci třeba migračních kvót. Vyjadřuji se k tomu systematicky. Pan Hynek můj postoj k migraci a migračním kvótám zná. Chce-li se ptát, je to jeho právo.https://www.irozhlas.cz/volby/prezdientske-volby-2018-jiri-drahos-rozhovor_1801141745_jgr


leden 17, 2018 09:57
... : Jiří Daneš
Až budete PŘEMÝŠLET o tom, komu dát v prezidentských volbách svůj hlas, uvědomte si prosím, jaké má český prezident skutečné pravomoci. Vzpomeňte si na schvalování Lisabonské smlouvy a na to, jak prezident Václav Klaus bránil ratifikaci za ČR. A také si, prosím, vzpomeňte, že ho chtěli někteří přední čeští psychiatři nechat hospitalizovat jako duševně chorého, když nechce Lisabonskou smlouvu podepsat. A vzpomeňte si také, že rozhodnutí ústavního soudu donutilo Václava Klause tuto smlouvu, které zcela změnila rovnováhu v rozhodování v EU, podepsat. Tolik asi k tomu, jak moc může český prezident bránit tuto zemi. Pokud si to takto vyhodnotíte, dojdete doufám k názoru, že přes hysterickou mediální kampaň o důležitosti funkce prezidenta se jedná o pouhou figuru, která nemá pravomoci rozhodovat o reálné mezinárodní politice tohoto státu. Proto by měl být prezidentem spíš člověk, za jehož chování a mluvu se nemusí lidé tohoto státu stydět. Osobnost prezidenta by měla lidi inspirovat a stmelovat, ne rozdělovat a naštvávat. Myslím, že prezidenta, u kterého se běžný člověk bál, co kde zase plácne a kdy zaseje další semínko nenávisti, prezidenta, který uráží mrtvé, kteří se už nemohou bránit, prezidenta, který nerespektuje rozhodnutí soudu, takového jsme tu už 5 let měli. Pojďme teď zkusit zvolit jiného...
leden 17, 2018 15:39
... : Sidon
Tady je vidět, že se toho moc v té Praze nezměnilo, pořád to vypadá, že nejvíc zrádců národa, je právě tam.

https://www.youtube.com/watch?v=3wd8CqkKNjk&bpctr=1516211691
leden 17, 2018 17:31
... : mila1
O otázkách řešení migrace nerozhoduje prezident, ale vláda. Zeman jen populisticky žvaní a najdou se tací, co mu na to skáčou.Profesor Drahoš se jasně vymezil proti nelegální migraci. Navíc je to slušný a vzdělaný člověk, což se o Zemanovi rozhodně říct nedá. Nehledě na to, že Zeman zdravotně už delší dobu nestačí a měl by odejít na odpočinek na Vysočinu. Ale zřejmě se to nehodí panu Mynářovi a Nejedlému a dalším, jejichž zájmy chrání, takže ho nadopují a vyšlou do boje za jejich zájmy. Naštěstí neznám nikoho, kdo by ho v mém okolí volil.
leden 17, 2018 19:51
... : Michal
Konečně se tu objevili rozumní lidé. Mila1 a Jiří Daneš. Věčná sláva vám a díky.
leden 17, 2018 20:53
... : polárka
konecne se opet ukazali obcane kteri s nadsenim prijmou ialamizci svoji zeme
leden 18, 2018 02:06
... : zuza
Michale, pokud Ti stačí tak málo, aby jsi říkal o Mile 1 a Jiřím Danešovi "rozumní lidé", tak opravdu je to všechno špatně, pokud je takových lidí jako ty více. Já sama dodnes nejsem rozhodnutá, ale abych dávala na něčí rady.... no nevím. Jen o kterých vím, co jsou zač.
leden 18, 2018 05:32
... : Josef Kouba
Následných 5 let nebude růžových. Proto je potřeba ještě Zemana. Nevím jak vy, ale mě to společenství EU čím dál tím vice připomíná Orwelovu knihu 1984. Ne hned, ale bude to horší diktatura než byla diktována z Moskva. Hrozí válka NATO proti Rusku.
A jestli se do hostitelů pustí oněch 15 % radikálních muslimů, ( 100 tisíc) tak se může stát, že za první noc, když jim to Aláh odpíská, podřežou krky polovině obyvatel v každém městě.
To není přehnané, to je realita.
leden 18, 2018 07:13
... : mila1
polárka: to snad nemyslíš vážně :-) Tady přece nikdo s nadšením nepřijímá islamaci, jak jsi na to přišla? Opakuji - o tom, zda se budou či nebudou přijímat migranti přece nerozhoduje prezident!! Zemanovi se to jen hodí jen proto, aby podobné jako Ty ovlivnil svým populistickým žvaněním. O lidi mu nejde, zapomeň. Líp to vyjádřil Martin Jaroš zde: https://martinjaros2.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=642799
leden 18, 2018 07:27
... : mila1
A pro ty, co to pořád nechápou - konkrétně se jedná o Dublin IV : Poslanci o azylové reformě jednali celý den. "Sněmovna důrazně odmítá návrh Evropské komise na zavedení takzvaného korekčního přidělovacího mechanismu a na něj navázané finanční sankce," shodli se poslanci SPD, ODS, KSČM či KDU-ČSL. Hlasování bylo téměř jednomyslné a tento postoj schválilo 163 ze 165 poslanců.

Zeman na to nemá žádný vliv. A to, že je Drahoš pro imigranty a on je proti nim, to je jen trapný tah jeho podporovatelů, aby zblbli lidi. Dokonce už vyvěsili bilboardy. To je ta masivní kampaňb proti Drahošovi, kdy se Hrad nebude štítit ničeho, aby ho očernil. Já taky nejsem z Drahoše dvakrát nadšená, chtěla bych tam důraznějšího politika, ale pokud si mám vybrat z toho, co se nabízí - Zeman x Drahoš, tak to půjdu hodit Drahošovi.
leden 18, 2018 08:04
... : Míša šíša
Navíc je to slušný a vzdělaný člověk, což se o Zemanovi rozhodně říct nedá.

Pokud si někdo myslí, že Zeman není vzdělaný, tak ho v životě nemohl sylšet mluvit a nic od něj nečetl. Neznám nikoho, kdo by byl vzdělaný v tolika oborech jako on, ať už se jedná o historii, politologii, ekonomii atd. Pan Drahoš má chemicko-technologické vzdělání, o nějakém dalším nás zatím nepřesvědčil. Ale umí vzít do ruky lopatu a přeříznout prkno, to zase jo - to už nám sdělil.
Ta deklarovaná "slušnost" nemusí vůbec vypovídat o tom, že je p.Drahoš skutečně slušný člověk. Jak dlouho je na očích veřejnosti? Jak dobře ho známe a co víme o jeho dosavadním životě? Myslím fakta, která jsme měli možnost vidět na vlastní oči, ne to, co nám někdo nakuká.

O otázkách řešení migrace nerozhoduje prezident, ale vláda

Není to tak zcela pravda. Cituji: "Podle čl. 63 odst. 1 písm. a) zastupuje prezident ČR navenek. V praxi to znamená, že na Evropskou radu by měl jezdit on. Může ale jednáním za ČR pověřit předsedu vlády. Primární právo EU počítá s oběma možnostmi. Smlouva o zřízení Evropských společenství i Smlouva o Evropské unii obsahují klausule o jednání hlavy státu nebo řádně zplnomocněného zástupce státu.
Čeká nás jednání o reformě evropského azylového práva známé jako Dublin IV. O tom, jestli budeme muset přijímat trvale imigranty, které nám přidělí evropská agentura pro azyl, nebo platit miliardové pokuty. O tom, jestli naše státní orgány budou muset této agentuře a neziskovým organizacím předat razítka k povolování pobytu migrantů na našem území.
V oblasti migrační krize přijde letos na pořad na půdě OSN Globální kompakt k migraci. Jde o smlouvu prezidentského typu. Prezident by v prvé řadě měl jasně Bruselu říci, že Komise nemá mandát jej podepsat jménem celé EU. A to nejlépe na Evropské radě. Kompakt je mezinárodní smlouvou prezidentského typu. Podle čl. 63 odst. 1 písm. b) může jednáním sice pověřit vládu nebo některého jejího člena. Toto pověření však může odejmout a jednání jménem ČR zastavit. Jako to udělal prezident USA Donald Trump. Z evropských zemí už od jednání odstoupilo Dánsko a Švýcarsko.

Na budoucího prezidenta čeká určitě ještě řada dalších rozhodování a často i za krizových okolností krizí, které si dnes neumíme představit. Finalisty čeká nejméně jedna a možná i více televizních debat. Pokud nejste ještě pevně rozhodnuti, koho volit, tak bedlivě sledujte, co budou říkat k práci, která je podle Ústavy čeká. A pokud je potkáte na mítinku, tak se jich ptejte i na tyto otázky. O tom je totiž mandát prezidenta. Ne o slušivých brýlích, fešáckém či „nepadnoucím“ obleku. Nebo o tom, co ráda vaří či nosí kandidátova manželka. U zedníka, kterého si najmete na stavbu, vás taky zajímá, jak umí stavět, a ne jakou má barvu vlasů. I prezident je člověk, kterého si najímáme na práci, jejíž obsah je vymezen v Ústavě a zákonech. A platíme jej ze svých daní."

Celý článek, který stojí za to si přečíst: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Nez-pujdete-k-2-kolu-Co-dostane-na-talir-novy-prezident-Hlavne-v-EU-Nutno-cist-520133
leden 18, 2018 08:04
... : mila1
Když to píšou Parlamentní listy.. jeden z nejhorších dezinformačních webů... tak to opravdu číst nebudu. Ach jo.
leden 18, 2018 09:40
... : Míša šíša
Ovšem. Článek si nepřečteš, nevíš co obsahuje, ale zcela jasně víš, že se jedná o dezinformaci.
Parlamentní listy to nepsali, pouze otiskli článek analytika Martina Kunšteka, kde podrobně popisuje, jaké veškeré pravomoce má český prezident (tj. třeba i p.Drahoš, pokud bude zvolen), a to jak v rámci naší země, tak i v rámci zahraničních záležitostí.
Ale chápu, ty raději než by sis o tom něco přečetla, budeš dále tvrdit, že prezident žádné pravomoce nemá. V tom případě tvé volbě rozumím - jako kladeč věnců, bez jakýchkoli pravomocí, bude pro tebe pan Drahoš dostačující.
leden 18, 2018 09:55
... : mila1
Asi takhle, pokud by byl Zeman zdravotně fit, tak bych o tom uvažovala déle. Ale takto, když je jen nastrčená bezmocná loutka mocichtivých pánů kolem něj, tak opravdu nemůžu. Je to nemocný člověk, kterému by už měli všichni dát pokoj a nechat ho v klidu na Vysočině.
leden 18, 2018 10:20
... : Michal
Ach jo, já se snažil být nad věcí, přiznal jsem, že Zemana nemám rád (pořád ještě), to ale neznamená, že horuju pro Drahoše. Volil jsem někoho úplně jiného, koho, do toho nikomu nic není.
Polárka to Yukonu vidí zcela jasně, Sidon tam odtud taky.
Tak takhle se na to dívám já. http://neviditelnypes.lidovky.cz/glosa-zeman-kontra-kdokoliv-d1f-/p_politika.aspx?c=A180115_172249_p_politika_wag
A souhlasím s Milou1, kdyby byl fit, jako že není, nedivím se, jeho nekampaň byla vyčerpávající. Měl by se v zájmu svého zdraví odstěhovat na Vysočinu na svůj vejminek.
leden 18, 2018 10:45
... : Míša šíša
Mílo, asi takhle. Prezident Václav Havel byl nemocný téměř po celou dobu vykonávání svého úřadu, v roce 1998 byl častěji v nemocnici než na Hradě. Mnohé nemoci přímo ohrožovaly jeho život, přesto jsem nijak nezaznamenala, že by byl posílán odpočívat na Hrádeček.

Seznam nemocí Václava Havla z archivu serveru iDNES.cz (nevím, zda jej považuješ dezinformační či ne):
24. 9. 1981 operace hemeroidů
23. 1. 1983 těžký zápal plic, zánět pohrudnice a absces na plicích
5. 10. 1989 podezření z recidivy onemocnění z roku 1983
24. 3. 1990 operace břišní kýly
7. 1. 1993 chirurgické odstranění podkožní hnisavé výdutě
27. 5. - 4. 6. 1993 „plánovaný chirurgický zákrok“
15. 2. 1994 zlomené žebro po pádu
jaro 1994 léčba virového onemocnění komplikovaného zánětem plic
13. 2. 1996 akutní operace kvůli náhlému krvácení z polypu v ústní dutině
18. 11. 1996 zápal plic
2. 12. 1996 odstranění poloviny pravé plíce kvůli zhoubnému nádoru
24. 8. 1997 lehký průduškový zánět
2. 11. 1997 zvýšené teploty
18. 5. 1999 viróza horních cest dýchacích
12. 2. 1998 porucha ventilace v pravé části plicního laloku
18. 2. 1998 plastická operace, která zacelila otvor v kůži na krku po tracheotomii
14. 4. 1998 těžká operace tlustého střeva s pooperačními komplikacemi
24. 4. 1998 tracheotomie
11. 5. 1998 plastická operace, která zacelila otvor po tracheotomii
srpen 1998 operace, která zacelila vývod tlustého střeva
2.-3. 8. 1998 porucha provzdušnění pravého středního laloku plic, opět tracheotomie
4. 8. 1998 porucha srdečního rytmu, začínající zápal plic
13. 12. 1998 viróza horních cest dýchacích
únor, březen 2000 porucha srdečního rytmu, začínající zápal plic
2. 10. 2000 nachlazení, dva dny domácího léčení
27. 11. 2000 začínající zápal plic včasná léčba zažehnala
12. 2. 2001 náhlý zánět průdušek při zahraniční cestě, třináct dní ve Vojenské nemocnici
24. 9. 2001 lehká srdeční arytmie, hospitalizace; Havel zrušil plánovanou cestu přestože už seděl v letadle
23. 10. 2001 nachlazení, jedenáct dní ve Vojenské nemocnici a domácí léčba v Lánech
17. 12. 2001 nevzdušnost části pravé plíce, léčba ve Vojenské nemocnici
17. 7. 2002 zahleněná část pravé plíce, prezident předčasně ukončil zahraniční návštěvu
23.-30. 10. 2002 zánět horních cest dýchacích
6. 1. 2004 lékař preventivně doporučil předčasný návrat z cesty po Asii kvůli dýchacím potížím
19. 11. 2004 „nalomená kost“ v noze po pádu
leden 18, 2018 10:58
... : mila1
No to teda žasnu, takový přesný seznam nemocí, to se jen tak nevidí.. To si píšeš i u Zemana?

Ale porovnávat Havla, kterého si budu navždy vážit pro jeho lidské i státnické kvality, s fyzickou a duševní troskou, opravdu nehodlám. To už je opravdu moc.
leden 18, 2018 12:21
... : mila1
a napadla mne ještě jedna věc. Když byl nemocný Havel, tak se to netajilo, lidi věděli, že je na operaci a co mu operují. Lidi kolem Zemana ale tají vše o jeho zdravotním stavu. Proč? To si myslí, že jsme slepí a nevidíme, že takhle nevypadá zdravý člověk? To Ti, Míšo šíšo, nevadí?
leden 18, 2018 12:28
... : Milene
Ale rozdíl je mezi volbou. Havel nebyl volen přímou volbou, proto ho voliči nemohli posílat na odpočinek. Kdyby byla přímá volba, možná to dopadlo i jinak. Kdo ví. smilies/wink.gif
leden 18, 2018 12:30
... : Míša šíša
Mílo, nepíšu si seznam nemocí ani u Havla, ani u Zemana. Jak mnou bylo uvedeno, jedná se informace z iDnesu. Takže stačí jen CTRL C a CTRL V.
Nevím o tom, že by se nemoce Zemana tajily - jak to ty víš, že ano? Jako vážnější onemocnění je všeobecně znám diabetes (ten má ale třeba i Topolánek a nikdo ho odpočívat neposílal) a polyfunkční neuropatie. Jestli mi to vadí? Ne, nevadí. S cukrovkou musí pracovat i jiní lidé, nejen prezidenti. A mně stačí, když bude Zeman pracovat svou hlavou a ne nohami.
Jestli máš snad na mysli onu "utajovanou" rakovinu - fakt tomu věříš? Myslíš, že člověk s rakovinou by kandidoval na prezidenta? Věř mi, že lidé s touto nemocí mají daleko jiné starosti než aby se pachtili po prezidentském křesle.

Hele, já myslím, že nemá cenu si tu předhazovat protiargumenty, nakonec je toho internet plný. Je naprosto v pořádku, že ty budeš volit jiného kandidáta a já taky jiného. Když vyhraje ten tvůj, nebudu nadšená, ale přijmu to jako verdikt většiny národa a budu se s tím muset smířit. Ber to také tak, když by to náhodou dopadlo obráceně. O tom je demokracie a demokratické volby.
leden 18, 2018 13:19
... : *deeres*
Nemáme se čeho bát, to nás jenom Zeman straší, abychom ho volili.

Je to od nás pěkně daleko, celých 250 km

http://www.cum.sk/v/syQ0/nemecko-halle-mesto-je-uz-plne-nezadoucic
leden 18, 2018 13:39
... : mila1
Pochopitelně je se čeho bát.Ale populistické výkřiky Zemana nic neřeší.
leden 18, 2018 15:49
... : Myška
O otázce migrantů prezident nerozhoduje, o přijetí EURA prezident nerozhoduje, o vystoupení z EU prezident nerozhoduje, o vyhlášení referenda o vystoupení z EU prezident nerozhoduje, atd. Prezident především reprezentuje svoji zemi. A já bych chtěla důstojného zástupce své země, proto budu volit Drahoše. Nebyl to můj kandidát v prvním kole, ale ve druhém ano.
leden 18, 2018 15:49
... : *deeres*
O ničem nerozhoduje, proč tedy taková hysterie?
Zemanův vánoční projev někdo umístil na youtube s německým překladem. Přečtěte si ohlasy Němců!
https://www.youtube.com/watch?v=Q49UOg8zdyI&feature=youtu.be

Podobně mluví Slováci, kteří si zvolili Kisku.

Ale to zase bude prokremelský hoax smilies/cry.gif
leden 18, 2018 16:50
... : Myška
Hysteričtí a mnohdy až agresivní jsou především voliči Zemana. Čím to asi je?
leden 18, 2018 16:52
... : polárka
Mysko u tebe se nedivim. Vzdyt jsi volila i Swarcenberga. Jenze i Tvuj milovany Havel rekl ze by si nepral na Hrade zadneho profesora bez politickych znalosti.
Ted objizdi republiku i Drahosova a soustredi se na domovy duchodcu. proste politicka smejdka. Hnus
leden 18, 2018 16:57
... : Myška
Mývalo - polárko, kdo je pro mě milovaným, to ty naprosto netušíš. Tvá kousavost je akorát tak směšná. Ano, v obou prezidentských volbách volím slušnost, inteligenci, a noblesu nad hulvátstvím, lhaním a sprosťáctvím.
Hnus je to, co se děje na hradě a co sedí na hradě. Lhář soudně usvědčený ze lži!

Jsem ráda, že téměř všude ve světě zvítězil ve volbách mezi krajany Drahoš. Ten pohled zvenku je, jak je vidět, velmi prospěšný.
leden 18, 2018 17:18
... : polárka
mysko, lidi v zahranici by vubec nemeli volit, Od ceske republiky jsou uz roky naprosto odriznuti a posledni co si pamatuji, je rok 68, Vetsina v tom jeste porad zije, Ale svet se od te doby hodne zmenil a vsechno je jinak. To chape treba Sidon a par dalsich s troskou politickeho prehledu. Amerika uz neni sen, vidime vsechny ty barevne revoluce a miliony mrtvych ve jmenu americke "svobody" Jak dobre se zilo lidem pod diktatorem Kadafim. Co maji dnes? neskutecny bordel a problemy, vrazdeni a znasilnovani. Syrie by byla dopadla stejne, nebyt zasahu Rusu.Valka skoncila
leden 18, 2018 18:41
... : Myška
Na to, že žiješ v zahraničí, máš zajímavý názor. Předpokládám, že jsi tedy nebyla volit.
Nevím, z čeho pramení tvé přesvědčení, že v zahraničí žijí jen "staří" emigranti, kteří emigrovali v osmašedesátém. Přece i ty jsi emigrovala až v osmdesátých letech. Krom emigrantů, kteří utíkali stejně jako ty z našeho socialistického ráje, žije v zahraničí čím dál víc lidí, kteří využili toho, že už nejsou zadrátované hranice, že žijeme ve svobodném světě a vycestovali za prací, za studiem, za poznáváním. O nich si taky troufneš říct, že žijí v osmašedesátém, když volili Drahoše? Asi těžko.

leden 18, 2018 19:01
... : polárka
volila jsen loni Okamuru. Ale klidne bych se prava voleb vzdala pro dobro republiky

leden 18, 2018 20:09
... : polárka
Výmluvné je, kdo podporuje Drahoše Dienstbier, pornoherec Janda, Kalousek, Bělobrad, Schwarzenberg, Topolánek, marai, 18.01.2018 20:50:33
prostě to nejhorší politické bláto, pak umělci na grantech, soudruzi z ČT, neziskovky.
leden 18, 2018 20:20
... : polárka
stydela bych se patrit mezi tyto lidi Ale proti gustu jak se rikavalo, zadny disputat!
leden 18, 2018 20:28
... : Myška
Okamuru? To je aspoň kandidát, to jo. A Zemama jsi letos nevolila? Když je to tak bezva prezident...
leden 18, 2018 23:17
... : polárka
volila bych ho uz v prvnim kole kdybych byla v cesku. Strasne nerada bych totiz videla Kalouska jako premiera tady se ale da volit pouze v Ottawe a mozna v Torontu. Nemame to lehke

leden 18, 2018 23:40
... : polárka
jo Mysko a to vis, ze Okamura podporuje Zemana?
leden 18, 2018 23:43
... : polárka
jo asi obe chceme to nejlepsi pro ceskou republiku ale kazda to vidime jinak

leden 18, 2018 23:47
... : Josef Kouba
Celá ta současná mela je z obav, že parta co prohrála volby má hrůzu, že Babiš, policie a soudy se podívají pořádně na všechny ty zlodějské kausy z minulosti a někteří aktéři půjdou do basy.
To je vše, nic vice nic méně.
leden 19, 2018 00:39
... : polárka
presne jsi to vystihl.Babis se netaji tim ze se na ne chysta. Babise nenusim, ale treba je to prave to proc jsem Zemana nechapala ze se s nim dava dohromady
leden 19, 2018 01:38
... : mila1
Hlavně půjde do basy Babiš :-)
leden 19, 2018 07:28
... : Myška
polárko, tvá obava z Kalouska je směšná. Ten premiérem fakt nebude, i kdyby prezidentské volby vyhrál Drahoš.
Jistě, že vím, že Okamura je pro Zemana. Já nejsem ani pro jednoho.

leden 19, 2018 08:28
... : *deeres*
Myško, víš to určitě? Za Drahošem totiž stojí Kroměřížská výzva, najdi si, kdo jí inicioval. Stačí se podívat na Wiki, na jejich původně navržené kandidáty. Na druhém místě Halík, to je fakt síla. Profesorovi Drahošovi by se určitě na místě premiéra M.Kalousek líbil.
http://deeres.rajce.idnes.cz/L/#staensoubor.jpg

leden 19, 2018 09:35
... : Myška
deeres, opět v zajetí konspiračních teorií? Ty a další zde si v nich pěkně rochníte. Můžeš mi objasnit, jak by se mohl stát Kalousek premiérem?
leden 19, 2018 09:50
... : Myška
deeres, co ta fotka dokazuje? Drahoš se setkával a setkává se spoustou lidí a hovoří s nimi. Stejně to dělal Zeman před pěti lety. A každý prezidentský kandidát...
leden 19, 2018 09:52
... : mila1
Myško, to nemá cenu... je mi z toho tady smutno. Naštěstí lidi mají rozum a Zemana nezvolí :-)
leden 19, 2018 10:11
... : Krakonoš
Myško, milo1, buďte v klidu: Lidi vopravdu mají rozum a Zemana nezvolí. To, že na Kudle zůstal už jen zemanovsko-okamurovskej skansen, případně fans našeho největšího estébáckýho "zemědělce", naštěstí vo ničem nevypovídá. smilies/cheesy.gif
leden 19, 2018 11:04
... : Myška
Milo1, Krakonoši, nechala jsem se poněkud unést. Občas sem na Kudlu mrknu, na něco zareaguju a tohle mi nedalo...
Je mi líto, co se s Kudlankou stalo.
leden 19, 2018 11:28
... : zuza
Není to Drahoš co sjednocuje, není Zeman co rozděluje , je to pouze lidská snaha prosadit sám sebe, své názory. A tady je vidět .... sami lidé toto tvoří.. Máme se příliš dobře a to bývá vždy potrestáno. Podívejte se do minulosti.
leden 19, 2018 11:42
... : *deeres*
Stačí se podívat, kdo je zakladatelem think-tanku KV. Pak se můžete juknout, koho navrhovali na nového prezidenta. Z některých naprosto absurdních kandidátů (Švejnar, Pánek, Halík, Kolář, Pithart, Pavel) se jim nakonec vyprofiloval Marek Hilšer a Pavel Fišer. Zálusk měli také na Michala Horáčka, ale ten jim to odmítl podepsat a tak mu nakonec ani nepovolili vystoupit na Václaváku k výročí 17.listopadu. Důvod? Pořadatelé v reakci na kritiku uvedli, že Horáček má na kampaň dost peněz a že dali přednost těm „méně zvýhodněným“.
A protože trojka je takové hezké číslo, k těm dvěma přibyl nakonec ještě Jiří Drahoš.
A protože vrána k vráně sedá, bez ohledu na dezinformace si mohu spočítat, že minulé volby projel i se svým úžasným čírem pan Karel Schwarzenberg a to je velký přítel výše jmenovaných pánů a také kámoš pana Kalouska. A od minulé volby se vede protizemanovská kampaň s různými výzvami, házením vajec a červenými kartami.
On ten prezident je jenom kladeč věnců, jenže také vrchní velitel armády a hele, on také jmenuje premiéra. Kalousek je opravdu zkušený harcovník a i když si spousta lidí myslí, že patří do tepláků, nikdy mu nic nedokázali. A tak nakonec obdrží tepláky Babiš a cesta je otevřená k vyjednávání. Nakonec to byla kdysi Kalouskova KDU-ČSL, nyní TOP09, pidi strany, které dokázaly vychylovat rovnováhu ve svůj prospěch.
Jo, slyším trávu růst smilies/grin.gif
leden 19, 2018 11:47
... : Myška
deeres, aspoň se v důchodu nenudíš. Někdo má koníčky, někdo konspirační teorie.
leden 19, 2018 11:53
... : *deeres*
Myško, to nejsou konspirační teorie, stačí si prolustrovat, co se kde píše. Ono to není jenom na Éronetu nebo Sputniku.
Osobně jsem nevolila ani Babiše, ani Zemana. Volila jsem, zcela marně, Jiřího Hynka, ale zkusila jsem to.
Už v jedné debatě s tebou jsem uvedla, že pokud dojde k duelu Zeman-Drahoš, tak volím známé zlo, proti zlu neznámému. Temné síly podporující své vyvolené se vyskytují na obou stranách barikády.
leden 19, 2018 12:22
... : Míša šíša
Z FB:

Toto je Honza.
Honza si dle svého vlastního uvážení zvolil, koho bude volit za prezidenta ČR.
Honza respektuje volbu ostatních.
Honzovi nevadí, že ostatní volí jinak.
Honza nemá potřebu přesvědčovat lidi s jiným názorem, že jejich volba je špatně.
Pokud Honzův favorit prohraje, nepůjde dělat kravál na ulici a nebude říkat, že zvolený kandidát není jeho prezident, jelikož ví, že je občanem ČR a prezident byl zvolen demokraticky ve volbách, tudíž tento fakt přijme a nebude se chovat jako malé dítě, které nedostalo svoji hračku.

Honza je v pohodě.
Buď jako Honza.

smilies/grin.gif
leden 19, 2018 13:01
... : Míša šíša
Je mi líto, co se s Kudlankou stalo.


Jo?? A co se s ní stalo tak strašnýho? Chybí ti tu výsměšné a urážející komentáře Mikina a Krakonoše? Mně teda ne.

leden 19, 2018 13:19
... : Míša šíša
Když se, Myško, podíváš na celou tuto diskuzi, je slušná. Výměna názorů bez agresivních hádek a urážek. Tak jak tomu bývalo kdysi dříve. Bohužel se to do starých kolejí dostalo až poté, co dostal Mikin distanc a Krakonoš, nemajíc v něm oporu, se vzdálil. Já toho teda nelituju.
leden 19, 2018 13:24
... : Myška
Míšo šíšo, chybí mi tu přátelská atmosféra, která tu byla cca ještě před pěti, šesti lety. Kdy jsme si sice vyměňovali názory, ale nebylo to zde tak vyhrocené a plné zloby jako později. Vygradovalo to tak, že sem chodí jen příznivci jednoho názorového proudu, a podle toho vypadají i ty diskuze. Lidi s jiným názorem sem nechodí, nebo jen čtou. I já občas čtu a píšu málokdy. Oproti dřívějšku tu chcípl pes. Přitom tu bývalo kdysi hezky.

leden 19, 2018 13:45
... : Míša šíša
No tak Mila1 je třeba příznivec jiného názorového proudu, a přesto tady nikoho neuráží a nezesměšňuje. A proto taky nikdo nemá potřebu jí oplácet stejnou mincí. Zdá se mi, že jsme diskutovaly v poklidné atmosféře. Nebo ne?
leden 19, 2018 13:51
... : Myška
Všimla sis, Míšo šíšo, kolik lidí sem přestalo chodit?
leden 19, 2018 14:18
... : polárka
nazory jsou vyhrocene, protoze je vyhrocena situace,
leden 19, 2018 16:37
... : polárka
nebo ti Mysko vadi diskuse kdy s Tebou lidi nesouhlasi?
leden 19, 2018 16:43
... : Sidon
Mně je teda malinko divné, že zrovna Myška, jak jsem si stačil za tu dobu všimnout, je velmi vyhraněná v přibírání imigrantů, hlavně těch ze středního východu a z Afriky. Vůbec se jí nedivím, takových lidí je asi většina, ale co mne zaráží, je to, že volí takové kandidáty, kteří by chtěli těch "obohacujících" inženýrů a doktorů, nabrat rovnou tisíce, či desetitisíce. Takže co je tím motivem jít proti Zemanovi? Asi opravdová a nezkrotná nenávist Zemana. Přiznám se, že jsem byl taky dost nakrknutý, když před pěti lety Zeman vyhrál. Jenže jsem to nesledoval příliš důkladně a spíš jsem dal na některé známé osobnosti naší země. Jenže jak šel čas a věci se děly dál, došel jsem k názoru, že to byla vlastně klika a že by bylo záhodno, aby to tentokrát Zeman opět vyhrál. Nejhorší, nebo velice špatný, je "fanatismus", který dost velké části lidí, nedovoluje být "objektivní" a proto se většinou chovají, jako fanoušci nějakého sportovního týmu. Jenom ten jejich je ten NEJ, NEJ...
smilies/sad.gif
leden 19, 2018 17:51
... : mila1
Já jen pořád nevidím, co dobrého udělal Zeman pro tuto zemi.Vidím jen, že je obklopen lidmi, kteří vedle něj nezřízeně bohatou a smějí se nám do obličeje.Slyším jeho výroky o ku**ách a o pussy, výkřiky o hrozbě imigrantů, o nichž stejně nebude rozhodovat. Vidím, že naprosto rozeštval tuto zemi - ba i tuto diskuzi. Vidím mstivého zlého starce, který nikdy neodpustí těm, co ho v roce 2003 nezvolili.. pana Drahoš Neznám, ale nikde jsem nenašla, že by byl pro nelegální migraci, kterou se tady pořád sháníte.Takže jsem asi divná a pro tuto diskuzi nepoužitelná
leden 19, 2018 18:03
... : *deeres*
https://www.youtube.com/watch?v=hNAxrAAWkFc

Kvóty jsou legální, to je fakt.
leden 19, 2018 18:21
... : polárka
milo1 mozna Zeman neni tvuj obblibenec, mozna neni spousty lidi (moje kamaradka ze Svycarska ho bude volit se skrpenim zubu, ale v tehle opravdu nebezpecne dobe si nemuzeme dovolit sazku na neznamo.O Zemanovi vime, ze at se chova jak chce, je to clovek ktery bude vzdycky bojovatza svou zemi. S Drahosem jdeme do strasne nejistoty. Uz jenom lidi co ho tam chteji jsou vsichni zradci republiky, kteri nas hodi pres palubu pro vlastni prospech. Putna, Halik Kalousek, neziskovky,toopravdu chces aby tihle lidi ridili vasi zemi?
leden 19, 2018 18:35
... : polárka
vyroky o kurvach...vysvetlil c oznamena pussy riot, Je to snadjeho vina ze si ta skupina takhle rika? a kdyz to nekdo prelozi do cestiny tak on je sprostak on,zatimco ony za soulozeni v kostele a strkani kurete do intimnich mist dostanou cenu Vaclava havla a delaji v nich celebrity, To teda prmin jestli tohle povazujes za hodnoty!
leden 19, 2018 18:46
... : mila1
No jestli Drahoše podporuje Kalousek, tak pro mne o důvod víc, proč ho volit.
leden 19, 2018 18:49
... : Myška
... : polárka
nebo ti Mysko vadi diskuse kdy s Tebou lidi nesouhlasi?

Ne, taková diskuze mi nevadí. Nepotřebuji přitakávače. Zjevně jsi nepochopila, co jsem napsala. Ale to neva. Třeba příště.
leden 19, 2018 19:03
... : Myška
jJem tvrdě proti přijímání uprchlíků, to se tady ví a Sidon to připomněl. Na tom se nic nezměnilo. Ale tak jak stoprocentně nechci v naší vlasti uprchlíky, tak stoprocentně nechci na hradě hulváta, sprosťáka a lháře. Není v tom rozpor, protože za prvé navzdory článkům na parlamentních listech a buhví jakých dalších, NEMÁ prezident pravomoc o tom rozhodovat. Tu má jen vláda. A za druhé, Drahoš není pro přijímání uprchlíků do naší vlasti. Všichni si to můžete přečíst přímo od něj - https://www.jiridrahos.cz/caste-otazky/problem-s-utecenci/
leden 19, 2018 19:10
... : polárka
pak to nevidíte, že Drahoš je tam nastrčen Sobotkou a jeho kumpány kolem, dále Kalouskem a jeho ctěnou společností, také Starosty, panem Dědkem. Drahoš je podporován lidmi, na které je podáno trestní oznámení, například z Mostecké uhelné. Je podporován i ze zahraničí, protože je velmi loajální, přijme každé nařízení z Bruselu, Berlína. Podporují ho velkopodnikatelé. Asi něco od něho očekávají. Jen tak někdo nedostane desítky milionů na kampaň. Ale Drahoš neví, od koho má peníze. Hádá se s moderátory, že jeho tým nejsou kriminálníci. Je to jediný kandidát bez názoru, je tam nastrčený a vodí ho jako loutku. Lidi, čtě te mezi řádky. Bohužel, ne každý má čas a trpělivost číst si o Drahošovi objektivní zprávy, které neslyšíme v ČT.
Abych to shrnul: Poslechněte si názory M.Kalouska a už nemusíte hledat názory J. Drahoše. Jsou shodné či hodně podobné. Imigranti jim nevadí, chtějí brzo přijmout euro, stejní kamarádi a podporovatelé, stejná poslušnost k EU. Kalousek tam i žaluje na ČR. Drahoš je nastrčená loutka, bez politické zkušenosti, bez názoru, bez programu. Jeho program je: nebudu jako Zeman. Prosazují ho tam všichni, kteří jsou proti Babišovi, proti Zemanovi, neštítí se ničeho. To bychom udělali radost mnoha darebákům a sami bychom se pak tloukli do hlavy, jak jsme naletěli. Lidi, pokud nemůžete z jakéhokoliv důvodu překousnout slovo Zeman, tak volte koho chcete. Jen nevolte pro naši ČR nebezpečného Draho&s caron;e. Podobní Drahošovi, také nepřijatelní jsou Topolánek a Horáček. Ti ale na rozdíl od Drahoše se řídí vlastním názorem, i když se mně také nelíbí.
Tak hlavu vzhůru, jasnou mysl a jdeme na to, ukážeme darebákům, že jsme na jejich kandidáty nenaletěli.


leden 20, 2018 03:57
... : zuza
Tato diskuze je opravdu , ale opravdu o ničem, já o voze ty o koze... Chápala bych, kdyby se jednalo o mladistvé v pubertě a hledali cestu... Nechápu, proč se stresujete. Vyhraje jen jeden. A nakonec -podle skutků poznáš je.... Ale to je asi jen pro ty, kdo čtou něco jiného než internetové diskuze.
leden 20, 2018 06:11
... : Myška
polárko, ty jsi už opravdu paranoidní. Tak si to užij.
leden 20, 2018 06:23
... : mila1
Koukám, že špínomet na Drahoše slaví úspěchy
leden 20, 2018 07:03
... : Michal
Jak napsal kamarád Miloš na Facebook, já jen sdílím.
LIDI, PROSIM VÁS. můžete SE PŘESTAT HÁDAT?! KAŽDEJ MÁ PRÁVO NA SVŮJ NÁZOR, NA SVOU MYŠLÉNKU. ALE NIKDO HO NESMÍ VNUCOVAT DRUHEJM!!! MÁŠ SVUJ NÁZOR? - NECH SI HO, NECH SI HO PRO SEBE - JE TVUJ!! ALE NENUŤ NIKOHO ABY HO PŘIJAL, KDYŽ HO NECHCE. DYT UŽ TO VYPADÁ JAK KDYBY SE TU CHYSTALA BARTOLOMĚJSKÁ NOC. KAM CHCETE TO SVOJE HÁDÁNÍ SE DOTÁHNOUT!!!

leden 20, 2018 09:45
... : zuza
Michale, vždyť Mila je tak rozumná...
leden 20, 2018 10:06
... : Moira
Pekna diskuse se zde na Kudlance zase po dlouhe dobe rozbehla. Musim konstatovat, ze pred rokem to tu zavanelo nejhlubsi zumpou, jsem rada, ze se Daniela rozhodla zablokovat urciteho cloveka. Ted snad mame vsichni prilezitost vyjadrit sve nazory bez urazek. Chapu, ze lidi ze sve podstaty chteji mit pravdu a tezko se smiruji s tim, ze ostatni lide nesouhlasi, ale proto se opravdu nebudeme hrube urazek. Diky, pratele, ze se zuby nehty drzite slustnosti, i kdyz je to obcas na hrane....
leden 20, 2018 13:52
... : Moira
Co se tyce prezidentskych kandidatu, ctu prakticky denne Neviditelneho psa, kde jsou pohromade clanky od ruznych komentatoru a novinaru. Musim konstatovat, ze 9 z 10 clanku doporucuji Zemana. Je rozebiran z ruznych pohledu a musim rici, ze ho nikdo primo nechvali, ale vsichni zduraznuji jeho jednoznacne citelny postoj a umanute drzena linie. Naproti tomu je pro vetsinu Drahos naprosto necitelny a nepredvidatelny, velke zdeseni vyvolava hlavne jeho svita militatnich slunicek. I pro me je pres vsechny excesy Zeman citelny a doufam, ze odslouzi tomuto statu jeste dalsich 5 let. Myslim, ze jsme se ocitli na historickem rozcesti - bud muslimsky zapad nebo krestansky vychod. Nase mrnava ateisticka republika v podstate nema sanci na nejakou samostatnost. Ja osobne volim sanci jeste nejakou dobu udrzet muslimsko-fasistickou okupaci mimo nasi republiku. Ze to nebude navzdy je uz ted bohuzel jasne......
leden 20, 2018 14:04
... : mila1
leden 20, 2018 15:08
... : Moira
Ano. Souhlasim. At kazdy rekne svuj nazor. Pouze ja osobne si myslim, ze tato volba je o necem daleko zasadenejsim pro nas narod. Slusnost tvari v tvar brutalite proste neobstoji....
leden 20, 2018 16:11
... : polárka
proto muslimove vyhravaji na celem svete.My mame slusnost,oni allaha a nenavist k nam.
leden 20, 2018 17:35
... : polárka
neni dulezite z kterych novin to je, podvrh to neni
http://www.zvedavec.org/vezkratce/14984/
leden 20, 2018 18:29
... : Myška
Co nechápete na tom, že prezident o postoji státu k nelegální migraci nerozhoduje? A co nechápete na tom, co píše sám Drahoš na svém profilu k otázce migrace? To opravdu věříte parlamentním listům a jiným štváčům? Do mailu mi skoro denně chodí od jistých lidí přeposílané maily dehonestující Drahoše a adorující Zemama a velmi často je uveden původ této žumpy, zde tolik oblíbené parlamentní listy, aeronet, a další, na které si mmomentálně nevzpomenu. Vždycky se divím, že někomu stojí za to sepisovat a sestavovat takové žvásty. Vždyť kolik to musí stát času... To prostě musí bavit, to kydání špíny.
leden 21, 2018 00:23
... : NČ
Ony ty "oficiální" media přece nemusej pokaždý přímo lhát.
Odedávna v žuranlistický branži platí, že je důležitý, co ty který media píšou, řikaj. Ale daleko důležitější(!!!) je to, co nepíšou, o čem nemluvěj.
Proto taky názory člověka, tvořícího si názor jen z médií veřejnoprávních, musej nutně bejt nedostatečný a nutně zkreslený "úhlem pohledu", nařízenym našim veř. mediím Evropskou komisí. Pomluvy tzv. "nekonformních" medíí jsou jen zoufalstvím zoufalců, kteří záměrně bráněj zveřejňování jim nepohodlných informací a těch, kteří to těm zoufalcům slepě věřej, aniž by si cokoliv z jejich pomluv ověřovali.
A přesně to je příklad dlouholetý záměrný dehonestace Parlamentních listů, který uvádějí zprávy a člány VŽDYCKY bez vlastních redakčních komentářů a názorů a vždycky s uvedením autora, zdroje, popř. i s odkazem, fotkama, videem. Tyhle nezpochybnitelný, snadno ověřitelný, fakta se pochopitelně tzv. "demokratum" nehoděj do krámu. Vyvrátit je ovšem nedokážou, tak aspoň "posla nevhodných zpráv" musej co nejvíc znevážit, zvošklivit, bez důkazů prohlásit, že jde o web dezinformační. A jak je vidět, občas se jim to i zdaří.
Brejtro všem.
leden 21, 2018 04:31
... : mia I
kdysi psala na Kudlanku čtenářka užívající nick Rozmarýna. A psala, že je dobrý si občas přečíst zahraniční tisk, aby člověk konfrontoval domácí tisk a pohled jakým nás vidí v zahraničí. Začala jsem se tím jednou za čas řídit, abych si utvořila vlastní pohled.

Docela zírám, když v našich médií sdělují , jak bedlivě volbu prezidenta sledují v zahraničí a jak hodnotí negativně Zemana. Za prvé v zahraničním tisku dohromady nic o volbě není a když už dám do googlu výraz Zeman plus název novin vyjedou mi články o Zemanovi, kde v diskusi třeba Němci vidí Zemana celkem v dobrém světle. Už jsem to tu jednou psala, že mi třeba v die Welt nebo die Zeit překvapily kladné reakce na Zemana. A nebylo jich rozhodně málo. Nejsem obdivovatelka Zemana, před pěti lety jsem volila Zuzanu Roithovou, v druhém už jsem nevolila , teď jsem volila pana Hynka. Ale ve druhém kole Zemanovi hlas dám. Drahoše považuji za člověka, který v případě zvolení bude loutkou a za nitky budou tahat jiní.
leden 21, 2018 08:11
... : Moira
MIo, skvely komentar. Primo mi mluvis z duse. Taky jsem v minule volbe volila Roithovou.
Mysko, neexistuje zadna zaruka, ze to co ctes v oficialnich mediich je pravda. Dnes je vsude hromada balastu a polopravd, je tezke vybrat co je vlastne pravda. Ruzne zajmove skupiny se perou o vliv v mediich.
Jak jsem jiz predeslala. Zeman je citelny a vyjadril se jasne v otazce migrace. A to je pro me soucasne situaci v EU rozhodujici. Slusnost vuci okupantum neni na miste.

leden 21, 2018 08:44
... : mila1
Moiro, naprosto souhlasím. Slušnost vůči ruským okupantům opravdu není na místě.Vadí mi Zemanovo poklonkování Putinovi.Nechci, aby Česko patřilo na Východ. Je potřeba spojit rozumné státy v Evropě - třeba Visegradská čtyřka - a bránit se nelegální migraci. Rusko nás imigrantů nezbaví.
leden 21, 2018 09:45
... : Moira
Super, tak to jsme za jedno. Jsem pro vytvoreni klubu zemi, kde jeste z poslednich sil vladne rozum a pud sebezachovy. Bohuzel nejsem politik a nevim, jak to udelat nebo kde vubec zacit. Ale presne citim, ze jedine sirsi spoluprace nas muze zachranit. Bohuzel, nevidim vetsi usili o spolupraci nebo podporu mezi Polaky a nami a Madary... Ale strasne rada bych videla kdyby nekdo tento prapor zvedl..
leden 21, 2018 10:34
... : Moira
Osobne z Putina nemam dobry pocit, je to Rus a vubec neverim, ze by to s nami myslel nejak zvlaste dobre. Spis nas povazuje za prijemne rozvinutou budouci opetkolonii... Je Rusko schopno celit islamizaci? Nevim. Chtela bych tomu verit. Ale verim tomu, ze pokud budeme bojovat osamele my, Madari, POlaci, tak jsme v pr... Jedine spolecny postup nas muze zachranit....
leden 21, 2018 10:38
... : zuza
Už vidím ty hordy našich mladých mužů, jak se hrnou k ochraně hranic, zvláště té s Německem a Rakouskem...
leden 21, 2018 10:44
... : mila1
Zuza: leda tak s mobilem, aby si udělali selfie s zámkem a dali to na facebook
leden 21, 2018 10:51
... : mila1
Selfie s tankem, opravuji
leden 21, 2018 10:51
... : zuza
A kdo teda ty hranice ochrání? Poláci, Maďaři nebo Slováci? Nebo snad Němci?
leden 21, 2018 10:58
... : Moira
No co na to rict. Takhle tady zijeme jako ovce na porazku....rozmazleny, prezrany, totalne zavisly na socialnich sitich, cela populace ohrozena civilizacnimi chorobami, prakticky bezdetna... ma to vubec cenu pokouset se neco zachranovat?? Nebo prijmout pravdu,ze jsme si to zaslouzili a uspisit svuj zanik?
leden 21, 2018 11:00
... : Moira
Kdyz barbari ze severu rozvratili rimskou risi, muselo to tem vysoce cilizovanym a kulturnim Rimanum pripadat jako konec sveta. Byl to konec jejich sveta. A podivejte dnes. Ti barbari ze severu se behem staleti taky zkultivovali a nakonec ovladli valnou cast sveta. Za dva tri tisice let muslimove taky vynaleznou hrncirsky kruh. To bude v dobe, kdy uz nezbude nikdo kdo by na ne delal....
leden 21, 2018 11:05
... : mila1
Já bych to neviděla tak černě.Vítací doba je za námi, už i Západ pochopil, že takhle ne.
leden 21, 2018 11:44
... : Moira
Rada bych sdilela tvuj optimismus. Ale zpravy z opacne strany barikady hovori uplne jinak. Mu
leden 21, 2018 13:52
... : Moira
sim konstatovat, ze boj teprve zacne.Ale preju nam obema, aby vsechno dobre dopadlo.
leden 21, 2018 13:53
... : marty
Milo máš na mysli tenhle západ?

https://zpravy.idnes.cz/sjezd-spd-martich-schulz-uprchlici-kvoty-pravice-f7o-/zahranicni.aspx?c=A180121_141150_zahranicni_ert
leden 21, 2018 16:03
... : Myška
Moiro, netuším na co narážíš ve svém příspěvku z dneška z 8:44. Já jsem dávala odkaz jen na oficiální stránky Jiřího Drahoše. A neboj, mám vlastní hlavu a vlastní mozek a dokážu je používat. Nepotřebuji do sebe neustále nasávat nenávist proti Zemanovi (z mé strany se o nenávist nejedná), jako jiní nasávají nenávit vůči Drahošovi (tímto nemyslím tebe!) na parlamentních listech a spol, kde se na Drahoše chrlí jedna špinavost za druhou.

Píšu to sem poněkolikáté - prezident NEROZHODUJE o otázce migrace a migrantů!!
leden 21, 2018 17:08
... : zuza
Myško, je mi celkem jedno o čem rozhoduje nebo nerozhoduje. už se opakuješ, ale zkus se podívat na odkaz marty z 16.03, možná budeš mít o čem přemýšlet..
leden 21, 2018 17:38
... : polárka
Milo, co kdo zjistil?Jen snis..."jestli se bude německá sociální demokracie (SPD) podílet na vládě, země nebude mít žádnou horní hranici pro příjem uprchlíků, prohlásil dnes na sjezdu SPD v západoněmeckém Bonnu předseda strany Martin Schulz.
leden 21, 2018 18:02
... : Sidon
Že jde vždycky a hlavně (většině lidí) o prachy, je známá věc. Několikrát se tady zmiňovala pravomoc a působení przidenta. Tady je úryvek z rozhovoru s jedním z předních českých ekonomů VŠE v Praze, Miroslavem Ševčíkem -

Otázka: Prezident republiky sice přímou pravomoc v tomto směru nemá, do jaké míry se ale dá hovořit o nepřímém silném vlivu, kterým může (ne)přijetí eura ovlivnit?

Odpověď: Prezident samozřejmě má, nebo může mít, silný vliv na přijetí či nepřijetí eura. Prezident republiky mimo jiné jmenuje na návrh pověřeného předsedy vlády ministry, kteří mají politickou roli a zodpovědnost při rozhodování o podání žádosti pro vstup do eurozóny. Dále jmenuje členy bankovní rady ČNB, kteří připravují podklady k žádosti, a navíc guvernér ČNB žádost spolupodepisuje. Mimochodem do konce roku 2018 budoucí prezident jmenuje dva ze sedmi členů bankovní rady. Prezident tak má silný vliv, zda euro bude či nebude přijato, a to jak formální, tak neformální.


Celý rozhovor si lze přečíst tady - https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Temna-vize-zeme-za-Drahose-prezidenta-podle-dekana-Sevcika-Znehodnocene-uspory-lidi-orientace-na-zapadni-preregulovane-trhy-mocensky-diktat-Bruselu-vitani-a-kyvani-520789
Jenže je to zase na těch listech, které jsou pro některé zdejší čtenáře nedůveryhodné. Ale za přečtení to stojí, hlavnmě pro ty, co mají nějaký "obnos" v bance a neradi by o něj přišli.
leden 21, 2018 19:34
... : NČ
Paní Drahošová: Co na srdci, to na jazyku.

1) K "nezávislosti" ČT bezelstně upřímně: "Česká televize nám fandí, ale nesmí se to říct".

2) Jako výsměch zdravotním potížím Zemana: "Radili nám, aby manžel (Drahoš) trval na tom, že TV debata má trvat nejméně 1,5 hodiny a celá musí být vestoje (prohlásila veřejně za všeobecného souhlasného jásotu posluchačů).
--------------------------------
Kde ovšem jinde, než na "dezinformačních webech", bych se tyhle a další nehoráznosti, vyřčený žlučovitou ženštinou, posedlou chorobnou touhou po hradních prostorách a mající svýho manžela zcela pod pantoflem, dozvěděl?
A votom to celý je! Kdo čumí jen na ČT, dozví se jen to, co projde cenzurou.
leden 22, 2018 06:58
... : mila1
Z včerejší debaty Zemana na Nově: To opravdu chcete???
Prezident v pořadu zopakoval, že by upřednostnil menšinovou vládu s podporou sociální demokracie, komunistů nebo SPD. Této konstelaci odpovídá i jeho představa, že by v České republice nejraději zavedl švédský model progresivního zdanění, aby byl dostatek peněz na nákladné sociální programy.

Zeman, který v sobě socialistu nezapře, tuto v našich podmínkách fantaskní vizi opakuje už řadu let, jako by ani nevnímal, co se v Evropě děje. Už v minulosti se mu ideu vysokých daní, které ve Švédsku patří mezi nejvyšší na světě, snažila řada ekonomů vymlouvat. Marně.

Daň z příjmu až 56 procent

O nereálnosti těchto plánů svědčí rozdíl v daňové kvótě, tedy v podílu daňového zatížení k HDP. Zatímco v České republice stoupne příští rok na 34,6 procenta, ve Švédsku je zhruba o deset procent vyšší, což by znamenalo zvýšení celkové daňové zátěže o stovky miliard korun.

Zeman v pořadu zmínil, že ve Švédsku nejvyšší sazba daně z příjmu dosahuje u nejbohatších plátců 56 procent. To je dokonce podstatně více, než má dnes v programu KSČM.

leden 22, 2018 10:36
... : mila1
NČ -
1)pochopitelně jsem to zachytila, a bylo to velmi nešťastné vyjádření. ČT se proti tomu ohradila
a uveřejnily to nejen Parlamentní listy, ale i Aktualne.cz
2)no a co používal Zeman v minulé kampani proti Schwarzenbergovi? To, že je nemocný a neschopný funkci vykonávat. A používal to velmi nevkusně. Na to jsi zapomněl? Tím nechci říct, že hlášku paní Drahošové schvaluji.

Jo a taky jsem si všimla, že Zeman ze sebe najednou dělá stráášně hodného a při posledním návrhu nových profesorů - 13.12.2017 - podepsal všech 52, ikdyž v minulosti s tím dělal vždy problémy. Tohle všechno je hra pro voliče. Poslouchala jsem včera jeho debatu na Nově a bylo to samé já,já,já jsem úžasný a nejmoudřejší atd.atd. Drahoš pro mne není optimální volba, ale pořád lepší než tenhle prolhaný a mstivý člověk.
leden 22, 2018 10:51
... : zuza
Milo, ty chceš eura, a zaplatit dluh Řecka a jiných zemí... Znehodnotit vklady, důchodce trošku aspoň trošku ožebračit, protože jsou důchody příšerně vysoké a důchodci neví co roupama. Tak jo, volíme všichni Drahoše... Abych pravdu řekla, politika byla a bude vždy špinavá, ale když se podívám do Německa, jak budou přijímat imigranty.. Ono totiž 2600 lidí není problém, ale další rodinní příslušníci co mají nárok, a najednou už je z nich malé město, pak jejich porodnost a najednou máš Londýn. Navíc nevím jaké ekonomické vzdělání asi máš, kolik víš o daních, ale dle toho vyjádření asi žádné. Asi si říkáš, že daně žádné, ale co potom, kdo bude živit příchozí? Pravdou zůstává, že nějaká hranice by měla být, ale jsi schopná říct jaká?
leden 22, 2018 11:25
... : *deeres*
Prof.Drahoš by nepodpořil vládu podporovanou "extremistickými " stranami.
Je nás cca 10,588.063 obyvatel ČR, z toho 8,374.501 registrovaných voličů.účast ve volbách 60,84%
SPD 10,64% KSČM 7,76%, ať chceme, či nechceme,obě řádné parlamentní strany.
Tak si to spočítejme, volilo celkem 5,O95.O46 voličů
SPD podpořilo 542.113 voličů. KSČM 395.376 voličů. Dohromady 937,489 voličů je pro profesora Drahoše vzduch. Jak demokratické smilies/angry.gif
leden 22, 2018 11:41
... : mia I
milo 1 , klidně vol Drahoše , je to Tvá volba. Já zase Drahoše nechci , z toho důvodu , který jsem psala výše. Jeden vyhraje a je jasné, že ať to bude ten nebo ten , bude čelit kritice a nevoli druhé půlky. A co těch 40 procent, kterým jsou volby u zadnice?

Mnoho odpůrců Zemana tvrdí, že rozděluje společnost. Ale ta přece byla rozdělena už dávno před volbou prezidenta. Jak jinak by byl výsledek minulých voleb fifty fifty Zeman vervus Karel Schwarzenberg. Rozpolcenost ve společnosti se ukázala přece třeba i v rakouských volbách.

Co mi zarazilo je Tvá víra, že Němci mají už situaci pod kontrolou. Dovol takový postřeh. Moje dcera žila několik let v Německu. Když jsem se jí ptala na uprchlíky, tak mi říkávala něco ve smyslu "v Německu se o nich tolik nemluví , je to multikulturní země, všichni tam jsou zvyklí na cizince, v Česku děláte zbytečný humbuk" . No mohu Ti říct, že názor cca během dvou let změnila , že se několikrát setkala s obtěžováním ze strany multikulturní menšiny, byla svědkem jejich bezostyšných krádeží..Dnes je zpátky v ČR.


leden 22, 2018 11:46
... : Míša šíša
Tak to dopadá, když člověk pořádně neposlouchá, anebo z vyřčeného vypíchne jen něco. Ano, Zeman zmínil vysokou sazbu zdanění Ve Švédsku, ale neřekl, že tu samou sazbu chce u nás. Naopak pravil, že výše této sazby by byla otázkou dalších jednání.
Co se týká progresivního zdanění - a to ti, Mílo, nevadilo, když jsme ho tu měli za prezidentování Václava Havla? No fuuuj, to byl ale pacholek, co?? Socialista jeden! Představ si, že bylo zrušeno až v roce 1999.
Ale vzhledem k tomu, jak jsi nám ty i Myška vysvětlili, že prezident nemá žádné pravomoci, tak bych se na tvém místě vůbec nebála, že by tu Zeman něco podobného zavedl.

A ještě pro tvoji informaci - progresivní zdanění mají téměř ve všech státech EU. Rovná sazba daně z příjmu fyzických osob je pouze v Bulharsku, Estonsku, Litvě, Lotyšsku, Slovensku, Rumunsku a Česku. To jsou věci, co?

Jinak bych se tě chtěla zeptat, když ses dívala na rozhovor se Zemanem, připadal ti jak fyzická a psychická troska, jak jsi psala výše? No, možná že jo. Zdá se mi totiž, že jsme se každá dívala na jiný pořad. Nijak jsem nezaznamenala, že by se tam vystavoval jako úžasný a nejmoudřejší - prostě jen odpovídal na otázky moderátora. Jak měl mluvit než v první osobě, když tam nikdo jiný nebyl? Naopak jsem u něj ocenila, že se odmítl vyjádřit k Drahošově neúčasti vzhledem k tomu, že nebyl přítomen a nemohl reagovat. Jak odlišný přístup oproti panu Drahošovi, který si na svých mítincích nikdy neopomene do Zemana dloubnout. Ale to bude zřejmě ta proklamovaná "slušnost".
leden 22, 2018 11:51
... : Míša šíša
Mám tam hrubky, nuž ale což - vy mi to tu odpustíte. smilies/smiley.gif
leden 22, 2018 11:52
... : NČ
Nojo, Mílo. Pro tebe jsou vyjádření "nešťastná".
Pro mě to první je až neuvěřitelně hloupé, vychloubačné, leč pravdivé. Až tak pravdivé, že zamotalo palice vedoucím činitelům ČT, kteří ho museli dementovat. Lidově se tomu říká "nadělat si do vlastního hnízda" (skutečně lidově by to znělo ještě krapet výstižnějc). Ve výsledku ovšem řekla nahlas jen to, co všichni už dávno vědí.
To druhé "nešťastné" prohlášení je poťouchlým výsměchem osoby se zdravýma nohama, leč s nemocnou hlavou, člověku s nemocnýma nohama, leč zdravou hlavou.
Vzpomínám na epizodku, kdy Zeman se zlomenou nohou řekl, že s jmenováním něčeho (nevím už čeho, ale nespěchalo to) počká asi dva týdny, aby nemusel jmenovat z vozíku. Strhla se na něj za to ohromná smršť nenávisti, o omluvu žádali zdraví i nemocní, jakejsi předseda invalidů Krása se z toho málem roznemohl, kníže si stěžovalo až někde ve Štrasburgu, atd, atd. Co asi bude následovat teď, po "nešťastném" vyjádření potenciální budoucí paní prezidentové? Já vim, co bude následovat a prozradím ti to: NIC!
A votom to všechno je. Někdo smí cokoliv, jinej nesmí nic.
leden 22, 2018 11:59
... : mila1
NČ: a o tom, že by kandidáti měli stát - našla jsem zajímavou glosu z minulých voleb prezidenta: Mimo chat zaslali čtenáři také dotaz na to, proč Schwarzenberg během středeční debaty na TV Nova seděl, zatímco Zeman stál. Podle Schwarzenbergových spolupracovníků zněl původní pokyn tak, že měli sedět oba kandidáti, Miloš Zeman se ale na poslední chvíli postavil. Odmítli, že by na vině byl zdravotní stav Karla Schwarzenberga.
.. to nebyl výsměch zdravého člověka vůči tomu staršímu?
Novinky
leden 22, 2018 12:39
... : mila1
mia1 - nikde jsem nenapsala, že mají západní země migraci pod kontrolou. Jen jsem napsala, že vítací doba skončila.
leden 22, 2018 12:40
... : mila1
Míša: včera mi připadal Zeman kupodivu dost svěží, oproti tomu, jak vypadal při pověřování Babiše sestavením nebo u korunovačních klenot. Nicméně celá ta včerejší debata byla fraška. A nejlepší ta jeho podpora KSČ nebo okamurovcům. To mluví za vše.
leden 22, 2018 12:43
... : mia I
milo 1 nevím jestli vítací doba skončila. Syn našich známých byl už na dvou pobytech ve Středozemním moři, kde snímal uprchlíkům otisky a jde jich sem pořád dost a dost.

Abych nevařila z vody, tak jsem si vygooglila "ostrov Lampeduza-uprchlíci" , tak podle článku z roku 2005 tam bylo pár stovek migrantů a měli staženou zadnici , píše se rok 2018 a staženou zadnici mají naopak domorodci. smilies/angry.gif
leden 22, 2018 12:51
... : Míša šíša
Milo, v čem byla včerejší debata fraška?
Televize Nova Zemana pozvala a on přišel a odpovídal na položené otázky. Co měl dělat jiného, aby to fraška nebyla?
Před 1.kolem bylo několik takových debat, kde byli přítomni pouze jednotliví kandidáti a odpovídali za sebe. Tedy to tvé "já-já-já". To nebyly frašky?
leden 22, 2018 12:58
... : Míša šíša
Jsi proti Zemanovi moc zaujatá, a proto nejsi schopna situaci posuzovat objektivně. Promiň, ale je to tak.
leden 22, 2018 12:59
... : mia I
a ještě k tomu Německu. Tam je určitá společenská korektnost a lidé mnohdy neříkají veřejně, co si skutečně myslí. Jsou tam samozřejmě lidé, kteří zastávají názor , že je třeba migrantům pomáhat. Nezapomínejme, že Německo je zemí, kde má významné postavení církev a věřící lidé, křesťanské hodnoty, pomoc bližnímu. Pak jsou lidé, kteří migranty ignorují, jsou pod jejich úroveň. Dále jsou lidé, kteří z nich ve větší či menší míře profitují a jsou z nich velmi dobře živi . Ať už jsou to lidé z neziskovek, tlumočníci, ale třeba i lidé, kteří kupují pozemky , staví na nich ubytovny pro migranty a inkasují měsíčně velmi zajímavé peníze. Pak jsou tam lidé, kteří vyloženě buď ty lidi nesnášejí nebo z nich mají strach. Samozřejmě na území bývalé NDR, kde lidi mají často hluboko do žlabu je averze vůči uprchlíkům silnější, protože to, co dostane migrant, oni nevydělají.
leden 22, 2018 13:02
... : mila1
Míšo, Ty jsi zase zaujatá proti Drahošovi :-) tím to asi bude, že my dvě se nedohodneme. No za pár dní budeme moudřejší, národ rozhodne :-)
Jinak k té včerejší debatě, Zeman moc dobře ví, že když se chová k novinářům a redaktorům jako hulvát, tak to může některé voliče odradit. Takže nastoupil usměvavý, přívětivý a vlídný Zeman. "Divákům se tak svěřil s plánem být „méně namyšlený a méně sebevědomý“, podotkl, že je „taky jen člověk“ - a pokud mandát neobhájí, v klidu si sedne do houpacího křesla a bude si číst." A pokud vyhraje volby, tak pro něj budou nepohodlní redaktoři zase jen idioti atd.atd. Kolikrát to tady už bylo...
leden 22, 2018 13:12
... : NČ
Míšo Šíšo. Dyk ono to dokonce nebylo přímo ani tak, že by Nova Zemana pozvala. Zemana přeci přímo výslovně, posměšnejma pohrdavejma slovama, vyzval k televizním debatám Drahoš, což Zeman s potěšením přijal. Myslim, že v Drahošovejch píáristech by se v tom chvástacim momentě, kdy svýho panáka na okamžik nechali bez dohledu, krve nedořezal. A vzápětí následovaly nabídky (ne teda pozvánky) čtyř televizí OBĚMA soupeřum. Každej z nich si pak vybral podle svýho. Drahoš dvě, Zeman čtyři. NÁPAD BYL DRAHOŠŮV, NE ZEMANŮV.
A eště: Bejt zaujatej vůči Drahošovi (po tom, co se svou velitelkou právě předvádějí, po tom, co už předvedl jako vítač a vylizovač západoevropských řití) považuju za samozřejmost.
Já osobně jsem proti němu zaujatej přímo nekriticky, se vší svou xenofobií a rasizmem, s odporem k prázdnejm nafouklejm panákům, kteří si inteligentní vzhled potřebujou dodávat falešnejma brejlema. Čím víc nafouklejm a čím míň moudrejm, tím víc arogantním.
K prezidentství má tu nejlepší kvalifikaci, protože umí přeříznout prkno a stáhnout králíka (jen prej si to občas poplete a přeřízne králíka).
leden 22, 2018 13:59
... : mila1
NČ, tys mne teda rozesmál :-) Miloš mění své názory jako ponožky a vy mu to všichni baštíte. Tohle řekl Zeman po Drahošově výzvě k debatám: „I vzhledem k výhradám, které mám proti veřejnoprávní televizi, nebudu mít nic proti tomu, když nám pole pro debatu nabídne TV Prima. Nebudu mít problém s tím, když debaty budou dvě,“ řekl Zeman. Více než dvě debaty ale absolvovat nechce. citováno z echo24.cz
leden 22, 2018 14:18
... : NČ
Cituješ téměř správně. Ale je v tom právě to "téměř". Přesně tak, jak se to daří ČT při sestřizích.
Přesto jsem ale rád, že jsem tě rozesmál. To už se mi u žen nedaří. Kdysi se smály na mě, pak se smály mně, teď už mě sotva pustěj v tramvaji sednout.
leden 22, 2018 14:52
... : *deeres*
Když už i Britské listy v osobě pana Bohumila Kartouse napíšou článek s názvem:
"Chce Jiří Drahoš skutečně vyhrát volby?" Tak je něco dost špatně pro profesora Drahoše.
Stejně by mne zajímalo odkud se tento kandidát vynořil, tedy konkrétně jméno osoby, která jako první projevila tu iniciativu, aby ho na kandidáta navrhla. Nedohledáte a nedohledáte, možná to byla jeho žena? smilies/grin.gif
leden 22, 2018 15:40
... : Myška
Nikomu to neříkej, deeres, ale to je tajemství děsně tajný!

milo1, že tě to ještě baví... Ale vlastně proč ne. Já si sem chodím prodlužovat život - kdykoliv si přečtu příspěvek tvých a i mých oponentů, zasměju se. Ale nevím, jestli to bude fungovat, protože je to spíš útrpný smích.
leden 22, 2018 16:45
... : mila1
Myško, mě jen nejde do hlavy, jak celkem rozumní lidi mohou věřit dezonformačním webům a Milošovi. Vždyť jen včera večer řekl 9 leží a 10 polopravd...
leden 22, 2018 16:57
... : zuza
Milo, prosím, můžeš mi ty lehy, tedy asi lži a polopravdy vypsat?
leden 22, 2018 17:37
... : polárka
Mysko a Milo, jsem rada ze se bavite, ale mam obavy ze brzo zaplacete. V obou
pripadech.At Drahos vyhraje ci prohraje
leden 22, 2018 17:42
... : Sidon
Tak se mi začíná víc a víc zdát, že to kritérium pro ohodnocení kandidáta (hlavně u žen) termínem "šikovný chlapec", je asi všude stejné, ale co je horší, je to, že převládá nad rozumem a seriózním pohledem, který nebere v úvahu další, podstatnější znaky. Prostě stačí, že je to "šikovný chlapec".
Ale na druhou stranu, ono to bude u dosti chlapů asi podobné. Tak mě teď napadlo, že podle těch jejich "měřítek", by takový Stephen Hawking neměl snad ani šanci na jakýkoliv projev. FDR jakbysmet.

smilies/cool.gif
leden 22, 2018 18:00
... : mila1
leden 22, 2018 18:15
... : mila1
Ten odkaz je pro zuzu
leden 22, 2018 18:16
... : mila1
Polárko: nikdo si tady nenechává, že situace s imigranty je růžová.Ale Miloš nás jich rozhodně nezbaví. Měl spoustu času ukázat, co umí a nepředvedl za těch 5 let nic, na co bychom mohli být hrdí. Jenom ostudu ve světě
leden 22, 2018 18:19
... : Sidon
Tak jsem se podíval na ten rozbor a klasifikaci těch Zemanových odpovědí, které Demagog označuje jako - Pravda, Nepravda a Zavádějící. A některé tyto klasifikace, označeny Demagogem jako Nepravda a Zavádějící, jsou opravdu jako od "demagoga".

smilies/smiley.gif
leden 22, 2018 18:33
... : Sidon
Milo I, to, že Zeman nám dělá ve světě jenom ostudu, máš nejspíš z takového plátku jako Šafrovo Forum, nebo Čulíkovy Blisty. Nezapomeň, že je tady i "pár" lidí, žijících mimo území ČR a že mají tedy taky možnost se dočíst i jiná hodnocení, než která jsou podsouvána ČT24. Vlastně to dnes není problém pro nikoho, ať už je kdekoliv na světě, pokud má kompjutr a připojení na internet a ovládá nějakou další řeč. Mnohde ve světě o Zemanovi napsali, že nám ho závidí, ale to k Tobě nejspíš nedolehlo, protože ses asi proti takovým zprávám preventivně obrnila.
leden 22, 2018 18:50
... : polárka
Milo napsala jsi dve veci, ktere byly pro mne dost sokujici, ale udelala jsem si o Tobe obrazek, Ctes jenom ty "spravne noviny" a prala by sis jako premiera Kalouska. K tomu se neda nic rict. Bohuzel....
leden 22, 2018 19:09
... : Myška
... : mila1
Myško, mě jen nejde do hlavy, jak celkem rozumní lidi mohou věřit dezonformačním webům a Milošovi. Vždyť jen včera večer řekl 9 leží a 10 polopravd...

přesně tak, milo1.
leden 22, 2018 19:21
... : mila1
Sidon: kde nám ho závidí?
leden 22, 2018 19:23
... : Myška
milo1, asi jsem nečetla pozorně - kde píšeš, že bys chtěla za premiéra Kalouska? smilies/smiley.gif smilies/smiley.gif smilies/smiley.gif
leden 22, 2018 19:23
... : Myška
Nebo je to jen výmysl polárky - mývaly?
leden 22, 2018 19:24
... : mila1
Já jsem nepsala, že chci za premiéra Kalouska
leden 22, 2018 19:29
... : mila1
Jen že pokud Kalousek podporuje Drahoše, je to to jen další důvod, proč ho volit
leden 22, 2018 19:30
... : Myška
Já vím.

Akorát nevím, proč je polárka tím Kalouskem tak posedlá. smilies/wink.gif
leden 22, 2018 19:31
... : mila1
Protože náš úžasný premiér vyhrál volby tvrzením, že Kalousek je zloděj a jak vidno to stačí, aby ho lidi nenáviděli..Tak proč na něj není podáno trestní oznámení?
leden 22, 2018 19:34
... : Myška
Zřejmě proto, protože pro házení špíny nejsou třeba důkazy, kdežto pro trestní oznámení ano.
leden 22, 2018 19:39
... : mila1
No tak to nevím, Myško, zda toto zde bude rozdýcháno
leden 22, 2018 19:45
... : Myška
smilies/cheesy.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
leden 22, 2018 19:56
... : Bara
Milo, tak treba v Holandsku, opravdu. My nemame prasidenta, ale krale a to je funkce dedicna. Momentalne mame premiera ktery dostal prezdivku Pinoccio. Pred volbami sliboval hory doly. A tak kdyz se objevil v novinach clanek o Zemanovi, o tom co rika a jak se chova ke sve zemi, co si mysli o EU, atd. vetsina diskutujicich se vyjadrila v tom smeru, ze nam ho zavidi......
leden 22, 2018 20:42
... : polárka
18.49 jsi milo prohlasila, ze jestli drahose podporuje Kalousek, je to dalsi
duvod proc ho volit
leden 22, 2018 21:01
... : polárka
drahos v televizi Noe: My to zvladnem!" sakra neslysela ja jsem to nekde
Angelo v kalhotach? Wir shaffen das...
leden 23, 2018 02:40
... : Míša šíša
To jsem zvědavá, jestli nyní budeme zavaleni články o tom, jaký je pan Drahoš lhář a jak mění své názory, jako tomu bylo v případě Zemana, když se rozhodl přijmout Drahošovu výzvu na televizní debaty.

13.1. po skončení 1.kola voleb: „Já bych se rád s Milošem Zemanem setkal tváří v tvář, on sice řekl, že kampaň nevede, takže do žádných debat chodit nebude, ale podobně řekl, že jen blbec nemění své názory - takže já jsem zvědav. Mám pocit, že soupeřím s pány Mynářem, Ovčáčkem a Nejedlým.“

V polovině minulého týdne: „Půjdu jen do dvou televizních debat s Milošem Zemanem, protože větší počet debat bych považoval za plané tlachání.“

21.1. při setkání s občany v Brně: „Jsem raději s vámi, než bych bezcílně čtyřikrát debatoval s ním.“

Jiří Drahoš chodil před 1.kolem voleb do většiny prezidentských debat, to zřejmě za plané a bezcílné tlachání nepovažoval. Za plané a bezcílné tlachání nepovažoval ani včerejší svoji účast v TV Noe, přičemž převážná část jeho vystoupení byla pouze napadáním Miloše Zemana a jeho spolupracovníků.
A co jsme se dozvěděli za nové informace (které rozhodně nelze označit za tlachání)? Že kromě práce s lopatou a pilou pan Drahoš zvládne i přehazovat hnůj vidlemi. A že Miloš Zeman nechodí mezi lidi na vesnicích do hospody, takže jim nemůže rozumět. Fakt bomba! Dostalo mě to do kolen. V podstatě řekl, že by měl Miloš Zeman více chlastat.
smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
leden 23, 2018 07:22
... : Míša šíša
NČ.
Míšo Šíšo. Dyk ono to dokonce nebylo přímo ani tak, že by Nova Zemana pozvala. Zemana přeci přímo výslovně, posměšnejma pohrdavejma slovama, vyzval k televizním debatám Drahoš, což Zeman s potěšením přijal... A vzápětí následovaly nabídky (ne teda pozvánky) čtyř televizí OBĚMA soupeřum.

Máš pravdu, špatně jsem to formulovala.
leden 23, 2018 07:29
... : NČ
A dyť jo, Míšo. To bylo jen nepatrný upřesnění. Stejně bez významu, protože kdo chce vidět a slyšet, ten vidí a slyší. Kdo nechce, ten neuvidí ani neuslyší, nepotřebuje to, za něj vidí a slyší Česká Termovize.
leden 23, 2018 09:01
... : zuza
Milo, děkuji, ale to jsem myslela, že sama víš, jak vidím, zase jen samé kopírování, to pro mne není informace. To jsem četla už i jiné rozbory, já myslela že máš svůj názor....
leden 23, 2018 11:04
... : Sidon
Je to tak, jak praví NČ - kdo chce vidět a slyšet, ten vidí a slyší. Kdo nechce, ten neuvidí ani neuslyší. Je to docela podobné jako s věřícími, kteří fanaticky obhajují tu jejich jedinou a správnou víru. Vhodným příkladem jsou muslimové. No a ti, kteří sice mají "názor", ale ten je hlavně utvářen a umocňován právě tou jejich vírou, kterou nechtějí opustit, protože důkazy neradi uznávají, ti jsou jim podobní. Mají svoji verzi a teorii, která se mnohdy přibližuje dogmatu. Ale budou se za ni bít a klidně se třeba dopustí i zločinu, neboť jsou přesvědčeni, že bojují za "svatou" věc.

leden 23, 2018 19:12
... : Sidon
Tady je ten blog. Nevím, jestli je autor právník, či ne, ale zní to jako od právníka -

Dobu mi trvalo než jsem si to uvědomil, ale sporný skutek se stal v roce 2008, ale dotační podvod je v Trestním zákoně až od roku 2010.

Čapí hnízdo - nebyl to trestný čin, protože ...
14. 01. 2018 16:47:59

Co je a co není trestným činem, to definuje zákon. Pokud v době provedení sporného skutku nebyl definován trestný čin "Dotační podvod", tak jej nikdo nemohl spáchat.

Nejdříve si řekněme, co je dotační podvod. Skutek definuje Trestní zákon (zákon č. 40/2009 Sb.) v §212 odst.(1) kde se uvádí „Kdo v žádosti o poskytnutí dotace, subvence nebo návratné finanční výpomoci nebo příspěvku uvede nepravdivé nebo hrubě zkreslené údaje nebo podstatné údaje zamlčí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.“

To je jasná definice dotačního podvodu. Jenže ve vztahu ke kauze Čapího hnízda to celé má jeden velký háček. Ustanovení §212 je v Trestní zákoně (40/2009Sb.) od 1.1.2010. Do roku 2010 nebyl v českém trestním právu definován skutek – Dotační podvod. V té souvislosti je ještě nutné respektovat zákaz retroaktivity, což znamená, že čin je trestný, jen pokud jeho trestnost byla zákonem stanovena dříve, než byl spáchán.

Společnost Farma Čapí hnízdo podala žádost o dotaci na počátku roku 2008 a v srpnu 2008 jí výbor Regionální rady ROP Střední Čechy schválil. Takže fáze žádání o dotaci byla v roce 2008 uzavřena. Následně došlo k poskytování dotace. Ten termín je důležitý. V roce 2008 a až do ledna 2010 platil zákon č. 140/ 1961 Sb. Trestní zákon ve znění pozdějších novel. V tomto trestním zákoně je v §250 podvod, dále pak pojistný (§250a) a úvěrový podvod (§250b), ale dotační podvod je zahrnut až v novém Trestním zákoně č. 40/2009 Sb., který je platný od 1. ledna 2010.

Jakákoliv osoba v ČR nemohla do 31.12.2009 spáchat podle českého práva dotační podvod. Navíc hned v úvodu nového Trestního zákona (č.40/2009 Sb.) je v §2 odst. 1 uvedeno, že trestnost činu se posuzuje podle zákona účinného v době, kdy byl čin spáchán, podle pozdějšího zákona se posuzuje jen tehdy, jestliže to je pro pachatele příznivější. Takže skutek provedený v roce 2008 se musí posuzovat podle starého Trestního zákona, ve kterém dotačním podvod nebyl definován.

Pro posuzování sporného jednání se má použít §2 odst. 4 zákona 40/2009 Sb. kde je jasně uvedeno : "... Čin je spáchán v době, kdy pachatel nebo účastník konal. Není rozhodující, kdy následek nastane." Tedy pro posuzování kauzy Čapího hnízda je rozhodující kdy bylo žádáno o dotaci, případně kdy byla schválena. Není rozhodující kdy na základě žádosti byla dotace poskytnuta. Podle §212 TZ je rozhodný okamžik podání žádosti ( Kdo v žádosti o poskytnutí dotace,....., bude potrestán ....) není důležitá vlastní realizace a poskytnutí dotace. To znamená, že skutek , který je v kauze Čapí hnízdo kladen zástupcům firmy za vinu, se stal v době kdy taková činnost nebyla trestná.

Co teď??

Sporný skutek v kauze Čapího hnízda byl proveden ještě před platností trestního zákona, který definuje trestný čin dotačního podvodu. Takže se nemůže jednat o dotační podvod.

Teď jsou v zásadě dvě možnosti. Buď mi pomalu a jasně někdo vysvětlí kde jsem se při své právní analýze zmýlil. Přičemž sporný skutek se stal v roce 2008, ale dotační podvod je v Trestním zákoně až od roku 2010.

Druhou možností je, že mé závěry jsou správné a někdo si zahrává s občany ČR, s politiky z hnutí ANO a hrubě zasáhl do parlamentních voleb.

Autor: Jiří Nápravník| neděle 14.1.2018 16:47 |
Tak, a teď babo mudruj! smilies/shocked.gif
leden 23, 2018 23:57
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]