O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PROTI ZDRAVÉMU ROZUMU? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 07 leden 2008

Slova staré písničky „My Prahu nedáme, radši jí zbouráme..." připomíná nedávná akce na Hradčanském náměstí. Lyžaři běhali po jeho malém obvodu, aby se mohla zviditelnit jedna velká firma a několik tzv. celebrit. Až ze Šumavy bylo třeba navozit několik tisíc tun umělého sněhu za cca 15 milionů korun. To provedly obří kamiony vhodné pro dopravu v povrchových dolech, ale nevhodné do srdce Prahy.

 

 

 

      Tam mají zákaz vjezdu i lehké autobusy, neboť stařičké domečky Hradčan leží na ostrohu, který ujíždí na dvě strany. Jak do Jeleního příkopu, tak do petřínského Úvozu. Co s mělkými základy hradčanských památek udělají desetitisíce nárazů kol od monster, která sem otcové města pustili, chápe každý památkář, či stavař.

 

     Samozřejmě oficiální a neoficiální provize za povolení této monstrozní akce je pro někoho zajímavá, ale následné škody zaplatíme v daních všichni. Příště se prý připravuje mistrovství zeměkoule v padákovém seskoku z věží katedrály sv. Víta, s přesným dopadem na protější prezidentský balkon. Bohužel, Hradčanské náměstí je již „vysídleno" od původních domorodců a jeho poslední obyvatel, pan kardinál Vlk, s akcí souhlasil.

 

     Divím se, že v rámci předvánoční charity raději nepožadoval, aby sponzor akce své peníze nevěnoval např. na řešení přespávání pražských bezdomovců. Ti v nynější zimě hlavně využívají MHD, k radosti všech platících cestujících. Bezdomovce nečeká "štěstí" jednoho z nich, který nedávno z kontejneru zachránil odloženého novorozence. Teprve tehdy se naši mocipáni probudili a začali bezdomovce hledat, aby se s ním dali vyfotit a projevili zájem o jeho přežívání pod mostem v Zaběhlicích..

 

     Co se po roce 2010 stane s dalšími adepty na bezdomovectví z řad důchodců, se již nikdo nezajímá. Na ně totiž dopadne dilema zda jíst, či platit náklady na bydlení a mám obavu, že to nevyřeší ani rozsáhlá výstavba mostů přes všechny vodní toky, které jsou v Praze...

 

ing. B. Vejtasa, Strana občanské sebeobrany

 

 

 

 

Komentáře (21)add feed
... : bb
ano, podobné myšlenky mě napadaly, když jsem o té sněžné akci pražských Yetti četla...
nakopat je do zadku a s bičem v ruce honit tři dny kolem Hradčan, možná by se jim prokrvil pro změnu i mozek

leden 07, 2008 12:34
jojo, : ivanka
četla jsem jednu reakci na tuhle debilní akci a tu sem přetisknu, prostě mi to nedá:
Tato akce ukázala pravou tvář Kateřiny Neumanové. Takovéto plýtvání jí bohužel ani nepříjde nějak zvláštní, Je vidět, že už vyrostla do nebe a neuvědomuje si, že za těch nadarmo vyhozených minimálně 20 milionů by se dalo pořídit kluziště na vesnici nebo skromnější plavecký bazén. Ale to by bafuňáři jako jistý pán J. a agentury K. ze Svitav neměli ten vejvar. A o to tady přece jde. Prachy a zase jenom prachy. A sport ten s tím nemá vůbec nic společného. Jak ubohý konec jedné bývalé sportovkyně. Jak je ubohá, chudáček.


leden 07, 2008 12:37
podobná akce navožený sníh za statisíce : Inka
byla teď nedávno v Karlových Varech, také mám pocit, že by se ty prachy daly užít účelněji. . .
leden 07, 2008 12:49
... : desset
Pořádat takovéto akce je možné pouze v banánových republikách (Česká republika je bohužel už dlouho jednou z nich). Tato akce je dosavadním vrcholem blbin pořádaných v Praze. Následovat by snad mohlo už jen zřízení hampejzu v Arcibiskupském paláci či nahrazení staroměstského orloje ruletou. Existuje v Praze vůbec ještě ochrana památek, zákaz reklamy v centru, zákaz vjezdu náklaďáků do centra a ostatní rozumná omezení nebo jsme se již přesunuli do Disneylandu? Dle reakce MUDr. Béma si ani nechci domýšlet, jak by to s Prahou dopadlo při olympiádě.
leden 07, 2008 12:49
Napadá mě jediný. : Krakonoš
Proč jste dohvězdy vy všichni aktivní aktivisti nezabránili vjezdu těch hovad lidskejma řetězama? Kvůli kdejaký hovadině nejsou lidi líný jít demonstrovat, tohle vás nechalo klidnejma? Asi už Pražákům opravdu nerozumím, bejt to moje město, doma na p*deli bych teda neseděl.
leden 07, 2008 20:35
... : bb
jenže ono to není jejich město, jako svoje město vnímají svůj dům, svou ulici, ne vzdálené Hradčanské náměstí, ve Varech už taky není moc patriotů, co by se šli vázat řetězy nebo se jinak občansky angažovali, lidi jsou skeptičtí a hledí si svého, nevěří že by cokoli mohli změnit, aspoň tak nám to říkal jednatel jedné stavební firmy, když jsme u nich byli na pracovním jednání, oni staví výhradně pro Rusy
trochu jinak je to ještě v malých obcích, u nás se zatím najde dost lidí (v poměru k počtu obyvatel), co jdou a udělají, mají okamžitou zpětnou vazbu a když se něco nepozdává, vyšlápnou si ihned na starostu, mají to k němu pár kroků
ve větších městech lidi kolikrát netuší kdo jim starostuje-primátoruje, znají z televize leda tak pražského Béma horolezce
leden 07, 2008 20:42
Máš asi pravdu, : Krakonoš
to bude tím, že já jsem z tý malý p*dele smilies/wink.gif
leden 07, 2008 21:20
bb, Krakonoši - závidím vám... : dess
závidím vám, že máte to "svoje" místečko ještě aspoň trochu pod svou kontrolou. Bohužel, v Praze tohle nejde. Ani nevíte, co zoufalejch Pražanů z toho bylo - ale - bohužel, už dávno není pravda to: "My Prahu nedáme!" - nemáme šanci - tady si kralujou právě takoví, jako ti, co dělají z Václaváku o vánocích vetešnictví, z Hradu lyžařskej kopeček, atd. atd. On ani ten Karlův most a okolí už Pražanům nepatří... Je to smutný, ale asi je na tom podobně každý velkoměsto. Prostě "něco", kde se rejžuje na turistech či jen tak...
leden 07, 2008 21:58
dess, já vím, a asi : bb
si nikdo doopravdy nemyslí, že by jakákoli hurá akce v Praze ap. cokoli změnila, akorát by novináři chvíli nemuseli hledat téma na titulní stranu : )
leden 07, 2008 22:32
A všimli jste si, : strejda
jak jsou všichni ti u vesla v Praze jeden muž? Tam skutečně o všem rozhoduje jen pár modrých jedinců. I sám pan profesor, odborník mj. i na ekologii a neomylný ekonomický zločinec, se vyjádřil - sice opatrně, ale v tom smyslu, že je to dobré, že se něco
takového může dnes v Praze v podhradí pořádat. Prostě - jeden za všechny, všichni za jednoho! I kdyby to bylo blbé.
A stejné je to i s tou olympiádou. Bém a spol se chtějí za každou cenu zviditelnit, aby tu po nich něco zůstalo, ale všichni rozumní lidé (včetně ekonomů) říkají, že tu zůstanou pouze obrovské dluhy.
Já fakt nevím, co to s těmi lidmi dnes je. Kdo a co z nich udělalo ty velké myslitele a šéfy. Většina soudných je proti olympiádě a oni jsou jako berani. Nebo další příklad - vemte si Radiožurnál a ušišlanou Barboru Tachecí. I když je to blbé, ona ze své pozice prosadila nové vysílací schéma. A vůbec se nezajímá o mínění posluchačů, kterým se to nelíbí, protože z toho dělá komerci, kterou řada z nás nemůže ani slyšet. Takže nám zbývá ještě ČR2 a Vltava. To jsou snad ještě jediná dvě rádia, která se dají poslouchat a kde neprzní češtinu. (Já vím, že jsem odbočil, ale je to jen příklad, jak jde jedinec, který má moc, proti většině.)

leden 08, 2008 00:11
profesor - odborník na ekologii : bb
Tak tohle je zajímavé. Měla jsem jasný názor na jasný názor prezidenta ve věcech ekologických, jako je dopad globálního oteplování na život atd., zdálo se mi, že arogance a sebestřednost dostaly navrch, protože kdyby se při vytváření svého názoru na tuto záležitost opíral o znalosti a fakta, nemohl by vypouštět takové bláboly.
No ale teď o víkendu jsem viděla kousek dokumentu, bohužel nevím o jaký pořad šlo ani jakou TV stanici, zaujalo mě téma a pak jsme se pustili do diskuze a co to bylo nám uniklo.
leden 08, 2008 09:09
... : bb
Na jednu stranu tání ledovců atd. Na straně druhé reportáže ze 60. a 70. let, kdy stačilo několik tuhých zim po sobě a začal se předpovídat nástup doby ledové. Uplyne 20 let a otočí se to. Tak teď sama nevím, co když se opravdu plašíme zbytečně a to, co se děje, je přirozené a dělo by se stejně i bez lidí a jejich produkce skleníkových a jiných plynů? Asi bych si o tom měla něco nastudovat, než si udělám názor, ale na to nemám čas, takže bych se měla zdržet diskuzí a komentářů k této věci, když o tom vlastně nic nevím, jak zjišťuju.
leden 08, 2008 09:10
... : bb
O olympiádě si teda taky myslím smilies/wink.gif, že je to nesmysl. Pan Bém by si své ego padesátníka měl honit jinak a nesnažit se nechat po sobě za každou cenu olympijský pomník. My na to prostě nemáme, ani peníze, ani schopnosti. Uřízneme si dluhy a ostudu. A na dalších 15 let budou mít politici o čem se hádat a co vytahovat v předvolebním turnaji, začnou se z rukávu tahat korupční aférky, kde kdo dostal zaplaceno, aby přiklepl olympijskou zakázku, atd. atd...fuj.
leden 08, 2008 09:14
Jo, k tý olympiádě jsem četl skvělej postřeh M. Macka : NČ
Bylo to nějak v tom smyslu, že olympiádu klidně ano. Ale ať si ji finacují propagátoři akce ze svého!!! Jelikož oni nám od začátku tvrdí, že bude velmi výhodná a výdělečná, tak nic neriskují, naopak pohádkově zbohatnou. Založit akciovou společnost "Olympiáda pha" a na základě perfektního projektu získat i úvěr, jistě nebude problém.
leden 08, 2008 09:31
MM ví, o čem mluví... : wendy
Jo a při zprávách o navážení sněhu do Prahy nám doma vstávaly vlasy na hlavě - tolik peněz, ty by se určitě daly využít smysluplněji. Ale všechno je holt odřízeno kšeftu. A užvaněnej Bém s tím svým předůležitýmm vážným výrazivem ve tváři, plácající fráze - to je nářez. Vážně si myslíte, že jim ta olympiáda projde ?
bb, o tom oteplováni jsem četla takovou studii. Když roztají ledovce, dostane se spousta sladké vody do moře, ta zůstane na povrchu, tím dojde ke radikální změně stávajících klimatických podmínek a jako následek to bude mít i změnu proudění teplého vzduch - a nastane paradoxně další doba ledová. Současný stav, psali tam, je neskutečně dlouhé teplotně příznivé období pro rozvoj fauny. Proto jsme se asi tak dobře rozvinuli a teď už roupama nevíme, co bychom...
leden 08, 2008 09:50
Strejdo, : Míša šíša
proti nové podobě Radiožurnálu už se podepisuje petice. Jestli to ale něčemu napomůže, to docela pochybuju.
leden 08, 2008 10:24
wendy : bb
možné důsledky oteplování, tedy tání ledovců, znám...jen po shlédnutí kousku toho dokumentu váhám, zda bychom to opravdu mohli nějak ovlivnit, třeba má Klaus v tomhle pravdu a ten proces by proběhl tak jako tak, a my zbytečně plašíme
leden 08, 2008 10:38
Existuje knížka, : Myška
nevím jak se přesně jmenuje i když ji mám v knihovně, ale nějak tak - Utajené dějiny počasí. Její autor vysvětluje jak se střídá teplé období se studeným, zákonitosti i možný vývoj. Ve stručnosti z textu vyplývá, že nás čeká doba ledová, tedy ochlazení, kterému bude předcházet oteplení, což asi nastává. Je to jako bouřka - před ní se oteplí, slunce pálí, a během bouřky následuje ochlazení. Vliv skleníkových plynů a vůbec činnosti člověka není podle autora tak významný, jak předpokládají převládající teorie.
leden 08, 2008 11:06
Míšo : neonka
Prosím pěkně, kde se podepisuje ta petice za obrodu rozhlasu?
Díky
leden 08, 2008 13:40
Neonko, : Míša šíša
http://www.iprotest.cz/

Ale já osobně tomu nedávám šanci na úspěch.
leden 08, 2008 13:58
Já bych neházela zbraně do obilí !!!!! : wendy
Když si řekneme, že to stejně nemá cenu, nikdy se nic nezmění, holky a kluci, fakt !Podívejte u nás v Hradci - taky jsem vloni lítala jak socka s peticemi iniciovanými spolkem Za historický Hradec na záchranu historické vily Aničky, kterou chtěl Generali zbourat a postavit tam skleněnou krychli. Prý kvůli zákazníkům, aby měli větší pohodlí. Prdlačky. Už měli rozparcelované další prostory ve středu města pro své kamarádíčky. Když pohodlí, proč si nevezmou zánovní krásnou budovu, kousek vedle ? Je to tam, kde natáčeli Byl jednou jeden policajt. Smradi. No a petice pomohla - Anička stojí.
smilies/cheesy.gif
leden 09, 2008 06:58
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]