O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

POHLAVKY ANO, NEBO NE? PDF Tisk E-mail
Středa, 10 leden 2018
 Jsem vdaná deset let, a manžel je jako manžel úplně perfektní. Ovsem, nemůžu totéž říct, že je takový i jako táta. Máme dvě děti, 3 a 5 let. Než jsme měli rodinu, bylo vše opravdu bez jediného problému, žádné hádky, žádné problémy, klídek, pohodička. On je v pohodě i teď, jen to prostě s dětmi vůbec neumí a nemá žádnou trpělivost.

 

 

 

 

 

 

Oba pracujeme na plný úvazek a o děti se staráme společně, komu jak to vyjde, kdo je doma dřív a podobně. Totální rovnoprávnost v povinnostech. Jenže on to vůbec nezvládá (psychicky) a velice často se rozčílí a jak se říká – pro ránu nejde daleko.

 

Ne, že by děti nějak třískal, ale je prostě víc tvrdší, hrubější, sem tam padne i pohlavek… Víte, pochopila bych, kdyby synovi dal pohlavek, protože přeběhl silnici a nerozhlídnul se, ale to, že nemá včas uklizené kostky, neberu jako takový problém. Mluvili jsme o tom nesčetněkrát, dokonce jsem na něj i párkrát vyjela, když plácnul nejmladšího, a křičela jsem na něj přímo před oběma dětmi. Vím, že to jsem neměla, ale já vážně už nevím, co s tím.

 

Problém je, že on si nemyslí, že dělá něco špatně. Nechci z něj dělat tyrana, ale současně nechci, aby se k dětem takhle choval. Připadám si, že tím, že děti dostatečně nebráním – před jejich tátou – tak jsem i já, jako matka selhala. Nebo to přeháním já a tvrdá disciplína je na místě? Jenže to pak jsme zlý táta, hodná máma, a o tom rodičovství a spokojená rodina taky není.

 

Opravdu nevím, co je správné, zda si já hledám problémy, nebo zda bych to měla nějak řešit – najít si poloviční úvazek a starat se o děti jen já, nebo manžela donutit jít do poradny, zeptat se jeho matky, jak to bylo s jeho výchovou… zatím se to snažím řešit jen s manželem, nechci do našeho soukromí nikoho zatahovat, ale už si opravdu nevím rady. Nechci nic nijak zbytečně hrotit, ale zas chci, aby děti měli spokojeně dětství.

 

A tak se chci zeptat vás, jaké máte zkušenosti s něčím podobným?

 

 

 

MILUŠKA

 

 

 

 

Komentáře (10)add feed
... : Sidon
Milá Miluško,
nejlépe by asi bylo, obrátit se na proslulou organizaci -


Barnevernet
Barnevern(-et)
Typ státní instituce
Účel sociálně-právní ochrana dětí
Místo Norsko Norsko

Barnevernet (v nové norštině; v norštině bokmål bez postpozitivního členu -et jen Barnevern, v překladu „ochrana dětí“) je instituce v Norsku, která zajišťuje sociálně-právní ochranu nezletilých dětí a mládeže. Byla založena v roce 1992 s cílem „zajistit, aby dětem a mladým lidem, kteří žijí v podmínkách, jež by mohly poškodit jejich zdraví a vývoj, byla poskytnuta nezbytná pomoc a péče ve správný čas,“ a „pomáhat tomu, aby děti měly bezpečné dětství...


Možná, že už je taky nějaká podobná instituce v ČR, která by po zvážení situace, se třeba rozhodla Vám děti odebrat a zase by to bylo jako dřív -

Než jsme měli rodinu, bylo vše opravdu bez jediného problému, žádné hádky, žádné problémy, klídek, pohodička.

Omlouvám se za ten ironický tón, ale pokud Váš manžel ta děcka zrovna "netříská" (jak jste sama uvedla), tak nějaké to lehčí plácnutí jim neublíží, zvláště tehdy, pokud si to capart zaslouží. Pokud je necháte, aby si dělali co chtějí, budete mít brzy problémy ještě větší. Přečetla jste si v komentářích u předchozího článku (Kamarádi, je to mládí..), tu úvahu 79 leté paní?
Anebo zkuste dávat manželovi kozlíkové kapky, ty prý uklidňují nervy.

smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
leden 10, 2018 23:12
... : mamča
Pohlavky (zvlášť u takhle malých dětí) ne. Nahradit občasným plácnutím přes zadeček, aby dítě pochopilo, že jeho chování je nežádoucí.
Někdy je plácnutí přes zadek jediná možná zkratka před hrozícím nebezpečím. Neříkám "řezat" dítě za každou hloupost, ale jestliže neposlechne a vběhne třeba do silnice, tak dlouhé vysvětlování proč se do silnice nevbíhá se míjí účinkem. Mezitím tam může zamířit to druhé dítě...
leden 11, 2018 07:52
... : Ivan Kolář
absolutní souhlas s "mamčou".
No zkuste něco vysvětlovat mrněti, když je situace napjatá?
Nebo když s sebou hodí v obchodě na zem a začne ječet, že toooohle chce!!!

Na tohle musí být striktní a krátká reakce.
Neřezat, ale dát najevo, kdo je tu teď ještě pánem. smilies/cheesy.gif
leden 11, 2018 10:58
... : Zdena
Každá informace nebo zákaz, který není respektován dítětem se mu musí přišít k tělu, jinak se rozhlídněte ve veřejné dopravě nebo i na ulici a v obchodech. Poznáte děti, které jsou vedeny touto moudrou radou mého švagra a to byl ředitel školy. Jinak jsou to zpovykovaní hajzlíci, kteří řvou a chovají se na ránu :- A rodiče se ošívají, když jsou napomenuti, aby děti usměrnili, že na jejich projevy neposlušnosti nejsme zvědaví ... A takové dítě sebou určitě nepraští v obchodě na zem a nezačne ječet, stačí zvednout ruku a je po výstupu :-)
leden 11, 2018 11:11
... : Lasička
Jenže většina komentů je o tom, že dítě plácnout někdy opravdu potřebuje, a jinak to nejde. S tím souhlasí i Miluška. Článek je ale o tom, zda je opravdu nutné mít "ujetou ruku" kvůli kravinám typu neuklizeno dost rychle...když je to prostě opravdu zcela a zhola zbytečné dělat vlny, a trestat i nedokonale ukrojený řízek.....no, počkám na další rady. Taky mě zajímá. A otázka vlastně zněla ještě tak, jestli se vměšovat, protože pokud se něco děje objektivně nespravedlivě a jako matka nezasáhne, tak píše, že se necítí jako dobrá matka. No, je to složitější.
leden 11, 2018 11:27
... : doktor
Sidone,to myslíš vážně?Ano?Děláš si z toho všeho prču.Určitě je to problém.Dva rozdílné pohledy na výchovu jsou vždy problém.Trestat ano,ale do hlavy určitě nikoliv.Na zadek ano,ale jen za provinění,které je fakt proviněním.To ale všichni víme.Otázka je,jak přimět taťku k míře rozumné,když rozumný být nechce.Snad zkusit to co radí Sidon,dát manželovi něco na uklidnění.
leden 11, 2018 12:08
... : Milene
Děti ve věku 3 anebo i 5 let si chtějí hrát. Takže uklízet kostky je opravdu nebaví. A trestat je za to, že je nemají včas uklizené je naprosto zbytečné. Snad jen důrazněji nařídit, pokud jsem to už říkala opravdu několikrát. Nebo pomoci s uklízením, to je asi nejlepší varianta.
S pohlavkem za takovou prkotinu pro takové malé děti bych také nesouhlasila. Ale jak na manžela, to nevím. Přesvědčovat a přesvědčovat? Jít příkladem? Nedovedu si představit, že by šel chlap do poradny.
leden 11, 2018 14:27
... : mia I
myslím, že tatínkovy reakce jsou přehnané. Mladší z dětí je ještě dost útlého věku, aby plně chápalo , co se po něm požaduje ve smyslu VČAS uklidit kostky. Jasně, že ano - vést potomky k tomu, aby si děcko po sobě hračky uklízelo,třeba s tím, že než půjde spát , budou hračky sklizené. Napomenout, pokud nesplní, ano, pohlavky ne.

U starších dětí se mi osvědčilo dát určitý termín ve smyslu "je mi jedno jestli to co máš udělat si uděláš hned nebo za hodinu nebo zítra dopoledne, ale chci aby zítra večer jsi měl toto a toto hotové" . A ono to fungovalo, ale opakuji u starších dětí. Stejně tak u mojí generace fungoval prostý příkaz rodičů, pohlavků nebylo třeba. Je to o autoritě rodičů, dnes si mohou kolikrát někteří rodiče ucvakat panty u úst, mluvit horem dolem a na děti to má podobný efekt jako když kolem nich letí komár, vůbec nevnímají , co jim rodiče říkají.

Zrovna tak mi ještě napadá, že když děti něco rozbily, zbytečně jsem nedramatizovala, ani nezlehčovala, že se tolik nestalo. Prostě jsem řekla "příště si dáš větší pozor viď?".

Muži bohužel nebývají zpravidla tak trpěliví při výchově, čest té části mužů, která trpělivá je. Byli jste pět let bezdětní, všechno mělo v bytě nejspíš své místo, svůj řád, dvě děti už prostě s pořádkem v bytě zacvičí a Tvého muže to evidentně rozčiluje. Možná bych se na Tvém místě i s maminkou Tvého muže poradila, tím si myslím nemáš co zkazit. Přeji Ti, abyste našli ve výchově dětí rozumný kompromis a zlatou střední cestu . Zároveň je třeba si uvědomit, že rozdílné názory na výchovu dětí jsou jedním z nejčastějších konfliktů a příčinou třecích ploch mezi manžely. Obrň se tedy trpělivostí.
leden 11, 2018 15:08
... : marty
Děti máte ještě relativně malé, které se vychovávají příkladem, pozitivní motivací a hlavně důsledností. Neuklizené kostky trestat pohlavky je znak neschopnosti rodiče komunikovat s dítětem ve slušném duchu. Mimochodem v mezních situacích beru jako přípustné plácnout přes zadek. Pohlavkování je ponižující pro všechny zúčastněné i v jakémkoliv věku. To bych také po dobrém muži vysvětlila - mezi 4ma očima. A jako nápravu vztahů bych navrhla, že až mu zase prchlivě ujede ruka, tak si s dětmi zahraje třeba Člověče nezlob se.
leden 11, 2018 16:22
... : magdalenka
Miluško, dítě má dva rodiče a dva vzory chování. Nejvíc pociťuje vztahy. Jestli ho má rodič rád a jestli se mají rodiče rádi navzájem. Pokud na obě otázky můžeš bezpečně odpovědět ano, neřeš pohlavky. Manželství neprověřuje svatba, ale výchova dětí. Ty detir potrestáš jinak, otec jinak, ony tomu rozumějí. Pokud neguješ vychovu otce nebo on tvoji, začíná problém.
leden 12, 2018 16:55
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]