O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení






Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DOBRÁ PRÁCE, ALE NICMOC PLAT PDF Tisk E-mail
Úterý, 02 leden 2018
 Dobrý den, chtěla bych se poradit, jak reagovat na mou zvláštní situaci. Už léta pracují jako sekretářka v menší firmě. Firma má dva majitele, ale spíš ji vede jeden z nich, plus můj šéf, který je tu také zaměstnán. Já jsem jeho pravá ruka, fakt je, že na mne v mnohém zcela spoléhá. Problém je, že můj plat je v podstatě směšný, řekla bych, že je tak poloviční, než jinde.

 

 

 

 

 

Jsem tam ale proto tak dlouho, jelikož moje pracovní doba je flexibilní a já, jako svobodná matka, to beru jako opravdu prioritní věc. Jenže jak je postupně všechno dražší a dražší, a můj plat je stále stejný, a děti už taky jsou soběstačnější, rozhodla jsem se, že si musím najít lépe placenou praci.

 

Můj šéf se už několikrát snažil přesvědčit majitele, aby mi přidali, ale bezvýsledně. Tedy, sice mi přidali, ale spíš jen symbolicky. No, a protože šéf ví, jak na tom jsem, tak mi teď nabídl, že když zůstanu, že mi bude měsíčně připlácet ze svého. Není v tom nic skrytého, on je opravdu na mě zvyklý a jsme pracovně sehraní a věřím, že by se beze mne asi těžko obešel.

 

Jenže já teď nevím, co mám dělat. Něco tak zvláštního jsem rozhodně nečekala. Na druhou stranu šéfa chápu, on nesnáší jakoukoli změnu a to by pro něj bylo dost traumatické, kdyby musel zaučovat někoho jiného, a taky jsou věci, které by asi hned tak nemohl říct. Jsme opravdu tým, no..

 

Poradíte mi, jak to mám řešit? Nechci být zas nějak zavázaná jemu, ale „každá koruna dobrá“, zvláště, když mám dvě děti. Jenže - bylo by to jen takové "perhuba", nešlo by mi to na důchod... Nevím.

 

 

STELA

Komentáře (3)add feed
... : Michal
V Americe je přísloví "Sqeaking wheel need regrese" čili vrzající kolo je třeba namazat.
A o to vrzající kolo jde, kdo nevrže je spokojen a netřeba mazat, v tomto případě mluvíme samozřejmě o penězích.
Ovšem je třeba nepřehnat to, vrzání odvažovat ne vážkách lékárnických, aby se nenašel někdo kdo bude za stejnou práci levnější.
leden 02, 2018 12:11
... : Moira
Vubec jsem nepochopila co chtel Michal vyse rici svym prispevkem. V dnesni dobe je prace opravdu hodne a neni duvod setrvavat na malo placenem miste. Majitel firmy primo se Stelou nespolupracuje a tak je mu vicemene jedno, kdo bude sekretarka jeho zamestnance. Odesla bych v kazdem pripade,protoze levneji nebude a deti porostou. Zajimave je, ze hlavne cesti majitele firem jsou tak opatrni na vysi vyplat.
Stelo, rozhodne se podivej kolem sebe. Flexibilni pracovni doba je jiz velmi casta a pracovity clovek ma dnes vsude otevrene.
leden 02, 2018 18:35
... : Michal
Pro nechápavé: stěžovat si a o přidání si říct jinak nebude.
leden 02, 2018 19:50
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]