O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

MĚSÍC JEN PRO KOZOROHY - JACÍ JSOU? PDF Tisk E-mail
Úterý, 26 prosinec 2017
Jako dítě bývá Kozoroh poměrně vážné a předčasně vyspělé, působí tak spíš dojmem malého dospělého. Hravost a veselost se pak u něj postupně objevuje až s jeho přibývajícím věkem. Bývá to pořádné a pečlivé dítě, které se většinou dobře učí, nezlobí a s poslušností a disciplínou nemívá žádný problém. Malý Kozoroh mívá vzhledem ke své dřívější vyspělosti potíže zapadnout mezi ostatní děti a pak se někdy uzavírá do sebe.

 

 

 

 

 

Kozoroh     22. 12. - 20. 1.

 

 

Živel:           Země

Planety:       Saturn

Barva:         šedá, tmavě hnědá, černá

Kameny:     malachit, onyx, zelený turmalín, černé korály, černé perly

 

 

 

 

 

 

Pro Kozorohy je typická ambiciózní a cílevědomá povaha. Toto znamení je pod vládou živlu Země, úspěch je pro jeho zrozence velmi důležitý. Touží po uznání. Myslí dlouhodobě a dokážou se pro své cíle ledasčeho příjemného zříct. Jsou spolehliví a odpovědní. Svou povahou jsou introverti a hloubky jejich duše zná jen pár blízkých přátel, před ostatními skrývají své zranitelné nitro pod pevnou slupkou.

 

Kozoroh bývá ve společnosti trochu plachý a většinou se drží spíš v pozadí, ale na druhou stranu je rád, když může své okolí pobavit. Za svými názory si dokáže stát a nemění je. Je to běžec na dlouhé tratě, který ví, co chce. Vyniká spolehlivostí a záleží mu na tom, aby s ním byli lidé spokojeni.

 

Své skutečné pocity a trápení ukrývá pod tlustou slupkou a málokdo ho doopravdy zná takového, jaký je v hloubce duše. Stabilita je pro něj velmi důležitá a zakládá si na svých zažitých zvycích. Umí ocenit hezké věci, umění a literaturu. Dá se říci, že někdy i je trochu snob…

 

Agresivita a násilí nejsou jeho šálek kávy, ve hrách a sportech se taky příliš nevyžívá. Nerad se zříká své důstojnosti. Je tím pravým mužem pro dlouhodobý láskyplný vztah a jako partner je opravdu spolehlivý.

 

Kozoroh je motivovaný kariérista, u kterého se zdá, že jeho ducha nemůže nic zlomit. Jeho Achillovou patou je závislost na okolnostech nebo lidech. V tomto směru je nejohroženějším znamením zvěrokruhu. Jeho nebezpečný zvyk trpět a záviset na druhých ho ničí.

 

A trošku nepříjemného: - téměř všechny známé osobnosti ve znamení Kozoroha opakovaně prodělaly těžkou depresi. Ty neznámé osobnosti rovněž... jen se to o nich neví.

 


JAK KE SVÉMU JMÉNU KOZOROH PŘIŠEL:

 

     Ve starém Řecku byl bohem lesů, polí, stád a pastýřů Pan (v Římě Faun) a protože svým zjevem naháněl lidem strach, chodil raději sám po horách a údolích a hrál na píšťalu.

Pan byl symbolem pohody a klidu, ale přesto se ho lidé báli a octne-li se někdo sám v lese, podléhá často bezdůvodnému strachu, kterému se dodnes říká podle tohoto boha - strach panický. Je to strach, kterým zaháněl Pan nevítané návštěvníky z lesa. Na starých hvězdných mapách býval Pan znázorněn jako kozoroh s rybím ocasem, kterouž podobu prý na sebe brával, když prchal po souši i po vodě před svým nepřítelem obrem Tyfónem.

 

     Protože kozoroh dobře skáče po skalách, dostal se až na oblohu jako symbol stoupajícího Slunce - návratu delších dnů a předzvěstí jara - Slunce ve znamení Kozoroha.

Zajímavostí tohoto souhvězdí je hvězda α Cap, která je optická dvojhvězda, což znamená, že její složky α1 a α2 vidíme blízko sebe jen náhodně a ve skutečnosti jsou od sebe příliš daleko, než aby mohly vzájemnou gravitací vytvořit skutečnou dvojhvězdu. Pohybují se zcela nezávisle do různých směrů.

 

 


doporučení kozorohům:

 

Ohledně zdraví - jestliže máte nějaké zdravotní problémy nebo pocit, že se vracejí staré bolístky, možná byste měli ve svém životě leccos přehodnotit. Zapomeňte na to, že musíte být vždy perfektní, dokonalí. Udělejte si malou inventuru, zamyslete se nad tím, jak se stravujete, zda si umíte udělat dostatečný čas na odpočinek, co vám v životě vadí, co můžete změnit. Nezapomínejte, že psychika jde ruku v ruce s tělesnou schránkou.

 

 A pokud se jedná o lásku? Někdy se zbytečně držíte při zemi a pečlivě si střežíte jen to, čeho jste dosáhli. Nebojte se pro lásku vyjít z ulity, snažte se porozumět druhým, neodmítejte nové výzvy. Pokud jste utržili nějaké bolestné rány, je nutno se oklepat, vzpamatovat a vykročit za novým cílem. Odvaha, schopnost někdy zariskovat i otevřenost v lásce se vám určitě vyplatí.

 

 

Hodně štěstí do Nového roku, Kozorozi!

d@niela

 

 

 

 


 


 

Komentáře (2)add feed
... : doktor
Hahahaha a co Vodnáři,ty jsou vosk ? papapapapa
prosinec 27, 2017 14:13
... : Sidon
Doktore,

Vodnář - 21. 1. až 20. 2.

Měl bys víc použít svůj ostrovtip! Takže Vodnáři budou až za měsíc! A pravděpodobně i ostatní znamení (každý další měsíc).
prosinec 27, 2017 17:59
Napsat nový komentář

    Upozornění: Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky nevhodné, vulgární a obsahující neplacenou reklamu

quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley


Tyto znaky opište


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]