O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JSEM TĚHOTNÁ, ALE ... PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 07 prosinec 2017
 Milá Danielo a vy všichni ostatní, nevím si rady, tak se obracím na tebe a váš „spolek moudrých“. Našla jsem adresu tvého webu, a rozhodla se napsat. Jde o to, že je mi přes čtyřicet a čekám dítě. Všechno je ale složitější, než jen věk..

 

 

 

 

 

 Jsem rozvedená a mám dvě odrostlejší děti. Před časem jsem si našla nového přítele. Ale už dříve jsem se rozhodla, že mé děti do případných vztahů zaplétat nebudu. Děti ví, že se s někým scházím, znají ho z telefonu nebo z toho, že je doma občas něco opravené.

 

Celkem to bylo fajn, nebyly žádné nepříjemnosti. Ty přišly teď, otěhotněla jsem a to zcela neplánovaně. Pravda je, že před časem jsem strašně moc toužila zase mít dítě. Říkala jsem si, že bych do toho šla hned, jen najít dobrého tatínka. Ani nevím, jak se to stalo, nejsem si vědoma ničeho, co by se nemělo stát. Nebrala jsem, díky nízké frekvenci setkávání, antikoncepci, a taky jsem měla pocit, že už jsem na to asi stará… Partner se vyjádřil, že jakékoli mé řešení této situace je pro něj přijatelné, pro mě ovšem zas je to jeho „jakékoli“ nepřijatelné. Podle mě to vidí dost zjednodušeně, já zas vidím asi dopředu moc komplikací. Spousta důvodů mluví pro interrupci. V našem životě by se nic nemuselo měnit. Jenže paradoxně nejvíc jsem si užívala — tj. cestovala atd. — když byly děti malé, teď jaksi jsem ve vleku a na nic není čas, peníze, síly.

 

     A když si to nechám - co když můj přítel není ten pravý? Neznáme se zas tak dlouho a dobře, je rozdíl chodit na schůzky a trávit víkendy jako milenci, nebo žít v jedné domácnosti. Je hodný, ochotný ustupovat, na můj vkus někdy až moc, umí uvařit, postarat se o děti,  o domácnost, omluvit se, když udělal chybu, ale občas má na to, co je správné, jiný názor než já. Já vím, to je v pořádku... Ale - mám těch "ale" hned několik.

 

     Například otázka zodpovědnosti; v mém vztahu s bývalým mužem byl ten nezodpovědný on a já musela být zodpovědná, s přítelem se naopak občas dohadujeme tak, že mu zas já připadám moc dobrodružná, a on je moc při zemi... Všechno chce mít zajištěné, například bez místenky by v životě nejel. Já se zas nejradši spoléhám jen na sebe, vím, že spousta věcí se  dopředu nedá předvídat, nejdu sice do rizika bezhlavě, ale občas mi jeho přístup připadá strnulý. Zvažovala jsem i svou další kariéru… 


     Milá Danielo, prosím tě, poraď mi, jak si všechno utřídit, jak si udělat jasno,  napiš, jak to vidíš ty. Co bys mi radila udělat? Nemám už moc času na rozhodování, ale ani nevím, kam se obrátit a s kým to probrat. Moc děkuju za odpověď,

 

MONIKA

 

Komentáře (4)add feed
... : *deeres*
Nikdy bych nebyla pro zákaz interrupce. Ale na tvém místě bych měla jasno, přednost má ten nový život. Je ti přes čtyřicet, dneska ve čtyřicítce jsou i prvorodičky.

Je hodný, ochotný ustupovat, na můj vkus někdy až moc, umí uvařit, postarat se o děti, o domácnost, omluvit se, když udělal chybu


To je přesně to, co tady ve článku psala Daniela, jedeme po nebezpečných typech, protože to je tak vzrušující a když narazíme na partnera, který je hodný a zodpovědný, tak ho vidíme jako nudného bačkoru. Možná si zvyklá žít sama. jenom s dětmi, ale snad se nemusíte hned sestěhovat.

Hoď si do vyhledávače "matkou ve čtyřicítce", najdeš tam hodně reakcí.Tohle asi situaci nejlíp vystihuje:
Nejdřív ze všeho - neměnila bych jediný okamžik se svým dítětem za nic na světě. Ale upřímně, být matkou po čtyřicítce není žádná sranda.
prosinec 08, 2017 08:59
... : Myška
Nejpve by sis měla ujasnit otázku, zda dítě chceš. Nejde o to ho donosit a porodit, ale dovést k samostatnosti, tedy dalších dvacet let tvého života na tobě bude závislé, a tak máš program až do důchodu. Pokud si odpovíš kladně, že to tak chceš a jsi připravena zvládnout, tak do toho jdi. Otec dítěte ti řekl, že bere jakékoliv tvé rozhodnutí, takže i s tím, že si dítě necháte, počítá. Nikdy u nikoho nemáš jistotu, že se něco v budoucnu nepokazí, a může to být láska jak hrom.
Lehké to nebude...
prosinec 08, 2017 09:13
... : Zdena
No to bych si fakt moc rozmyslela. Já znám dámu, která to udělala a dneska si rve vlasy, že byla takhle hloupá (navíc se po mateřský nemohla na své místo vrátit i když na to měla nárok). Nakonec její přítel zjistil, že bude lepší se jen občas scházet a platit výživné, protože to dítě poněkud překáží v dosavadním životě a teď je na to sama. Ještě štěstí, že se ten pacholek nechtěl taky starat a nechtěl střídavou péči. Ale třeba to tobě vyjde.
prosinec 09, 2017 16:09
... : magdalenka
Řekla bych to detem a matce. Koneckonců tě znají déle, dotýká se to jejich životů a mají věk na to situaci posoudit. Budeš potřebovat jejich podporu i nadále. Ale rozhodnutí leží jen na tobě. Já bych do toho šla hned, o tom je přece život.
prosinec 10, 2017 19:32
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]