O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JAK SE TAKY VYDĚLÁVAJÍ PENÍZKY ... PDF Tisk E-mail
Úterý, 07 listopad 2017
O čem kauza, kterou vám nyní blíže popíšeme, je? Nadační fond proti korupci upozornil počátkem prosince 2011 na kauzu předražených jízdenek pro DPP, tedy na skutečnost, že lobbista Ivo Rittig je pravděpodobně konečným příjemcem částky sedmnáct haléřů za jízdenku, což činilo cca sedm miliónů korun ročně. Podle obžaloby je škoda nejméně 457 milionů korun, z vyvedených peněz bylo zlegalizováno téměř 150 milionů.

 

 

 

KAUZA:  Tisk jízdních dokladů

Před soudem stane 18 obviněných, mezi nimi je i podnikatel Ivo Rittig. Společnost NEOGRAPH, a.s. v roce 2008 uzavřela s Dopravním podnikem hl. města Prahy (dále jen „DPP“) smlouvu na dodávku jízdních dokladů. Ovšem nejdříve musela již v roce 2007 uzavřít Smlouvu o poskytování poradenských a zprostředkovatelských služeb se společností COKEVILLE ASSETS Inc., organizační složka. Té se společnost NEOGRAPH zavázala platit 17 haléřů za jeden lístek. V praxi to probíhalo tak, že DPP zaplatil 34 haléřů za jeden lístek společnosti NEOGRAPH, a ta z této částky předala 17 haléřů firmě COKEVILLE ASSETS Inc., organizační složka. Celkem takto společnosti COKEVILLE ASSETS Inc., organizační složka, byla v letech 2008-2011 vyplacena částka cca 40 mil. Kč.

V roce 2006 uzavřel Ivo Rittig se společností COKEVILLE ASSETS Inc. (sídlo: Britské panenské ostrovy) poradenskou smlouvu, v níž byl poradcem a náležela mu měsíční paušální odměna za poskytované služby 160 tis. EUR + 40% provize z příjmu, který získá společnost COKEVILLE ASSETS Inc. z obchodních transakcí, uskutečněných díky radám Ivo Rittiga.

 

 


 

 

NFPK získal dokumenty, které dokládají finanční transakce mezi osobou Ivo Rittig a společností COKEVILLE ASSETS Inc. a tudíž lze vyslovit domněnku, že Ivo Rittig mohl být faktickým příjemcem výše uvedené částky cca 40 mil. Kč od DPP.

Všechny obchodní vztahy, jakož i komunikaci s DPP zajišťovala skupina osob z prostředí advokátní kanceláře Šachta & Partners, v.o.s. (nyní MSB Legal, v.o.s.)

 


 


 

       Jaké dokumenty si můžete ke kauze stáhnout?


 

        Další kauzou, která byla prezentována NFPK, byla zakázka na bezpečnostní systém pro Dopravní podnik hl. m. Prahy, která byla zkonstruována tak, aby skrze ni mohlo odtéct z DPP kolem 100 miliónů korun.

          Relevantní informace byly předány orgánům činným v trestním řízení.

 

Komentáře (4)add feed
... : *deeres*
Možná jste ten článek četli, já na něj narazila náhodou a protože to je věc, které nerozumím, tak si na ní nemohu udělat jednoznačný názor. Ale je to zajímavé, jestli to je fakt, tak jsme zřejmě na kraji dalšího pořádného tunelu. Zůstanou nám jenom oči pro pláč a zdevastovaná krajina.Sami si přečtěte:
[urlhttp://ac24.cz/zpravy-z-domova/11222-madera-akce-rubidium-kryci-nazev-lithium]
Bohužel, někteří jedinci mají hodně dlouhé prsty, hodně peněz, ničeho se neštítí a jsou nedotknutelní.

listopad 08, 2017 08:10
... : d@niela
no, díky... :-) - měla jsem tohle zpracované na zítřejší článek, tak si to tedy přečtěte v odkaze :-)))
listopad 08, 2017 09:37
... : *deeres*
Jo,jo, Dani, není zač! A stejně to napsal komunista, tak to pravda nebude, pouze poplašná zpráva.smilies/wink.gif
Ne, omlouvám se, nenapadlo mne to.
A o másle nechceš psát? Teď jsem četla nový Dtest a překvápko. To, co jsem považovala za nejlepší z českých, tak překvapivě první nebylo.
listopad 08, 2017 09:54
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]