O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

POLITIKA VĚDA JE? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 06 listopad 2017
Politika je umění možného i nemožného. Nebo snad znáte někoho, kdo byl v roce 1987 přesvědčen o tom, že vláda jedné strany brzo ukončí své panování a prezidentem bude zvolen tehdy zakázaný a opakovaně vězněný disident Václav Havel?
 

 

 

 

 

 

Výsledek obrázku pro vtipy o politice

 Stejně absurdně zněly hlasy některých slovenských spoluobčanů krátce po roce 1989 o budoucnosti na sobě nezávislých dvou států, slovenského a českého. A bum, stačilo pár tahanic o pomlčku a následných setkání Klause s Mečiarem, a bylo hotovo. Jen si vzpomeňte, jak jsme se vzpamatovávali z rozčarování, když jsme se probudili v novém státě.

Zdá se, že hned zítra si do svého seznamu politických absurdit budu moci zapsat další. A to kandidaturu bývalého premiéra Mirka Topolánka na volbu příštího preziden-ta.

Pozorovatele politické scény nepřekvapí výčet kandidátů na hrad, o kterých dosud buď vůbec neslyšel, anebo pokud, tak jen ve spojení s nějakým průšvihem.

 

Překvapí ho, respektive překvapil mne, návrat politické vykopávky v podobě osoby, která si jako první v historii ČR vysloužila politickou ostudu při pádu vlády, v té době předsedající Evropské unii.

Mirek Topolánek by se na hradě vyjímal obzvláště „krásně“, jeho styl jakoby přirozeně navazoval na ten současný prezidentský kolorit. Slovní narážky na úroveň novinářů by nahradil příval vybraných slůvek na adresu Židů, homosexuálů a prav-doláskařů.

Nový prezident by mohl ze své funkce hlavy státu zrušit trest odnětí svobody za podvod pro svého odvěkého pobočníka Marka Dalíka. V řadách hradních poradců by mohl zaparkovat i nejznámější symbol klientelismu, bývalý ministr dopravy v Topolánkově vládě Aleš Řebíček, jenž využil svého teh-dejšího vlivu do poslední koruny.

Politika je umění možného a tak vůbec není jisté, že právě tento kandidát ve volbě prezidenta propadne. Zima se blíží, v lednu budeme moudřejší. Moudřejší snad, ale jistě ne šťastnější.

                              MARTIN ŠORM

 

 

 

Komentáře (4)add feed
... : NČ

ABSOLUTNÍ NÁÁÁDHERA  

Dík. Už dlouho jsem se tak od srdéčka nezachechtal.
listopad 07, 2017 08:26
... : *deeres*
Při komentářích pod články o kandidatuře Topolánka jsem se nestačila divit, kladným ohlasům rodných Valachů.
Tak teď se těším, že nakonec Topolánek, jako nový prezident nám všem bude ukazovat, že jsme jedničky.
Nakonec s tím začal už v roce 2007.
http://deeres.rajce.idnes.cz/nastenka/#vlada_jednicek_IN.jpg
listopad 07, 2017 10:12
... : Bara
Me udivuje, ze ho vubec neco takoveho napadlo???
listopad 07, 2017 10:48
... : doktor
Martine jdi s politikou do hajan.Raději příběh pro zasmání či pobavení.
listopad 07, 2017 13:27
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]