O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


POVOLEBNÍ ÚVAHA PDF Tisk E-mail
Pondělí, 23 říjen 2017
Výsledek obrázku pro LENKA DEVEROVÁVolby skončily, je dobojováno. Voliči splnili svou roli a další 4 roky nebudou politiky příliš zajímat. Voliči rozhodli o drtivé výhře ANO i o tom, že 22 poslanců bude mít jako čtvrtá nejsilnější strana SPD Tomia Okamury. ANO s SPD získaly více než 2.000.000 hlasů. Ještě nikdy nevyhrála jedna strana s takovou převahou.

 

 

 

 

 

A ještě nikdy nebyla Poslanecká sněmovna tak roztříštěná, nikdy v ní nesedělo devět politických stran.

 

Do hlavy se vtírá otázka, co se to stalo. Dlouho se mluví o tom, že česká politika trpí nedostatkem výrazných osobností, že chybí vůdce. Nejsou tak důležité volební programy jednotlivých stran, málokdo je čte – a stejně je nakonec strany neplní, ani neskládají účty z toho, co ze svého volebního programu, na který před čtyřmi lety lákaly voliče, splnily. S charismatickým vůdcem, který dá lidem jednoduchá, srozumitelná a líbivá hesla, ukazuje se ve společnosti „obyčejných“ lidí, prezentuje se jako tvrdě makající, je to jednodušší – toho lze adorovat, lze mu i leccos odpustit – vždyť každý děláme chyby. A takto okouzlený volič si vlastně ani neuvědomí, že byl zneužit pro osobní ambice „vůdce“.

 

Podle některých průzkumů je s výsledkem voleb nespokojeno 55 % lidí. Je otázkou čím, to je. Že by si dodatečně uvědomili, co se stalo. Nebo jsou nespokojeni ti, kteří k volbám vůbec nešli – a mají „zásluhu“ na jejich neveselém výsledku. Je to však pozdní lítost, kdy náprava bude možná až za čtyři roky. Tedy s výjimkou předčasných voleb.

 

Zůstává však otázka jako cenu za výsledek voleb 2017 zaplatíme.

 

 

LENKA DEVEROVÁ

 


 

Komentáře (1)add feed
... : Moira
Ahoj. Osobne me volebni uspech ANO neprekvapil. Jen jsem se bala, aby nahodou neprekrocili 50%. To by jiste bylo velmi spatne. Takhle je ve snemovne hodne ruznych nazorovych skupin, ktere se budou muset domluvit. Cetla jsem take jiz nazor, ze nas cekaji predcasne volby, protoze snemovna se proste na nicem nedomluvi. No uvidime. Prala bych nam vsem konecne politiky, kteri chteji neco udelat pro lidi a ne jen sami pro sebe.....
říjen 23, 2017 15:31
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]