O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


PRŮŠVIH S PŮJČENÝM AUTEM PDF Tisk E-mail
Neděle, 15 říjen 2017

Nalezený obrázek pro AUTÍČKO PNGAhoj Dani, vlastně bych měl napsat Kudlí právní poradno, případně drazí a milení spolunávštěvníci kudlankoví: Přihodilo se mi, že mně trochu „ponatrafil“ někdo na parkovišti a já sice policajty hned zavolal, ale on mezitím ujel. Bylo to s půjčeným autem, když naše bylo v servisu. Teď se písemná konverzace začala odvíjet. Pojištění mají, ale spoluúčast je 10 000 Kč. I napsali mi toto:


 

 

 

 

Dobrý den pane Málku,


zasílám Vám podklady k doplacení spoluúčasti k pojistné události č.3452967817/001. Částku 10.000,- Kč, prosím, zašlete na účet č. 4588253399/0800, VS: 289.  Přikládám fakturu za opravu vozidla a krycí dopis z pojišťovny.

Děkuji Vám a jsem s pozdravem,
--
Blanka Vrátná - asistentka
Auto Janák s.r.o. Královéhradecká 1545,
562 01 Ústí nad Orlicí

 

 

Já jim:

Dne 13.10.2017 v 9:54 Michal Málek napsal(a):

 

Dobrý den paní Vrátná,
potvrzuji převzetí zmíněných dokumentů. Protože sice nejsem držitel vozidla, ale jsem platící, chci zpět poškozený a vyměněný díl, 1 ks halogenový světlomet za 4502,30 Kč.  Sice je někde odřený a nelze vyleštit, ale pro mne má stále cenu náhradního dílu.
Děkuji, s pozdravem
 

Oni:
Dobrý den pane Málku,
pojišťovnou bylo světlo uznáno a tím i tedy zlikvydováno. Požadujeme k úhradě spoluúčast 10.000,- Kč, viz. již odeslané podklady k úhradě.

S pozdravem  Blanka Vrátná - asistentkaJá jim:
Dobrý den paní Vránová,
věc je trochu složitější. Nový reflektor jsem koupil, respektive mám koupit, tedy zaplatit a když něco kupuji očekávám, že za mé peníze něco dostanu. V každé opravně mi vyměněné díly nabídnou a je na mně zda to odmítnu nebo ne. Že jste staré světlo zlikvidovali protože to zaplatila pojišťovna je omyl, nezaplatila a chcete ho zaplatit ode mne.
Vy jste mi nic nenabídli, nedali a já odmítám platit za nic.
S úctou

 Nalezený obrázek pro AUTÍČKO PNG


Tak, milí přátele, poraďte - Co teď?

Můžu jim těch 4500 prostě nezaplatit, nebo si se mnou opravdu můžou dělat, co se jim zamane? A ještě přikládám fakturu, vlastně dílenský list. A samozřejmě: Jak já vím zda to vůbec měnili? Mám už zkušenost, že jsou to podvodníci a lžou. Na blatníku, ze strany, bylo sedřených asi 10x15 cm. Nic víc. Jak se mohl rozbít světlomet?

DĚKUJU MOC, MICHAL

 

 

 

Komentáře (9)add feed
... : *deeres*
Hodně záleží na tom, za jakých podmínek bylo auto zapůjčeno. Pojištěná je autopůjčovna, nikoliv ty a spoluúčast podepsala pojišťovně ona.
Podívej se do svých papírů, co si ty podepsal v půjčovně, je klidně možné, že to na tebe pouze zkouší.
Podívej se na tuhle adresu:
https://www.otazkanapravnika.eu/pravni-poradna-zdarma/dopravni-nehoda
říjen 15, 2017 15:43
... : Michal
Děkuju, já ten papír půjčovny nemám, ale v rámci "dobré vůle" si o něj řeknu. To půjčení, máme v naší pojistce náhradní vozidlo po dobu oprav. Takže za půjčení jsem neplatil.
Ten odkaz jsem četl,to je ono
říjen 15, 2017 20:44
... : Míša šíša
Michale, podstatné je, co je uvedeno v pojistné smlouvě.
Většinou to bývá tak, že pokud pojišťovna škodu uzná a proplácí, tak se poškozená věc stává jejím majetkem a může ji tedy klidně i zlikvidovat. Pokud je ale poškozená věc použitelná (nejedná se o totálku), tak obvykle tyto věci pojišťovna draží ve svých vlastních aukcích. Tudíž bych v tomto případě té likvidaci až tak moc něvěřila. Ale to je vlastně jedno, podle mě bude pojišťovna oprávněna si světlo ponechat, i když chce po tobě spoluúčast za celkovou opravu.

Ale jinak klidně můžeš paní asistence doporučit, aby se doučila českou gramatiku. "zlikvydováno" smilies/grin.gif smilies/grin.gif
říjen 16, 2017 08:30
... : Míša šíša
Jo, pokud nevěříš, že vše uvedené bylo skutečně poškozeno, nech si doložit fodokumentaci pořízenou v servisu. Pro pojišťovnu to musí povinně zfotodokumentovat.
říjen 16, 2017 08:46
... : *deeres*
Michale, také se mně nezdá částka za spoluúčast při havarijním pojištění. Parametry podle kterých se to počítá neznám, hraje v tom roli co je to za auto, která pojišťovnu a výše placené havarijní pojistky. Spoluúčast se pohybuje mezi 5-20% ze škody. I kdyby to bylo těch 20%, tak škoda, kterou popisuješ by musela být za 50.000-Kč. Jak píše Míša, zažádej si o fotodokumentaci.
říjen 16, 2017 09:27
... : Myška
No jo, to je ta minimální spoluúčast. Celkem nezáleží na tom, že oprava nebyla třeba příliš drahá, nevíme, kolik oprava doopravdy stála, ale pokud je v pojistné smlouvě minimální spoluúčast 10.000,--, tak nic nenaděláš. A prostě platíš.
říjen 16, 2017 12:36
... : opas
Je to tak, že celková škoda je třeba 25 tisíc (rozebrání, lakování, výměna světlometu) Z toho 10 tisíc je spoluúčast půjčovny a oni je teď chtějí po vás jako náhradu škody.
K tomu mohou chtít náhradu ušlého zisku půjčovny protože auto stálo, atd.
Záleží na tom, jak je postavená smlouva.
říjen 16, 2017 14:13
... : Michal
Ono je to takhle. Škoda je podle faktury 12000, pojišťovna zaplatila 2000 a zbytek mám platit já a to se mi dvakrát nechce. Takže hledám, jak si to aspoň zlevnit. Tohle je jeden nápad.
Ještě chci zjistit jaký je termín do kdy to musí uzavřít. Stalo se to 3.6., o peníze si řekli minulý týden a doklady jsem tak dlouho nedržel.
Viděl jsem fotky policie a poškozený světlomet tam není. Oni jsou známí tím, že tohle dělají (osobní zkušenost, tenkrát jsem je nachytal). Proto hledám to světlo a to, že zlikvydovali smilies/wink.gif můj majetek se mii jeví jako možnost.
říjen 16, 2017 17:39
... : Myška
Michale, když sis auto půjčoval, měl jsi se seznámit s podmínkami i s tím, jak se bude řešit případná škoda na zapůjčeném autě. To k těm deseti tisícům.
A jestliže jsi přesvědčen a máš důkazy, že světlomet nebyl poškozen a opravna ho přesto vyměnila a naúčtovala, tak se braň. Možná budeš muset soudně, možná bude stačit jen zapojení právníka...
říjen 16, 2017 17:46
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]