O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JSME CHUDÍ PŘÍBUZNÍ? PDF Tisk E-mail
Středa, 11 říjen 2017
Přejít na obsah
JSME CHUDÍ PŘÍBUZNÍ?
Strana 2
Strana 3

 

 

Potom přišly banky a obchodní řetězce. Naše firmy byly podfinancované, privatizace byla mnohdy spojena se zmatky, propouštěním lidí apod. Naši lidé se zařadili do prodeje zahraničního zboží, protože tam nejvíce vydělávali. Za takových okolností se samozřejmě cizí kapitál „zmocnil trhu“ a některých našich podniků.

Cizí kapitál dobře ví, že nemůže jenom prodávat zahraniční výrobky, brzy by totiž lidé v takové zemi neměli za co kupovat. Musí je i zaměstnávat a tak se pomalu vytváří situace, která je dnes. Občané české republiky, pokud nepracují ve službách a drobné místní výrobě, jsou převážně jen zaměstnanci velkoprůmyslu a dodavateli levných komponent. Zemědělství je odrazem celkové situace. Od nás se vyváží kukuřice, pšenice a řepka (podporováno dotacemi EU). Avšak zpracování probíhá převážně zahraničními firmami (Agrofert je výjimkou) mnohdy v zahraničí.

 

Závěr: metropole bohatnou a periferie chudnou, nestaňme se periferií velkého celku!

Nemyslím si, že vznik dnešního paradigmatu byl nějaký cílený záměr, vyvinul se z celé situace postkomunistické doby a zakonzervoval se, protože vyhovuje těm, kdo z toho těží.

Východním národům nebylo dopřáno ono blahodárné paradigma poválečné západní Evropy samostatných států, které si měly příležitost nastavit cla a vést vlastní fiskální politiku tak dlouho, až vyspěly a mohly se začít svobodně sdružovat, a to pod americkou bezpečnostní supervizí, nikoliv nadvládou.

Východní státy se naproti tomu po pádu komunismu staly vazaly a doprošovači dotací, ztratily svoje místní trhy a vlastnictví investic. Blahobytné západní Německo už nacpalo mnoho prostředků do východního, ale lidé z východu stále odchází pracovat na západ a jsou městečka, která už mají jen polovinu obyvatel, převážně důchodců. Tak dopadá vazalská země jsoucí v jednom politickém bloku s „blahobytnou“. Tak můžeme dopadnout i my při další integraci v „tvrdém jádru“.

 

Do jednoho politického celku nemohou jít „blahobytné země“ a jejich vazalové zároveň.

Protože žijeme v době, kdy metropole bohatnou a periferie chudnou, v takovém celku se staneme periferií. Politické struktury budou sloužit ekonomickým zájmům hegemonů, kteří budou chtít stav zakonzervovat a bránit jej politickými metodami. Vidíme Francii, jak se snaží politickými metodami zamezit konkurenci našich dopravců. Jakmile bude jen náznak nějakého našeho pronikání, hned si najdou nějaký politický důvod, buď v oblasti ekologie, daní, mezd a všeho možného. Budou nás jen „přikrmovat“, abychom nebyli extrémně nespokojení, zisky půjdou opět na západ a k nám půjdou dotace, za které budeme „líbat ruce“ a pokorně poslouchat, pokud ne, podniky ukončí u nás výrobu a zavedou ji jinde. Třeba odstěhují i Škodovku.

Robotizace výroby je jen pokračováním automatizace, nic nezmění, jen pokud by přišla příliš náhle, zvýší nezaměstnanost opět jen v těch vazalských zemích, v montovnách apod., naopak zaměstná vzdělané lidi v blahobytných (projekty a stavba robotů). Investice na robotizaci jsou příliš vysoké a musí se splácet půjčky, než aby se nějak výrazně mohly snižovat ceny.

Mimo „blahobytné země“ Západu máme daleko větší možnosti, neboť snadněji vynikneme kvalitou a cenou, mnohde jsou naše značky známé a nejsou ony záporné předsudky proti nám.

To neznamená se s Evropou rozcházet, ale nenechat si vzít politickou suverenitu. Podle toho by měli i občané se rozhodovat v politické oblasti, při volbách, při vytváření politických stran atd.

 

 

 

 

VLASTIMIL PODRACKÝ


 

Komentáře (50)add feed
... : Mikin3
No to je zase poklad.
Podracky zahajuje vykop starou komunistickou lzi o povalecne podpore Nemecka (zapadniho) a Japonska. coby vykladnich skrini kapitalismu.
Skoda, ze Vlastik zasadne neodpovida na dotazy.
Protoze to bych se ho hned zeptal, jakto ze se tak zmohli i sousede obou zminenych zemi, (Rakousko, Francie, Holandsko, Jiizni Korea atd.), zatimco na vychod od hranic byl jen komunisticky svrab a vsi. (V pripade Severni Koreje i hladomory.....)
Pokud se Vlastik citi "vazalem", tak to mu uz asi nikdo nevezme. Vybral si to sam a jak si ustlal, tak si i lehne.
V Cesku i dalsich postkomunistickych zemich znam spoustu lidi, kteri neco dokazali a kteri zenou vsechno dopredu. A plati na slusnej duchod i Podrazkymu......
Takze pokud nekdo znate misto kde bych Vlastikovi mohl polozit par otazek, sem s tim.
Jako prvni vec bych se ho rad zeptal: coze jsou to za strany, ktere ma cesky obcan volit?
A jako druhou vec: na jake jine trhy by se mela ČR proboha orientovat? 80% jde bez cel a zbytecne byrokracie k nejblizsim sousedum. K sousedum kteri maji penize. Opravdu by zaplatili nejaci nuzaci daleko na vychode vic?!
Vzpomenme si na "uzasne iniciativy" Milose Zemana. Spousta smluv predbezne podepsana, ale nerealizuje se skoro nic. Pokud se smlouva nezamlouva majitelum prislusnych podniku, nema ani cenu papiru, na kterem byla napsana.....
A kdyz uz jsem se zminil o Zemanovi - vsimli jste si, co ten clovek rekl o okupaci Krymu? Muze vubec demokraticky zvoleny prezident zeme ktera je v E.U. a NATO a ktera byla sama obeti ruske agrese
klesnout jeste hloubeji do vlastnich vykalu?
:-
říjen 12, 2017 04:23
... : d@niela

Mikine, tohle už je vrchol.

uvědomuješ si vůbec, jak jsi vulgární (i když slušnými slovy)? Mimo jiné - pod každým jeho článkem je "prolinkovaný podpis", takže máš možnost mu napsat přímo... Pokud bys si ovšem troufnul. Jinak - nezlob se - na ing. Podrackého fakt nemáš.
Jen pro zajímavost:

Vlastimil Podracký je synem československého legionáře, který byl komunistickým režimem odsouzen v roce 1949 na 23 let vězení a v roce 1960 omilostněn. V šedesátých letech vystudoval Vlastimil Podracký dálkově obor měřicí technika na VUT v Brně. V roce 1968 a od roku 1990 byl členem Klubu angažovaných nestraníků, v roce 2005 se stal členem Konzervativní strany a později i členem jejího předsednictva.

On neutekl, on nenadává ze svého dalekého doupěte, on tu prožil celý život. A něco v něm dokázal!

Abych pravdu řekla, stydím se za tebe.

říjen 12, 2017 08:12
... : *deeres*
Danielo, tleskám! Kdysi NČ napsal, že tu Mikina máš nechat, že alespoň bude sranda. NČ raději odešel a sranda tu díky Mikinovi není, leda tak nasranost z jeho hnusných a jízlivých komentářů, kde za všechno viní komunisty, Putina, Zemana a teď i Trumpa a zaprďěné Čecháčky.
Tak nějak si neuvědomuje, že ta charakteristika ubožáka, kterou hází na náš národ, přesně sedí na něj.
Že díky EU jsme se znovu ocitli v područí větších států, konkrétně Německa a Francie je fakt, stejně tak, jako že EU rychlým krokem míří do totality.
Většina nynějších vládnoucích stran má v programu, že bude EU reformovat. Dost by mne zajímalo, jak to chtějí udělat. Díky Lisabonské smlouvě, k tomu nemají žádné oprávnění a jsou bez šance.
V.Klaus dobře věděl, že když podepíšeme jsme totálně v háji. Ale nakonec nic jiného ani nezbývalo. Vzpomeňte si na IrsKo. To podepsat nechtělo, tak se první referendum zrušilo, udělalo se nové a tam už ratifikace prošla. Věřím tomu, že kdyby Irsko opět nesouhlasilo, bylo by referendum zase zrušeno a hlasovala by se znovu, až do nekonečna. Tolik k demokracii v EU.
Pro ty, co nevědí, do čeho jsme vlezli, tak tady máte malý manuál k Lisabonské smlouvě:
https://www.klaus.cz/clanky/583
říjen 12, 2017 09:42
... : doktor
Je mnoho věcí které můžeme hodnotit kladně ,ale i záporně.Je mnoho důvodů pro i proti.Co převažuje?Ať chceme či nechceme v EU zůstat je pro nás nutnost,ať sebe bolestnější.Čtu-li články pana Podrackého a komentáře Mikina i deeres,všechny tři obsahují ty klady i zápory.Volby budu ignorovat,nemám výběr vhodných představitelů ke kterým bych pojal důvěru.Co se týče slov a jednání p.Zemana snad není třeba komentáře.Ač jsem byl též v KAN,situaci růžově nevidí a budoucnost?....nemám odvahu komentovat.
říjen 12, 2017 12:36
... : NČ
Pro Kikina, na jeho "otázky". Nejsem sice p. Podracký, ale přesto mi to nedá, abych mu neodpověděl:


KIKIN:
"Jako prvni vec bych se ho rad zeptal: Jako prvni vec bych se ho rad zeptal: coze jsou to za strany, ktere ma cesky obcan volit?"

Moje odpověď:
Určitě by to neměly bejt strany, který za uplynulých 25 let přímo vytvářely tunely do st. kasy, anebo darovaly nebo za babku prodávaly st. vlastnictví s poukazem, že nejdřív je potřeba v Česku "vyro-bit" milionáře a teprve pak se může rozvinout kapitalistický hospodářství (ODS, ODS, KDU). Zvo-lání "Více Kožených" si pamatuju na vlastní uši. Taky prodej OKD Bakalovi, záměrně podceněnej, bez smluvní povinnosti likvidace následků těžby, a s tim, že z ocenění, zřejmě omylem, úplně vy-padlo 50.000 bytů, se jeví tak trochu podivnej. Jestli to ve vládě podepsali totální blbci nebo pod-vodníci, to si netroufnu říct, ale jedno z toho zcela zákonitě platit musí! Takže: Letos by to měly bejt strany, blbcema a podvodníkama nezatížený. Po eliminaci teda připadají jen tři: ANO, SPD, KSČM. (O ostatních asi 30ti stranách, s předpokládanym ziskem každá tak do 1,5%, nemá smysl uvažovat).KIKIN: A jako druhou vec: "na jake jine trhy by se mela ČR proboha orientovat? 80% jde bez cel a zbytecne byrokracie k nejblizsim sousedum. K sousedum kteri maji penize. Opravdu by zaplatili nejaci nuzaci daleko na vychode vic?!"

Moje odpověď:
Na všechny trhy, kde je o výrobky zájem! Orientace na záp. Evropu je nesmyslnej kec. Ani Východ, ani Západ nebude kupovat nekvalitu. Nebo snad si pan Kikin myslí, že Západ je ochotnej brát z Česka šunty jen proto, že je s Českem ve společný Unii? To si fakt může nějakej trouba myslet?
KIKIN: Vzpomenme si na "uzasne iniciativy" Milose Zemana. Spousta smluv predbezne podepsana, ale nerealizuje se skoro nic. Pokud se smlouva nezamlouva majitelum prislusnych podniku, nema ani cenu papiru, na kterem byla napsana.....

Moje odpověď:
Iniciativy nemusej bejt úžasný. Ale musej bejt! Výsledky se nedostavěj okamžitě, všechno má svuj průběh. Když dneska začnu cvičit, tak večer v zrcadle neshlídnu vysportovanou figuru s pekáčem buchet na břiše. Snad teprve časem. Třeba taky ne. Ale když cvičit nezačnu, tak buchty nebudou stoprocentně nikdy!
KIKIN:
A kdyz uz jsem se zminil o Zemanovi - vsimli jste si, co ten clovek rekl o okupaci Krymu? Muze vubec demokraticky zvoleny prezident zeme ktera je v E.U. a NATO a ktera byla sama obeti ruske agrese klesnout jeste hloubeji do vlastnich vykalu?

Moje odpověď:
Ano, všimli jsme si zcela racionálního vyhodnocení situace panem prezidentem, kdy silou nelze docílit NIČEHO, zatímco jednáním a vzájemnými kompromisy lze docílit mnohého. Zcela podle starý moudrosti "lepší brabec v hrsti, nežli holub na střeše" (ono by vůbec bylo třeba víc využívat selskýho rozumu a starejch moudrostí, namísto vzletnejch, nicneřešících keců).

Nebo snad chce nějakej trouba tvrdit, že silou, nátlakem lze něčeho dosáhnout proti jaderný velmoci s balistickejma nosičema, schopnejma kdykoliv rozmetat kontinenty? Vždyť ani v roce 1968 si tzv."velmoci" ne-troufly proti invazi do Československa zasáhnout a mlčky ji akceptovaly. Natož teď, s o 50 let vy-spělejšíma technologiema.

Jen totální imbecil (a hlavně bezdětnej!!!) by hnal Svět do další války, která by byla taky poslední.

Krym už přes 100 let patřil k Rusku a na tom se de facto nic nezměnilo. Že byl v rámci SSSR v r. 54 převedenej pod Ukrajinu, to bylo spíš bezvýznamý gesto, formalita uvnitř jednolitýho Svazu. Že pak vožralej Jelcin odsouhlasil neměnnou příslušnost Krymu k Ukrajině, to byl jeden z mnoha jeho opileckejch ústupků Západu. Vrácením Krymu Rusku, na základě referenda (byť ne zcela ústavního) došlo jen k navrácení nenormálního stavu k normálu.
Jistě, že to "Západ" nesl těžce, ale Putin se rozhodně nechtěl koukat na budování válečných základen přímo pod svejma oknama. Celkem to je pochopitelný.

Co se týče vlastní Ukrajiny, ta není schopná si udělat pořádek ani doma na pevnině, Krym jí byl akorát další přítěží. Je to moc smutnej příběh, k jakýmu žebráctví to "dotáhla" ohromná země a ohromnym nerostnym bohatstvím a ohromnejma lánama nejúrodnější půdy, kdy práceschopní chlapi, namísto zvelebování svejch domovů a svý vlasti, jezděj do Česka dělat otroky za 8 tis. čistýho měsíčně, bydlet tady téměř ve chlívech a denně mít k žrádlu čtvrtku chleba s Májkou. A jestli chce někdo namítnout, že za to můžou komunisti, tak je, slušně řečeno, hlupák. (neslušně to umim říct daleko výstižnějc, ale to se tady nesmí).


říjen 12, 2017 12:37
... : Mikin3
No, stydet se Danielo muzes. Podle me by ses mela stydet spis za sproste nadavky a urazky ktere zde v posledni dobe zase normalne padaji, ale kazdej jsme jinej.....
Ja se zase stydim za nektere sve maloverne krajany, kteri namisto aby se konecne citili Evropany, citi se "vazaly" a zoufale hledaji cesticku zpet, do nejake vychodni pr*ele. Protoze tam byl smrad a teplicko.....
Podracky je bohuzel jednim z nich. Nebylo tomu tak vzdycky, kdysi se v jeho komentarich dal najit i material k premysleni. Ale jak vidime treba na prikladu Vaclava Klause, stari neprinasi vzdy moudrost.... Jestli byl Podrackeho tatinek legionarem, milionarem, nebo milicionarem me vubec nezajima. Nezajima me prilis ani jeho minulost. Hodnotim jeho soucasne nazory.
Mimochodem - ja jsem mu kdysi jeden svuj komentar poslal, doplnil otazkou, ale odpovedi se nedockal.
Tvoje poznamka o me emigraci a doupeti byla pekne uboha. K tomu se zde zatim snizovali jen komunisti....
Nicmene - mam hrosi kuzi a budu rad pokracovat v diskusi. Odpovim i panu NČ (to je ten co uz sem udajne nepise). Ovsem az prestane chudinka komolit me jmeno.

říjen 12, 2017 16:36
... : Mikin3
Co se tyce posledni Zemanovy ostudy, zaujal me nejvic tenhle komentar na iDnes:

Prezident defakto řekl, že když nejde vzkřísit oběť vraha, tak nemá smysl vraha zavírat do vězení (stojí nás to peníze) a máme se spíše pokusit si s vrahem hezky pohovořit.
Což je nesmysl, amorálnost a zvěrstvo.


Lide kteri se Zemanem souhlasi by mohli ve sve zvrhlosti klidne odfajfkovat i okupaci Ceskoslovenska v roce 68.
Kdo by se postavil jaderne mocnosti, ze? A navic nam pak Rus daval levne ropu a zemni plyn, tak bylo vlastne vsechno v poradku.
(Chybi zde blici smajlik).
říjen 12, 2017 16:43
... : *deeres*
I mně schází blijící smajlík nad tím, co si vůči majitelce webu dovoluješ, to bude tou hroší kůží, že se nechováš jako host, ale jako sprosťák.
Ty sem nechodíš diskutovat, ty se sem chodíš ukájet, zalykajíc se zlobou.
Zepry trpim stihomamem, mam jedovate slinty, jsem pry fanatik, krivak, pomatenej politruk, podvratak, rasista, bobeš, mam byt vdecny za socialisticke vzdelani a zdravotnictvi, budu tak zbit, ze stravim zbytek zivota na koleckove zidli a je me sdeleno, coze jsem to za hajzla a rovnez, ze jsem uplne blbej.
Chudinko ublíženej, fňuk, fňuk....
Fakt ti není divný, že kam vlezeš do diskuze, tam dostáváš vejprask?
říjen 12, 2017 17:39
... : Mikin3
Diky deeres, presne to jsem mel tim komentarem o sprostych nadavkach a urazkach na mysli. smilies/grin.gif
říjen 12, 2017 17:56
... : d@niela

"Nicmene - mam hrosi kuzi a budu rad pokracovat v diskusi."


Mikine, právě vzhledem k tvé hroší kůži - uděláš mi velkou radost, když se už přestaneš kudlance věnovat.

Bude to pro dobro obou stran.říjen 12, 2017 18:05
... : marty
Mikine jsi hulvat, sprosťák a buran nejhrubšího zrna. Křivej charakter, kterej duševně zamrz v době reálnýho komunismu a není schopnej si přiznat, že jsme o 30 let dál. Kdyby sis to totiž přiznal ztratil bys smysl svýho života. Hovgh.
říjen 12, 2017 18:51
... : Mikin3
Nezlob se Danielo, ale v tomhle ti vyhovet nemohu. Bylo by to jaksi nefer ke vsem tem normalnim lidem, ktere odsud vyhnala rudohneda luza, kterou jsi se v poslednich letech obklopila.
Nemuzes si hrat na demokratickou diskusi a nechat zde psat (a sproste nadavat) pouze samotny odpad ceske spolecnosti. Tedy anonymni komunisty, rasisty a nacky.
Kazda sranda neco stoji, takze me budes muset zablokovat pristup.
Pa, pa..... .
------------------------------
P.S. Za zastupce sefredaktorky bych doporucil panny Lenku nebo Deeres. Pak budes mit konecne zaruku, ze sem slusny clovek nezavita ani omylem.
Radostny pochod zpet do ruske zadnice pod vedenim soudruhu Zemana a Okamury preje Mikin. smilies/tongue.gif
říjen 12, 2017 19:34
... : OLINA
mne jen udivuje jak si muzes rikat slusny clovek!!!
říjen 12, 2017 19:46
... : Mikin3
Tebe musi udivovat spousta veci a o slusnosti nebo neslusnosti toho asi moc nevis.
Jen si vzpomen holubicko, jak tady lidska lejna urazela treba pana prezidenta Havla. Soudruh NČ - Mana z Pocernic - komunista Zajic primo chroptel nenavisti. Ale to jaksi nevadilo.....
říjen 12, 2017 20:20
... : Bara
....rekl o to sam!
říjen 12, 2017 20:46
... : d@niela
Mikine, ještě jednou a tedy už bez příkras:

tohle je můj časopis a já si vskutku nepřeju, abys psal další vulgární komentáře.
Založ si své vlastní periodikum, když chceš, ale tohle je v mé režii a tedy má volba.

Tak snad už to chápeš.

říjen 12, 2017 20:57
... : Lenka1
Tak diskuzi si přečtu za chvíli, vypadá to že náš miláááášek asi dostane dalšího banána - nicméně k článku:

Pan Podracký má - zase - pravdu.

Mimochodem, víte, co mě teď v poslední době nejvíc vytočilo na předvolební kampani? Ty nemožný plakáty od oranžovejch soudruhů s textem "vyhlásíme válku levné práci". To si dělají p-del? Kdo sem ty montovny natáhnul a nejrůznějšími "investičními pobídkami" držel při životě?

A dneska, když tady fakt naši lidi makají za třetinový platy, tak jim chtějí vyhlásit válku.

Zeman měl s tím kalachem fakt pravdu.
říjen 13, 2017 07:17
... : Míša šíša
Lenko, přesně. Taky jsem na ty plakáty čuměla s otevřenou hubou. Proč nevyhlásili válku levné práci už dávno? U koryt byli snad dost dlouho.
Že jim není trapně... Chce se mi zvracet.
říjen 13, 2017 07:47
... : Michal
Normálně mám příspěvky a komentáře NČ docela rád. Ale zvyšovat svou inteligenci tím, že budu komolit jméno toho koho komentuju mi připadá vhodné tak dítěte z mateřské školky. Toť vše.
říjen 13, 2017 07:51
... : alka..
Já se doposud jeho výroky bavila,ale on je to doopravdy né kikin,ale blikin. Ale co si dovolil k Daniele,je fakt přes čáru. Pokud vím,mnoho diskutujících odboural právě on. A proto hlasuji pro vyloučení.
říjen 13, 2017 08:00
... : Míša šíša
Zatímco Mikin nám tu múže nadávat do zaprděných čecháčků a to je oukej, co?
Na hrubý pytel hrubá záplata.
říjen 13, 2017 08:01
... : d@niela
Smazala jsem jen jeho zcela poslední příspevek.
To nebylo za čárou, ten byl už opravdu sprostý.
říjen 13, 2017 08:47
... : Michal
Já se nedohaduju o kvalitách Mikinových příspěvků, ani nechci hájit jeho názory. Jen jsem se pozastavil nad tím posměškem a změnou jména. To jsme dělali jako děcka.
říjen 13, 2017 08:59
... : *deeres*
Nezlob se Danielo, ale v tomhle ti vyhovet nemohu. Bylo by to jaksi nefer ke vsem tem normalnim lidem, ktere odsud vyhnala rudohneda luza, kterou jsi se v poslednich letech obklopila.

Nezlob se Danielo, ale máš nebetyčnou trpělivost, kdo má ty jeho blbiny číst. Být to na mně, tak už jsem ho dávno poslala tam, kam patří. On stále ještě v duchu sedmdesátých let bojuje s Brežněvem. Vadí mu komunisté, nevadí mu kryptokomunisté, rozlezlí ve všech současných vládních stranách, co se vší svojí silou snaží udržet u koryt a vycucat, co to ještě dá. Adoruje Havla a vůbec nevadí, že do vlády ho nastrčili komunisté 29.prosince 1989
Společnou schůzi obou sněmoven Federálního shromáždění řídil její předseda Alexander Dubček. Návrh na funkci prezidenta republiky přednesl předseda federální vlády Marián Čalfa. Podle slovenského historika Ivana Laluhy měl určitý vliv na zvolení Havla i samotný Gustáv Husák.[4]
Volba proběhla aklamací.
Získal hlasy všech 183 poslanců Sněmovny lidu a 140 poslanců Sněmovny národů.

A pak už to jelo samospádem. Já na bráchu, brácha na mne.
říjen 13, 2017 09:34
... : Michal
deeres, naprosto s tebou souhlasím. Ta slavná sametová revoluce byl docela obyčejný převrat, zcela dobrovolný a předem dohodnutý, proto nekrvavý a "sametový".
a vůbec nevadí, že do vlády ho nastrčili komunisté 29.prosince 1989
Společnou schůzi obou sněmoven Federálního shromáždění řídil její předseda Alexander Dubček. Návrh na funkci prezidenta republiky přednesl předseda federální vlády Marián Čalfa. Podle slovenského historika Ivana Laluhy měl určitý vliv na zvolení Havla i samotný Gustáv Husák.[4]
Volba proběhla aklamací.
Získal hlasy všech 183 poslanců Sněmovny lidu a 140 poslanců Sněmovny národů.
A pak už to jelo samospádem. Já na bráchu, brácha na mne.
To je podle mně naprosto přesné. Jen nechápu, že to nevidí Mikin, když měl možnost to sledovat z dálky, tak jako jsme měli my. Neskočili jsme na ten špek ani na vteřinu.
říjen 13, 2017 12:25
... : Míša šíša
Kdo nechce vidět, tak nevidí. Prezidentskou funkci Havlovi dohodil Čalfa výměnou za svůj post premiéra. Havlovi, který se vystavoval jako morální vzor, vůbec nevadilo, že se nechal zvolit komunistickým parlamentem, přísahal na Československou socialistickou ústavu a následně porušil vlastní slib, že bude prezidentem jen do voleb.
Před zvolením prezidentem prohlásil, že netouží po bývalých majetcích rodiny, přičemž pak bez začervenání prodal Lucernu do rukou estébáka. V roce 2010 nechal vyvěsit obří billboard se svým podpisem "Nevolím tunely a tuneláře, mafiány a šejdíře, kasina a nevěstince!" A přitom si tyto mafiány (pardon - "podnikatele") zval na oslavy svých narozenin a přijímal od nich dárky. O tom, jak se hnusně zachoval k některým svým bývalým přátelům, ani nemluvě.
Nechápu,jak někdo může takového bezskrupulózního pokrytce uctívat.
říjen 13, 2017 14:55
... : mia I
ach jo, díky Kudlance jsem přišla o iluze co se týče VH smilies/wink.gif
říjen 13, 2017 15:46
... : polárka
mio ja je nemela nikdy diky otci ktery stravil deset let v Jachymove jako mukl pro pokus o utek za hranice. Oni muklove vedeli vic nez lidi co ho obdivovali. A zajimave je, ze vic vedel i Husak. Nechapu jak mohl vsechno tusit dopredu!!! Nebo je to nejekej trik?
http://www.youtube.com/watch?v=AQ092rRTrfE
říjen 13, 2017 20:35
... : polárka
říjen 13, 2017 20:36
... : *deeres*
Polárko, to video je samozřejmě podvrh. Jenže na celé věci to nic nemění. Schválně, kdo asi před 89.rokem Havla znal? Které kategorie lidí? Všichni zblble volali "Havel na hrad!", ale věděli, kdo Havel je? Z těch obyčejných lidí těžko, maximálně, že to je nějaký chartista.
říjen 14, 2017 10:02
... : alka..
Já ho znala z pivovaru v Trutnově.Jezdil tam mercedesem a s ostatními dělníky jednal z patra.I kriminál měl prý ukázkový,jednali tam s ním v rukavičkách.Ale to vím z vyprávění.
říjen 14, 2017 10:46
... : mia I
já jsem teda určitě nevěděla, že nějaký Václav Havel existuje. O jeho existenci jsem se dozvěděla až po listopadu 89.
říjen 14, 2017 12:06
... : Moira
Zdravim vespolek a hlavne Danielu. Doufam, ze je Svetrik jiz v klatbe a zustane v ni navzdy. Takhle sproste se navazet do majitelky Kudly je nebetycna pitomost a hnusarna. Jsem rada, ze se ho Daniela zbavila. Opravdu to jiz nebylo ke cteni.
Co se tyce levnych montoven a nizkych mezd, jsem nazoru, ze bych take rada vetsi plat a lepsi pracovni podminky. Bohuzel o platech moc nerozhoduji politici, ale vlastnici a ty jsou vetsinou zahranicni a rozhodne sem neprisli delat charitu.
Rada bych se tady na Kudle jeste potkala s Murou, Krakonosem a ostatnimi milymi lidmi. Mozna, ze se Kudla da znovu do poradku. I kdyz nas zpusob zivota se prudce meni. Viz dnesni zpravu, ze v Dojcestanu chteji zavest muslimske svatky jako statni........
říjen 14, 2017 15:46
... : polárka
Voliči by měli pochopit jedno:
K čemu jim budou vějičky: příspěvky na kotle, boty, kalhoty, vyšší důchod, zrušené poplatky u lékaře a za popelnici, a další, když budou mít za souseda nepřizpůsobivého, kterého jim dohodila ta vláda rozdávající vějičky/příspěvky.
Nepřizpůsobivý občan o vše, co mají, včetně víry, nervů, zdraví, a možná i život, dříve či později připraví.

I kdyby pan Okamura nenabízel vůbec nic, pouze zastavení migrace nepřizpůsobivých, tak by ho měl volit každičký občan této země, protože jakákoli další strana umožní a chystá invazi nepřizpůsobivých.

Nejdříve jistota ochrany před invazí nepřizpůsobivých, teprve pak se starat o další jistoty.

Kdo toto nechápe, ten si koleduje o to, aby to, co nepřizpůsobivý dokáží, prožil na vlastní kůži.

Je povinností volit, bez ohledu na to, zda jeho hlas bude vyslyšen. Bude mít sám za sebe čisté svědomí, že nemohl udělat víc, aby zabránil invazi. A ten pocit za to stojí, a jednou se nebude stydět/zpovídat sám před sebou i před svými dětmi za to, že nezvedl zadek a nepřispěl svým hlasem k zastavení invaze nepřizpůsobivých (a nevolil jediného člověka, který má kompetenci a moc to změnit).

říjen 16, 2017 02:41
... : polárka
manzel odjel do Ceska podporit Okamuru, Me tohle pripadne docela logicke. Ovsem je mi jasne ze spousa lidi to bohuzel budou videt jinak
říjen 16, 2017 02:43
... : polárka
deeres kdyz jsem se zamyslela tak nic jineho to nemohlo byt nez podvrh. Ti lidi se objevili az po hadraku
říjen 16, 2017 02:48
... : Lenka1
Polárko,

Nejdříve jistota ochrany před invazí nepřizpůsobivých, teprve pak se starat o další jistoty.

Přesně. Ovšem obávám se, stejně jako ty, že to voličstvu nedojde.

Včera jsem viděla video, kdy bílí puberťáci v Lounech dostávali brutální nakládačku od cikánskejch parchantů. Někdo je šokovanej z toho, jak je to možný, co úřady a policie (asi se právě probudil u hibernace).

Já jsem šokovaná z toho, že ti bílí se prostě mlátit nechali. Jeden dostal bombu do obličeje a místo, aby to okamžitě vrátil, tak se schoulil do klubíčka. Dop.dele, co to je?

A tihle se chtějí bránit invazi?

říjen 16, 2017 05:05
... : Lenka1
Při té příležitosti jsem si vzpomněla na našeho společného oblíbence, kterej se mohl pominout z toho, když jsem napsala, jak jsem v době svého hlídání s cikánskými smrady zacházela já.

Prý biju malé nebohé děti.
říjen 16, 2017 05:08
... : Míša šíša
Lenko, viděla jsem podobné video z Německa. Je to otřesné, ale podle mě by to měli pouštět před volebními místnostmi.
https://www.youtube.com/watch?v=1WjWg1U0AhA
říjen 16, 2017 08:50
... : *deeres*
V Lounech to byla férovka:
"tobě je patnáct, nás je patnáct..".
říjen 16, 2017 09:45
... : polárka
pro Miu. Na prvni casti nesejde, v podstate rodina muze byt jakakoliv, decko za to nemuze. Dalsi cast uz je horsi.
A vis co mne vadi nejvic? ze podvadel umirajici zenu. To slusnej chlap proste nedela.
http://www.euportal.cz/Articles/16066-moralka-vaclava-havla-a-jeho-rodiny-zde-dolozena-fakta-o-jejich-zivote-jsou-malo-lichotiva-ctete-o-kolaboraci-s-nacisty-i-havlove-spolupraci-s-stb.aspx
říjen 16, 2017 18:23
... : polárka
pokus 2


http://www.euportal.cz/Articles/16066-moralka-vaclava-havla-a-jeho-rodiny-zde-dolozena-fakta-o-jejich-zivote-jsou-malo-lichotiva-ctete-o-kolaboraci-s-nacisty-i-havlove-spolupraci-s-stb.aspx
říjen 16, 2017 18:27
... : polárka
nevede sesmilies/sad.gif

říjen 16, 2017 18:28
... : Lenka1
Polárko:

Ten link si okopíruj - začerníš (zamodříš) ho a klikneš ctrl c.

Pak vlezeš na kudlu a v liště nad okýnkem pro komentář klikneš na ten modrozelenej glóbus. Objeví se ti dvě hranatý závorky, uvnitř kterejch bude napsáno "url". A mezi nima bude blikat kurzor. Zmáčkneš ctrl v a odešleš komentář.

A je to.

Takhle:

http://www.euportal.cz/Articles/16066-moralka-vaclava-havla-a-jeho-rodiny-zde-dolozena-fakta-o-jejich-zivote-jsou-malo-lichotiva-ctete-o-kolaboraci-s-nacisty-i-havlove-spolupraci-s-stb.aspx

říjen 16, 2017 19:24
... : mia I
přečetla jsem si..

V pátek volby, ani ještě nevím, koho volit.
říjen 17, 2017 07:09
... : polárka
říjen 18, 2017 03:15
... : polárka
stoji se fakt na to podivat. Ja osobne verim Okamurovi. Proaim vas, pro vase deti vnoucata, volte rozumne. Jinak to nestesti co na vas prijde bude k nesneseni.... A prisaham, vzpomente si na moje slova, jestli vyhraje Babis do roka mame cmoudu jako v Nemecku! Desi mne to a bohuzel je to celosvetove.A obavam se ze kanada uz je k nezachraneni pod Justinem Trudeauem.
Minuly tyden se mi narodilo prvni vnouce. Je to radost smisena se strachem, Co to male ceka?
říjen 18, 2017 03:26
... : Míša šíša
Polárko, gratuluju k vnoučátku. Který ze synů je otcem? A máš vnuka nebo vnučku? smilies/smiley.gif
říjen 18, 2017 05:40
... : polárka
Miso je to kluk, je od mladsiho syna Olina a jmenuje se Maxmilian.
Dekuju sa gratulaci smilies/cheesy.gif
říjen 18, 2017 09:12
... : polárka
Miso je to kluk, je od mladsiho syna Olina a jmenuje se Maxmilian.
Dekuju sa gratulaci smilies/cheesy.gif
říjen 18, 2017 09:12
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]