O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


LEGRACE NA PLACE - KATALÁNCI, DRŽÍM VÁM PALCE! PDF Tisk E-mail
Úterý, 10 říjen 2017
Výsledek obrázku pro katalánská vlajka"Někteří evropští představitelé dokonce varovali katalánské činitele, že by v případě nezávislosti bylo Katalánsko automaticky vyloučeno z Evropské unie." Vždyť to je jasný nátlak Bruselu, který by měl v této situaci vystupovat neutrálně. Takovými kroky vlastně schvaluje silové řešení situace..

 

 

 

 

 

 

 

Katalánský premiér Carles Puigdemont v úterý večer prohlásil, že Katalánsko musí být nezávislá republika. Podle něj ho k tomuto postoji opravňují výsledky referenda ze začátku října. Brzy proto začne dialog o osamostatnění regionu na Španělsku. V projevu v parlamentu vyzval Katalánce k jednotě a uvedl, že bude respektovat i ty, kdo nepřišli volit.

 

Soužití Katalánců se Španěly byla uštědřena tvrdá lekce v podobě brutálního zásahu španělských represivních složek proti katalánským voličům opepřená reminiscencí nedávné krvavé historie regionu v podobě hajlujících pohrobků generála Franka v ulicích Barcelony během demonstrace odpůrců samostatnosti, kteří se do katalánské metropole sjeli z celého Španělska. Španělé mají dlouhou historii dobývání a okupování různých zemí a národů, ale čas impérií končí. A Katalánci jsou prostě jiný národ než Španělé a asi dozrál jejich čas. Po samostatnosti touží po staletí.

 

 

 

Výsledek obrázku pro valencie

 

 

 

 

Je jasné, že touha po samostatnosti Katalánců nikdy nehořela silněji. Puigdemont se zachoval rozumně, tak jak se na nastálou situaci sluší a patří tím, že předešel eskalaci násilí a otevřel cestu (nikdo netuší jak dlouhou) k jednání, které před zraky celého světa nemůže španělská vláda odmítnout i kdyby sebevíc chtěla. Upřednostnil cestu rozumu, před chaosem a bezprávím a chci věřit, že jediný způsob osamostatnění Katalánska bude ten, který jsme sami zažili před 25 lety.

 

Vyhlášení nezávislosti je jejich právo, dle Charty OSN (Hlava Práv národů na sebeurčení) a pokud jim Španělsko k tomu odmítá dát příležitost, porušuje Chartu, kterou samo podepsalo. Doufám, že ČR Katalánsko uzná, protože v opačném případě bychom byli pokrytci par excellence, vzhledem k naší, sto let staré minulosti, kdy jsme byli v podobné pozici. 

 

 

Katalánci zatím dokázali své požadavky neustále projednávat mírovou cestou, ale každý pohár jednou přeteče a vznikne tu organizace po stylu baskické ETA, severoirské IRA, Národně osvobozenecké fronty na Korsice apod.

 

d@niela

 

 

 

Komentáře (12)add feed
... : Míša šíša
Taky Kataláncům držím palce, jenom doufám, že odklad na neurčito neznamená, že se jejich premiér připosral připokakal před Madridem a Katalánsko nakonec suverenitu nikdy nezíská.

Generálmajor v záloze Hynek Blaško v předvolební debatě:
„Nemůžu snést, aby nás někdo dehonestoval a řadil nás do sféry banánových republik způsobem, jakým si to dovoluje pan Macron a jemu podobní. Jsem naprosto šokován tím, že Česká republika nemůže naprosto nic. Česká republika může akorát stát a šoupat nohama, to je asi tak všechno. Když se podíváte na vyvážení kapitálu z České republiky, ročně odsud odteče 380 miliard. Přispíváme i na tu jejich migrační politiku a oni si na nás ještě otvírají hubu a vykládají něco o tom, že jsme druhá kategorie. Prostě, my hrát první ligu nebudem."

A o tom to je.
říjen 11, 2017 08:22
... : Johanka
Katalánsku vadí, že posílá do Madridu mnohem víc peněz než se mu vrací, a proto by chtělo daňovou autonomii. Madrid jim jí nechce povolit právě z důvodu, že by přišel o spoustu peněz, které mu z Katalánska plynou a ze kterých vrací jen malou část. No, to by mě zajímalo jak se dohodnou, když ze stejného důvodu chce každá ze stran přesný opak.
Takový stav je dlouhodobě udržitelný pouze hrubou silou. Podle zákona akce a reakce pak dojde i na ten terorismus. Tuto cestu jim opravdu nepřeju.
říjen 11, 2017 11:46
... : doktor
Na rozdíl od politiků, většina normálních lidí drží Katalánsku palce a osobně s nimi dost jejich snahy o samostatnost prožívám.Ať evropští či španělští politici hlásají cokoliv samostatnosti Katalánsku nezabrání.
říjen 11, 2017 12:16
... : *deeres*
Pokud se utrhne Katalánsko, tak zbytek Španělska se z dluhů už nevyhrabe. A jestli nakonec naše republika přijme Euro, tak se na tom dluhu budeme podílet i my, včetně dluhů Itálie, Řecka a Portugalska, ačkoliv my jsme ty prachy neprožrali.
Slovník světových financí má nový termín. Problémovým zemím eurozóny se začalo zkráceně říkat PIGS, což je v angličtině pojmenování pro prasata. Zkratka vznikla z počátečních písmen zemí, které mohou ohrozit stabilitu eurozóny. Do nelichotivého spolku patří Portugalsko, Itálie, Řecko a Španělsko.
říjen 11, 2017 14:50
... : Mikin3
Ja preju Katalancum taky vsechno nejlepsi. Pokud je to samostatnost, tak at ji ziskaji bez krveproliti a at jsou prosperujicim narodem a clenem E.U.
Jenze ona ta situace neni vubec cernobila. Pri referendu chybela obvykla podminka o tom, kolik se ho musi zucastnit lidi aby bylo platne. A ucast byla mala. Pocet ucastniku na demonstraci za jednotne spanelsko byl naopak obrovsky. Proti samostatnosti je napriklad i velice popularni starostka Barcelony.
Takze - at se to vyresi v klidu jak se na demokratickou zemi slusi.....
říjen 11, 2017 15:12
... : *deeres*
V den referenda o odtržení Katalánska od Španělska bylo zraněno k devíti stům lidí. K volební urně se dostávali přes rány obuškem, přes střelbu gumovými projektily, přes hradby těžkooděnců.V Katalánsku odvolilo dva a půl milionu voličů z téměř šesti milionů oprávněných. A výsledek – 90 % voličů chce odtržení.
Ten brutální zákrok byl zcela zbytečný. Celistvost Španělska je garantována ústavou a všech 6 miliónů Katalánců si klidně může odhlasovat odtržení od Španělska , ale hlasování bude neplatné. Výsledkem je teď pouze nenávist Katalánců ke zbytku španělska.
Dobře se ta EU sype, ale naši chytráci chtějí honem, honem, přijmout Euro. Indiáni mají hezké přísloví: "Nikdy nenasedej na chcíplého koně!"
říjen 11, 2017 16:31
... : Mikin3
No Deeres, ono to docela tak nebylo. Zmineny zakrok byl zbytecne brutalni, ale k volbam jit lidi mohli. Kdyz uz odnekud citujes, mohla bys aspon uvest odkaz.
Zajimave, ze ty tvoje rusacke weby dnes podporuji nezavislost Katalanie na 100%, zatimco kdyz se z nejvetsiho vezeni narodu (zvaneho Ruska federace) chteli odtrhnout Cecenci, tak se rusacke weby neozvaly. Dokonce jim ani nevadilo, kdyz nechal Putin na cucky rozstrilet a rozbombardovat Cecenske hlavni mesto Groznyj a kdyz nechal novinarku pani Politkovskou ktera se proti tomu ozvala zavrazdit ve vytahu. smilies/tongue.gif
říjen 11, 2017 16:53
... : Lenka1
........nechal Putin na cucky rozstrilet a rozbombardovat Cecenske hlavni mesto Groznyj a kdyz nechal novinarku pani Politkovskou ktera se proti tomu ozvala zavrazdit ve vytahu. ............říkají ty jediné správné důvěryhodné weby....... smilies/grin.gif
říjen 11, 2017 17:20
... : *deeres*
Kremelské listy jsou Krajské listy. Komentář Štěpán Cháb. Najdi si to sám!

Čím více EU oslabuje pravomoci národních států, tím víc se posilují regiony, regionální politici, i osobnosti. Lidé s národním cítěním si to nechtějí nechat líbit. A proto se bouří Katalánsko, nechce dotovat zadlužený zbytek Španělska, chce si o sobě rozhodovat samo.

Madrid: Lídr španělských opozičních socialistů Pedro Sánchez ve středu řekl, že se s premiérem Marianem Rajoyem dohodli na zahájení práce na reformě ústavy, která by měla změnit způsob správy španělských autonomních regionů včetně Katalánska. Dnešní zprávy

říjen 11, 2017 18:07
... : polárka
nejak si nejsem jista, jestli Katalanci by chteli vstoupit do EU a jit do dalsiho podruci.
říjen 11, 2017 19:25
... : Mikin3
Vsak jsem si to Deeres hned nasel, jinak bych to nepsal.
Jde o to, aby lidi tu samostatnost opravdu chteli. Treba na Slovensku z toho byly nakonec dost smisene pocity.
U nas v Kanade kvuli samostatnosti Quebecu dokonce uz bouchaly i bomby, ale kdyz separatisti dosahli vyhlaseni referenda, tak prohrali. Sranda byla pri poslednim referendu, kdyz separatisticti vudci slibili obyvatelum Quebecu, ze si i po vyhlaseni samostatnosti mohou nechat kanadske pasy a ze bude i nadale platit kanadsky dolar. K tomu tehdejsi prime minister Jean Chrètien jen suse poznamenal, ze se nekona zadny vyprodej a ze samostatny Quebec se o tyhle veci bude muset starat sam.....
říjen 11, 2017 19:43
... : Míša šíša
Zmineny zakrok byl zbytecne brutalni, ale k volbam jit lidi mohli.

Nevím, z jakých nerusáckých webů čerpá MKČ. ale měl by si najít jiné zdroje, protože to, co uvedl, je blábol. Kataláncům totiž naopak bylo bráněno volit, mnoho volebních místností bylo uzavřeno, do několika policie vnikla násilím, byly zabaveny volební letáky. Z volebních místností, kam se lidé už dostali, byli policií násilně vyháněni - vykopáváni, vytahováni za vlasy apod. Na youtube je k tomu videí dost, nakonec tato videa byla zveřejněna i na "důvěryhodném" a oblíbeném webu MKČ - iDnesu. Takže nechápu, proč tu fabuluje.
říjen 12, 2017 05:39
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]