O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

UNAVENÝ WORKHOLIK PDF Tisk E-mail
Středa, 04 říjen 2017
 S manželem jsme spolu už 3 roky, ale známe se téměř deset let. Vše klapalo výborně, až do letošního léta. Manžel má nyní zjevně úplně jiný názor na náš budoucí život než já. Seznámili jsme se na VŠ, a poté oba celkem rychle našli velice kvalitní pracovní pozice. Marian dokonce o hodně vyšší a lepší a velice dobře finančně ohodnocenou.

 

 

 

 


Problém ovšem byl, že to taky bylo místo velice časově náročné, pracoval víc jak 70 hodin týdně, pracovní telefony kdykoli a kdekoli, minimální volno, práce přes víkendy a svátky, prostě kariéra sice úžasná, ale vyčerpávající. Všechno ale fungovalo do té doby, než se ve firmě stal problém, kdy manžel sice po nesmírně nervově vyčerpávající práci zachránil zakázku, ale byl nucen vyhodit člověka, za problém zodpovědného. Myslím, že to byla takzvaná poslední kapka, a do půl roku poté události dal manžel po vzájemné dohodě výpověď.

 

Udělali jsme si dovolenou a po nějaké době si Marian našel takzvané „přechodné místo“, za cca polovinu platu, co měl původně. Po nějaké době (dva roky) a dobře míněných radách, že by už mohl začít hledat něco víc na úrovni a lépe placeného, mě informoval, že v této práci hodlá zůstat a že současný stav mu vyhovuje o hodně víc, než stres a nedostatek volného času jako bylo v předchozí práci.

 

Jenže tohle úplně mění veškeré naše původní plány do budoucna. Plány ohledně místa, kde budeme bydlet, koupě domu, našeho životního stylu apod. O mém přizpůsobení se není pochyb, myslím, že to zvládnu, miluji manžela stále stejně, jenže mám prostě pocit, že dělá toto rozhodnutí, protože tzv. vyhořel. Že je pořád vyčerpaný a unavený, a třeba nějaká psychoterapie by mu pomohla. Přece se takhle nemůže zahrabat, když rozhodně má na víc!  

 

Myslíte, že by měl vyhledat nějakou psychologickou pomoc, nebo že jsem já totálně mimo mísu? Nevadí mi, když já budu vydělávat víc a já budu ten hlavní zabezpečovatel rodiny, ale vadí mi, že on to prostě a jednoduše vzdává! Jo, ještě na závěr, měl bych asi dodat, že rozhodně nejsem žádná mrcha nenažraná, jsme skutečně rovnoprávní gay-partneři, takže opravdu nejsem nějaká hrabivá zlatokopka, že mi nejde prvořadě o peníze.  Děkuji vám za názory a doufám, že nám poradíte.

 

KÁJA

 

 
Komentáře (4)add feed
... : Sandra
Dva roky mi přijde jako dost dlouhá doba na to, aby člověk poznal, jestli je jeho partner v práci spokojený, nebo není. Takže jestli je za jeho nechutí si hledat lepší místo to, že mu volnější tempo skutečně vyhovuje, nebo třeba to, že se hledání nového místa bojí, nebo má celkově nějaké krizové období. Pokud je to to druhé, zkusila bych nějakého životního kouče. Pokud je to to první, tak ho celkem chápu, ono dělat kariéru, žít prací, zvládat všechny ty stresy a strávit 70 hodin týdně v práci, to opravdu není pro každého (teda, chtěla bych napsat, že to není k žití pro nikoho, ale tak někdo v tom smysl života třeba vidí....)
říjen 05, 2017 05:11
... : *deeres*
Psychologickou pomoc bys měl vyhledat asi ty, Kájo!
Jenže tohle úplně mění veškeré naše původní plány do budoucna....když rozhodně má na víc!

Vaše, nebo spíše tvoje plány do budoucnany by zcela určitě změnil kolaps tvého druha. Infarkt, nebo mozková mrtvice nemusí člověka rovnou zabít, mohlo by to dopadnout i tak, že zůstane trvale invalidní, odkázaný na cizí pomoc. Asi nemá na víc psychicky. Pak bys dělal co, stále by si se přizpůsoboval a partnera miloval?
říjen 05, 2017 09:19
... : Zdena
Neměň jeho, změň svůj postoj k tomu, co se líbí jemu. Spokojený partner je jistě lepší, než fůra peněz a styků ... Až ho najdeš někde zhrouceného, tak si to budeš vyčítat smilies/cry.gif
říjen 05, 2017 10:50
... : magdalenka
Myslím, že se u tvého partnera nejedná o vyhoření, ale spíš o vyčerpání. Vyhořelé jsme třeba my učitelky nebo manažeři po dvaceti letech ubíjející dennodenní práce. Jestli je spokojen, se nejlépe projeví na zdraví. Pokud se mu zlepšilo, líp spí a jí, vede svůj život nejspíš správně, i kdyby doplňoval zboží v regálech supermarketu, který předtím řídil.

Vypadá to tedy, že nespokojená jsi vlastně ty, Karle. Ale proč? K čemu nový dům, když je přítel pořád v práci, i o víkendech? Nemá čas a sílu na nic, ani na dovolené? Jinak tě ubezpečuji, že při soužití dvou a více( když přijdou děti) lidí, se plány mění neustále. O tom je život. O přizpůsobování.
Ty můžeš odejít. Najít někoho, kdo ti více vyhovuje. Pokud však vytrváš, partner to určitě ocení, váš vztah může být i krásnější, a hlavně - nic není v životě napořád. Ani doplňování zboží v supermarketu. Dej tomu čas. Kdoví, třeba se časem vaše role obrátí.
Opatrujte se oba. smilies/wink.gif
říjen 05, 2017 17:32
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]