O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


BOJÍM SE NEVĚRY, CO BYCH POTOM... PDF Tisk E-mail
Neděle, 01 říjen 2017
 Dobrý den, ráda bych se s vámi poradila o svých problémech s manželem. Jsem spolu už hodně dlouho, šestnáct let, oba jsme byli předtím rozvedeni, oba máme z předchozích vztahů už dospělé děti. Dlouhou dobu nám všechno fungovalo, bylo to takové ustálené spolužití. Je nám oběma už přes padesát, mně je pětapadesát, manželovi dvaašedesát.

 

 

 

 

Takže o nějaké bouřlivé lásce se nedá už mluvit, ale vyhovovali jsme si doposud ve všech směrech. Takové lepší kamarádství, sem tam se sexem. Jenže poslední dobou jsem zjistila, že manžel má nějak stále mizernou náladu. Kvůli drobnostem se začne hádat, stále něco doma kritizuje, mám pocit, že je se mnou nespokojený. Skoro si už vůbec spolu nepovídáme. Jen takové ty nejnutnější záležitosti. Takové to obyčejné popovídání, to mezi námi nějak zmizelo. A taky jsme se už hodně dlouho nemilovali. Buď se dlouho dívá na televizi, nebo si naopak jde dřív lehnout, otočí se a hned spí.

 

Bojím se, že snad má jinou. Rozhodně už svůj mobil nikde nepovaluje, a já se zas bojím, kdybych mu do něj opravdu někdy vlezla, co bych se mohla dozvědět. A taky se bojím ho přímo zeptat, protože nevím, jak bych reagovala, kdyby to opravdu byla pravda… Ale zase dlouho to asi nevydržím. Tak mi poraďte, jak do toho, abych toho zkazila co nejmíň. Strašně se bojím, že bych zůstala už sama...

 

KRISTÝNA

 

 

Komentáře (8)add feed
... : Nona
Jsou ženy, které se opravdu bojí zůstat samy. Ale věř, že to není tak špatné. Máš fůru volného času, protože stále nemusíš vařit vybrané speciality, neboť tobě jistě stačí k večeři rohlík s jogurtem. Na televizi se díváš kdy chceš a na co chceš. Nikdo tě neobtěžuje se sexem (pokud sama nemáš zájem, je to výhoda). Nemusíš snášet stesky na to či ono, jsi sama se svými myšlenkami. Spíš klidně cenou noc, protože chrápeš maximálně tak sama sobě (a to ti nevadí!). Jistě chodíš do práce, takže přijdeš mezi lidi, popovídáš si. Když zatoužíš po společnosti jiné, dojdeš si s kamarádkou do kavárny, do vinárny, zatancovat, do kina či divadla. Ženy prý i jezdí spolu na dovolenou, takže ani tady problém nevidím. Když se přeci jen občas budeš cítit sama, pořídíš si pejska....
No, a když potřebuješ odstěhovat almaru, pozveš si přeci řemeslníka??
Kde je ten problém?
říjen 02, 2017 06:42
... : Sandra
Nono, nezlob se, ale jenom člověk, co neměl hezké manželství může napsat, že je to lepší bez manžela, než s manželem. Člověk, co hezké manželství měl, se třeba taky naučí žít spokojeně jenom sám se sebou, ale rozhodně to pro něj nebude první a preferovaná volba.

Kristýno, na to, na co člověk není připravenej znát odpověď, je lepší se neptat. Zkusit spíš nějak zapracovat na společných zážitcích, nasbírat nějaké nové impulzy. Nevím, z vlastí zkušenosti to nemám, ale jedna moje kamarádka zažehnala manželskou krizi tím, že začali jezdit společně na motorce a druhý manželstký pár začal na stará kolena objíždět festivaly. To je možná sice extrém, ale hrozně je to stmelilo a omládlo, jejich děti nestačí zírat:-) Tak třeba něco nového, co by vás chytlo oba?
říjen 02, 2017 08:25
... : Milena Nováková
Souhlas, souhlas, souhlas.
Jen přidám osobní zkušenost - odešla jsem od manžela, který dal přednost milence, po 30 letém manželství, taky mi chybělo jen pár měsíců do 55. narozenin. Najednou jsem nic neudělala dobře, špatně vařila, špatně uklízela, špatně vypadala atd. To, že mne kritizoval do očí, i všem ostatním, mi vadilo víc než ta milenka. Ale musel sobě i ostatním zdůvodnit, proč si musel najít jinou ženskou, ne? Já se také bála odejít a žít sama, ale nechat se stále ponižovat? Až jsem opravdu došla na dno, na okraj propasti, nebylo kam couvnout, uhnout. Nakonec jsem se přestěhovala za dcerou do města na druhém konci republiky.
Je mi fajn, pejska tedy mám, teď už i vnoučka, takže sama bych nebyla, i kdyby chlapi neprojevili zájem. Ale projevovali, hlavně se sexem by nebyl problém :-), ale já chtěla i vztah, důvěru, sdílení starostí atd. Pak se jeden našel, který mi dal klíč od domu a uvítal by, kdybych s ním byla 365 dní v roce. Ale já to dlouho s ním nevydržela a vrátila se do svého bytu. Nechtěla jsem už ztratit získanou volnost a svobodu. Trávit odpoledne a večery u televize, to jsem mohla zůstat se svým ex.
Nyní jsem opravdu šťastná, mám víc jak půl roku vztah s přítelem, který to má podobně jako já - spoustu vlastních zájmů, svou práci, svou rodinu (děti, nemocnou mámu), a tak spolu vyrážíme na víkendová "stretka", nepravidelně, ale vždy s nějakým programem (turistika, památky, hudební festival). Mezitím si telefonujeme, protože bydlíme dost daleko od sebe. Jak jsem napsala výše, myslela jsem si, že takový vztah nechci, že chci jen vyměnit manžela za někoho, kdo mi bude věrný a bude se ke mě slušně chovat, bude se o mne starat atd.
Teď mi vyhovuje, že mám chlapa, kterýmu se můžu se vším svěřit, užívat si s ním krásné chvilky, ale - sorry, pánové - nejen že nemusím vařit, prát a uklízet, ale nemusím ani snášet jeho případnou špatnou náladu. Někdy si říkám, že je to zázrak, když tak bezva chlap vyšel právě na mě - a možná právě proto, že ho ani já neomezuji.
Samozřejmě, nejsem typ, který úplně odhodil minulost, respektuji exmanžela jako otce svých dětí, přeji mu, aby se mu také vedlo dobře. Asi má pravdu text písně: "život je dlouhý na jednu lásku", to, co můžeme oba prožít s někým jiným, bychom už spolu nikdy neprožívali...
Takže Kristýno, jestli, slovy básníka, "něco pěkného končí", tak v dalším verši píše: "něco pěkného začíná". Nebude to hned vše vyřešeno, ale určitě svůj život vezmi do svých rukou a neboj se budoucnosti, i kdybys měla žít sama, budeš aspoň mít klid.
říjen 02, 2017 08:58
... : Hanii
Milena Nováková-souhlas. Já se rozvedla po 40 letech manželství, už je to 6 let. A nikdy jsem nelitovala. Žádné stresy, nevěry, lhaní... S exmanželem se občas vidíme na rodinných sešlostech.On už je znovu ženatý. Ale každý jsme jiný, někdo nedokáže být sám, já ano, Kristýna asi ne. Takže jí přeji štěstí, ať už ve vztahu zůstane, nebo najde jiný.
říjen 02, 2017 15:08
... : Moira
Krasne komentare vyse. Je opravdu videt, ze clovek s vekem dostane rozum a nadhled. Taky bych se nehroutila, kdybych zustala sama po padesatce. Zena si daleko snaze dokaze najit program a napln zivota. Vetsinou ma vnoucata a kamosky ze skoly a pak z prace. Vsechny moje rozvedene kamaradky jsou vicemene spokojene a svobovu si uzivaji.Hledaji partnera, ale ne za kazdou cenu. Krystyno, k cemu je stale nastvany partner? Jen se stresujes a delas mu sluzku. Tak se osvobod a ZIJ!
říjen 02, 2017 16:36
... : magdalenka
Kristýnko, neznáme tvého muže lépe než ty... Překvapuje mě, že máš jeho nevěru jako první volbu jeho nezájmu. Cítím z tebe nízké sebevědomí. Proč? Muž je starší než ty, neměl by se bát on?
Třeba je nemocný, přetažený, neumí se vyrovnat s horším výkonem... Je pravda, že máme taková tykadélka na nevěru, nemohu tě chlácholit, že jsi určitě v jeho srdci jediná.
Víš, když chlap zleniví a umírá zaživa, nemá taky zájem o sex. O nic. A to je s ním stokrát horší. Budeš muset zamakat a přinést energii sama. Sobě, jemu, vám... Držím ti palce. Kolik sil ztratíš svými pochybami?
říjen 02, 2017 20:47
... : Zdena
Řekla bych, že by pomohlo jednou nebo dvakrát v týdnu se vyštafírovat a vypadnout z bytu. Je jedno kam. Třeba by se našly kámošky, nebo někdo, kdo by s tebou šel, vrátit se před půlnoci a pak uvidíš co se stane. :-
říjen 03, 2017 18:38
... : mia I
také mne, stejně jako Magdalenku, překvapuje , že nevěru máš jako první možnost volby. Nevím, znáš ho jistě dobře a víš asi nejlépe sama proč máš právě tuto obavu. Ale nebylo by od věci myslet trochu více nesobecky? Co když je nemocný, má problémy v práci??

Nejsi jen manželka , jsi také matka a možná i babička. Což stočit při rozhovoru s dětmi řeč na otce? Jak se jeví jim? Pozorují taky ony u něho nějakou změnu? Možná bydlí už samostatně, tak si žádné změny nemuseli všimnout, byť Ty ji vidíš, i s tím je třeba počítat.

Od věci není ani rada Zdeny. Nebuď tak na svém muži závislá, snaž se udělat šťastnou i sama. Může Ti být opravdu nevěrný, můžeš pak zůstat sama. Ale může také zemřít, byť je mladý, budeš rovněž sama. Pak si člověk stejně musí zvyknout na to, že je sám, zařídit si plno věcí, které měl dříve na starosti chlap , dát svému životu řád a smysl. Ale to lépe zvládá ta, která ví, že pomocnou ruku najde vždycky u svého ramene.
říjen 04, 2017 09:01
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]