O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


MOJE DĚTI, TVOJE DĚTI PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 14 září 2017
 Dobrý den, byl bych moc rád, kdybyste mi poradila, co mám dělat nebo aspoň napsala svůj názor.. Druhým rokem chodím se ženou, která je rozvedená a vychovává tři děti (dvě jsou v pubertáním věku, jedno školáček). Moc ji miluji, chtěl bych s ní založit rodinu.

 

 

 

 

 

 

           Problém je v tom, že si neumím představit společné soužití s jejími dětmi a dětmi, které plánujeme společně (minimálně jednoho prcka bychom chtěli, možná dva). Jsme ještě relativně mladí, jí je šestatřicet, mně dvaačtyřicet. Já děti nemám.

 

Je mi jasné, že na prvním místě bude mé vlastní dítě, jemu budu dávat veškerou svou lásku, budu ho upřednostňovat i materiálně. A to je to, z čeho mám obavy, že se to může v budoucnu stát příčinou sporů a nedorozumění. Já vím, že mnozí mi řeknou, že smýšlím sobecky. Ale já tady na rovinu píši, jak to cítím. Nechci nikomu nic nalhávat.

 

S dětmi mé přítelkyně se snášíme opravdu dobře, myslím, že mě mají rády, snažím se je respektovat, občas pomohu s úkolem, ano, mám je celkem rád. Ale nějakou otcovskou lásku k nim necítím. Já nevím, jestli mi dobře rozumíte.

 

Možná, že pochopí ten, kdo to sám prožil nebo prožívá.

Předem díky,

KAMIL

 

 

 

Komentáře (12)add feed
... : Nona
Já si myslím, že pocity máš úplně normální. Říká se tomu "hlas krve". Pokud nebudeš své děti příliš vyzdvihovat nad ty "cizí" a pokud nebudeš ty cizí nenávidět a ubližovat jim, pokud nebudeš žárlit na to, že partnerka se věnuje (svým i vašim) dětem více než tobě, můžete prožít pěkný život. Směle do toho!
září 15, 2017 07:17
... : Sandra
Je celkem jasné, že vlastní dítě je něco jiného, než cizí dítě, zvlášť pokud jsi k těm partnerčiným dětem přišel už jako k puberťákům. Ale jedna věc je jak to člověk cítí a druhá věc je, jak to prezentuje. Pokud má rodina fungovat, měli by mít všichni stejné podmínky, pravidla. Chápu, že city člověk neovlivní, ale měl by se snažit, aby to bylo co nejméně poznat. A co se materiální stránky týče, tak pokud budeš upřednostňovat vaše děti, bude tvoje žena tlačena k tomu to svým dětem kompenzovat... což se jí, zejména v době kdy bude na mateřské s tvýma dětma, bude dělat dost těžko.
Nevím, no, možná by to chtělo ten přístup trochu přehodnotit... nebo si najít partnerku bez dětí, protože takhle z toho kouká řada trablů.
září 15, 2017 07:32
... : mia I
tak žen, které jsou ve věku Tvé partnerky je mnoho a když tento vztah ukončíš, jistě najdeš brzy jinou ženu, se kterou budete vzájemně kompatibilnější. Což nic nemění na tom, že se současnou partnerkou můžete zůstat přáteli.

Je sice krásné , jak tu paní miluješ, ale to zdaleka nestačí. Její děti jsou její součástí, jsou s ní pevně spjaté a s ní si bereš i je. Pokud navíc plánuješ rozšířit rodinu o další dítě či děti bude těch vzájemných vazeb velmi mnoho a tím možnost vzniku třecích ploch. Tvoje partnerka už na dítě není úplně v optimálním věku, zvládne péči o to velkou rodinu , budeš ochoten jí pomáhat? jak budeš snášet pokud Tvé nevlastní děti v pubertě nebudou třeba chtít pomáhat v péči o nevlastního sourozence , kterého navíc jeho otec bude upřednostňovat? Nebudou to právě děti, které budou častým jablkem sváru ať už pro jejich povahu či pro finanční náročnost , která souvisí s jejich budoucím studiem?

Je Ti dvaačtyřicet, Tvůj život se otočí o 180 stupňů, uvědomuješ si to? Myslíš , že hledím příliš černě? Spíš realisticky.

Pokud jsi člověk , který dokáže upozadit své já a chce dobře pro ty druhé , dokáže dát druhým svůj čas, lásku, energii , jdi do toho. Pokud to tak necítíš, zbytečně bys svojí nezodpovědností zkomplikoval život mnoha lidem a to určitě není žádoucí. Ty děti tu nejsou na chvíli , jsou tu dlouhé roky a když leckdy po prvních letech soužití spadnou růžové brýle, přichází bolestivé rozčarování.
září 15, 2017 08:36
... : mia I
jinak já jsem měla kdysi po rozvodu jedno dítě a když jsem šla do druhého svazku, bylo pro mne kritériem , aby můj partner mé dítě z prvního vztahu miloval tak jako vlastní. Dítě jsem měla jen jedno a byla docela fuška najít partnera, který by nechtěl jen mne, ale i dceru. Vytvořit si vztah ke třem nevlastním dětem musí být dost náročné.
září 15, 2017 08:43
... : Myška
Podobného jako ty, Kamile, znám. Je to manžel mé kamošky. Dokud se nenarodilo jejich společné dítě, choval se k jejím dvěma dětem z předchozího manželství dobře. Jakmile se stal otcem, změnil se. Začal upřednostňovat své dítě tak okatě a nepatřičně, že ty dvě její děti jenom čekaly, až jim bude osmnáct a budou moci vyrazit z domu. Obě se odstěhovaly v prvním okamžiku, kdy to bylo možné. Jedno, aby mohlo bydlet samostatně a aby se uživilo, dokonce rezignovalo na studium vysoké školy. Druhé vystudovalo VŠ, ale buď se učilo, nebo bylo na brigádě. On totiž tento náhradní tatínek měl problém i s tím, že je musí společně s jejich matkou živit (alimenty od otce měly, ale ten se taky nepředal). Dodnes, kdy jsou dávno dospělí, nemají s manželem matky dobrý vztah, a vlastně ani moc s ní. Občas se potkají, ona ani nehlídá vnoučata od jednoho z těch „prvních“ dětí, protože si to její manžel nepřeje. Bohužel, ona má pocit, že bez něj nemůže žít, tedy spíš, že neumí žít sama.
Kamarádka si nepřipouští, že nevhodným výběrem partnera pohnojila svým dětem kus dětství a mládí.
Takže, já bych s tebou, Kamile, pokud bys mi řekl, to, co jsi napsal sem na Kudlu, dítě nechtěla. A vlastně bych s tebou ani nechtěla být.

září 15, 2017 09:15
... : *deeres*
Znám rodinu, kde v pohodě děti žijí s nevlastním rodičem, vlastním rodičem i expartnery a jejich novou rodinou. A nikdo nerozlišuje, které z nich jsou vlastní, nevlastní alespoň z polovice stejné krve, ale i nepokrevně příbuzní. Je to taková mnohočetná rodina, kde to skvěle funguje, protože bydlí nedaleko sebe a děti jsou v podobném věkovém rozložení.
Jestli už víš dopředu, že se na něco takového necítíš, tak je to špatně. Možná, že tomu dotazu jenom špatně rozumím. Píšeš, že nemáš otcovskyý vztah, ale kamarádský. To je v pořádku. V pořádku by ale nebylo, pokud bys dával přednost vlastnímu dítěti. Na to by ti vyženěné děti brzy přišly a daly ti to sežrat.
Mohu tedy jenom souhlasit s Myškou, pro mne jako matku, by takový partner také nepřicházel v úvahu.
září 15, 2017 10:41
... : doktor
Asi bych se přiklonil k Noně.
září 16, 2017 14:49
... : Sidon
Problém je v tom, že si neumím představit společné soužití s jejími dětmi a dětmi, které plánujeme společně. Je mi jasné, že na prvním místě bude mé vlastní dítě, jemu budu dávat veškerou svou lásku, budu ho upřednostňovat i materiálně.

Myška a Deeres se vyjádřily velmi decentně, já bych to ale řekl jinak. Nejenom těm, co šidí důchodce se říká ŠMEJDI!

:-
září 16, 2017 16:45
... : magdalenka
Já tě, Kamile, rozhodně nesoudim, kdo je bez viny, ať hodí kamenem... Tvůj názor by však měla znát i tvá partnerka. Aby nebyla pak zděšená, že nejedete na společnou dovolenou, neslavite společně se staršími dětmi Vánoce... Láska ke svému dítěti je jedna věc a odmítání jejích dětí je věc druhá. Rozmysli si důsledky svých slov než pokazíš, co ještě funguje... Malé děti jsou přirozeně milé a přitahují pozornost víc než puberťaci. Dokážeš jim být potom aspoň kamarád?
září 16, 2017 20:40
... : Sandra
Magdalenko, ale ta paní má děti nejspíš v péči, to nejmladší je ještě školáček, asi moc nehrozí, že by s mámou netrávil vánoce, nebo dovolenou... normální ženská se svých dětí nevzdá, i pokud by měla fungujícího ex a byla možnost, kam děti odlifrovat. Ta děcka jsou na dalších pár let součástí té paní, kterou Kamil miluje, a ten by měl prostě brát celý balíček tak, jak je... nebo nechat být.
září 17, 2017 06:14
... : magdalenka
Ano, Sandro. Já to vím, ty to víš. Právě proto...
září 18, 2017 04:55
... : Pernella
Považuji za velmi zodpovědné, že se Kamil možnými problémy zabývá předem. Uvažuje dopředu a nebrečí tady s křížkem po funuse, když už pokazil, co se dalo.
Zkus se na to, Kamile, podívat očima své partnerky. Ty děti jsou její stejně jako vaše budoucí společné dítě. Jak ona by snášela, kdybys ty jedno z jejích dětí upřednostňoval? Bránila by zbývající tři jako lvice. Vaše velká rodina by byla rozdělena na dvě nepřátelské party. To by asi nebylo dobré pro nikoho, že?
Druhá možnost je, že by byla na tvé straně a poškozovala ty své tři starší, což je ještě horší varianta.


září 18, 2017 11:30
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]