O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

LEGRACE NA PLACE - BRNO JE ZLATÁ LOĎ ... PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 14 září 2017
Macek v botáchPoslouchal jsem předevčírem na Radiožurnálu rozhovor s Mikulášem Bekem z Masarykovy Univerzity Brno a jeho projev a názory mi velmi připomínaly moje rozhovory s řediteli nemocnic, když jsem pracoval na ministerstvu zdravotnictví: dejte nám víc peněz, abychom měli předpoklady být světoví (a též více ukájeli svoje medicinské libido - to pochopitelně neřekli, ale bylo to tak), a kde je vezmete, to je politická záležitost vás politiků.

 

 

Jak je utratíme, do toho vám nic není, na to jsme odborníci my.

Také mi připomněl Petra Pitharta. Na vše měl totiž recept: soustavnou a racionální debatu. Jak rozhodnout, nenabízel…

 

 

 

 

 o o o o o

 

 

 

V Brrně výstižně...

 

V Brně výstižně...

 

 

 


 

 

 

Heslo dne:  S teroristy a evropskými politiky se nevyjednává.

 

 

 

Čtenář glos M. S. mi napsal

(a já to prošvihl!):

 

     Jistě jste v nedělním pořadu 168 hodin zaznamenal, že Saša Uhlová se patrně stane vegetariánkou. Nechala se zaměstnat na drůbeží porážecí lince a zjistila, že kuřecí maso pochází z kuřat, která ale musí být předtím usmrcena!

 

     Přimlouval bych se, abychom se všichni zasadili o to, aby jí v jejím vlastním zájmu nebylo umožněno nechat se zaměstnat v drůbežárně. Jen považte to zklamání, až by zjistila, že slípka snáší vejce kloakou, tedy stejným otvorem, kterým se zbavuje moči a stolice. Uznejte, že ochuzení jejího jídelníčku vedle masa i o vejce by bylo kruté.

 

 

o o o o o 

 

 

Zítra uplyne osmdesát let od smrti prezidenta Masaryka a tak se to všude hemží vzpomínkami. I já tedy přidám jednu k dobru.

Někdy v roce 1949, možná 1950, jsme s otcem navštívili jeho pražského známého z bohaté stavitelské rodiny. Dospělí se bavili o jakýchsi filatelistických obchodních záležitostech a já bloumal rozlehlým bytem, prohlížel si intarzie na nábytku, obrazy a sochy, a trochu se nudil.

 

Pak jsem na jedné porcelánové misce objevil karamelku (tehdy zvanou podle výrobce „štolverk“) a protože jsem znal z pár návštěv zvyk mít někde na talířku něco sušenek, bonbonů či ovoce k posloužení hostům, karamelku jsem rozbalil, papírek strčil do kapsy a ji do pusy.  Byla tvrdá, vyschlá, chuti nevýrazné. Vrátil jsem se k dospělým, kteří se nad známkami dostali k rodinné historii, a majitel bytu se jal zrovna vyprávět, jak byl jako hoch s otcem na návštěvě u prezidenta Masaryka a dostal od něho karamelku - mám ji od té doby támhle na talířku vystavenou, dodal pyšně.

 

Nevím, jak jsou na tom ostatní pamětníci, ale mně Ta vzpomínka na TGM žádné libé pocity nepřináší, ta karamelka byla fakt děsně tvrdá a nedobrá…

 

MIROSLAV MACEK

 

 

 

 

 

Komentáře (3)add feed
... : *deeres*
Co čekat od potomka marxisticko-trockistického klanu Šabatová-Uhl. Nikdy, nikdo z nich nedělal rukama, živily je řeči. Není divu, že jejich potomek, který tradičně vklouzl do nějaké té neziskovky, se zhroutil z toho, že někde 6 hodin v kuse makal rukama za žebráckou mzdu. Ona to měla jako zábavu, někdo to má jako celoživotní úděl.
Zakladatelem rodiny byl jistý Jaroslav Šabata, po roce 1948 nadšený mladý komunista. Na brněnské univerzitě se zapsal do dějin v pozici sekerníka, rozhodujícího o vyloučení nepohodlných studentů. Následně se přesunul mezi pedagogy a jedenáct let přednášel marxismus-leninismus. Pak znenadání prohlédl a rok 1968 prožil jako horlivý zastánce dubčekovské reformy, což jej vyneslo na post tajemníka krajského výboru KSČ. Po změně poměrů byl ze strany vyloučen, poté byl dvakrát vězněn a podepsal Chartu 77. Jeho dcera ombudsmanka Šabatová je manželkou Petra Uhla a matkou Pavla Uhla, stejně jako jeho bratra Michala a dcery Saši. Jistý advokát jménem Pavel Uhl žádal Ústavní soud o zrušení voleb ve prospěch Strany zelených. Návrh oficiálně podala advokátka Saša Uhlová. Svoje příjmení veřejně proslavil i Michal Uhl, angažující se výrazně v kauze Ústavu pro studium totalitních režimů, kde plnil roli přičinlivého pomocníka Petrušky Šustrové, které se to tam podařilo vyplenit.
Znala jsem kluka, který s Uhlem byl ve vězení a byl i svědkem na jeho svatbě. Také pracoval v ÚSTR. Ten jenom potvrdil to, že celá rodina je stále smýšlením marxisticko-trockistická.
http://www.rozhlas.cz/plus/proaproti/_zprava/ustr-po-10-letech-vseobecny-krach-a-stranicke-zajmy-soudi-byvaly-reditel-zacek--1746479
září 14, 2017 12:05
... : Mikin3
Doufejme, ze potomci prezidenta Masaryka najdou dostatek dustojnosti a penez, aby Macka za jeho utrpeni odskodnili. smilies/tongue.gif
září 14, 2017 18:34
... : polárka
Brno je opravdu zlata lod

Dobrý den, přeposílám:

Posílám komentáře k projektu sociálnímu začleňování největších lemplů a flákačů. Jde o projekt Housing first, který si vzal do hlavy, že za to, že jsou některý lidi prasata, může to, že nemají nové krásné byty.

A proto těm nejhorším z nejhorších se přednostně přidělí pěkné byty a oni nám za to budou vděční a polepší se. Je to absolutně postavené na hlavu, protože tím budou odsunuti do pozadí ti, kteří se nějak snaží alespoň trochu dosáhnout lepších podmínek, i když s odřenejma ušima platí nájem, nedluží nic, žádné bydlení na rozdíl o d preferovaných čuňat nezdevastovali.

K projektu se samozřejmě rovnou nacucly pijavice, které se stěhují od města k městu a tento projekt vedou v jakémsi útvaru sociálního začleňování. Brno je s tím docela v p.deli, tak si to, prosím, pohlídejte u vás, ať nikoho podobného ražení nezvolíte do svého zastupitelstva.
září 16, 2017 19:00
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]