O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


NECHCEME ROZEPŘE, ALE ... PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 31 srpen 2017
 Před třemi lety jsme s manželem byli na návštěvě u jedněch známých, co bydlejí tam, kde my máme chatu. Ukázalo se, že mají dva psy, z nichž jeden druhého dost agresivně pokousal. Zraněný pes byl sice ošetřen, ale většinu času zavírán a o samotě, neboť měl stále problémy s infekcí. Spis to vypadalo, že to tak nějak sám (a brzy) dožije.

 
 
 
 
 
     Oni, taktéž důchodci jako my, ale nemají možnost a ani finance k častým návštěvám veterináře. Tak nějak slovo dalo slovo, a my jsme si toho téměř mrtvého, nemocného a už docela starého pejska odnesli domu. A vypiplali jsme si ho. Děláme pro něj vše, na co se jen dá pomyslet. Je neuvěřitelně rozmazlován a má úplně všechno. A proč taky ne. Téměř umřel… Máme ho nesmírně rádi a on nás.
 
     Ti známí mají z toho radost také a vždy, když ho vidí, tak tvrdí, že je vidět, že se má báječně, a že u nás má mnohem lepší život. A teď se dostávám k mému dotazu. Oni totiž velice často zmiňují, že je velmi tlustý. Ano, když jsme ho dostali, tak byl mnohem hubenější, protože byl vychrtlý a hodně nemocný, jenže teď je to šťastný starší pejsek.
 
     Ano, dáváme mu možná víc ňamek, ale taky s ním pravidelně chodíme na procházky a hrajeme si s ním. Je ná velkou potěchou. Tak proč by si neužil něco dobrého, vždyť už mu je 12! Opravdu mě to štve.  Jenže, když spolu mluvíme, tak vždy musí někdo z  nich říct: “když byl u nás, byl mnohem štíhlejší… to my bychom ho takhle ztloustnout nenechali…”   Už se mi docela chce  zakřičet: "Ano, když jste ho měli vy, byl mnohem štíhlejší, ale také u vás téměř umřel!"
 
     Ptala jsem se na to i veterináře, a ten mi řekl, že na svůj věk má ideální váhu. Vůbec nevím, jak se k nim chovat, když s tím zase začnou. Nechci být jedovatá a pohádat se s nimi, ale můj mírný přístup je rozhodně v popichování o jeho váze doposud nezastavil. Přátelé, poraďte, mám to ignorovat a snažit se to spolknout, nebo do toho šlápnout naplno? Přeci jen tam rádi jezdíme, a nechci si udělat nepřátele...

IVANA
 
 
 

Komentáře (3)add feed
... : Myška
Ivano, už bych jim to řekla naplno, přesně tak, jak jsi to napsala - "Ano, když jste ho měli vy, byl mnohem štíhlejší, ale také u vás téměř umřel!" A dodala něco v tom smyslu, že jim to, že se na něj vykašlali když byl zraněný, taky pořád nepředhazuji. Vím, může to vést ke konfliktu, a tak si to musíš zvážit sama. Já bych to do nekonečna přecházet nedokázala, ale každý jsme jiný.
Jinak - jste moc hodní, že jste se o pejska postarali, vyléčili ho, a on může dožít svůj život obklopen láskou a péčí.
srpen 31, 2017 21:39
... : Míša šíša
Tak pokud je hmotnost psa dle veteřináře v pořádku, tak není co řešit, ne? Není o čem vést další diskuzi na toto téma, takže vůbec bych to se sousedy dál nerozebírala. Řekla bych jim, že dle veterináře je pes OK a tím bych celou záležitost uzavřela.
září 01, 2017 09:18
... : doktor
Ivo,poznámky sousedů ignorujte a příležitostně jim oznamte,že výživa,výchova i vše ostatní je pod dohledem veterináře.A konec.
září 01, 2017 12:51
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]