O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

SKLÉÉÉÉNICÉÉÉÉ, NÓÓÓÓVINÝÝÝÝ.... PDF Tisk E-mail
Pondělí, 07 srpen 2017
Asi takhle bych měla vykřikovat.... Něco jako bylo dřív, hodně dávno dřív, když jezdívali ulicemi dráteníci či brusiči: "Drátováááát, hrncééé, nožééé, brousííííít..." Nojo, ale tyhle doby jsou dávno ty tam, proto budu zas chvilku normální (pokud to zvládnu) a budu vám všem nabízet svoje přebytky, se kterými si už nevím rady,  jen slovy a obrázky :-)))

 

 

 

 

    

 

       Likviduju, likviduju - ono, když se vybourá zeď, tak je sice víc místa, ale o to méně úložného prostoru. Nakonec - alespoň to jednou po mně nebudou muset dělat děti, žejo... Tak jsem už rozdala hodně moc věcí - a stále jich tu je plno, plničko. 

 

      Například sklenice na zavařování - nechcete někdo? Mám tu dost těch větších, asi jsou 3/4 litrové, takové, co se v nich např. prodává zelí (cca 20), a pak plno těch středních, co se do nich dávají džemy a podobně (přes 30). 

 

 


 

 


      Taky jsem si celá léta kupovala (a nevyhazovala) nejrůznější časopisy. Pokud tedy někdo máte zájem, třeba na chalupu, na čtení a následně na podpal... Jsou různé - mám tu Burdy, Neue Mode, Praktické ženy, atd. - a asi (na výšku) půl metru časopisů  o vaření. Nesmím to vzít do rukou, protože bych nedala ani jeden :-)))  A to je jen pár názvů, je tu i taková všehochuť, v podstatě průřez zajímavými časopisy, co vycházely a vycházejí. Je jich opravdu hodně - dnes jsem to třídila - cca dva sloupce, co mi jsou do pasu :-))).

 

         Pokud tedy máte někdo zájem, ozvěte se, pošlete mi emajlovýho holoubka - daniela-zavináč-kudlanka.cz.  Jo, a pochopitelně - nechci za to nic. 

 

 

d@niela

 

 

 

 

 

Komentáře (8)add feed
... : Nona
Dani, nepotřebných věcí se nejlépe zbavíte na facebooku. Myslím si, že tady komunikace frčí hodně. Existují různé skupiny "Daruji za odvoz" apod.
Já už asi 3 roky nezavařuji nic. Ovoce jsem si kdysi kupovala od známých, když se neurodilo, tak na tržnici. Ale při cenách 150Kč za jahody a 200Kč za třešně to opravdu nedávám. Tu skleničku marmelády si holt občas musíme koupit....
srpen 08, 2017 07:02
... : d@niela
Nono, máte absolutně pravdu.
Nějak se nám to všechno zvrtlo - já letos pár (vyloženě cca 10 malých) skleniček zavařila, ale nebylo to vůbec to ovoce dříve běžné, protože za pár šupů spíš koupíte pomeranče, než naše zdejší ovoce.
Takže mám pár skleniček luxusní pomerančové marmelády, kterou mám moc ráda, pak jsem riskla - a byl to kupodivu úspěch - banánovou marmeládu (vřele doporučuju!), citronovou... Nojo, ale na třešně, višně, meruňky,jahody, rybíz, ostružiny, maliny, borůvky - na to si musím nechat chuť zajít, protože na to nemám.

Já nevím, ale asi se to našim farmářům pěstovat nedaří, jinak nechápu ty ceny...
kilo třešní = deset kilo pomerančů....
Nepochopitelné.
srpen 08, 2017 09:32
... : *deeres*
Dá se nakoupit za slušnou cenu, ale musíte přímo k pěstitelům. Jahody jsme kupovali ve Vraňanech, jako samosběr. Teď naposledy meruňky kilo za 40,- Kč, protože to byly prťavky. Je to české ovoce,žádné umělotiny z dozrávárny, ale musíte si pro to dojet. Mají skvělé brambory, takové, co se opravdu dají oškrábat a s máslem a tvarohem lahůdka.
A tady najdete jejich ceny
https://jahodarna-vranany.cz/
Ty horentní ceny nejsou záležitostí našich farmářů, protože ovoce v marketech je většinou z dovozu, dovoz se prodraží a obchody se také snaží co nejvíce na prodeji vydělat.
Brzy bude sezóna nakládání zelí a kupování dýní, tak tady je další skvělá adresa, pro ty, co bydlí ve Středočeském kraji. http://krouharna-zeli.cz/
A ti, co jsou odjinud, stačí si vyhledat českého farmáře ze svého okolí.
Loni jsme nakoupili ještě laciněji, ale letos ovocné stromy špatně odkvetly.
srpen 08, 2017 10:24
... : Míša šíša
Daní, můžeš poskytnout recept na banánovou marmeládu? Předloni jsem ji zkoušela podle receptu, který jsem našla někde na netu, ale nebyla jsem spokojena - marmeláda vůbec nezželírovala a byla stále tekutá. Sice se to dalo jíst, ale konzistenci marmelády to rozhodně nemělo.
srpen 08, 2017 10:47
... : Myška
Stejně - meruňky za 40, to jsou pomeranče asi furt levnější (nevím, teď je nekupuju). My jsme koupili za 20, drobné, ale dobré. Na džem, kompoty u nás nikdo nejí. Koupila jsem si jen tak na jídlo pár broskví, ale byly hnusné - bez chuti a jakési suché. Kupovala jsem v supermarketu, takže nějaký dovoz. Lepší chuťově jsou tzv. ploché broskve, jistě jste je už viděli. Ale opravdu dobrou broskev, takovou, jaké bývaly za mého dětství, jesm nejedla hodně dlouho...
V dnešní době se nevyplatí kupovat ovoce na džemy, marmelády a zavaření. K ceně ovoce připočteme ještě cenu cukru...
srpen 08, 2017 12:25
... : *deeres*
Myško, máš pravdu, že meruňky byly letos drahé, jenže se neurodily. Loni byly stromy obsypané a v sadě, který je kousek od nás, sklidili jenom mladé nízké stromky a staré stromy nechaly spadnout.
Z padanek je marmoška nejlepší a ještě teď mám z loňska dvě dvoulitrové láhve.
Problém ovoce z marketů je, že většina je bez vůně a bez chuti a nejenom ovoce. Kupované rajské také nejím, jsou hnusný.
srpen 08, 2017 13:06
... : doktor
Hahahaha s ženou řešíme podobný problém.Přebytečné vyhazujeme.Některé věci se nevyplatí zavařovat.To jsou slova mé ženy,ale sem tam stejně něco zavaří.
srpen 08, 2017 13:12
... : Sidon
Dámy a dívky, na ovoce, které je dovezené odjinud, je třeba dávat pozor. Tak, jak praví doktor Petr Lukeš z Blanska, že to ovoce nedostalo šanci dozrát na stromě (to ostatně může být u některého domácího), obsahuje příliš mnoho kyselin, a i když si ho dosladíte, pořád tam ty kyseliny budou, Jenže tělo pak spotřebuje velkou dávku vápníku na jejich neutralizaci, přičemž u starších osob to může způsobit i odvápnění kostí, čili osteoporózu. Takže, přestože jí člověk "zdravě", stále může mít zdravotní problém. Opravdu je to asi nejlepší tak, jak píše Deeres, natrhat a nasbírat si to ovoce přímo od pěstitele, jenže tu možnost spousta lidí nemá a taky je to jenom sezónní záležitost. U těch druhů ovoce, které se musí trhat přímo ze stromu, je to potom vidět na jejich ceně, když to člověk kupuje v tržnici, ale daleko lepší je, když má člověk možnost si to natrhat sám.
Ovšem, třeba takový ananas, je prý daleko lepší a pro člověka lépe stravitelný, když je konzumován jako kompot a ne syrový, což může mnoha lidem způsobit žaludeční potíže.
srpen 08, 2017 18:22
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]