O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

TENKRÁT V ANGLII PDF Tisk E-mail
Středa, 02 srpen 2017
Přejít na obsah
TENKRÁT V ANGLII
Strana 2

Výsledek obrázku pro Isaac Newton´s house in LondonJe to hodně let, skoro třináct, co mi napsal jeden kamarád z Anglie, co tam odjel pracovat, tuhle poznámku na téma: „Jak se vlastně žije v Anglii?? Je to opravdu ráj, kde létají pečené kuřata přímo do pusy?“ A když jsem to tak po těch letech četla, docela by mne zajímalo, jak se to konkrétně tam změnilo, když už tehdy nebyl moc spokojený…

 

 

 

 

 

 

Výsledek obrázku pro Isaac Newton´s house in London

 

        Procházím poměrně temnou londýnskou ulicí. To víte, tady se zas tak moc nesvítí. Elektrika je už tak drahá, že radnice zapíná jenom lampy na hlavních ulicích. "Hej, krvavče! Nemáš žváro?" oslovuje mne podnapilý bezdomovec. Je noc, a já se konečně se blížím k domovu ... mj.,  tohle se mi přihodilo blízko Newtonova domu, kde bydlí bezdomovci. A taky já, ale na rozdíl od nich v domě. Přes haldu odpadků, psích a lidských výkalů, doskáču až ke dveřím.

 

        Zámek naštěstí někdo vytrhl, takže se nemusím obtěžovat s odemykáním. No, a konečně klid.

 

        Tady v Anglii žijí lidé z celého světa, což má za důsledek spoustu zajímavých problémů. Školy a nemocnice jsou přeplněné, na zubaře se čeká i více než půl roku, nemovitosti jsou předražené, centra měst se mění v ghetta, která ovládají indické, pákistánské, ruské, ukrajinské, jamajské a další gangy, které většinou mezi sebou bojují. V roce 2004, kdy toto píšu, se do řad "pracujících otroků" dobrovolně dostávají také imigranti z východní Evropy. Vidina lehce vydělaných peněz se však dříve či později po jejich příjezdu rozplyne.

 

 

http://media0.osoba.cz/images/media0:50fcb9b911867.jpg/statue03.jpg

 

 

Ale ti „mírně odlišní“ Češi, kterých je tu celkem dost, vzali hned po příjezdu útokem všechny úřady, z kterých se dají vydobít nějaké ty dávky. Prostě zvyk je železná košile… Mezi přistěhovalci z naší vlasti jasně vedou lidé se základním vzděláním. Jejich uznávaní bossové mají většinou alespoň učňák. Anglicky však válí jako já maďarsky. Ostatně to nevadí, protože v jejich zaměstnáních stejně nepotřebují mluvit. Jinak život je tu poměrně jednotvárný, bez větších změn.

 

Místní Češi většinou do hospod a na diskotéky nechodí. Není zajímavé popíjet extra drahé pivko a očumovat jiné. To radši všichni zůstávají doma a sledují přes nějaké ufo českou telku. 

 

 

Jak už jsem napsal, drtivá většina našich krajanů pobírá nějaké ty sociální dávky. Nu, když je něco zadarmo, tak se to musí využít, že? A pak peníze většinou utratí za blbosti nebo drahé jídlo.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]