O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VÍTE, CO JE PUKRLE? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 24 červenec 2017
Související obrázekPodle internetu (sama bych na něco takového nepřišla) to znamená "hrb" a vzniklo to z německého slova Buckel. V podstatě je pukrle mírný úklon, prováděný současně s pokrčením kolen - a slouží jako výraz pozdravu. Provádí je zejména dívky a mladé ženy jako výraz úcty nebo díků, dříve šlo o pravidelnou součást evropské dvorní etikety.

 

 

 

 

 

Výsledek obrázku pro jak se dělá pukrle

Takhle se to dříve dívky učily – ještě těžkou krabici na hlavu, aby bylo správné držení. Teprve pak následuje úklona. Není to tak jednoduché, protože čím je ta osobnost, které se žena klaní, ve vyšším postavení, o to déle je v pukrleti se skloněnou hlavou nutno setrvat...  Jo, nebylo a není to nic jednoduchého. Dodnes se to používá na anglickém dvoře. 

 

Ačkoliv bude vévodkyně z Cambridge (celým jménem Její královská Výsost vévodkyně z Cambridge, rodným jménem Catherine Elizabeth Middleton, občanským jménem Catherine Mountbatten-Windsor, manželka prince Williama, vévody z Cambridge) zřejmě v budoucnu královnou, zjišťuje, že se i tak musí uklánět několika členkám královské rodiny.

 

 

 

 

Královna Alžběta II. totiž aktualizovala nový výnos o hierarchii v královské rodině poté, co si Kate Middletonová loni vzala prince Williama.

 

 

Takže ve chvíli, kdy jí nedoprovází William, musí vyseknout pukrle před "princeznami rodem", tedy před královninou dcerou princeznou Annou, před královninou sestřenicí princeznou Alexandrou a dcerami královnina syna, prince Andrewa, tedy před princeznami Beatrice a Eugenií.

 

Vše se děje kvůli tomu, že vévodkyně z Cambridge nemá šlechtickou krev. Když je s manželem, nemusí si z nich nic dělat, ale musí se uklonit Williamovu otci, princi Charlesovi, jeho ženě Camille (i když je také neurozená), královně a jejímu muži, vévodovi z Edinburghu.

 

 

 

 

 

 

 

zdroj: internet, wikipedie, a chabá paměť

d@niela

 

 

 

Komentáře (0)add feed
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]