O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JAKPAK JE DNES U NÁS DOMA? PDF Tisk E-mail
Neděle, 02 červenec 2017
Mohla bych si s gustem zpívat: „To všechno odnééés pes…“ Ano, drobná změna v textu, ale přitom jak podstatná… Stalo se totiž, že jsem včas neobjednala svého milovaného chlupatce u jeho kadeřnice, takže nabyl víc než dvojnásobného objemu. Vzhledově, respektive chlupově. A paní Slavíková (hodná paní, co z něj vždy udělá úpravné zvíře) je bohužel na dlouhé dovolené a já nechci Kayu svěřit do jiných rukou. No, spíš bych měla rovnou napsat, že se mi nechce shánět jiný psí salón a jezdit s ním někde po Praze.

 

 

 

 


 

     Kayo byl chlupatá koule, s vlasy víc jak deset centimetrů zdéli (tihle pesani totiž nemají srst, ale vlasy, a mne se neptejte, čím se to liší, tak dalece v psí odbornosti vzdělaná nejsem). Bohužel, a protože tedy nemají srst, tak při každém dešti či po něm, se vracím domů s neuvěřitelně zas-znečištěným pejskem. Pak nastává velké mytí a koupání, mytí koupelny, sušení, drbání a konejšení pesa.

 

 

 

 

 

      Tak jsem se včera odhodlala, vzala všechny nůžky, co jsem jich doma našla, psa postavila na jeho parapet pod oknem a začala fušovat do psího stříhání… Tedy, naštěstí se mi opravdu nepodařilo ho stříhnout, ale nebylo to ani tak mým kumštem, spíš tím, že mi tak neskutečně věří.

 

 

 

   

 

     Ano, se všemi souhlasím, výsledek je prostě příšerný :-))) - ale zítra, to mu slibuju, ho vezmu ještě strojkem. Vysvětlila jsem mu taktéž, že to rovnou strojkem neumím a že tedy budeme jeden den chodit kanálama, aby neměl moc velkou ostudu.  Pokud se mi to povede nějak slušně, tak vás fotka nemine… To slibuju, na mou duši, na psí uši!

 

d@niela

 

 

 

Komentáře (8)add feed
Stříhání. : Pepa.
Mám trochu zkušenost se stříháním pejska. Začátky jsou obtížné, ale po čase se to poddá. Nutno vlastnit kvalitní strojek s nástavci a samozřejmě kvalitní ostré nůžky. Náš Jessie je černý mini knírač a má se mnou při této akci svatou trpělivost. Manželka můj výkon neustále kritizovala a tak jsem jej obědnal k profesionálům. Vzhledem k tomu, že v našem městečku je pejsků této rasy poskrovnu tak v salónu jak má knírač vypadat, toho mnoho nevěděli. Poprvé přišel úplně do hola . Nožička tenounké jak drátky. Vypadal jak zmoklá myš a stálo mě to 50 dolarů. Tentokrát jsem mimořádně kritizoval já. Nožičky se nechávají zarostlé.
Malá perlička: Naše známá jezdí s touto rasou již 35 let po výstavách. Těsně před výstavou absolvuje cestu autem z Plzně do Ostravy kde pejska ostříhá slavná profesionálka do výstavní podoby. Celý proces stříhání trvá 5 a více hodin. Kolik jí tato legrace stojí mi neřekla. Ale pokud její vítězná fenka přivede na svět štěňátka s také vítězem, který si za vrznutí nechá ještě zaplatit, tak jedno takové štěně stojí bratru i 15 tis. Kč. A v Kanadě je běžná cena 2500 dol. za štěně.

červenec 02, 2017 21:20
Hmm, Pepo, knírač se správně nemá stříhat, ale trimovat. : Myška
Jen tak mu zůstane správně tvrdá srst.
Za šikovným psím "kadeřníkem" se jezdí klidně z daleka, protože na úpravě srsti na výstavě velice záleží.

Nevím, co je na ceně 15 tisíc za štěně s průkazem původu divného. Stejně jako nechápu, jak může poplatek za krytí u někoho vzbuzovat údiv a vydává ho za senzaci.
červenec 02, 2017 21:33
Danielo, a co ten ocas? : Myška
Tam mu srst necháš dlouhou?
červenec 02, 2017 21:34
on ho má zatočenej nahoru, položenej na zádech : d@niela
To jen když se honí s nějakým super kámošem (ono najít psa, kterej mu stačí, je kumšt, protože tohle zvíře, co má max čtyři kila, lítá nadzvukovou rychlostí), tak mu vlaje jako bílý prapor ze zadečku :-)))
červenec 02, 2017 22:37
Trimování. : Pepa.
Ano to se u těchto pejsků dělá ale dá to hodně práce. Trimovací nůž, trpělivost a srst je potom hrubější. Ale na výstavy nechodím a tak jsem to vzdal. Malá perlička. Náš Jessie plave a rád. Známá z Plzně na mi nechtěla věřit. Z jejího chovu žádný pejsek nikdy neplaval. Nemají vodu rádi.
červenec 03, 2017 03:11
Pepo, ano, trimování dá více práce, než ostříhat psa strojkem. Srst musí být vyzrálá a musí se to umět. : Myška
Tak jako ty to dělá hodně lidí, kteří buď se psem s průkazem původu nechodí na výstavy, nebo mají psa bez průkazu původu, tedy křížence.

Plavání - je to jako u lidí - někteří psi plavou rádi a jaksi přirozeně, nebojí se ani poprvé, jiní se bojí, ale naučí se, a někteří se bojí tak moc, že do vody vlezou jen tak hluboko, kam dosáhnou a neodnutí je nic, aby plavali.
červenec 03, 2017 07:52
Dani, takže celé tělo ostříhané a ocas ponechán s dlouhou srstí? : Myška
Mohla bys mu nechat na špičce ocasu jen střapec smilies/grin.gif smilies/grin.gif.
červenec 03, 2017 07:53
... : *deeres*
Co si to tomu chudákovi provedla? smilies/grin.gif
červenec 03, 2017 11:12
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]