O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

RODINNÉ SVÁTKOVÁNÍ A OSLAVOVÁNÍ PDF Tisk E-mail
Neděle, 11 červen 2017
 Rodiče budou teď slavit významné výročí svatby a je pochopitelné, že bude velká oslava. Jsem prostřední ze tří sourozenců, všichni máme rodiny a děti. No a pak jsou tu tety, strýcové, jejich děti… Takže, když se všichni sejdeme, je nás opravdu dost. Dle vzoru “o nás, bez nás” bylo všemi rozhodnuto (opět), že ta velká oslava pro všechny, bude zase u nás doma. (Ano, opět.)

 

 

 

 

 

 

Všichni se tak nějak vzájemně dohodli, že u nás je to přeci nejlepší, že se k nám všichni nejlíp dopraví, že u nás se to všechno pěkně srovná. Jo, je to všechno pravda, ale u nás jsou úplně stejné podmínky jako u starší sestry, či mladšího bratra. Všichni se takto nejspíš dohodli, neb u nás byla – úplně ze stejného důvodu – pořádána i minulá a předminulá rodinná vánoční sešlost.

 

Jsem sice ráda, že se všem u nás líbilo, ale nebylo by na škodu už změnit místo a zkusit to i někde jinde? Všichni samozřejmě něco přinesou, o to se nejedná, ale největší díl práce bude opět na nás. Tedy na mě. A já teď nevím, jak z toho.

 

Nechci být ta špatná, která bude brblat a kazit rodičům oslavu, ale mám pocit, že se to pořád opakuje, a všichni to rádi všechno hodí na mě, neboť já se nebráním, vždy scvaknu podpatky a zařídím, udělám, připravím.

 

Když jsem se proto příbuzným ozvala, tak mi bylo řečeno, že to přece u mě tak pěkně funguje… a že já už mám přeci zkušenosti…a takový ty blbý kecy, jak se z toho oni vyvlíknout. Už nevím, co mám dělat, jednoznačně odmítnout to asi nelze, nechci ublížit rodičům.

 

ANDĚLA

 

 

 

Komentáře (10)add feed
... : Sandra
Já bych asi tuhle oslavu u nás uspořádala, protože teď už se z toho budeš vyvlíkávat těžko. Ale rozhodně a často bych všem (a sourozencům 3x) opakovala, že další oslava se pořádá u někoho jiného, protože si to chceš taky někdy užít jako host a ne být pořád za hostitele. A že se budete střídat a příští bude u sestry. A až by se pak na vánoce ozvali, tak bych jim řekla- jé, ale vždyť jsme se přeci v létě domluvili, že ta další akce bude u sestry. My už s tím takhle počítáme...
červen 12, 2017 06:56
... : Marie
Já bych to ke konci oslavy udělala podle vzoru Prostřeno. Ke konci oslavy bych poděkovala za účast a zeptala se: " A u koho se sejdeme příště"? A je to. Pokud by se nikdo nehlásil, tak bych řeč rozvedla, že ať vidíme, kde je co nového.....
červen 12, 2017 10:19
Jednoznacne reseni Marie je vyborne. : Moira
S usmevem, s dobrou naladou, ale pevne!
červen 12, 2017 11:28
Milá Andělo. : magdalenka
Jestli nechceš pokračovat v tradici, kterou jsi bezděčně založila a se kterou všichni tak nadšeně souhlasí, nezbývá ti, než vše od základu změnit. Bohužel - je to jen a jen na tobě. ostatní se k pořádání nemají, tak navrhni sama změnu. A zařiď ji.
Já bych objednala stůl někde v restauraci a rozeslala všem oznámení kdy a kde se to pořádá, aby se každý závazně přihlásil. Rodičům zaplatíte společně oběd a jinak každý za své. To bych zdůraznila i v pozvánce.
Není to nezdvořilé. Je to běžné. K tobě do baráku vpusti jen hosty, co sis sama pozvala...
Kdo se urazí a nepřijde - jeho problém. Jsme velká rodina a děláme to občas podobně. Kdo má vařit, hostit a uklízet po hordě nájezdníků?? Akorát u nás se poctivě střídáme. Svatby, narozeniny, nový rok... Oslavy rodičů a Vánoce do toho nepleteme.
Pokud má stejný názor i tvůj muž, můžete vystupovat za oba.
Ovšem ty se nesmíš být ozvat. Od nich je to nevyčítavé a neslušné, nikoli od tebe. Tak nebuď hloupá.
červen 12, 2017 12:31
Magdalenko, : bb2
řešení praktické a dobré, ale v tomto případě nereálné, myslím. Jak sama píšeš:
Oslavy rodičů a Vánoce do toho nepleteme.
Anděly dotaz se týká oslavy pro rodiče. První, co by pozvaní udělali by bylo, že by si postěžovali u rodičů, byli by všichni pohoršeni a rodičům by to bylo líto.
Ale jo, pro jiný typ setkání širší rodiny je to dobré.
červen 12, 2017 21:16
Andělo, mně se nejvíc zamlouvá rada Sandry, : bb2
jako většinou. Sandra má pro rodinné a přátelské záležitosti asi cit :-)
Já bych byla méně diplomatická, protože bych pak do vánoc myslela na to, jestli se mi ten manévr povedl nebo to prokoukli a obrní se předem ;-) mám vždycky pocit, že přímost je lepší, i mně to víc vyhovuje, když se nezdržujeme tanečkama a domluvíme se rovnou. Ale pravda, ne každý to unese :-)

Něco podobného jsem řešila loni na podzim. Domluvily jsme se se starší sestrou, že mamce k narozeninám (nic nechci, všechno mám) uděláme podzimní úklid - dveře, okna, záclony, lustry, obrazy, obklady, plus běžný úklid - prach, podlahy, koupelny, postele, prádlo. Máma by nesnesla paní na úklid, no spíš si myslím, že by paní zdrhla, protože by jí mamka stála za zadkem a pořád kibicovala ;-) Domluvily jsme se, že každá udělá půlku domu nezávisle na sobě, kdy se nám to bude hodit. Máma si předem vyblejskala svoje sklo a vitríny a táta si udělal knihovnu. Pustila jsem se do toho dřív než ségra a se mnou dcera. Mamka když viděla, že jsme přijely obě a ségra že přijede kdovíkdy, využila situace a pořád přidávala. Asi se jí nelíbila představa poloviny vypucovaného domu :-). No nakonec toho ségře zbylo minimum, spíš symbolicky jedna nejsnazší místnost.
Za týden jsem mámě vezla vyžehlené a vymandlované prádlo, naši si lebedili, jak to bylo fajn a že zjara si to udělají, ale na podzim že by to zase uvítali. Jo, ráda, tentokrát to budeme mít snazší, uděláme tu jednu místnost a ségra to co my minule, může si vzít taky pomocnici. Zaskočilo je to obě, mamku i ségru :-)) ale máme všechny jasno.
červen 12, 2017 22:07
Pro bb2 : magdalenka
Oslavy Vánoc a výročí si slaví totiž u nás kazda rodina sama doma. Ono pozvat do domu 30 lidí, napojit je a nakrmit není jednoduché.
červen 15, 2017 15:32
magdalenka, : bb2
rozumím. U nás se to dělá spíš naopak. Polokulatiny a kulatiny, kdy se nás sejde hodně, se slaví v restauraci. Zarezervujeme si většinou salonek jedné oblíbené na odpoledne s obědem a večeří. Oběd podle výběru na přání, večeři objednáváme předem jednotnou pro všechny, s přihlédnutím k tomu, že jeden strýc musí šetřit slinivku a několik mladších účastníků jsou vegetariáni a vegani.
Štědrý den slavíme v užších rodinných kruzích. Na první svátek se sejde naše rodina, rodiny sourozenců, naši rodiče. Dříve u našich rodičů v jejich domku, poslední roky u nás. Máme větší obývák s jídelnou, rodiny se trošku rozrostly. Poslední dva roky se k ná odpoledne přidá neteř se svojí novou mladou rodinkou, takže u našich rodičů bychom se v obýváku už mačkali, u nás je to v pohodě.
Běžné narozeniny a svátky (jmeniny) nějak zvlášť neslavíme, popřejeme si, se sourozenci a rodiči jen pohledy a smsky, s manželem a dětmi drobný dárek, já dostávám kytky. Ale žádná oslava, nenajevýš oběd večeře na přání - pro děti, pokud chtějí, jinak já dávám samozřejmě přednost tomu zajet si někam na jídlo ;-)
Ke svým narozkám a svátku mě nejvíc potěší, když muž uvaří svůj skvělý hovězí guláš a uvaří ho hodně, takže ho jíme celý víkend :-)
červen 18, 2017 09:08
ale fuj : bb2
chtěla jsem napsat Ke svým narozkám a svátku si většinou přeju, pak jsem to změnila - na paskvil. Takže k mým narozkám mě nejvíc potěší.
červen 18, 2017 09:10
bb2 : magdalenka
Ano. To je rozumné a milé. Člověk se nemá nechat manévrovat tam, kde nechce být, ale tam, kde je mu dobře. Je to známka dospělosti.
červen 19, 2017 17:38
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]