O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


SÍDLIŠTNÍ "NAJÁDA" PDF Tisk E-mail
Středa, 31 květen 2017
 Dobrý den, milé Kudlanky. Ráda bych se zeptala na váš názor. Bydlím v 1. patře panelového domu. Tedy v podstatě dole. Vedle našeho domu je druhý dům, oba spolu svírají pravý úhel a plocha mezi nimi je zatravněná. Jedná se o mírný svah, který v zimě slouží k sáňkování a celoročně jako výběh pro psy (i když tu žádné takové označení není).

 

 

 

 

 

Můj byt je orientovaný na tuto stranu; jediný výhled, který mám, je právě na zatravněný svah a pak na okolní domy, parkoviště, smyčku trolejbusu atd. Ale nejradši se dívám do zeleně, na stromy a keře, ráda se podívám na hrající si děti a psy. Problém mi ale v poslední době dělá jedna sousedka z našeho domu.

 

Jakmile se slunce otočí na tuto zelenou plochu, obleče se do plavek a tady si lehne a opaluje se zde celé odpoledne. Má s sebou svačinu, pití a knihu, takže tu vydrží docela dlouho. Bohužel, také velmi často a velmi nahlas telefonuje; má nepříjemný a vysoký tón hlasu. V sobotu odpoledne sousedka změnila své umístění a lehla si téměř pod můj balkón.

 

Ona žije sama s dospělou dcerou, takže moc práce doma nemá, a tak tráví u mne pod okny dlouhé hodiny. A proč vlastně píšu a co mi vadí? Vadí mi, že leží v plavkách na veřejné ploše, kdy ji mohou sledovat obyvatelé cca 25 bytů, opodál je cesta, kde chodí docela dost lidí; vadí mi, že když si otevřu dveře, tak musím poslouchat její hlasitý a pisklavý hlas, když telefonuje. A telefonuje často, ráda a především dlouho. A je to tak hlasité, jakoby byla u mne v bytě.

 

Podotýkám, že nemám partnera, který by ji sledoval  - to píšu proto, aby si někdo nepomyslel, že snad žárlím; nevadí mi ani ženy, které jsou v plavkách, nikdy jsem netrpěla nějakým komplexem méněcennosti. Jsem spokojená s tím, jak vypadám, prostě nemám tu klasickou „ženskou závist“.

 

Jen mi tu prostě vadí. Vadí mi svou bezostyšnou ordinérností, jak se na veřejné ploše rozvaluje, vadí mi svým hlasitým projevem, vadí mi, že nebere na nikoho ohled.

 

 

Související obrázek

 

(ilustrační foto)

 

 

 

Vím, že je na veřejné ploše, odkud ji nikdo vyhánět nemůže, ale přeci jen? Za celá ta léta to nikoho jiného nenapadlo, ani žádná jiná žena tam nechodí. Stejně tak kolemjdoucí na ni koukají dost vyjeveně. Přeci jen, jsme téměř v samém centru města...

 

Co vy na to, přátelé, milé Kudlanky?

NONA

 

 

 

 

Komentáře (7)add feed
:) : bb2
Předpokládám, že nejvíc obtěžuje svými hlasitými telefonáty. Když bude zticha, tak ji nebudeš ani vnímat, koneckonců dnu k opalování zase tolik není a ty máš zaměstnání, ona asi taky. A ty navíc urcite i jiné způsoby trávení volna než sledování trávníku u paneláku. Ale hluk ruší, to zcela chápu.
No ja jsem stara konzerva a nejdřív jdu na věci jednoduše a v klidu, takže bych s paní jednou dvakrát promluvila. V klidu a lidsky.
Kdyby to nepomohlo, vzala bych si na starost, aby tráva vůkol mého balkonu byla stále zelena. Natáhla bych z bytu na balkon hadici - to není výmysl, takhle jsme kdysi v paneláku napouštěli bazén pro dětičky. Bazén umístili otcove na trávník pod balkony, matky do něj umístily deti a sebe jsme pak umístily na ty balkony. Melo to úspěch :-)
No a hadici bych kropila trávník. Jednou dvakrát bych varovala, ze jako trávník bude mokrý a promoci se ji věci, deka. Podruhé bych jela s hadicí rovnou. Klidne i přes paní, však nemůžeš mit oci všude, ne? Na hrubý pytel...
Ale jak říkám, nejdřív normalně..
červen 01, 2017 00:03
. : Míša šíša
To, že po té dotyčné udiveně koukají kolemjdoucí, by mělo vadit spíš jí než tobě, ne? Moc to nechápu...
Tak když ti vadí se na ní koukat, tak se na ní přece nekoukej. Je-li takové hezké počasí (až se někdo opaluje), tak zavři okno a vyjdi z toho paneláku. Možná se ti bude po opuštění té klece lépe dýchat a nebudeš mít tolik negativních pocitů. Osobně nechápu nikoho, kdo tráví hezké slunečné dny tím, že kouká z okna a pozoruje co, kdo, kde.
Hlasité telefonování, pokud je opravdu dlouhé a časté, by mi taky vadilo. Tak zkus dát na parapet otevřeného okna rádio a trochu to osol. Jednak budeš slyšet rádio a ne ji, druhak ona nebude slyšet toho, s kým volá, a přestěhuje si deku o kus dál. Jinak poradit neumím - pokud na trávníku nestojí cedule s nápisem "Zákaz opalování a telefonování", těžko můžeš sousedku nějak omezovat.
červen 01, 2017 06:23
... : Vodoměrka
Opalovat se na veřejném prostranství může i při měsíčku, to jí nikdo zakázat nemůže... pokud mluví hodně nahlas, asi bych ji poprosila, jestli by nemohla být trochu tišší... ale pokud neruší noční klid, tak je to jen na její dobré vůli... a kdyby se paní opalovala jinde než v centru města, to by ti nevadilo? Vždyť se na ni koukat nemusíš...
Připomíná mi to boj dvou sousedů na bývalém sídlišti, když si stěžovali, že děti na dětském hřišti moc hlučí a že by si měly chodit hrát jinam... sepsali tenkrát i petici, ale nějak s ní neměli úspěch...
červen 01, 2017 08:32
Nono, : *deeres*
máš kliku, že k tomu ještě nekouří. Já to mám podobně, navíc i s tím hulením. Zavřu okna, pustím digestoř a rádio a vlezu si do pracovny k PC,kde jsou okna na druhou stranu a dveře odhlučněné.
Nebo rovnou vypadnu ven a čekám až na ně přijde mráz. To jsou babky zalezlé doma a nekouří a nekafrají mně za oknem, protože dědek Mrazík by je sklátil.:-)
Co se týká domluvy, moc šance ti nedávám, je to veřejný prostor a nejspíš tě pošle do háje. Jedině to zkusit s hygienou, upozornit jí dobrácky, že se rozvaluje v místech, která jsou podělaná od psů.
červen 01, 2017 09:01
... : bb2
Tak ja si dokonce myslím, že tyto plácky uprostřed sídlišť jsou k takovým aktivitám přímo určené. Pro deti a lidi, aby nemuseli trčet jen v bytech a to i ti, co nemají peníze nebo kondici na výlet za město. Ale taky nesnasím vnuceny hluk, tak pokud jde o telefonáty pod oknem, Nonu chápu. Na to meli myslet projektanti a udělat kolem jakýsi ochranný pás" keřů a stromků. Lidi by se opalovali a mluvili az za nim, ne pod oknem Nony.

Nono ber to z te lepší stránky, paní griluje jen sebe a sama. Taky by si tam uvolněnější spoluobcane mohli dělat večer co večer gril party s muzikou :-)
červen 01, 2017 10:30
Míšo Šíßo : bb2
strávila jsem v panelácích skoro čtvrt stoleti, byly to menší paneláky, jeden dva vchody, tři patra. Ale v každém se vždycky vyskytoval okenní pozorovatel. U rodičů jsme meli sousedy, bylo jim jako našim kolem 35. Byt 2 1, přišli z prace a on az do večerních zpráv stal v okně. U zpráv se navecereli a pak sel zase do okna. Pokuroval a koukal kolem. V patek jsme odjížděli k babičce a s babičkou na chalupu - pan v okně. Vraceli jsme se v neděli navecer - pan v okně. Táta říkal, že jednou Jirku z toho okna odlepi rovnou do márnice. Pak jsme se odstěhovali.
Tak mne napadá, že se rodičům zeptám jestli mají o nich nějaké zprávy. Paní milovala našeho psa a říkala, že na penzi si ho taky poridi. Jestlipak se ji to podařilo. Nikdy jsem nechápala proc s tim chce čekat do důchodu.
V paneláku, kde jsme meli s manželem nas první byt, byla takova sousedka. Mlada, na materske. Fofrovala s domácnosti, aby mohla do okna. Pak na sebe pokrikovaly s jinou maminkou z protějšího domu přes ulici - co vařily, že už mají vyluxovano ac ta druha ještě ne. ..:-))
Lidi jsou ruzni.
červen 01, 2017 10:48
... : doktor
Děvčata,děvčata,děvčata no není mnoho lepších témat na debatování,než na panelákové příběhy?Bydlím v paneláku od r.1969 a jsou daleko horší příběhy než pobrekávání paní,která nemá co jiného na práci a tak slídí co by ji mohlo naštvat.Náš panelák je umístěn mezi rodinné domky a vilky.Pálení trávy,suchých větví,grilování se zpěvem,posezení u ohníčků s buřtíčkama.Vedro,hic a nemožnost větrat to na palici,ale ti lidé mají též svá práva a je jasné,že vzájemná tolerance je fuč.
červen 02, 2017 12:45
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]