O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


DCERKA ĎÁBLÍK PDF Tisk E-mail
Středa, 31 květen 2017
 Už si vůbec nevím rady se svou čtyřletou dcerkou. Normálně je moc hodná, poslušná, milá… ale jak se rozčílí, je to naprosto šílené dítě. A k rozčílení ji stačí přitom strašlivé málo. Jakmile to jednou propukne, je úplně neovladatelná. To pak křičí, skáče kolem, dupe, mlátí sebou, mlátí rukama … a pak třeba najednou ke mě přiběhne, obejme mě, a já se k ní sehnu a ona za minutu pokračuje v tom řádění.  Byla jsem s ní i u pediatra, ale nic, co bych už nevyzkoušela, jsem se nedozvěděla.

 

 

 

 

 

Jediné, co jsem vypozorovala, je to, že se to děje převážně večer, kdy je už unavená, a kdy je doma i manžel. Jakmile začne, jede a jede a jede…jako by neměla nikdy skončit.  Prostě dokud se totálně neunaví. Pak usne. A za pár dnů se to z nějaké hlouposti opakuje... A já myslím, že už jsem zkusila všechno. A tak zkouším zeptat se vás na radu, třeba jste někdo měl něco podobného doma.

 

Jen pro informaci – tohle všechno jsem vyzkoušela:

 

Když začne, tak ji ignoruju a nevšímám si jí. Nebo ji popadnu a odvedu do jejího pokoje. Ona ale chodí za mnou a řve dál. Dokonce už jsem byla tak zoufalá, že jsem ji i napodobila, aby viděla, jaký to je. Tak jsem křičela taky, a mlátila a dupala. Jo, až tak hluboko jsem klesla.

 

Zkoušela jsem jí vysvětlit, že chápu, že je unavená, smutná, naštvaná. Zkoušela jsem jí i naplácat, když to bylo už hrozný, ale jí to, zdá se, vůbec nevadí. Je úplně mimo, řve a řádí stejně. Postavit na hanbu do kouta, zavřít do pokojíčku, sebrat hračky, dávat odměny za dobré chování.

 

Už si ani nevzpomínám, co všechno. Cokoli zkusím nového, funguje to maximálně tři dny a pak se to rozjede naplno opět. Co mám dělat? Mj. ještě bych chtěla dodat, že mi doktorka dávala pro ni nějaké léky, oblbováky, ale to z ní pak je mumie. To opravdu nechci. Ona to taky nedělá v jednom kuse, kdežto po těch prášcích je pak mimo stále. Nechci to rozhodně řešit tím, že dítě nafetuju.

 

Tak – máte pro mne nějakou radu? Nevím, jak to omezit, a už vůbec jak to zastavit.

 

SANDRA

 

 

Komentáře (9)add feed
..... : Nona
..... já bych zkusila nějaké bylinky na uklidnění. Obecně funguje kozlík lékařský, meduňka, třezalka, chmel, pak je také velmi vhodné dodávat hořčík. V jedné chytré knize jsem se dočetla, že vzteklí lidé mají málo hořčíku. Hodně hořčíku obsahuje kvalitní kakao a potažmo tedy čokoláda. Já jsem dětem dávala Dologran, který má hořčík v dobře vstřebatelné formě. Určitě je ale potřeba se poradit v lékárně, jaké dávky dávat malému dítěti. Můj syn měl v období kolem 5 let problémy s tiky v obličeji, nebyl vzteklý, nekřičel, ale bylo vidět, že je hodně nervózní. Dávala jsem mu třezalkové dražé od firmy Kneipp - jsou to takové bílé tablety, vypadají jako lentilky. Tiky zmizely a už se nikdy nevrátily (syn je dospělý). Ale přesto zůstává trošku více nervózní, takže občas si dává Dologran i v dospělosti - užívá ten s vitamíny....
Ještě mě napadlo, že by měla dětská doktorka udělat odběry krve a mrknout se na štítnou žlázu??
Možná by stálo za to podívat se na problém z hlediska psychosomatiky, dočetla jsem se, že dítě cca do 8 let "odráží" problémy svých rodičů. Že chce něco vyjádřit. Na FB je skupina "Psychosomatika a etikoterapie", zkus se tam přihlásit a poradit, jsou tam lidé zkušenější.... smilies/smiley.gif
květen 31, 2017 06:31
vyřait : vlk
nebo omezit cukr. Slazené nápoje obecně jsou velké podporovatele neklidu a zlosti.
květen 31, 2017 08:22
Já si myslím, : Krakonoš
že by bylo na místě i psychologický vyšetření. Tý holčičky, pochopitelně. Pediatr rozhodně nedokáže diagnostikovat případnou poruchu.
květen 31, 2017 11:48
A co : Herodesa
studená sprcha?
květen 31, 2017 12:06
SANDRA : doktor
Sandro,určitě bych se přikláněl k řešení,které nabízí Krakonoš.Není jiné řešení,které by dcerce pomohlo.
květen 31, 2017 13:40
... : Bara
Studena sprcha, to uz jsem taky slysela, proste oblecenou ji postavit do sprchy, urcite je to sok a treba to zrovna ta holcicka potrebuje.....
květen 31, 2017 19:19
Sandro, : magdalenka
Ty vnímáš jen zu zlost, ale s chováním dítěte souvisí mnoho věcí... Jak se k sobě chovate s mužem, jak jsi úzkostlivá, jaký má dcera režim, zda má sourozence. A mnoho dalšího. Dítě si vymezuje hranice, i vy musíte vymezit ty své. Chodí do školky? Chová se tak třeba babicce? Odešla jsi někdy od ní? Jak ji odměníš, když je hodná?
květen 31, 2017 19:31
Děti jsou většinou na zabití, : Phoebe
pokud jsou přetažené, utahané a/nebo hladové. Jak už to bývá, nejlepší léčba je prevence - zajistit, aby byly pokud možno průběžně dosycované a odpočaté.
Pomáhá taky pravidelný režim, nemusíte mít milion pravidel, stačí pár a dodržovat je.
Jak už bylo řečeno výše, rozhodně neuškodí omezit jednoduché cukry, sladidla, barviva, emulgátory, pokud možno se vyhýbat i třeba polotovarům. Spousta dětí - hlavně těch s poruchami pozornosti, učení a chování - trpí na takzvaný "sugar rush" a jsou pak doslova jak nadopované.
A samozřejmě nelze opomenout fakt, že děti svým chováním nastavují zrcadlo nám samým a neumí nám to samy sdělit. Jejich osobnost a nervová soustava na to nejsou ještě zralé a když se kolikrát podívám na to, jak se chovají ti "zralí," rozumní" a "dospělí," tak si říkám, jestli nejsme tak trochu pokrytci, kteří po dětech chtějí něco, co sami nezvládají.
květen 31, 2017 20:57
zaujala mne poznámka, že to dcerka má ty záchvaty vzteku večer a když už je manžel doma : mila1
Připadá mi, že ty záchvaty má ze dvou důvodů:
1)večer už je přetažená (chodí spát po obědě, nebo už ne?) a v kolik hodin večer ji dáváte spát?
2)nechce se o vaši pozornost dělit s tatínkem. Chodí už do školky nebo jste s ní celý den doma?

Asi bych to řešila tak, že bych ji upravila režim dne - pokud přes poledne nespí, tak zavést, že prostě večer bude včas v posteli, předtím bych jí přečetla pohádku - prostě rituál, režim, dělá to divy. Taky bych omezila televizi, případně tablet, pokud ho už používá..
A zapřemýšlela nad tím, jak se změní atmosféra v domácnosti, když se vrátí manžel domů - věnujete se jemu a jí si všímáte méně? Uklidňující léky bych takhle malému dítěti nedávala, pokud to není nezbytně nutné.

červen 01, 2017 14:23
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]