O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PROČ JSEM SE NESTALA TANEČNICÍ PDF Tisk E-mail
Neděle, 21 květen 2017
Přejít na obsah
PROČ JSEM SE NESTALA TANEČNICÍ
Strana 2
Výsledek obrázku pro učební obor prodavačPodle vzoru – vzdělání je důležité, začala moje cesta za vzděláním po základce učebním oborem „prodavač smíšeného zboží“ tehdy rozšířené JEDNOTY (na ekonomku mě nevzali, nějak se jim nelíbil můj prospěch).

 

 

 

 

 

       Učiliště bylo umístěno v zámku hraběte Štolberka v Kyjovicích, vesnice mezi Ostravou a Opavou (z Ostravy Poruby tam jezdila a dosud jezdí tramvaj; někdo si možná bude pamatovat, jak se srazila jednou s jinou protijedoucí, tak to je tahle trať).

 

S námi na učilišti byli taky kluci a holky v oboru „kuchař číšník“. Ve velkém hraběcím skleníku byla vybudována tělocvična a v té kraloval učitel tělocviku, který nám mladým otevíral svět vážné, nevážné ale i populární hudby a měl tendenci nás naučit trochu se pohybovat po parketu. Nechodilo nás tam moc, jenom ti, kteří o tuhle činnost a hudbu měli zájem.

 

Pár kluků a holek, zvědavých, v patnácti vám patří svět, pokud máte otevřenou mysl, že. Všechno bylo tak nějak normální, dokud k nám nespadl z hotelové školy propadlík. Hroznej kluk, habán, pihovatý blonďák, blonďaté obočí i řasy (dneska bych řekla albín), a to jméno? Lojza Hammer, a hned mezi nás do tělocvičny a kamarád s učitelem.

 

Jenže stalo se, že od té doby nosil na naše poslechovky a tanečky desky s country hudbou a pány s rokenrolem a americkejma vypalovačkama. Popadl moji kamarádku Renatu (pěkná holka s pršáčkem, rozvíjejícíma se dvojkama a vosím pasem) a započal ji na parketu rvát do hlavy kroky a pohyby rokenrolu. Renča byla pěkná, ale dřevo.

 

 

Související obrázek

 

Já  pihovatá a s vystrašenejma nulkama, jsem ho nezaujala, za to mě zaujal Lojza, ani tak né jako kluk, ale ty jeho pohyby a kreace na parketu. A tak jsem vedle nich poskakovala, jak to učil Renču, až jednoho dne v tanci pustil Renču a popadl za ruku mě, a bylo to.

 

To co jsme na parketu dokázali, nám mohl závidět kde kdo, a leckde jsme zazářili (na výročních schůzích apod).

 

Jednou za měsíc škola pořádala taneční čaje, přivezli kluky z hornického učiliště, pozvali hudbu a děti bavte se. Tehdy nabírané nebo kolové sukně z taftu, rypsu, brokátu a hedvábí,  spodničky a gumové vysoké pasy, pamatujete dámy?

 

 

 

 

 

A matka švadlena (ne že by šila pořád nové, ale umně přešívala), takže pihovatá zrzka v kreacích, které  mi holky záviděly a Lojza oceňoval a někdy i sám navrhoval.

 

Dál sice mordoval Renatu na parketu a líbal a objímal ji v koutech, ale když si chtěl zatancovat, nebo předvést, jakej je king, popadl mě a všichni ustupovali a zírali (nejen rokenrol, ale i skočnou polku, twist, waltz a tehdy začínající „jive - džajv“ později „Holandsko“). Pak se mi podařilo jednoho z horníků uhranout a tak jsem měla tanečníka dalšího. Lojza mu taky pomoh s fintama a figurama a mohl se ulejt z učňáku, jezdil za náma na tréninky.

 

Skončil učňák, já okamžitě nastoupila na večerní ekonomku (tehdy večerní byla 3 roky) a pondělí, středa a pátek jezdila do Frýdku do školy. Rok jsem prodávala a studovala, pak jsem přešla na ředitelství Jednoty jako korespondentka na obchodní oddělení. Protože jsem slušně stenografovala, byla jsem uznávaná a vyhledávaná pro zápisy různých schůzí, porad atd.

 

 V té době byla oslava MDŽ opravdu velkou slávou. Hudba hrála, pánové se mohli přetrhnout, jak vytáčeli dámy. akorát já jsem si nějak nemohla pořádně užít. Takové to šlapání přikurtována k pupíku některého náměstka, to mě nebralo. Až jednou se tam objevil mladík, který do Jednoty nepatřil, ale do vsi, ve které oslava byla. Jak se to semlelo nevím, ale začali jsme spolu tancovat a páni, kam se Lojza hrabal!

 

Byl to tanečník z Místeckého tanečního klubu, jeho partnerka si zlomila nohu a měla před sebou šest neděl sádru a pak pár neděl rehabilitace, než se vrátí na parket. Doma se nudil, tak zašel do hospody, a co ho popošouplo ke mně, už ani nevím, ale šla jsem do toho. A tak kromě školy jsem začala tancovat, teda nacvičovat, protože oni byli klub (a ještě existují) ve skupinovém tanci.

 

Bylo to náročné, ale nádherné. Dokonce jsem absolvovala jedno vystoupení v nádherných šatech klasických tanců. A přesně po roce, v téže době, kdy se zrakvila jeho partnerka, jsem já při rozcvičce nějak nešikovně padla na nohu a naštípla jsem si holenní kost.

 

A tím skončila moje taneční kariéra.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]